ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Prosba k nožířům Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/14/2021
Nemáš zač, dobře pořiď.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Chtěl bych vás požádat o radu. Chtěl bych si nechat udělat razni do kůže svého loga z kovu (klidně může být mosaz). Jedná se prakticky o monogram na kruhovém podkladu, který vystupuje z plochy. Tak jak bych si to představoval to sám udělat nedovedu. Aktuálně to mám vyrobené odlitítm z lepidla do předem vyškrábané formičky. To mi bohužel dosluhuje a chtěl bych to nahradit něčím trvalejším. Děkuji za nasměrování.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/29/2019
Jestli máš FB, tak si najdi Harry Barry, dělá moc pěkné mosazné raznice
https://www.facebook.com/groups/632976743497266/user/1611369355
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/1/2006
V Krumlově Honza Votava nebo v Brně Mirek Makovicka
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/3/2012
Zdravím páni. Neviete o niekom v SR kto by mi podľa výkresu spravil výpalky čepele? Som v Košiciach ale plech kľudne pošlem kde bude treba :) Je mi jasné že 1 čepeľ mi nikto rezať nebude, samozrejme by som objednal viac, napr. 10ks... Ďakujem
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/13/2010
macekP napsal:
Zdravím páni. Neviete o niekom v SR kto by mi podľa výkresu spravil výpalky čepele? Som v Košiciach ale plech kľudne pošlem kde bude treba :) Je mi jasné že 1 čepeľ mi nikto rezať nebude, samozrejme by som objednal viac, napr. 10ks... Ďakujem

Ahoj zkus Druss81 , v putovní soutěži nabízel výpalky a je že SR.

tel. 608080723 :-D
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
macekP napsal:
......... Som v Košiciach ale plech kľudne pošlem ...........

Skus zavolat su zo Stropkova
https://www.lumasek.sk/--4-14-palenie-laserom
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/11/2017
Karel W napsal:
Chtěl bych vás požádat o radu. Chtěl bych si nechat udělat razni do kůže svého loga z kovu (klidně může být mosaz). Jedná se prakticky o monogram na kruhovém podkladu, který vystupuje z plochy. Tak jak bych si to představoval to sám udělat nedovedu. Aktuálně to mám vyrobené odlitítm z lepidla do předem vyškrábané formičky. To mi bohužel dosluhuje a chtěl bych to nahradit něčím trvalejším. Děkuji za nasměrování.

Perfektní raznice dělá Radek Paulík ( kousek od Brna) .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/1/2011
Ahoj,
Poprosím o názor, radu. Klouže mi linerlock na noži Cheburkov Strizh Large CF, Bronze HW
Když byl nový nedělalo to nebo jsem si nevšiml. Liner je zafrézovaný uvnitř po celé délce CF střenky, nevím z čeho je. Jestli je to titanový plátek s bronzovou anodizací? Nevím.
Vznikla ploška na kontaktu liner čepel a klouže to po ní?
Tip na řešení? Kupováno na Lamnii...
Předem díky za reakce.
Luboš
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/21/2004
Dokázal by mi někdo poradit kdo by dokázal sletovat upadlé dno nerezové lahvičky na sňaps? Ja vůl ji dal do mrazáku a zapomněl...
Politická korektnost - pomýlená filozofie předstírající, že hovno lze zvednouti za čistý konec.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Mekkou pajkou to nejspis nepujde (mozna s nejakou hodne agresivni pajeci kapalinou), tvrde pajeni by meli zvladnout v kdejake zamecnicke dilne. Pripadne nejaka autoklempirina, pozinkovane kastle se pry dneska taky "vari" (neni to svareni v pravem slova smyslu) bronzem.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Nerez se celkem dobře vaří Tigem. Zásadní je síla stěny. Borci umí svařit i plechovku od piva.
Já bych to možná zvládnul ale problém je, že to nemám na čem zkusit, podle čeho nastavit svařečku. Jen tak od oka, dle zkušeností si netroufám.
Dej fotku pro predstavu.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
No je fakt, ze ve svarecske skole jsem videl, jak instruktor varil urvane ucho u nerezoveho hrnecku, ktery zrejme ze silnejsiho materialu nebude (nastaveni jsem nevidel, displej byl smerem ode me). Ja osobne bych do toho nesel, zvlast ne u veci, ktera ma nejspis pro nekoho citovou hodnotu...

EDIT: A co se teda zeptat v nejblizsi svarecske skole? Tam urcite budou mit cloveka, co to umi na lepsi urovni nez "bezny Franta lepic" (to neni mirene proti Karlovi W).
Posláno:

Štamgast
Diky za tipy. Tig ani svareni urcite ne, bylo to jen sletovane cinem. Byl to darek od segry, tak se mi to nechce jen tak zahodit...
Politická korektnost - pomýlená filozofie předstírající, že hovno lze zvednouti za čistý konec.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
xHonza napsal:
Diky za tipy. Tig ani svareni urcite ne, bylo to jen sletovane cinem. Byl to darek od segry, tak se mi to nechce jen tak zahodit...

Zdař, pokud ta placatka je z nerezu, nebyla pájená cínem, ale nejspíš pájkou s příměsí stříbra.
PROSÍM POUZE O E-MAILOVOU KOMUNIKACI, DĚKUJU.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/25/2011
V případě klasického bezolovnatého cínu, jenž se začíná tavit při 218°C, to můžeš vrazit do trouby na 250°C a sledovat jak se to sleje. Ale určitě vzniknou netěsnosti.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/18/2013
xHonza napsal:

Ahoj a co zkusit nějaké zlatnictví,tam mají zkušenosti s pájením i pidi věcí.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Pokud to bylo pájené cínem, mělo by stačit srovnat to na sebe, ohřát, potřít pájecí kapalinou na nerez a prohřát plamenem s případným přidáním cínu. Potom je potřeba to dobře umýt od zbytků pájecí kapaliny, která se dá běžně koupit.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/25/2011
Pájecí kapalina se používá pro zvýšení smáčivosti cínu na pájeném kovu. Vzhledem k tomu, že již to bylo pocínované, vystačíš si i bez pájecí kapaliny. Ale když ji použiješ tak nic nezkazíš. + postup od Surga
Posláno:

Štamgast
Surgu a vsichni ostatni, klanim se az k zemi dekuji za cenne rady!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum