ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sekery Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/6/2008
Black napsal:
400 euro, to je slušná pálka. Na videích, a v televizi, když byl u Suchánka s Genzerem, tak to vypadá, jako nablýskaná, ale furt jen sekera. Kdo to vyrábí, která firma?

http://www.ochsenkopf.com/de/index.html
Kde je vůle,tam je i cesta.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
BBarret napsal:
želva napsal:
tak tahle asi ne...

Sekerou Ochsenkopf rube i Martin Komárek.Takže třeba nějaký lepší model tolik i stojí.
Jo, jo, Martin rube s "Volskou hlavou"Laugh (Ale v němčině to slovo - ochsenkopf - znamená i nadávku, třeba pitomec...Laugh )

matějka vložil tyto přílohy:
047.JPG.jpg
048.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Jóó, chlapci, odvětvovací sekera , to je pro mně dosud nepřekonaná sekera. Někde na ni mám ČSN i výkresem. Měl jsem na ní asi 60 cm dvojmo prohnuté topůrko a mohla holit. Vyřezával jsem s ní, házel a samo i sekal. Ve Felicii krásně pásla za vzpěru prahu kufru. Než mi ji v práci někdo ukradl. Tak jsem si nechal koupit Fiskara. Je dost dobrý, ale na odvětvovačku holt nemá. Tak asi tak.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 5/18/2007
Pan Jiří Vorlíček, také "vrcholový "dřevorubec používá soutěžní sekeru vyrobenou na Novém Zélandě. Cenu už jsem zapoměl, ale byla hrozivá. snad se podaří i vložit foto

J.C. vložil tyto přílohy:
P5120317.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/8/2011
Nádhernej kousek. Asi jsem se zamiloval.Razz
Nejdražší za pěkných 431 dolíků.
Tuatahi je holt Tuatahi.Admire

Základní lidskou slabostí je, že člověk nepředvídá bouři, když je pěkné počasí.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/8/2011
objavil som tu takúto tému, ktorá mi hrá na notu. Idem to celé prečítať, len sa chcem pochváliť Fiskarsom X27. Určite vložím aj foto a maličkú recenziu. 5kubíkov agátov, bukov a dubov, sem tam krásnych 40cm priemerovo bez klina aj sukáče. Ja ju proste milujem. Applause Grin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/11/2010
Poskládal jsem dohromady (provizorně) tohle sekadlo-kopaná hasičská sekyrka po amputaci špice,topůrko á la OBI a hurá ven.Obstálo,teď nechat profrézovat díru v hlavě na trošičku jiný tvar a velikost a příští týden dojde Hickory topůrko.Dokončím,vyleštím,nafotím v akciShocked

Bullterier5 vložil tyto přílohy:
Fotografie0080.jpg.jpg

PROSÍM NEPOSÍLEJTE MI PM,PIŠTE PŘÍMO NA MAIL.DĚKUJI,B5:-)
Posláno:

Pozorovatel
Jojo Fiskárem se nic nepokazí, teda až na chvilky. Si pamatuju, že onehdá jsem štípal a málem jsem si s dvacítkovým špalkem přeťal i holení kost, člověk by nečekal, jak práce s fskárkou jednoduchá.RazzOk

Jinak okolo tý pseudohasičácký sekyrky, připomíná mi to mutaci Saské bojové sekyry-kladívka na holinky-cepínu-a-řeznickýho sekáčku.RazzOk

Posláno:

Štamgast

Jinak okolo tý pseudohasičácký sekyrky, připomíná mi to mutaci Saské bojové sekyry-kladívka na holinky-cepínu-a-řeznickýho sekáčku.

Pseudo-nepseudo,seká jako ďábelHappy Krásná není,ale je moje,už jsem se s ní ťal do kolenaLaugh
Posláno:

Pozorovatel
Tak teď jsem měl výtlem na tři minuty.Applause
Takže podobná zkušenost jako já a moje fiškárna.LaughOk

Posláno:

Začátečník
Připojený: 7/11/2008
Kamarát "náhodou zakopol"Happy o tento zostatok pravdepodobne nejakej halapartne.Našiel to v oblasti kde kedysi bola strážna veža.Môže mi niekto pomôcť s bližšou špecifikáciou o čo presne ide?Ďakujem.

Elessar vložil tyto přílohy:
DSC00131.JPG.jpg
DSC00132.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/6/2005
Kdyz uz chodis s detektorem a nicis nalezove situace, tak si zajdi na identifikaci do muzea, ne?
neca eos omnes, deus suos agnoscet
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/11/2007
cecomacino napsal:
Tak teď jsem měl výtlem na tři minuty.Applause
Takže podobná zkušenost jako já a moje fiškárna.LaughOk

To znám, taky nová fiskarska březový poleno a křivý oko. Rána do holeně, krev nebyla, díra v kalhotech taky ne a druhej den tam byl strup jak blázen a na hloubku pár milimetrů. Pořád najdu kam dopadla Laugh

To říkám furt, každej nástroj požaduje krev jako úplatek za službu.

V této místnosti je místo jen pro jednoho Boha a ten váš to není! Walter Bishop
Posláno:

Začátečník
Ahoj wolf.Do múzea nemám potrebu sa ísť informovať.Slušne som sa pýtal tu,na fóre či mi vie niekto podať viac informácií.Ak máš nejaký problém s tým že niekto behá po lúke s detektorom a na niečo natrafí je to tvoj problém.Diskutovať o tom aký máš na to názor sa mi nechce a ani nevidím dôvod.Bez urážky.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/18/2010
To s tím detektorem bylo fakt ubohý, v partě zdravých lidí se na slušnou otázku odpovídá slušně, ale nechme komplexy malých orgánů spát a k věci, na nějakou zbraň mě to připadá malý, ale na produkci z rudých let mě tam zase přebývá ta značka, ta by ukazovala na původ daleko starší..... hodně starší........ Možna zkus: detektorweb, jsou tam ochotní lidé, koníčkáři, jako tady a určitě tě nikdo neodbude nějakou zakomplexovanou poznámkou.
Posláno:

Začátečník
milovicak ďakjem za link,skúsim aj tamOk
Posláno:

Pozorovatel
Žádná halapartna to nebude, spíš nějakej nástroj, kterej byl chycenej "kutilem českým domácím", A to z jednoduchého důvody, samotný tvar nesedí a i uchycení k toporu, či chceš-li dřevci bylo jinačí. CoolOk

Posláno:

Začátečník
S tým kutilem más asi pravdu,ale "kutilem slovenským domácím"Grin
Posláno:

Štamgast
milovicak napsal:
To s tím detektorem bylo fakt ubohý, v partě zdravých lidí se na slušnou otázku odpovídá slušně, ale nechme komplexy malých orgánů spát a k věci, na nějakou zbraň mě to připadá malý, ale na produkci z rudých let mě tam zase přebývá ta značka, ta by ukazovala na původ daleko starší..... hodně starší........ Možna zkus: detektorweb, jsou tam ochotní lidé, koníčkáři, jako tady a určitě tě nikdo neodbude nějakou zakomplexovanou poznámkou.
Milovičáku-tak pokud si myslíš-že na Detektorwebu jsou ochotní koníčkáři,tak jsi vedle jak ta jedle,TAM jsou v prvé řadě lidé,kteří mají nutkání postupovat v hledačské hierarchii za každou cenu-a to i za cenu prezentace 100% padělku hrdě vystavovaného jako vlastní nález.Nikde jsem neviděl tolik falz,které někdo jenom zablátí a pak vyfotí v mělkém dolíku i s popiskem"za pět minut v sobotu" nebo "jedno dopoledne u nás za barákem".Zajímá mne historie WW2 a můj záměr byl vstoupit do řad hledačů,ale kvůli tomuhle jsem se na to vykašlal.Tvoje poznámka o komplexech malých orgánů je ubohá,tady jsou chlapi,kteří dokážou ustrouhat něco co má duši a uměleckou a užitnou hodnotu,na rozdíl od těch hledačů,kteří polské tretky vystaví na Detektorwebu jako nálezy a pak na Aukru s nápisem "Za pravost ručím"Navíc tady nemají místo fejky,TADY JE VĚTŠINA CHLAPŮ ZAPÁLENÝCH PRO NOŽE TAK,ŽE PADĚLEK POZNAJÍ. Jinak to o čem říkáš že je HODNĚ starší je to,co ti napsal Mr.Smith-škrabka na čištění rýny a ta značka je podle mně něco co si tam vysekl řemeslník majzlíkem jako rozpoznávací znamení na svůj vercajk.Tak a teď můžeš napsat nějaký blábol o tom jaký mám komplex jáLaugh
Posláno:

Začátečník
Bol by som nerád aby kvôli mojej zvedavosti teraz niekto hádzal invektívy na niekoho.Môj známy sa pochválil čo našiel a ja som sa ponúkol že to sem dám keď viem že tu je veľa fundovaných ľudí.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum