ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sekery Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/1/2006
Archeologický ústav, Ústavy archeologické památkové péče, Archeologická oddělení oblastních a Krajských muzeí, Odbory kultury a památkové péče krajských úřadů, Odbory kultury a památkové péče městských úřadů, Památková inspekce ministerstva kultury atd...Oh No Tyto a další, ústavy, odbory, úřady platíme z našich peněz, aby nám zachovali historii, památky, případně je před námi nevzdělanci ochránili, nejlépe úschovou v nepřístupných muzejních depozitech.Oh No Není jich příliš?
Pardón, zapomněl jsem, již zmiňovaný Národní památkový ústav, klikni tady , po kliknutí na každé pracoviště, jsem kliknul na kontakty, kde je možné nahlédnout, kolik lidí je tam zaměstnáno, jsem zděšen......Shocked

P.S. : Detektor na hledání kovů, v zemi, nevlastním, tato činnost mě vůbec neláká, nicméně jiným lidem ji neupírám, když jsem se ptal, proč to dělají, řekli , že je to pro ně výborná relaxace a hlavně pobyt v přírodě, i když nic nenajdou. Mnohé, z hledačů, hledání s detektorem, chtě-nechtě, přivedlo k hlubokému studiu historie a v tom spatřuji hlavní pozitivum.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2009
Vím, že se se sekyrami to nemá nic společného, ale já musel: takhle archeologii vidí Šeré Zjevy:

Příloha / Přílohy:
šeré_zjevy.doc (874kb) staženo 156 time(s).

To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze . . .
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/20/2007
Ad Šeré zjevy: Tvrdě do nás, jsme blázni Laugh Zajímalo by mě, kolik archeologů ten autor zná, když si dovolí nás takto paušalizovat a zesměšňovat, navíc takto ubohou formou. To nic proti tobě, jen ten komiks mi příjde takový... dost slabý Razz Tím nechci říct, že se z archeologů nesmí dělat sranda, např. "archeolog" v komedii Rrrr mi příjde super: "Jen si tak archeoložím..." Laugh

Ad zájem o studium historie: To schvaluju Ok Jenže aby bylo pak s tímhle přístupem co studovat. Bez archeologů (a historiků) a jejich práce, tedy řádného zpracování, porovnání atd. nebudou informace ke studiu prostě existovat. K tomu bych doporučil se podívat na stav archeologie a historie před její profesionalizací, tedy na přelom 19. a 20. století, kdy archeologie byla čístě zálibou prominentů - archeologů amaterů. Někteří měli i slušné výsledky, ale problém byl, že často šel každý sám za sebe a mnohé nálezy tak zůstaly bez řádného zpracování, porovnání a především publikace veřejnosti. Osobně si proto nemyslím, že toto je správná cesta.

Ad množství institucí: Jsou to státní instituce, už jsi viděl, aby v naší státní správě bylo něco jednoduchého? Neříkám ale, že je to dobře, sám jsem rovněž za zjednodušení (i když především z trochu jiného důvodu).

Ad financoání: ze státních peněz jsou výzkumy financovány jen ve výjimečných případech. Pokud státu chybí peníze, měl by se poohlédnout jinde. Už tak máme u nás jeden z nejnižších rozpočtů na kulturu z celé Evropy Oh No

Popravdě nechce se mi v téhle debatě pokračovat. Nechi tady dělat zlou krev, vždycky jsem sem na knife.cz chodil rád pro radu o vážil si slušného a inteligentního chování lidí tady, což na jiných fórech nebývá pravidlem. Co jsem zde chtěl je rovněž slušně požádat detektoráře a případné budoucí detektoráře, aby zvážili svou činnost, protože tím znesnadňují práci archeologů, a také připomenout, že tato činost je v současné době nelegální. Pokud máte tak rádi historii jak zde někteří tvrdí, prosím, dovolte nám dělat svou práci co nejlépe. Současná česká archeologie má už beztak dost problémů i bez detektorářů. To je vše, doufám, že tady na mě kvůli mé profesi nezanevřete, ať už je váš názor jakýkoliv.

A navíc je to vlákno o sekerách, tak snad mě moderátoři nezabanujou...

P.S.: Já váš zájem vcelku chápu, pokud si někdo kopne občas do země a má radost, že našel pár nábojnic, proč ne. Mě by to občas taky lákalo Laugh Ale když někdo cíleně vyhledává a ničí archeologické lokality a nálezy pak prodává do zahraničí, když někdo ohrožuje naše lidi zbraněma nebo když někdo zcela záměrně vykrade rozpracovanou lokalitu (a to je běžná praxe), tak se mi to samozřejmě nelíbí. Věřím ale, že to není případ nikoho z vás.

P.P.S: Pokud někdo hledá ne kvůli obohacení, ale třeba skutečně kvůli zájmu o historii, vězte, že SPOUSTA PĚKNÝCH A KVALITNÍCH VÝZKUMŮ VZNIKLA PRÁVĚ SPOLUPRÁCÍ AMATRŮ A PROFESIONÁLŮ. Proto prosím, zkusme raději spolupracovat, než jít proti sobě a navzájem si znepříjemňovat život Cool
Vím, že nic nevím. (Sókratés)
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...opravdu poslední dovětek aby jsi nebyl zbytečně zakyslej...není proč.
1.Vůbec to není nic proti tobě,věřím že můžeš být v oboru našláplo,že tím žiješ a dalo by se tě určitě poslouchat hodiny a dny. 2. V době kdy lidi drancujou hřbitovy,kostely,trafostanice atd. atd. nazvat někoho kdo si pomocí detektoru vyhrábne nějakou hilznu na poli a má z ní radost jako ty z nějakého střepu zlodějem resp. rozkradačem bylo a je pro mě silná káva.3. Ty "poklady" co se jako rozprodávají a vekslují musí někdo kupovat...stejně jako někdo kupuje ukradený kovy,upytlačenou zvěř,pašovanej tovar...do těch nikdo nešlápne to se spíš zavede daň ze sběru hub,který jsou taky "společné přírodní bohatství "
A konečně sekery...taková podivnost... by mě zajímalo jestli někdo tuší co je to zač

EM vložil tyto přílohy:
sa.jpg.jpg
sa1.jpg.jpg
sa3.jpg.jpg
sa4.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/26/2003
Velmi silně mi to připomíná na násadě od sekery, to, co v USA mají jako "grass hook"
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/8/2011
tak už je doma, zajtra snáď nafotím niečo...Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2009
Tobiáši -doufám , že jsi ty šeré zjevy nevzal nějak osobně jestli ano tak se omlouvám tenle komix vychází v jednom časopise šeré zjevy si dělají legraci úplně ze všeho -jak napsal Miki Ryvola ,jsou zdárným příkladem pro naší mládež.Příběh o archeologovi je namířen proti jistému pracovníkovi Českolipského muzea ,který pod záminkou archeologického průzkumu šikanuje trempy ve skalách.Wink
To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze . . .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2011
Tak nevím, co kdyby se zase debata na tomto vlákně vrátila k tomu,
co má ve svém názvu, nebylo by to rozumnější?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 4/5/2010
je fakt, už tu dlouho nebyl Mahony,sem zvědav kolik a s čím toho naštípal Happy
Posláno:

Začátečník
No tak ako som sľúbil, prikladám aspoň výsledok práce s X27čkou. Nakoniec toho bolo niečo cez 6 kubíkov. A na foto som ešte prizval aj Wadera od Ládesa Laugh

a ešte doplnok

No a už mi dorazila konečne aj GB. O chvíľku ju idem trochu prevetrať.

Počasie sa nám lepší, byt už bude dokončený, takže môžme začať testovať.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/8/2011
2 EM:Pravděpodobně se jedná o tzv. hák na větve, hojně je užívanej v USA z evropy poměrně rychle vymizel. Jedná se o nástrov na sekání s strhávání větví.CoolOk

Základní lidskou slabostí je, že člověk nepředvídá bouři, když je pěkné počasí.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
EM: tzv. bush hook, ditch blade nebo brush hook - nástroj na úklid křoví a náletu, který je málo silný pro sekeru a moc pro mačetu.

Něco dalšího tady, tady, tady, tady je výběr podobných nástrojů - nebo jako .pdf.
Posláno:

Pozorovatel
To je přesně ono!Applause

Posláno:

Začátečník
tak foto a video z dnešnej hodinky a pol

Za zvuk sa ospravedlňujem, keď budem robiť nejaký ten test, určite to odstránim Admire

Posláno:

Pozorovatel
Teda nic proti, ale při prvním vidku jsem se docela bál a to o nohy hlavního protagonisty.
Docela nebezpečnej styl sekání.RazzOk

Posláno:
Štamgast
jo, ty pružný věci a styl sekání bez podložky Happy
tady bych spíš použil něco typu blackovo mačete Happy
Posláno:

Pozorovatel
A nebo rovnou ten "Emíkův" bush-hook "křovináč", ten se na tohle přesně hodí.WinkOk

Posláno:

Začátečník
cecomacino napsal:
Teda nic proti, ale při prvním vidku jsem se docela bál a to o nohy hlavního protagonisty.
Docela nebezpečnej styl sekání.RazzOk

čo Ty, ale ja ako som sa bál o tie nohy. Veď to sú moje nohy mrGreen Priznávam, prekvapila ma ľahkosť ako seká tá švédka. Potom som to bral aj len jednou rukou, ale to video máličko skresluje. Nebolo to také nohám nebezpečné Grin
Posláno:

Pozorovatel
Co já, co já, jen mi to připomělo má blízká setkání Fiskárského druhu (už jsem to tu jednou psal), sekera dobrá finka + velká kinetická rychlost = otok holení kosti a podkožní sraženina (naštěstí)KOLaugh

Posláno:
Štamgast
tak sem vlezl do husqvarny pro tu nejmenší "pro malého-lehkého člověka" - sice jí neměli, měli tu o stupeň větší, ale na tý nebylo nic "vyryto".. sice made in sweden, polskaja distribucia nalepky... hlava vypadala kovana, ale bez jakychkoli napisu jako na tomto obrazku

http://www.lignusfm.cz/htm_foto/sekera%20mala%20wildlife.jpg

nerad bych koupil nějakou čínskou napodobeninu vyvexlovanou z polska, má to tedy vypadat jako tento obrázek?(raznice?)

díky
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum