ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Hejkal von Sovinec Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
Dlouhán. Ořechové dřevo na střence, bronzové kování, sovinecká pojistka skrytá, příložky nerez a čepel z oceli 19 356 měla přes 11cm. Víc už nevím, je fuč.

Prodáno

Hejkal von Sovinec vložil tyto přílohy:
P1170539.JPG.jpg
P1170547.JPG.jpg
P1170550.JPG.jpg
P1170552.JPG.jpg
P1170553.JPG.jpg
P1170556.JPG.jpg
P1170558.JPG.jpg
P1170561.JPG.jpg

Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/26/2011
Ahoj Hejkale, tohle se Ti moc povedlo!
Posláno:

Štamgast
Pivník motorový. Až po té, co jsem ten nůž pojmenoval, vzpomněl jsem si na pána, kterému jsme říkali Pivník. Jezdil na své jawě 350 v létě i v zimě každý den pro šest piv z kopce dolů do sousední vesnice. Každé ráno jsme se potkali, mávli na sebe a tak nějak to dávalo pocit, že věci na světě mají své jistoty, které se nemění... Jenom se sněhem vždycky přišla změna, na jeho motorce přibyla dvě kola, z každé strany jedno, aby sebou starý pán na náledí neseknul.
Tenhle nůž vlastně vychází z mého druhého nože co jsem kdy vyrobil. Bylo to v roce 1997 a byla to "replika repliky" laténského nože, který jsem viděl u nás v muzeu. Ten tvar je tak parádní, že i dnes má svoje fandy a není na něm třeba nic měnit. Ale po 25 letech nožířiny jsem si řekl, že přece jenom by se drobné vylepšení udělat dalo. Doba postoupila a otvírák na pivo se vždycky hodí. No a drátěný oplet býval svého času mou vlajkovou lodí, tak proč ho tam nedat...Celkem 246 mm čepel 134mm, drátěný oplet podložený kůží, integrovaný otvírák na pivo. Ocel 19 356.
Jo a proč se ve skutečnosti jmenuje motorový? Tak to vám taky prozradím: Koupí tohoto nože se jeho majitel stal sponzorem nového srdce do mého trabanta.

Prodáno

P1170658.JPG.jpg
P1170661.JPG.jpg
P1170663.JPG.jpg
P1170666.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Totot sú presne tie nože s príbehom a tu vždy okrem zaujímavých a netradičných poňatí výtvorov, sa k nim ten ich pridruží Ok
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:

Štamgast
Pártyman. Když už tu byl ten otvírákem vytuněný "kelťák", je třeba přiznat, že tomu předcházel tenhle grilovací speciál. Původně jsem chtěl kamarádovi ke čtyřicetinám dát vývrtku, ale pivo pije víc, takže otvírák lepší, ale jak ho udělat, aby to nebylo nudné? Přidáme čepel, to už umím. 🙂 No ale na grilovačce potřebuje i vidličku a tu už dělat nechci. Leda že by... ...No a tak vznikl tenhle ujetý nápad, který mě ale docela baví. Moc jich dělat nechci, takže kdyby to někdo chtěl zkopírovat, tak směle do toho. Sezona zahradních grilovaček začíná a každý správný pártyman tohle ke své havajské košili potřebuje...

Darováno

P1170651.JPG.jpg
P1170652.JPG.jpg
P1170654.JPG.jpg
P1170656.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/1/2006
Hejkalíku, je to zajímavé, jenom můj postřeh, otvírák je pro většinu čechů pivařů naprostá zbytečnost, protože celý svět je v podstatě otvírák Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/24/2018
Za mně super nápad Grin Applause a otvírák tam pasuje . Kaleno je už s vidličkou?
Posláno:

Štamgast
Vencál napsal:
Hejkalíku, je to zajímavé, jenom můj postřeh, otvírák je pro většinu čechů pivařů naprostá zbytečnost, protože celý svět je v podstatě otvírák Happy

No ale na grilovačce chceš být ten frajer co má otvírák a všechny hezké buchty ta tebou chodí, abys jim otevřel pivsona. A je fuk, jestli ta kudla visí na háčku za kroužek, nebo za otvírák.

kk224 napsal:
Kaleno je už s vidličkou?
Jo kaleno už s vidličkou.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Hej-kale ! Kaleno s vidličkou na kalbuApplause Applause

Dáme to do umělecké encyklopedie pod heslo “maximální minimalismus” jo?!?

A - “moc jich dělat nechci” znamená, že aspoň jeden ještě uděláš; viďAdmire Admire

Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/10/2008
Kale provedeno, žejo, Jardo ... Laugh
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
No jasněApplause Applause naprosto Pavle!!!
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 12/28/2019
Studnice nápadů nevysychá, a to je dobře - oko se má čím těšit.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/1/2006
Hejkal von Sovinec napsal:
[quote=Vencál]Hejkalíku, je to zajímavé, jenom můj postřeh, otvírák je pro většinu čechů pivařů naprostá zbytečnost, protože celý svět je v podstatě otvírák Happy

No ale na grilovačce chceš být ten frajer co má otvírák a všechny hezké buchty ta tebou chodí, abys jim otevřel pivsona. A je fuk, jestli ta kudla visí na háčku za kroužek, nebo za otvírák.

jo to je fakt, na to se nedá říct jenom, že to máš "vygómaný" Ok Grin
Posláno:

Štamgast
Pan Lopatka.
Tenhle ten tvar nože, kterému se říká nessmuk jste ode mne ještě vidět nemohli. Protože mám-li být upřímný, tak se mi nelíbí a nemám ho rád. Nicméně přeci jenom se jednomu člověkovi podařilo mne přesvědčit a to tím, že mi poslal svůj vlastní návrh (podle kterých nože skoro nikdy nedělám). Takže posuďte sami, jak se vím to líbí. Mě se to nakonec líbí moc, takoví milá srandička s bolstry ze starého svářkového železa z hradu Sovince, střenky z kartáčovaného dubu ze stropního trámu staré chalupy na Česko- Slovenských hranicích, příložky nerez a čepel 19 356. Celkem má 210 mm s čepelí 82 mm. V ruce sedí hezky a pocitově je to dost velká kudla. Menší ale být nemohla. To by při zachování proporcí nevyšlo do ruky.

Prodáno

P1170599.JPG.jpg
P1170601.JPG.jpg
P1170606.JPG.jpg
P1170607.JPG.jpg
P1170609.JPG.jpg
P1170611.JPG.jpg
P1170614.JPG.jpg
P1170617.JPG.jpg
P1170620.JPG.jpg
P1170642.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/10/2008
Líbí. Je to takovej Dudus Ineptus Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/28/2014
Ten je supr Applause zavíracích nesmuků se moc nevidí, a je to škoda.
Když se kácí pes, tak lítaji řízky.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum