ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sekery Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/5/2010
no a ty "trámy" nebudu ani komentovat, respekt....
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/1/2006
dmz napsal:
Kdysi dokonce koval i GB, pak nějaký čas Wetterlings, ale už několik let do současnosti kove výhradně Hultafors. Nicméně vzhledem k tomu, že všechny 3 firmy dělají vynikající sekery, tak je to, prakticky vzato, jedno.

DMZete, na svých stránkách, máš o těchto sekerách dost užitečných a dobře zpracovaných informací Ok , dám sem odkaz, tady klikni.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/3/2008
Stručná história švédskych výrobcov sekier.

http://woodtrekker.blogspot.com/2010/12/brief-history-of-swedish-axe.html
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2010
Já mám políčeno na tuhle je to skvělá cena. Akorát teda jsem zmatený z toho. Tady se píše, že pro husqvarnu dělali všichni tři známí severští výrobci. Který to dělá aktuálně teď?

Husqvarna wild life

Pijem dokud nepadnem a když padnem pijem v leže
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/11/2010
U nás ji mají v Gardenservisu a na spodku krabice je napsáno:Made by Hultafors,Sweden,mám na ni spadeno,je to skvělá sekerka,měl jsem tu čest ji potěžkat a perfekto sedí v pařátku....
PROSÍM NEPOSÍLEJTE MI PM,PIŠTE PŘÍMO NA MAIL.DĚKUJI,B5:-)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/18/2009
Toš sem taky něco šoupnu. Prozměnu něco z klasické kovařiny. Už dlouho sem nic podobného nedělal, takže docela vítaná změna.
1. sekera " made in Valach"
Materiál 19312 a buk.
2. zatím jen výkovek (19312 )

ŠEVA vložil tyto přílohy:
DSCF0451.JPG.jpg
DSCF0457.JPG.jpg
DSCF0461.JPG.jpg
DSCF0463.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
ŠEVA napsal:
Toš sem taky něco šoupnu. Prozměnu něco z klasické kovařiny. Už dlouho sem nic podobného nedělal, takže docela výtaná změna.
1. sekera " made in Valach"
Materiál 19312 a buk.
2. zatím jen výkovek (19312 )

(1)....kuva ŠEVO.....s takovou čistou a prostou klasikou si dneska málokdo pohraje .Applause Admire Surprised Shocked

Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom MISTR. Pokud nejsi blb.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/26/2003
Pavle, jako vše od tebe, je to špica. Ale nepíšeš, že bys do měkkého těla vkládal tvrdé ostří, takže , je to z jednoho kusu?
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/3/2008
FildaS napsal:
Já mám políčeno na tuhle je to skvělá cena. Akorát teda jsem zmatený z toho. Tady se píše, že pro husqvarnu dělali všichni tři známí severští výrobci. Který to dělá aktuálně teď?

Kto ich momentálne vyrába, máš presne vysvetlené v linku, ktorý som uvádzal vyššie o histórii výrobcov švédskych sekier.
V podstate ich dodáva fy. Hults Bruk .
Posláno:

Pokročilý
Black napsal:
Pavle, jako vše od tebe, je to špica. Ale nepíšeš, že bys do měkkého těla vkládal tvrdé ostří, takže , je to z jednoho kusu?
Jo jo je to z jednoho kusu. Je to trošku přepich dělat sekeru z tohoto materiálu, ale nic jiného( z čeho bych mohl udělat sekeru ), v dílně nemám.
A vkládané ostří by mi zákazník asi nezaplatil.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/12/2010
Ševo tvoje sekerky jsou moooc nice,nicméně já jsem se však zdejších sekerníků chtěl optat na jistou věc.Sháním už delší dobu dobrou sekeru štípací,štípu kulatinu o průměru 150-300 mm,ale 50 cm na délku,proto potřebuju dobrou štípací sekeru.Vybral jsem si tuto Husqvarnu.Má s touto sekérečkou někdo zkušenost?

car1os vložil tyto přílohy:
sekera_velka_stipaci_hus.jpg.jpg

Sedím sám pod měsícem
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
ŠEVA napsal:
Black napsal:
Jo jo je to z jednoho kusu. Je to trošku přepich dělat sekeru z tohoto materiálu, ale nic jiného( z čeho bych mohl udělat sekeru ), v dílně nemám.
A vkládané ostří by mi zákazník asi nezaplatil.

ŠEVO nemohl bys, prosím, napsat rozměry, délku topora a váhu ?
S dovolení si uložím do své databáze.Ok

Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom MISTR. Pokud nejsi blb.
Posláno:

Pokročilý
ŠEVO nemohl bys, prosím, napsat rozměry, délku topora a váhu ?
S dovolení si uložím do své databáze.Ok [/quote]

Míry ti napsat možu ale s tou váhou to bude horší ( nemám to čím zvážit. Nůž jde hodit na váhu v samošce ale se sekerou už je to horší )
Takže míry:
Délka topora 85 cm
délka sakery 14,5 cm
max šířka 2,5 cm
ostří 6,5 cm
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/23/2008
ahoj snad nebude vadit že se s vámi podělím o pár fotek a postřehů z malé zkoušky mého nového přírůstku je to sekera estwing no.1 po vibalení sem zjistil že sekera je nabroušena jako jako majzlík ale to bil zatím jediný negativ který sem našel za pět minut bilo po problému celkové zpracování je dobré až na sem tam ostrou hranu ergonomie je výborná stejně jako vyvážení uchop je jistí a příjemný kožená rukojeť dobře tlumí rázy a uzká hlava napomáhá při sekání silnějších kmenů bez možnosti otočení přesekání 300mm kmene čerstvého vývratu trvalo 10 minut na ostří nebila známka jakékoliv změny i odvětvování jde dobře a štípání polen cca 10 cm v průměru šlo výborně k sekyře je dodáváno pěkné kožené pouzdro z 3mm vepřovice ve kterém krásně sedí teď pár parametrů váha 850g délka 330mm délka rukojeti 160 délka ostří 85mm

FALLEN vložil tyto přílohy:
estwing.JPG.jpg
estwing__1_.JPG
estwing__2_.JPG.jpg
estwing__3_.JPG.jpg
estwing__4_.JPG.jpg
estwing__5_.JPG.jpg
estwing__6_.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/23/2008
a našel sem i pěkné video z výroby http://www.youtube.com/watch?v=XmTY6-uL58Y
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/5/2010
Gratuluju k přírůstku sám už po ní taky delší dobu pokukuju ale ve městě bych pro ni neměl uplatnění tak nákup furt odkládám ale už to asi dlouho nevydržim koupim jí a konečně vyrazim na víkend pryč.
World of tomorrow was yesterday.
Posláno:

Štamgast
Ta US sekera se dá koupit i v čr? Nebo jen objednat ve státech? A na kolikpak to vyšlo? Ta kožená rukojeť se mi hodně libí.
(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/19/2009
Posláno:

Štamgast
Supr. Mám povícero příznivců na Slovensku, tak tohle je řešení, až budu chtít novou hračku. Líbí se mi. Já hračky nejen vyrábím, ale někdy si taky rád pohraju. Happy
(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/19/2009
To Black: Ak mam byť úprimný aj ja k nim patrím Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum