ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec 2013/12 - 2016/12 Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/13/2003
Tak kamarádi militantní nekuřáci - do mě... ale s humorem. Wink

Dominik vložil tyto přílohy:
nekuřáci_v_hospodě.jpg

Zaháníme úzkost bojem s představami, budoucnost je vždycky nejistá,
když s obsahem lebky nevíme si rady - tu se zrodí síla nečistá...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/25/2011
Něčím se museli zahřívat když se v hospodě netopilo. Pán v zeleném vlevo se klepe zimou, všichni mají na sobě kabáty, někteří i zapnuté a věšáky zejou prázdnotou.
Neblahý vliv kouření je vidět na první pohled. Všichni až na zmíněného kluka mají pleš, sic někteří jí skrývají přehazovačkou, neb čapkou.
Kdyby to pan Lada maloval dnes, tak by místo pantátů debatujících v klidu u stolu, zobrazil nejspíše barové frajírky s mobilem v ruce.Neutral
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
já jsem sice militantní nekuřák, kouř mi v hospodě vadí a jdu samozřejmě radši na pivo do nekuřácký, nicméně plošný zákaz kouření je p*čovina, jakou svět neviděl.....
No i když, on ten svět už viděl ledacos....
Sapere Aude.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
No, lepčí foto asi najít nejde......
Vo to Dominiku přeci jde, aby
- než mu to pívo natočí to ten ( třeba Tvůj nebo můj) kluk nemusel čuchat
- ho až přijde domů nemusela máma komplet převlíct a umejt mu hlavu
- druhej den se mu nezvedal ráno kufr až si bude do školy brát ten smradlavej kabát
- no a třeba ( čistě hypoteticky) s tím vůbec nezačínal a na ty týpky co budou stát s cígem u vchodu se díval se soucitem jako na nemocný lidi

Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
vaf
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/1/2009
...to rozlišení a podání barev! Laugh
Ale fajfka je úplně něco jiného, než ty spotřební hřebíky dneska! Jsa nekuřák, tak fajfku, v omezené míře, snesu. Pravda, že ta "fotografie" dokazuje, že našim předkům fair-trade nic neříkal. A otroctví u piva asi neprobírali. Happy
Jinak pokus o oddělení prostor pro kuřáky a nekuřáky tu byl a příliš nedopadl. Pokrytectví záclonek a paravanů si musel každý uvědomovat. Časové omezení úplně stejně - dojedl, dal si pivo a už bánil. Takže, a teď mě nebijte, pokud budeme v zákonech předpokládat ohleduplnost, tak holt víme, že to ve většině případů nefunguje. Čest výjimkám!
V.
Ještě mě napadlo - nějaká "fotka" předkolumbovské hospody by, Dominiku, nebyla? Razz
Posláno:

Štamgast
Jardah napsal:
...
- než mu to pívo natočí to ten ( třeba Tvůj nebo můj) kluk nemusel čuchat
- ho až přijde domů nemusela máma komplet převlíct a umejt mu hlavu
- druhej den se mu nezvedal ráno kufr až si bude do školy brát ten smradlavej kabát
- no a třeba ( čistě hypoteticky) s tím vůbec nezačínal a na ty týpky co budou stát s cígem u vchodu se díval se soucitem jako na nemocný lidi ...

- voni mu už to pivo do 18 let stejně nenatočí
- i kdyby natočili, tak za ty 3 minuty co tam stojí bohatě vyvětrá než dojde domů
- asi bych řešil problémy se zažíváním - tohle není normální reakce na tříminutový pobyt z předchozího dne
- pokud uvidí víc kuřáků u vchodu do každý hospody, než předtím co byla většina kuřáků schovaná v hospodě, možná to pro něj bude horší příklad

Ale bavím se o HOSPODÁCH - ne o restauracích, kam se chodí primárně jíst, tam se stejně už teď většinou nekouří a je jich dost, takže chlapec může ve výsledku pro pivo tam. Já když jdu s rodinou na večeři, tak taky jdeme tam kde se nekouří, mám tu volbu. Ale když jdu na pivo s kamarády, kde většina kouří, tak jdeme do kuřácký hospody, zase mám tu volbu.
Navíc si myslím, že na vesnicích, kde je jedna (dnes převážně) kuřácká hospoda a kde kouří většina populace, to nekuřáci přes zimu asi moc nevytrhnou a v létě stejně dřepí venku. A kvůli nim si tam těch pět dědků, co to sponzorujou celej rok nemůžou už nikdy zapálit? Mě to prostě nepřijde fér. Hospody (pivnice či nálevny) drží při životě většinou štamgasti a ty ať chcete nebo ne většinou kouří a chtěj kouřit. Výjimky se samozřejmě vždycky najdou, stejně jako se mezi štamgasty najde občas i abstinent - zakážeme v hospodách alkohol?
Ale jsem rád, že to zatím berete všichni s humorem. Já se taky snažím. Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/17/2009
Ono je to vždy o ohleduplnosti, o zohlednění spíš zájmu druhého, než toho svého. Zažil jsem několikrát situaci v hospodě, kde ačkoliv byly popelníky na stolech, kuřáci chodili kouřit ven, třeba proto, že tam zrovna byli na obědě rodiče s dětmi, těhotná ženská nebo prostě jen tak. Znám kuřáky, kteří chodí kouřit ven vždycky. Znám taky ale nekuřáky, kterým kouř vadí a pro jednou se nepo**rou, když se v hospodě kouří nebo si sami sem tam zapálí.

Podle mě jakékoliv omezování naší svobody je jen ve výsledku na náš úkor a nahrává mocipánům k utahování šroubů. Kde je ohleduplnost a slušnost, nemusí být zákon.

Ta poslední věta se mi povedla, dám si jí asi dolů pod čáru Laugh

Posláno:

Štamgast
jorix - povedla se ti...
O tom to je, já když jdu na sraz ze základky, kde chodíme už 25 let do stejný kuřácký hospody a kde půlka lidí nekouří, navíc sedí u stolu 15 ženskejch a střídavě jich pár bejvá těhotnejch, tak taky chodím čudit ven. Je to o slušnosti.

Přidávám jedno naprosto nesouvisející video pro pamětníky S.O.D.:

Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/28/2010
Dobry den vym ze je to asi blbost ale skusim to nevyte prosim jak se menuje v cestine tento seryal https://www.ulozto.cz/hledej?q=Agent+VII kdysi ho vysilal barandov tet sem ho nasel ale jen 4dili a ve slovenstine tak se ptam jestli nevyte jak se menuje a kde bych ho nasel celej dekuji a at se dilo dari.Admire Admire Admire
Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/19/2010
http://www.csfd.cz/film/232821-status-nezadouci/prehled/
Život stojí za hovno, ale v tom nejlepším slova smyslu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/28/2014
Dominik napsal:
Tak kamarádi militantní nekuřáci - do mě... ale s humorem. Wink

Je to asi tak stejně dobrej forek jako ten co tu byl nedávno o "pražácích"... prostě píčovina která akorát smrdí tim že vyvolá flame až na půdu... KO
Když se kácí pes, tak lítaji řízky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Sem vedou zákazy. Místo tolerance, zrušit a zakázat. Nejdřív se vždy začíná těmi kdo jsou snadný-logický cíl ale pak se jede dál Wink Btw. Zítra nejspíš v hlasování projde zákon o zákazu prodeje stáčeného vína, zákon ušitý na míru řetězcům, konec vinotékám jak je známe (a že jich znám) Možnost ochutnat a vybrat si co mi lépe lahodí bude zakázaná. To je další zákaz..
.Zakáz zákazu se asi jen tak nedočkáme. Platí totiž "Rozděl a panuj"...

Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
želva napsal:
Sem vedou zákazy. Místo tolerance, zrušit a zakázat. ...........

Máš recht, Jirko! Žádný zákaz nikdy nic nevyřešil. Komu pomohla prohibice v Americe? A koho ochránila? Pomohla pouze mafii, k bohatství a k moci. Ačkoli jsem nekuřák, musím říci, že je jen málo blbějších zákonů, než je tenhle. Proč by si majitel hospody nemohl rozdělit prostor na kuřácký a nekuřácký? Ublíží to někomu? Těžko! Jenže občan je brán jako svéprávný pouze u volební urny. Pak je to už jen nemyslící dement, za kterého musí myslet někdo jiný, aby si neublížil.

Takže nepijte alkohol, nekuřte a nesušte zmoklou kočku v mikrovlnce!Wink

Pěkný den! Zdenek
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Hypotetická situace (mnohdy je to ale realita): mám hospodu v objektu, který vlasním. Točím tam pivo, nalévám kořalku (nevařím) a sám kouřím. Většina štamgastů kouří též. A teď mi jakýsi "stát" to kouření zakáže (v konzumu na rohu se ovšem cigára dále prodávají). To Vám přijde správné? Mě tedy ne. Co zakáže "stát" příště? Plošný zákaz jednoručně otvíraných nožů, oboustranně broušených dýk, omezení délky čepele atd. atd.? To možná už bude vadit i těm nekuřákům...Wink

P. vložil tyto přílohy:
Motto.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2008
Ahoj Dominiku, jako ortodoxní uživatel tabáku trochu rozvířím debatu.
Moje polovička provozuje kavárnu. Dětský koutek, alko ,ne-alko nápoje, dortíky, kafíčka všeho druhu a hlavně popelníček. Klientela většinou něžného pohlaví. Děcka zavřou do koutku a maminy probíraj důležitá témata s cigaretkou v ruce, a že jich holky vyčadí.
Drahá, jako zapřísáhlý nekuřák zákaz vítá, lepší pracovní prostředí a domů nebude chodit s aromem tabákového kouře. Jak skvělé!
Varianta druhá, koho bude obsluhovat? Maminy přestanou chodit, začnou kouřit doma . Kávu si uvaří a budou více prát záclony a gruntovat. Co položí kavárníky a hospodské: EET nebo protikuřácký zákon. To druhé přátelé.Applause
Záleží na nás jako na Češích jak se k tomu postavíme, v Itálii tahle absurdita platí už pár let. A kouří se v každé restauraci i kafatérii. Přeškrtnutá cigareta, je ale nalepená na všech vstupních dveřích. Popelník z alobalu si můžeš dokonce bezplatně vzít při vstupu na pláž, aby ses nepovaloval na vaťanech, ale na písku. TOMU SE ŘÍKÁ DEMOKRACIE.Ok

Grin Grin KUŘÁCI NEVĚŠME HLAVU, přijde jaro a otevřou se zahrádky a nebo nás spasí nevěřícíGrin Grin

HOMBRE vložil tyto přílohy:
teráska.jpg.jpg
ikea_a_kouř.jpg

Veďte mě, následujte mě, nebo mi jděte z cesty. G.S. Patton
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2012
No asi tak - na cígo si před hospodu ještě skočit můžeš, je to nepříjemný, ale řešitelný. Neumím si ale představit, jak budou nadále vypadat srazy našeho dýmkařského klubu. Jako, že si teď sednem s dýmkou nebo doutníkem v parku na lavičku, protože v hospodě nemůžeme a stát s dýmkou dvě hodiny přede dveřmi není nic moc?
Hospoda je prostě místo k pěstování neřestí, v hospodě se prostě kouří, pije, hrajou karty, zpívají sprosté písničky atd. Rozumím zákazu kouření přes obědy, kdy se tam nechodí upustit páru, ale jíst. Taktéž dokážu pochopit, že pokud jde o restauraci, která profituje hlavně na vaření, tak udělají oddělený kuřácký salonek, ale tam kde se nevaří, notabene pokud je to vyloženě putyka, která otevírá až ve 4 odpoledne, tak nevidím důvod proč to zakazovat. Ne, že by mi bylo příjemný, že mám oblečení načichlý kouřem, ale pořád mám na výběr jestli tam půjdu. No a ti, kteří tvrdí, že je to kvůli dětem, tak jsou zralí tak na kontrolu ze sociálky. Co mají co tahat děti večer do hospody?
Lepší dobrý nůž než dvě špatné pistole.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Ač dlouholetý nekuřák s tím nesouhlasím. Hospoda není fitcentrum. Nechť si provozovatel sám rozhodne jestli chce kuřáckou/nekuřáckou hospodu, restauraci, kavárnu, bar, knajpu... Já si pak rozhodnu jestli tam půjdu. Je to tak jednoduché.
Carpe diem quam minimum credula postero
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Rozežraný stát
18. 10. 2016 18:10:01

Byrokracie se rozpíná, aby splnila potřeby rozpínající se byrokracie. Potřebujeme změnu, zvyšování byrokracie prosperitě nepomáhá.

Pohled na novinové titulky:

2003: Úředníci přibývají a nedaří se to zastavit.

2004: V Česku stále přibývá úředníků.

2005: Úředníků stále přibývá.

2008: Úředníků pořád přibývá.

2011: Úředníků na ministerstvu kvapem přibývá.

2014: Zeštíhlení státní správy? Naopak. Nastoupí tisíce nových úředníků.

2015: Bující byrokracie. Úředníků rychle přibývá.

2016: Armáda byrokratů? Bobtnající stát nabírá tisíce úředníků.

Přebujelé regulace a byrokracie jsou problém. Nepomůžou nám další nové regulace, kvůli kterým vznikají další nové úřady mající za úkol kontrolovat dodržování těchto regulací.

Čím více regulací a byrokracie, tím obtížnější fungování výroby a služeb, tím menší produkce, tím menší uspokojování přání spotřebitelů, tím menší růst životní úrovně, tím pomalejší bohatnutí celé společnosti.

Přebujelý všeregulující stát škodí. Jakákoli činnost bude postupně zavalena a udušena hromadou předpisů, které si členové parlamentu při schvalování ani nestíhají přečíst.

Je potřeba se zamyslet nad důvodem, smyslem existence státu, nad jeho úkoly a činnostmi. V té souvislosti je třeba vést veřejnou diskusi o pojmech jako je spravedlnost, právo, zákon, svoboda. Nejsou vyjasněny základy, ze kterých vše vyplývá a řeší se a vedou se spory o detailech na základě chybných předpokladů. Je potřeba se vrátit k základům a vyjasnit si základní věci. Na dobrých základech se dá potom něco stavět.

Autor: Jindřich Pilc | úterý 18.10.2016 18:10 | karma článku: 33.84 | přečteno: 950x

Zdroj: http://pilc.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=560794
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2012
A ještě tohle......................Happy

Jurajm vložil tyto přílohy:
Vanoce_v_paragrafech.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Tohle mě baví, vlády už zakázaly spoustu věcí, zřídily druhý daňový pásmo, většina politiků na státní i lokální úrovni si a svejm kámošům dost přilepšuje a pár lidí zanadává a jede se dál.
Ovšem pak se šáhne na závislost a národ povstane.
Dokud bude prezident chlastat a hulit a bude tak připomínat dědka z vesnický hospy tak projde skoro všecko.......
proč vlastně zakazujeme firmám lejt splašky přímo do řeky proč máme odsíření když by bez toho naše výrobky byly lacinější než ty čínský.......
Komouši věděli dobře co dělali, byl tady humus, ale každej si moh zapálit a nalejt rum (originál) a národ to kousnul.
Je mi docela smutno co je symbolem svobody, ne právo na projev, informace a vstup na soukromej pozemek, ale zapálený retko ve vesnický knajp
Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum