ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Mikov Fixír Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/25/2013
Aha, tak už jsem to našel. Škoda, že nedělají jen verzi s jedním želízkem... Jednoželízkový Fixír s RWL34 by se mi docela líbil. Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/11/2013
prt. sc. Ze 14.1.2021

rettromen vložil tyto přílohy:
mikov_fixír_safari.png.jpg
mikov_hunter_safari.png.jpg
mikov_lovecký_safari.png.jpg

Posláno:

Štamgast
Díky! Na prd je, že v Mikovu jsou si schopni říct ještě vyšší sumu, když bych chtěl udělat jen nůž s hlavní čepelí z RWLky. Pro párák a pilku nemám žádné využití.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/14/2008
Tak jsem konečně otestoval svuj nový fixír, zakoupený cca před měsícem. jak jsem už psal, kvalita zpracování dobrá, bez vaklu, naostřen tak, že holil.
Ted jsem s ním zpracoval dva kusy dančí zvěře co jsem ulovil a taky dobrý.
Vyvržení s použitím páráku a pilky v pohodě, následné zpracování taky, až na porcování a vykošťováni kde jsem si vzal řeznický nože jsem ho nijak nešetřil. Ostří potom už neholilo ale pořád se dalo řezat. Asi jsem spokojenej......Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Další oprava plus přidání řady otvíráků.

Ježour vložil tyto přílohy:
20211218_102342.jpg.jpg

PROSÍM POUZE O E-MAILOVOU KOMUNIKACI, DĚKUJU.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Kdyby jsi nevěděl co s ním, mám zájem...
mám rád medvídky, protože jsou tudliví
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Zakázka, starý pán mimo knife. Původní ( trosky vedle) mu přejel autem někdo z rodiny. Polámané střenky, zlomená čepel.
PROSÍM POUZE O E-MAILOVOU KOMUNIKACI, DĚKUJU.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/20/2007
Zdravím,

dnes jsem se odhodlal k malé opravě velkého problému na Linderu, který jsem popisoval na předchozí stránce (ve srovnání s Mikovem). Od Linderu jsem si sliboval, že to bude takový lepší Fixír, no přišel mi krásný nůž s příšernou vůlí na čepeli. Na reklamaci jsem se vykašlal, že to nějak vydržím. Taky proto, že nůž je momentálně téměř nedostupný a nechtěl jsem, aby to skončilo vrácením peněz. Ale dnes jsem si řekl, že to zkusím nějak přiklepnout, protože moc horší už to stejně být nemůže... A ono se to kupodivu docela povedlo.

Je to můj první pokus o opravu. Bál jsem se, co po sklepnutí udělá páka pojistky, protože se mi od pohledu zdála o nějakou desetinu silnější než čepel. Nakonec to ale dopadlo trochu jinak. Na hřbetě se udělala docela ošklivá mezera, ale je to jen estetika a mně to celkem nevadí. Taky při klepání vylezl čep čepele, protože jsem to musel poklepat celkem dost, tak jsem ho ještě trochu roznýtoval. Na vyleštěném bolstru je to taky celkem vidět, ale i to beru jako kosmetiku.
Ve výsledku mám pěkně vycentrovanou čepel bez vaklu (drobná vertikální vůle ještě zůstala, ale do stran to zmizelo) a navíc se ještě vycentrovala i v zavřeném stavu, což je docela příjemný bonus.
Nůž jsem pak otestoval na suchém švestkovém polínku a i po silovém řezání vše drží beze změny. Tak se zdá, že se oprava povedla a že nůž nakonec bude plnit svůj účel.

P.S. Klidně mi to sepsujte, k profi opravám to má daleko, ale aspoň to funguje Wink

Tobiáš vložil tyto přílohy:
IMG_20220104_202838860.jpg.jpg
IMG_20220104_202848108.jpg.jpg
IMG_20220104_202921745.jpg.jpg

Vím, že nic nevím. (Sókratés)
Posláno:

Štamgast
Ten Tvůj Linder se mi moc líbí, parádní nůž a prima oprava Ok
Bolster by se dal celkem snadno vyleštit, ještě si s tím určitě vyhraješ Wink
Posláno:

Pokročilý
Děkuji, jsem rád, že se líbí. O tom bolstru uvažuji... Na fotce to vypadá hrozně, naživo to tak strašné není, ale možná se do toho stejně pustím. Docela se mi ale líbí, když je teď ten čep trochu vidět. V tomhle směru se mi zase líbí Fixíry, které mají čep normálně přiznaný.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Ok
Mezírka u páky by možná šla upravit.
Zřejmě jsi rozklepával nýt na čepeli více z jedné strany. Na bolstru je to trochu vidět. Více úderů na "spodní" straně. Zkus poklepat teď "horní" stranu (tu u páky) a zároveň čep na hřbetu co drží samotnou páku (na kterém se páka kolébá). Pár úderů na jednom, pak na druhém, vyzkoušet tuhost otvírání čepele, chod páky... atd.
Nýt na páce mívá často větší vůli, tím spíš pokud na něm nejsou hřbetní želízka, takže tam bývá prostor, ale s citem...
Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Pokročilý
Super, děkuji za tip. Ok

Ta mezera víceméně vznikla už při prvním pokusu, kdy jsem to zkoušel jen stlačit ve svěráku (což mi připadalo citlivější, když to pořádně neumím). Sice to šlo pěkně k sobě, ale nedrželo. Po stlačení jsem zkusil poviklat s čepelí do strany a po pár pokusech vše povolilo a byl jsem zase na začátku. Pak jsem to teprve zkusil kladívkem a to už drží. Ale mezera zůstala. Možná jsem opravdu poklepal jednu stranu víc. Nůž jsem sice obracel, ale nijak jsem to nepočítal.
S tím čepem páky... Možná to zkusím, ale mám celkem strach, ať nerozbiju to paroží. Ten čep je do něj docela zapuštěný.

A když už se o tom bavíme, jaké kulatiny prosím používáte při přenýtování čepele apod.? Myslel bych, že stačí něco měkkého, když se na čepy běžně používá mosaz, ale třeba ten Linderovský čep se zdá být celkem tvrdý (nechci tvrdit, že kalený, když jsem do něj jen zkoušel klepat...).
Posláno:

Štamgast
Hm pak je asi silnější páka pojistky oproti tangu čepele.

Horní část bolstru nad nýtem - myšlena část u páky.
Dolní část bolstru pod nýtem - myšlena část u choilu při otevřené čepeli.
Ne otáčení levá/pravá.

Pravý paroh celkem vydrží. Zkus jen poklepat jestli se mezera začne zmenšovat alespoň u páky. Nýty vypadají mosazné, oproti ANC nepotřebují tolik "mlátit". Zkrátka chce to cit a hlavně průběžně zkoušet funkčnost.

Bolstry i nýt mi přijdou obyč ANC. Oproti mosazi, alpace je to tvrdší materiál, hůře roztemovatelný (rádo to praská), ale zase nepotřebuje takovou hmotu jako oporu.

Viz příloha. Napovídají tomu i prasklinky v části s více údery.

Dušan vložil tyto přílohy:
IMG_20220104_202848108.jpg_big.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Dušan napsal:
Hm pak je asi silnější páka pojistky oproti tangu čepele.

To si myslím že je, původně jsem se do toho ani nechtěl pouštět právě proto, že jsem se bál, ať páka pojistky po sklepnutí nezatuhne. Místo toho to udělalo mezeru. Až budu mít chvilku, možná to klepnu, třeba to pomůže Wink Fakt je, že mi ta mezera tolik nevadí a jsem hlavně rád, že to teď drží pohromadě a nic neprasklo, tak se mi do toho nechce moc rýpat. Ale každopádně díky moc za radu!
Posláno:

Pokročilý
Zdravím a s dovolením ještě dokončím svůj příběh s Linderem. Nakonec mi to nedalo a podle rady Dušana jsem ještě zkusil opravit i tu mezeru u páky pojistky. S pomocí svěráku, kladiva a malého kladívka se to nakonec celkem podařilo. Bolster jsem na závěr trochu přeleštil, takže sice není hladký jak zrcadlo, ale vypadá celkem slušně.

Mimochodem napadlo mě, že výrobce na svých stránkách nabízí/nabízel u tohohle nože první a druhou jakost. Odhadoval bych, že jsem zřejmě koupil tu druhou, jen se o tom český eshop nějak zapomněl zmínit.

Tobiáš vložil tyto přílohy:
IMG_20220118_101939830.jpg.jpg
IMG_20220118_102003726.jpg.jpg
IMG_20220118_102030815.jpg.jpg
IMG_20220118_102114275.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Takže jsi to nevydržel, nedalo se na to koukat...Happy
Dobře ty!Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
... já se toho nejtování bojím jako čert kříže Sad
Hlavně když vidím, jak jsou ty Mikovácký nejty šejdrem a vyboulený (uvitř střenek).
Jinak taky jsem si koupil taky fixíra, abych viděl jak to ty kluci mikovácký poslední dobou válej a ejhle pojistka na něm vůbec nepojistkuje, vycvakne se drobným zatlačením Angry Zlatej 60tiletej Fixír po dědovi Ok
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/13/2015
[quote=mydlinkaTM]... já se toho nejtování bojím jako čert kříže Sad
Hlavně když vidím, jak jsou ty Mikovácký nejty šejdrem a vyboulený (uvitř střenek).
Jinak taky jsem si koupil taky fixíra, abych viděl jak to ty kluci mikovácký poslední dobou válej a ejhle pojistka na něm vůbec nepojistkuje, vycvakne se drobným zatlačením Angry Zlatej 60tiletej Fixír po dědovi Ok

Má řeč, starej rezovej s vyhazovákem 12/16 (pilka, vývrtka, pívošroubovák, konzervovotvírák) má sice stranovej vakl 2mm, ale pojistka drží bez vůle. O něco mladší jednočepelovej nerezák je nějakej divnel. Pouze s nápisem ROSTFREI ,pojistka šíře jen 2mm a vakl 00nic! No a ten třetí je naprostá sračka. Pilka, párák,vývrtka dobrý,ale čepel má stranovou vůli 3mm, volně horedole 7mm a pojistka taktéž nepojistkuje. Jo a místo klasického nehetníku má šlic. Asi nová EU směrnice.
Jura
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
... bylo mi divný, proč ten zamek nedrží?
Byla to oblina na oblinu. Angry
Po zapilováni zámku už to drží Ok
No a zpět jsem to samozřejmě už nenýtoval Wink

mydlinkaTM vložil tyto přílohy:
20220121_195359_copy_1209x1612.jpg.jpg
20220122_204723_copy_1074x1151.jpg.jpg

KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Štamgast
Repas dvou... a jedna pilka např k nějakému "dědkovi", který pilku nemá, do páru.

Dušan vložil tyto přílohy:
IMG_8026.JPG.jpg
IMG_8028.JPG.jpg
IMG_8030.JPG.jpg
IMG_8032.JPG.jpg
IMG_8033.JPG.jpg
IMG_8034.JPG.jpg
IMG_8035.JPG
IMG_8036.JPG.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest