ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
nože Joker Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 7/14/2020
Hm, to je skoda. Mne uhlikovka na troch jokeroch drzi pekne, aj drevo s tym trapim. Na jednom je makksia pruzina. Inak ok. Aj aj 14 sandvik ma stve len na Tramperovi, Nessmuk (scandi) bola ok.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/29/2020
peetrN napsal:
Ostří se srolovalo jak alobal..
Hm, tohle mi přijde jako velká smůla na kus. Buď hodně špatné tovární nabroušení (ale teda na takovou jehlu už by musely být šíleně gramlavé ruce), nebo jim prošla čepel bez zakalení...
Jak jsem nejdříve koukl odspoda na druhou fotku, a pak teprve četl, první mě napadlo, že jsi škrtal ostřím firesteel. Zkus mu dát novou fazetu 2x20˚. Ocel je ocel, klacky hladce zvládá i můj Pointer z té "blátivé nerezovky" Happy

hpmickey vložil tyto přílohy:
DSC06545dt.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/18/2014
peetrN napsal:
Ahoj - a jak jsi s tou Avispou teda spokojený..? Já ní pokukuju už dlouho.. Moc by se mi líbila varianta plochý výbrus + ořech + kůže.. Ale tu samozřejmě nedělají..Ve scandi se mi zdá takový těžkopádný..a jasně, že je takovej nožík zejména na potraviny.. Díky

Ahoj, používám hlavně ten s plochým výbrusem, protože jsem si na něj dal nějakej plastovej klip (časem asi dostane ulticlip a půjde do kapsy) a nosím ho vodorovně na pásku přímo u přesky nebo na popruhu batohu jako takovej ten malej nůž co je pořád po ruce a jsem s ním spokojenej. Na uříznutí proutku, nařezání špekáčků (na plnohodnotnej bochník chleba je už ale malej) nebo udělání chlupatýho dřívka na podpal v pohodě poslouží a je opravdu malinkej. Jak už jsem psal, obecně nemusím malé rukojeti (kam nedám všechny 4 prsty) ale tahle díky tvaru pěkně zapadne do dlaně a sedí mi. Takže pokud se ti líbí a nevadí ti, že vypadá trochu jako hračka nebo nůž pro děti, tak ho můžu za sebe doporučit.

Matoskah vložil tyto přílohy:
20220510_134908.jpg.jpg
20220510_132806.jpg.jpg
20220510_171504.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/14/2019
Matoskah napsal:
peetrN napsal:
Ahoj - a jak jsi s tou Avispou teda spokojený..? Já ní pokukuju už dlouho.. Moc by se mi líbila varianta plochý výbrus + ořech + kůže.. Ale tu samozřejmě nedělají..Ve scandi se mi zdá takový těžkopádný..a jasně, že je takovej nožík zejména na potraviny.. Díky

Ahoj, používám hlavně ten s plochým výbrusem, protože jsem si na něj dal nějakej plastovej klip (časem asi dostane ulticlip a půjde do kapsy) a nosím ho vodorovně na pásku přímo u přesky nebo na popruhu batohu jako takovej ten malej nůž co je pořád po ruce a jsem s ním spokojenej. Na uříznutí proutku, nařezání špekáčků (na plnohodnotnej bochník chleba je už ale malej) nebo udělání chlupatýho dřívka na podpal v pohodě poslouží a je opravdu malinkej. Jak už jsem psal, obecně nemusím malé rukojeti (kam nedám všechny 4 prsty) ale tahle díky tvaru pěkně zapadne do dlaně a sedí mi. Takže pokud se ti líbí a nevadí ti, že vypadá trochu jako hračka nebo nůž pro děti, tak ho můžu za sebe doporučit.

Ahoj, díky za zprávu.. No mě je okamžitě a jednoznačně sympatičtější ten ořech s kůží..ale určitě ho nechci ve scandi. Tož bych si musel (sám šmirglama nebo požádat někoho kdo má na to techniku) přebrousit scandi na plocháč nebo plošší konvex. A to nevím jestli je reálné (je?) nikdy jsem to nedělal. Díky
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/14/2019
hpmickey napsal:
peetrN napsal:
Ostří se srolovalo jak alobal..
Hm, tohle mi přijde jako velká smůla na kus. Buď hodně špatné tovární nabroušení (ale teda na takovou jehlu už by musely být šíleně gramlavé ruce), nebo jim prošla čepel bez zakalení...
Jak jsem nejdříve koukl odspoda na druhou fotku, a pak teprve četl, první mě napadlo, že jsi škrtal ostřím firesteel. Zkus mu dát novou fazetu 2x20˚. Ocel je ocel, klacky hladce zvládá i můj Pointer z té "blátivé nerezovky" Happy

Je možné, to co píšeš o chybném ostří..tohle není normální, při uřezání klacku.. Na tu jejich nerezku jsem četl toho špatného dost ale uhlík by měl sakra držet víc.. Srovnávám taky s Opinelem, co jsem s ním dělal a co vydržel..
Fazetku - dá-li se to tak nazvat - jsem mu už novou udělal a fachčí.. ale už mu moc nevěřím a mám ho jen na jídlo. Díky
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum