ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sekery Možnosti
OLD
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 5/7/2006
Zkus se zeptat v Garden centru na Těšínské. Možná se domluvíš s paní a objedná ji.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/20/2010
Tak jak tak čtu, jsem rád, že bydlím kousek od FM. Obsluha tam je docela v poho a s člověkem si o tématu i pokecají. Ta albrechtická prodejna je teda fakt maras jak cyp Sad
Lyžky nerobim :-)
Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/8/2011
Bullterier5 napsal:
pepe12345 napsal:
tak dneska nejmenovaná firma z Ostravy (pobočka), lign....něco.. kamarád zarezervoval telefonem, dovezl, po telefonu vstřícní, i řekli že to nápis husqvarna (v hlavě vytlačené nemá jako na fotce) logo "forged" tam je, ručně kovaný to prý je..
sekera dojela, předloktí oholený...

v sobotu čeká rozsekání pozůstatků 3 stromů-jabka-hruška-švestka - velký díly ořezaný motorovkou, zbytek větví (hromada objemově 5 kubíků větví nutno rozsekaat na 5-20 cm větvičky... a pro malé lidi jsou velké sekery pracné Happy

jinak perlička, 3 jiné husqvarny neměly, slíbily v pondělí že do pátku není problém... dnes ji ani jedna stále neměla, prý "nejsou skladem"....
Chtěl jsem v městě blízko nás koupit malou Wildlife,vrazil jsem do Husqvarna..a začal se na ty sekyrky vyptávat.Ta koza blonďatá co jim tam prodává,mi furt strkala Fiskarsku co tam visely na stojanu a já že to nechci,že chci tu Wildku no a pak jí říkám že ať mi ukáže katalog a ona že mají jenom z loňska a že vůbec neví že ty sekyrky by Husqvarna dělala a bla bla blaConfused no a zavolala pana velkomajitele a měla ten krám na hlasitý poslech a říká"Pán by chtěl tu minisekyrku co je v tom loňským katalogu" no a pan ředitel,který nevěděl že ta káča to má nahlas řekl doslova" Nikdy to nikdo nechtěl,řekněte mu že to přestali dovážet,já pro takovou pí****nu nepojedu kamsi do Frýdku do skladu,no ne Marci!""Laugh Tak si nechám tu svoji hasičskou upgradovanou a na tu Wildku jim prdímNoNoNo

Kvalitka musím povedať Laugh Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2009
Bullterier 5-podobný obchod a servis je v Husqarně v Ústí n Orlicí , můj postřeh na str. 83
To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze . . .
Posláno:
Štamgast
Připojený: 4/5/2010
tak malá husqvarna super, 3 lidi v ruce, každej přes hodinku sekání drobných ovocných větví... všichni nadšený... jeden říkal na ty silnější větve to nějak nejde - ale na druhou stranu to tam vždycky zajede sakra hluboko, takže pak z druhý strany krásně...a plzeň jde otevřít taky dobře Happy
Posláno:
Štamgast
jinak sem při tom viděl fiskars (asi 1300?) u souseda.. je to zubatý jak sviň... každej druhej milimetr je to zubý.. vyhnutý, tupý atd... prý s tím hodně sekaly vodenky a pařezy tvrdýho dřeva atd.... i nějaký dubový fošny z rybniční hráze (takže jako železo..)

jak to nejlíp nabrousit? vzít to na vodním pískovci po směru ostří a pak trošku srazit aby to V bylo tupější?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/11/2010
Michal.Vl napsal:
Bullterier 5-podobný obchod a servis je v Husqarně v Ústí n Orlicí , můj postřeh na str. 83
Přesně jak píšeš-maloměsto,neochota,kup si pilu za 18000 nebo nás neotravuj..Angry
PROSÍM NEPOSÍLEJTE MI PM,PIŠTE PŘÍMO NA MAIL.DĚKUJI,B5:-)
Posláno:

Začátečník
dnes som zobral svoje tri priateľky...

a toto z toho vzniklo

keby sa tu niekto našiel, komu by vadilo čo som sekal, tak to boli vyvezené vytrhané trnky.

Posláno:

Štamgast
mikulec napsal:
dnes som zobral svoje tri priateľky...

a toto z toho vzniklo

keby sa tu niekto našiel, komu by vadilo čo som sekal, tak to boli vyvezené vytrhané trnky.

No- mně kdybys postavil před ty věci co máš na fotkách a řekl bys že si jednu věc můžu vzít-bral bych toho DefenderaLaugh
Posláno:
Štamgast
Bull: jelikož mám firemní CCS tak bych ho taky bral, ale soukromě ani náhodou Happy kdo to má živit?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/22/2008
Bullterier5 napsal:
No- mně kdybys postavil před ty věci co máš na fotkách a řekl bys že si jednu věc můžu vzít-bral bych toho DefenderaLaugh

Jjjjj ... ten "defík" je dobrej.... Applause Ok

g.
Posláno:

Štamgast
pepe12345 napsal:
Bull: jelikož mám firemní CCS tak bych ho taky bral, ale soukromě ani náhodou Happy kdo to má živit?
Brácha jej má,ale překopaný na CNG....na benál ani náhodou-je to žralokHappy
Posláno:

Začátečník
ďakujem za pochvalu aspoň Dorealky (defíka) Laugh

pridávam video. Kritika vítaná a očakávaná. Minule ste sa báli o moje nohy, teraz to bude asi horšie Admire Grin

Posláno:
Štamgast
co to je? čečenský polní velitel na dřevě?Happy alespoň se ohol když už nic Happy jinak z hledisk prac. postupu tam nevidím nic moc tak špatnýho (proti tomu minulýmu sekáčo videu).. ale osobně bych ten začátek (u pařezu) nestál nohou nahoře.. spíš bych začal z druhý strany, zkusit přizvednout a směrem k pařezu... takhle s tou nohou nahoře je to stabilita o ničem... od určitý doby neřežu bez brýlí (plexo štítu na helmě)..
obecně je blbej nápad přidržovat si poleno stáním nohou "na něm"..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2011
Dvě menší ale poměrně šikovné pomocnice na drobné práce kolem
chalupy, nebo na tábornické práce. Fiskarska asi nebude k táboráku
úplně in, ale má příjemný úchop. Používáním vyzkoušeno, na osekávání
či oholení větviček ze stromu je o něco málo lepší, než sekera od Bahca.
Faktem je, že od Bahca mám za cenu Fiskarsky sakery tři. Musím říct,
ža za tu cenu velice dobrý počin. Sice není kovaná, výrobce uvádí, velice
kvaltní uhlíková ocel. Jinak, precizní zpracování, kvalitní topůrko a nepřeberné
množství velikostí.

Herodes vložil tyto přílohy:
Sekery_005.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
2 mikulec : hned začátek- startovat z ruky se holt nesmí, ještě tě řetěz při špatně seřízené pilce nechyt? Jak psal Pepe, přidržovat řezanou věc nohou se taky nesmí. No prostě jako hajnému mi běhá mráz po zádech, když vidím současné "farmáře" s JMP - jednomužná mot. pila - řezat nad hlavou, kácet jedním řezem, atd. Je to jejich věc, ale pak tam musí sanita, doktoři sešívaj rozrhané nohy..... On hoblovací zub kůži a maso pěkně popotáhne, než prořízne. Kosti jsou ale zase dočista.
No ale tady vše dobře dopadlo, aspoň doufám. A očkový pařez byl dobrý?
Posláno:

Začátečník
Ifigenie napsal:
2 mikulec : hned začátek- startovat z ruky se holt nesmí, ještě tě řetěz při špatně seřízené pilce nechyt? Jak psal Pepe, přidržovat řezanou věc nohou se taky nesmí. No prostě jako hajnému mi běhá mráz po zádech, když vidím současné "farmáře" s JMP - jednomužná mot. pila - řezat nad hlavou, kácet jedním řezem, atd. Je to jejich věc, ale pak tam musí sanita, doktoři sešívaj rozrhané nohy..... On hoblovací zub kůži a maso pěkně popotáhne, než prořízne. Kosti jsou ale zase dočista.
No ale tady vše dobře dopadlo, aspoň doufám. A očkový pařez byl dobrý?

Vieem, viem, viem...Admire štartovať sa má inak, pila na zemy, pravou nohou si prišlápneme pilu, lavou uchopíme za rukoväť, pravou potiahneme štartovacú šnúru....pri studenom štarte použijeme sytič, prípadne dekompresor....Toto všetko robím na cudzích pilách. Na tejto som to robil, keď som bol menší a učil som sa to. Teraz presne viem, ako sa chová. Ale viem, neospravedlňuje ma to. Admire
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/22/2008
Ifigenie napsal:
2 mikulec : hned začátek- startovat z ruky se holt nesmí, ještě tě řetěz při špatně seřízené pilce nechyt?

Co tím máš na mysli?

g.
Posláno:
Štamgast
pila položená na pevné podložce, "zašlápnutá" do rukojeti a startovat..
když to děláš takhle (houpe se ti v jedné ruce a druhou škubeš) tak se ti to může trošku "pohnout".....
Posláno:
Štamgast
jinak samozřejmě 90 procent lidí co dělají s pilou si koledují o těžké průsery... tenisky, kraťasy, žádná ochrana očí, řežou "do nohou" atd... vždy když jdu kolem tak je mi úzko aby se někdo nekuchnul když tam jsem a já nedostal "neposkytnutí první pomoci" protože bych asi hodil šavli .. jednou jsem viděl co dokázala motorovka s kusem prasete...(ještě teplýho)

hlavně je to dobrý teď v satelitech, na zahrádkách... kancelářský krysy vyrazily na dřevo do krbů....
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum