ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec 2013/12 - 2016/12 Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/12/2015
Bylo mluveno o někom konkrétním? No ale když se v tom někdo najde, jeho věc. Bylo by také dobré uvědomit si rozdíl mezi dvěma diametrálně odlišnými pojmy. To jest lézt někomu do řiti a nebo ho do ní poslat. To je sakra velký rozdíl. Jinak já si za sebe myslím, že rak tu situaci popsal docela trefně. Osobně jsem se zastyděl, že tady reaguji na kdejakou píčo...ured face a do budoucna hodlám hovořit pouze o nožích a nebo věcně o daných tématech v příslušných vláknech.Happy
Když se pravda neřekne celá stává se lží. A právě o to emeritním estébákům jde. Z bílé udělat černou a z černé bílou.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/17/2014
Hele vy dva bombarďáci, dejte si někde sraz. Dejte si tam přes hubu a přestańte to tady otravovat.
Už je toho opravdu příližAngry
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/29/2009
Potěž prdel jestli takhle učili na peďáku budoucí učitele,profesory Laugh Laugh Laugh
Pokud někoho oslovím Raku,tak předpokládám že jsem oslovil konkrétně někoho!
A do fofrškoly jsem nechodilNoNoNo

Růža:díky Happy ale ten "správný chlapák" se neukáže ani na veřejnosti,natož aby přišel na sraz.Ten je pěkně schovaný za tím jeho tabletem a pod ubrusem Ok
Navíc jsem oslovil Raka,ne jeho Shocked
Kontakt pouze email,PM ne.Děkuji
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...no Raku je to tak jak píšeš ...hnusný a nepřehledný je to hlavně pro všechny kterým se Jakubík nemstil mimo web...co dělá tady je hnus,ale fakt pouze odvárek. Stačí fakt málo a ze správňáka se stane něco co těžko pojmenovat. V jeho případě je to s jménama těžký když se dokáže podepsat jako Michal,Jirka,Šimon,Pavel,Martin,Honza...atd,atd. Plesuberk je Jakubík (se všema svýma mužskýma i ženskýma jménama) a prostě zatím ještě nevydumal obludnost kterou by to celý nějak jakože obásnil. Spousta lidí který vysloveně hladí a laská na tom byly u Jakubíka,Helpera,Lišáka,Wiesenthála kdysivá jinak...je to trapný.Je to stejnej hnus jako když někdo soutěží vícero jménama v "putovní soutěži" nebo blbne v aukcích. To že Jakubík sklízí co si nasral sám v minulosti to je prostě blbě pochopitelný Tobě a všem kterým se nevěnoval i co by "tvrďák"...stejně tak teď udělá ze všech okolo falsifikátory,posraný horaly,debilní fotošopáky apod. Samozřejmě že se na to dá srát,ale páč nepřestaly rejpance a ty jeho zákulisní sračky ani po zrušení karmy je na každým jestlívá to hodí za hlavu nebo nehodí...já to mám teď tak,že "ucho se už utrhlo"...všem co ho máte rádi to nevymlouvám,je mi to buřt a klidně si napište co chcete.Celý to je od začátku o tom že někdo tady lže,kdo je protože v minulosti z jiný tlamy chrlil něco jiného než plácá dneska...říká se že jeden obrázek je nad tisíc slov,na kterým obrázku co se tady objevili ohledně Jakuberka je něco vylhanýho...

PS :...jinak recenze byly to lepší čtení...ale taky je pravda že každej to možná neumí udělat tak aby to nebylo jenom chrochtání nad něčím co jsem si koupil,taková jakože děkovačka.
"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
K recenzím- ty mají smysl pouze u sériových nožů(tedy pardon nožů vyráběných ve větších nebo menších sériích byť třeba nožířem),nedají se navléct na nože podle rozličných přání upravené(jiný tvar,materiál,délka,typ výbrusu apod.).S tímto se zcela běžně setkávám
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/8/2008
Tak jedna technická k tématu: někdy na jaře jsem vytvořil recenzi-srovnání dvou zajímavých nožů ať jsem se snažil jak chtěl recenze nešla vložit. Následuje dotaz moderátorovi(již nevím kterému) s tím, že ji zašlu zda by ji mohl založit sám nebo ať dá vědět jak na to. Odpověď-no ono teď jde nějak blbě i nám(moderátorům), má reakce OK písni až to půjde. Za půl roku bez odpovědi jsem recenzi smazal z PC a již jen vkládám krátké komentáře a fota na příslušných vláknech.
PS. prosím prudič využívající přísvěvky k provozu flame nereagovat.
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
EM...jinak recenze byly to lepší čtení...ale taky je pravda že každej to možná neumí udělat tak aby to nebylo jenom chrochtání nad něčím co jsem si koupil,taková jakože děkovačka.

Trochu si dovolím odbočit od zde oblíbeného tématu Jakubík. S těmi recenzemi nožů to opravdu není jednoduché a je s nimi dost práce. A co z toho??? Jestli to někdo udělá pro portál, který ho za to platí, tak je to jasné, chápu. Jinak je to v podstatě charita... Pokud se jedná o nůž od nožíře, který ho vyrábí jako "sériový" model, může dobrá recenze / test / srovnání samozřejmě zvednout zájem. Net je ostatně plný všemožných fabrických sériovek a jejich testů, spousta lidí si kudly pořizuje právě podle nich. Osobní zkušenost: Mudžahedin přišel s nápadem vyrobit sérii tří podobných nožů Efendi a na jeden vandr dovezl prototyp jednoho z nich. Kromě mě ho měli v ruce Galil, Bob, Gero a každý z nás k němu měl pár připomínek. Za pár měsíců mi Mudža dodal na test všechny tři modely, do kterých zapracoval některé naše připomínky. Na srovnání a "praxi" s noži jsem měl šest týdnů - jak jsem se snažil nože co nejlépe a intenzivně vyzkoušet, dokonce jsem si pořídil na ruce otlaky (během "běžné" práci s nožem se mi to nestáváWink ). Také bylo třeba kudly přesně oměřit, zvážit, nafotit tak, aby se na ně dalo koukat atd. atd. V hodnocení jsem se pak snažil být pokud možno objektivní, nepouštěl jsem se (snad) do žádných kategorických závěrů, každý z nás to má nastavené jinak... No a nakonec jsem si jeden nůž z té série (ovšem s "osobními", drobnými úpravami) pořídil.Happy Na závěr mohu jen konstatovat, že připravit recenzi či jen napsat "obyčejný" článek tak, aby výsledek měl hlavu a patu je (alespoň tedy pro mne) pěkná makačka. Doporučuji si to vyzkoušet.Wink

P. vložil tyto přílohy:
Efendi.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2012

Jurajm vložil tyto přílohy:
r1ih5x.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/27/2010
Ono k testům nožů...

je to těžký, když člověk zde dá nůž do služby a přihlásí se 4lidi na vyzkoušení?

Není to lepší test nože, než test jednoho člověka, který může být něčím ovlivněn? (svým pocitem, svým vkusem...)

Chcete testy a přitom se nikdo nepřihlásí? Mít možnost zdarma vyzkoušet jiný nůž.... tohle fakt nechápu.....

Standa
Písecká banda
T.O. Rezavá Kudla
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/29/2009
P :líp se to asi vyjádřit nedá a konečně názor někoho nad věcíAdmire
S těma recenzema je to fakt těžký.Jako se mě často někdo ptá na nože od MATa.Jak je můžu recenzovat když jich mám spoustu a další v plánu?A všechny mi sedí,vyhovují,zpracování špičkové.Z mého pohledu jsem zaujatý pozitivním směrem.A proto je kupuju.Koupil jsem jeden z prvních,možná prototyp "mataxe" a Martin byl zvědavý na můj pocit.Můj pocit jsem mu sdělil ale přesto vnitřně můžu být zaujatý.Tak jsem prostě kudlu poslal do světa na pár dnů kamarádovi co myslím může objektivně posoudit.Testoval,zkoušel,nosil....a to je pak i pro mne nezaujatý názor.A matax obstál na jedničku myslím.
Proto dělat recenze,na který třeba není odezva protože se jen někdo nepřipojí,je těžký.O tom co píše P. ani nemluvěHappy
Napsat hmm,super,pecka,úžasný...umí každý druhý,ale mnozí z nich by si tu kudlu ani nekoupili.A nejde jen o Martinovy kudly,šikovných borců je tu mraky!!!

Dudulik vložil tyto přílohy:
IMG_0479.JPG.jpg

Kontakt pouze email,PM ne.Děkuji
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/3/2013
Módi napsal:
Ono k testům nožů...

je to těžký, když člověk zde dá nůž do služby a přihlásí se 4lidi na vyzkoušení?

Není to lepší test nože, než test jednoho člověka, který může být něčím ovlivněn? (svým pocitem, svým vkusem...)

Chcete testy a přitom se nikdo nepřihlásí? Mít možnost zdarma vyzkoušet jiný nůž.... tohle fakt nechápu.....

Standa

Já jsem se pár putovních testů zúčastnil a bavilo mě to. Ale abych do nějakého šel, tak mě ten nůž musí nějak oslovit. Vzhledem, materiály, původem, charisma... To se poslední dobou nestalo.
Že se nikdo (nebo skoro nikdo) do putovního testu nepřihlásí, je už určité hodnocení testovaného nože. V některých minulých testech byl pořadník naplněn téměř v řádu hodin (např. 3 mušketýři od BOBa) a to také o něčem vypovídá.
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Zdejší fórum je tzv. „zájmové“. Sdružuje komunitu lidí, kteří se o nože zajímají, sbírají je (nakupují), občas používají a také vyrábějí (jsou mezi nimi i nožíři, kteří své vlastní kudly ani moc v praxi nepoužívají – nemají na to čas, výroba nožů je pro ně zdroj příjmů a nejsou jejich „koncovými uživateli“). Z nožů máme radost, ať se již jedná o sériovou produkci „Made in China“, či umělecké dílo mistra nožíře.Happy Kdo dnes denně používá nůž jako pracovní nástroj? Stačí se podívat do inzerce: „nůž je jako nový, nikdy nebroušený, s originál krabičkou“. Pokud nepočítám profíky, jako jsou třeba řezníci a kuchaři, tj. lidé, kteří nože potřebují ke své práci (kolik z nich má tady na fóru čas diskutovat o nejlepších materiálech, výbrusech, tvrdosti?) + samozřejmě myslivci a lovci (ale ti už ne tak často), většina z nás má u sebe nůž na otevření páskou zalepeného balíku, rozkrojení rohlíku či nakrájení špeku nebo ořezání klacku na buřta. A párkrát do roka na delší výpravu do přírody. Takže když se s kamarádem domluvím na „testech“ a recenzi, dám to dohromady, ovšem pro mě osobně je v podstatě jedno, zda má nůž scandi výbrus, klín, nebo konvex. Jsem běžným uživatelem, od nože požaduji, aby řezal a rukojeť mě netlačila v ruce. Toť vše. Jo, ještě preferuji materiály, které jdou nabrousit „v polních podmínkách“ a osobně mám raději nože, které se ohnou než ty, co se zlomí. Chápu, že spoustě lidí přináší radost a náplň volného času sáhodlouze o nožích diskutovat. A jak s oblibou říkával Honza Jehlík, „survival“ provozují v parku cestou z kina. Proč ne, když je to baví? Nikomu tím neškodí.Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Ivan Elsnic napsal:
Nippon : co je to za šavli ( moc o nich nevím, proto se ptám . Není to polská šavle ? Mate mne ta rovná čepel .)
Delewar : fotka pěkná, pěkná , pěkná ! Ok

Občas sa podarí...
Podstatný je ale skôr obsah, ako forma. Aj keď, pri fotografii to neplatí vždy...
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
Dudulík napsal:
Raku: promiň ale trošku mi to nejde dokupy co píšeš.Dlouho ses nepřihlásil(nové heslo je za pár minut)
Odeslal jsem opakovaně žádosti o zaslání hesla, ale nevím proč, podařilo se to až nyní...
Judas napsal:
Tak jedna technická k tématu: někdy na jaře jsem vytvořil recenzi-srovnání dvou zajímavých nožů ať jsem se snažil jak chtěl recenze nešla vložit. Následuje dotaz moderátorovi(již nevím kterému) s tím, že ji zašlu zda by ji mohl založit sám nebo ať dá vědět jak na to. Odpověď-no ono teď jde nějak blbě i nám(moderátorům), má reakce OK písni až to půjde. Za půl roku bez odpovědi jsem recenzi smazal z PC a již jen vkládám krátké komentáře a fota na příslušných vláknech.

To je právě to, čemu nerozumím, nebo co jsem možná nesprávně, možná správně pochopil při rozhovoru s Krakenem na Pražské výstavě 2016, a sice, že nějaké hotové recenze jsou, ale nějak není zájem o jejich zveřejnění...
Naprosto souhlasím s tím, že nůž vyzkoušet, prověřit, vyhodnotit a napsat o něm recenzi je na delší dobu a není to jednoduché, proto všem recenzentům fandím a fandit budu. Už proto, že řadu nožů jsem si pořídil na základě jejich recenzí. Sám si na recenzi netroufám, troufám si jen na praktické vlastní postřehy a dojmy k nožům, které používám, plus foto...
Ovšem bohužel s tím, že na rozdíl od dob dřívějších, kdy jsem se zaregistroval na tomto fóru, budu očekávat spíše negatívní reakce na své příspěvky... Toto je můj subjektivní dojem... Věřím však, že se "nálada" na fóru zlepší, protože těch objektivních "fandů do nožů" je tady přece většina...

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/15/2007
No, já jsem si vzpomněl na to, jak dopadl Jaren při pokusu představit japonské nože:

http://knife.cz/Knifecz/tabid/36/ctl/Details/mid/1122/ItemID/393/Default.aspx (viz diskuze).

Po něm jsem už žádnou větší recenzi nenašel. Asi mu nebylo nejlíp, protože z diskuze vyplynulo, že si vzal příliš velké sousto.
Je to jen shoda okolností, nebo se tím laťka posunula a odradila další "recenzenty"Confused ?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/31/2006
Plesumberk napsal:
reaguji na kdejakou píčo...u red face

přemejšlím co je v takovým pěkným milým slovíčku škodlivýho na písmenech ....vin. Oh No
SHÁNÍM CHCÍPLÝ PLAZY KE ZPRACOVÁNÍ KŮŽE
... TOMASRUCKER.com ... KOVANYNUZ.cz ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
TRMAN napsal:
Plesumberk napsal:
reaguji na kdejakou píčo...u red face

přemejšlím co je v takovým pěkným milým slovíčku škodlivýho na písmenech ....vin. Oh No

nic, já tohle osobně beru jako takovou všeobecnou snahu k přílišný gentlemanizaci fóra... Wink

Sapere Aude.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
dovolím si nastínit trošku jak probíhá takové vložení článku..

zapnu nový článek, vložím text - přes integrované vkládání a zatím vše ok, ovšem než dojde na přílohy..

chci vložit přílohu = musím si všechny obrázky sjednotit rozměrově a typově a velikostně aby prošly systémem, očíslovat je a do textu před jeho vložením si napsat která fotka kam přijde vložit..
Fotky pak musím nejprve jednu po druhé nahrát na server neskutečně dlouhým procesem do místa pro fotky k článkům což je cca 8 podadresářů z nichž se mi každý načítá dlouho jak sprostý obrázek na win95

do toho to občas hodí error..

potom musím jeden obrázek po druhém vložit do textu což znamená opět procházet těch X podaresářů s pomalým načítáním a zaplnit tak článek přílohama..

a když to mám po pár hodinách (v lepším případě) hotové a dám článek uveřejnit, vyskočí na mě kritická chyba a vše je ... hned vedle jakubíka Laugh

Takže asi tak k článkům.. pokud by to bylo o tom, že by si v rozhraní uživatelsky přívětivém mohli čtenáři sami článek napsat a já ho pouze pustil nebo nepustil na hlavní stranu, tak by to bylo ok, ovšem to tu není a pochybuju že by to xaxa dopropramoval..

Pro knife jako obětuju čas když je to třeba ale nesnáším zbytečnou práci a v tomto případě asi chápete, jak moc se mi asi "chce" do tohoto nejistého procesu, když je tu jednodušší alternativa přidat recenzi ne jako článek, ale jako vlákno..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
Samurai napsal:
když je tu jednodušší alternativa přidat recenzi ne jako článek, ale jako vlákno..

Je tu taky vlákno "Testy nožů uživateli Knife.cz", které založil Bulis. Krátká recenze nebo alespoň pár dojmů se dá jednoduše vložit i tam.
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
...ahoj...nechce se mi zakládat nový vlákno kvůli takový prkotině,tak to vkládám sem,kde to poslední dobou dost žije Happy ...když jsem byl malej,tak jsem na půdě našel polní telefon,který jsme s klukama zkoušeli stylem "Vyděržaj,pioněr",ale taky jsme ho s tátou dokázali natáhnout,jako spojení,z dílny domů...bylo k němu připojené normální sluchátko z nějakého telefonu...před pár lety jsem ho na půdě znovuobjevil a začal jsem se zajímat,co je to vlastně za telefon a kde se objevil tady,u nás,v Čechách...na jednom,dnes už neexistujícím fóru,mi byl určen,ale nikdo nevěděl,proč se vyskytnul tady a já vůl,jsem si samozřejmě nepoznamenal ten typ,jenom vím,že to bylo na nějaké rusky psané stránce...moje prosba je,jestli se nenajde někdo,kdo ví jak to hledat a pokud by věděl,jak se k nám tenhle telefon dostal a odkud,tak bych mu byl moc vděčnej...fotky už nemám uložený,jsou tady: http://kono68.rajce.idnes.cz/Polni_telefon_NEC/ ...předem mockrát děkuju...
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum