ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sekery Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/6/2008
Můj Valašský fiskars,více v galerii.

BBarret vložil tyto přílohy:
IMAG0104.jpg.jpg

Kde je vůle,tam je i cesta.
Posláno:

Pokročilý
A co se stane se závodní sekerou,když je tam malý kaz a špatně se trefíte?

BBarret vložil tyto přílohy:
IMAG0101.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2009
Tak jsem si pořídil sekerku Hultafors , je to nějaká jejich ekonomická řada. V té řadě klasik jsem nenašel rozměrově sekeru, která by mně vyhovovala. Mám to na štípání jednou rukou. Fotky jsou zatím bez pracovního zápřahu sekyrky, dojem z práce a další foto dodám až nějaké dřevo pořežu na cirkulárce.

Michal.Vl vložil tyto přílohy:
STP64440.JPG.jpg
STP64445.JPG.jpg

To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze . . .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/26/2003
BBarret napsal:

Masakr. Kolik stojí závodní sekera? Já někde slyšel, že i 15000?
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
tak tahle asi ne...
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/18/2009
Bullterier5 napsal:
Zdravím širokou obec nožířskou-znáte někdo tento sekáček??Našel jsem to ve stodole na chalupě a zajímá mne,jestli to někdo vyráběl sériově,nebo je to lidová tvořivost.Pouze očistěno rotačním kartáčem ve flexe...red face
Měl by to být komunistický sekáč zvaný myslím liška. měl to být takový nástroj na všechno ale podle toho co jsem četl a slyšel tak to všechno bylo asi tak velké kulové Happy prý je to strašné bláto pořád je to tupé a navíc to vypadá pěkně blbě Wink teda na práci ale jinak zajimavý nápad Grin pokud si to dobře pamatuju Black dělal kdysi jeho předělávku a vypadalo to už o cosi líp
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/11/2010
Dan.L. napsal:
Bullterier5 napsal:
Zdravím širokou obec nožířskou-znáte někdo tento sekáček??Našel jsem to ve stodole na chalupě a zajímá mne,jestli to někdo vyráběl sériově,nebo je to lidová tvořivost.Pouze očistěno rotačním kartáčem ve flexe...red face
Měl by to být komunistický sekáč zvaný myslím liška. měl to být takový nástroj na všechno ale podle toho co jsem četl a slyšel tak to všechno bylo asi tak velké kulové Happy prý je to strašné bláto pořád je to tupé a navíc to vypadá pěkně blbě Wink teda na práci ale jinak zajimavý nápad Grin pokud si to dobře pamatuju Black dělal kdysi jeho předělávku a vypadalo to už o cosi líp
Děkuju za komentář,musím se plně ztotožnit s Tvým názorem-zjistil jsem slíděním u starých řezníků-že to prý přišlo s Rusama v 68 a pak to začalo vyrábět nějaké družstvo invalidů,teď jsem to jakž takž dával do kupy,protože do sbírky se to hodí a můžu říct,že je to fakt taková rychlokvaška.Ty mosazný bolstry jsou zaklepnuté každý jedním měděným nýtem a na tom ocase se hýbou,anobrž špatně drží.Materiál je nic moc,normálně to jde ustrouhat pilníkem.Ale je to každopádně zajímavost a až na Surgovu radu na to přilípnu tmavé švestkové střenky,tak to bude vitrýnový kus.Grin
PROSÍM NEPOSÍLEJTE MI PM,PIŠTE PŘÍMO NA MAIL.DĚKUJI,B5:-)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/18/2009
no vytríňák to bude super jak ho vypucuješ Happy jako kdybych já něco takového našel budu nadšený. Sice je to takový krám ale ve sbírce mám i větší blbosti Grin až bude hotov špni sem nějakou fotku rád se podívám jak to dopadlo. Ta švestka bude super. Žádné zahraniční dřeva ale česká švestka tak to má být Grin Grin Happy Wink
Posláno:

Pokročilý
Black napsal:
BBarret napsal:

Masakr. Kolik stojí závodní sekera? Já někde slyšel, že i 15000?

Možná i jo tady ta okolo 6000
http://17576.hotdigital.eu/Ochsenkopf-Gedore-Sportaxt-Wettkampfaxt-Axt-OX-440-H_p1656_rx251_sid1c2e9ae8dbd04376d9709f15127d1f00_x2.htm

A tady finské za podobnou cenu

http://www.tuatahiaxes.com/prices.html
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2009
Kdo hledá, najde. jak jsem zde viděl ten sekáč "Liška" , tak jsem si vzpomněl, že když jsem byl kluk, tak strýc který dělal v TOS Kuřim mistra, něco podobného přivezl mámě. Chlapy to v TOS dělali jako melouch - tenkrát to šlo , taky to bylo v době hlubokého míru.

Michal.Vl vložil tyto přílohy:
STP64448.JPG.jpg

To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze . . .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Už jsem to Bullterierovi5 psal, tak přidám obrázky i sem - fotka lišky, kterou někdo prodává na Aukru, a fotka toho, co se dá koupit.

Surg vložil tyto přílohy:
Liška1.jpg.jpg
Liška2.jpg

Posláno:

Pokročilý
želva napsal:
tak tahle asi ne...

Sekerou Ochsenkopf rube i Martin Komárek.Takže třeba nějaký lepší model tolik i stojí.
Posláno:

Štamgast
Potěšili jste mně, že ten hnus hnusný, ta liška, není paskvil jen z naší dílny. Já si roky myslel, že to nějaké hovado vymyslelo, jako dárek, co se dělaly různě po fabrikách za komunistů. My toho dělali veliké množství. Dokonce ostří se frézovalo na jedné speciální frézce. My to potom museli v brusírně leštit. Jak já to nenáviděl. Museli jsme ten výpalek brousit pneumatickou bruskou v těch tvarech. Ještě po letech, jak to vidím, chce se mi blít. Happy Tahle zasr. liška má podíl na mých zničených rukách. Jo, a materiál, ten jsme ale měli špičkový. O tom se vám ani nezdá. Happy Bylo to v vojenského materiálu určeného na pancíře tanků. Takže, liška byla neprůstřelná. Cool Já z toho matroše dělal hroty na cepíny. Na to byl perfektní. Garance vlastností do mínus 50st.

Black vložil tyto přílohy:
6493341.jpg

(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
K tomu sekacu "LISKA"
Okrem toho ze to je neskutocny gyc tak ten tvar sekacej plochy (oblukoidny) musel vymysliet clovek ktory nikdy nesekal maso (kare ,krkovicku....) alebo cistokrvny debil,alebo to bolSurprised umelecky pocin
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/8/2011
Teda já vám nevím, ale ten tvar je fakt extrém (matně si pamatuju, jak to měl jeden řezník v Liťáku), podle mě by to bylo dobrý na "Slajz" zeleniny, ale co nejsem řezník.Shocked
Jinak, okol těch seker, mám u sebe fiskarsku (myslím že to je tisícka?!), a nemůžu si jí vynachválit. Sice je mírně znehodnocena (otecko jí upustil na dlaždice a dopadlo to milimentrovým odlomem), ale pořád seká jedna báseň. Cool Ok

Základní lidskou slabostí je, že člověk nepředvídá bouři, když je pěkné počasí.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/13/2009
BBarret napsal:
želva napsal:
tak tahle asi ne...

Sekerou Ochsenkopf rube i Martin Komárek.Takže třeba nějaký lepší model tolik i stojí.

Martin rube sekerou za 400 euroHappy

http://www.youtube.com/watch?v=Pqt9nIS464k
Posláno:

Štamgast
400 euro, to je slušná pálka. Na videích, a v televizi, když byl u Suchánka s Genzerem, tak to vypadá, jako nablýskaná, ale furt jen sekera. Kdo to vyrábí, která firma?
(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/13/2009
Na tom videu to říká, ale německy. Nebo osobní dotaz na stihlmilevsko.cz, má obchod v Milevsku.Každoročně tam dělá akce.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 4/17/2006
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/8/2011
čtyři sovky jsou čtyři stovky, ale je to páni kousek.Razz

Základní lidskou slabostí je, že člověk nepředvídá bouři, když je pěkné počasí.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum