ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Multitool V. - Leatherman Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/28/2008
Rahmed napsal:
To je prces? Budeš dodělávat zbytek?!Shocked mrGreen

Nene Happy to mi zbylo. Koupil jsem ty čelisti na E-Bay, že si je přendám na můj starý Charge. Ale potom na mi něm prasknul rám (je to prostě krámCool ani 13roků na stavbě to nevydrží a hned to prasne) a teď mám nový.
A čelisti kleští tady tak jako zevlujoumrGreen ale udělat k tomu nějaký ZBLITEK ... Wink Wink Wink

hanes vložil tyto přílohy:
20220622_101349.jpg.jpg

POKUD MÁTE DOTAZ, PIŠTE NA MAIL!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/3/2009
Jasně, taky jsem kámošovi pořídil pluska čelisti - z UA, pár dní před válkou - dostal stejný nápadOk
Moji LM hegemonii právě narušil Gerber Dual ForceCool

Rahmed vložil tyto přílohy:
IMG_20220622_100429_207.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/15/2019
Jirka80 napsal:
Skoro 10 let s sebou v batohu tahám tohodle prcka. Už jsem kolikrát uvažoval o koupi něčeho většího jako třeba wave, ale tenhle vždy zvládl všechno co bylo potřeba tak jsem zatím další nepořídil. Člověk by se divil kolik se toho dá s tímhle zvládnout.

Tak paráda. Dá se ještě vůbec sehnat nový? Nebo někde jetý?

Já mám podobný pocit s Leathermano Skeltool CX že stačí skoro na všechno :)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Bohužel se řada Leatherman Juice už nějaký pátek nevyrábí a zbytky jsou už vyprodány. Taky bych chtěl ještě XE6, ale neníSad
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/28/2008
Rahmed napsal:
...
Moji LM hegemonii právě narušil Gerber Dual ForceCool

Vypadá zajímavě Happy teda líbí se mi že má nástroje umístěný aby se mohli obsluhovat jednou rukou. Šroubovák ten je parádní. Když to tenkrát začal Gerber dělat, hned jsem si koupil ten model s vysouvacíma kleštěma. Ale mimo nože, to pro mne nebylo Cry
Ovšem ty kleště Confused jako super nápad s tou možností zvětšit úchop, ale tvar hlavně v přední části red face pro mne ne.

Na multitoolu používám hlavně cca ze 30% kleště, potom nůž - často i ten zubatý. Potom právě šroubování a pilku, občas pilník. Nůžky minimálně. Otvírák na mém Charge, stejně jako to "páčidlo" je snad netknutý.

hanes vložil tyto přílohy:
20220622_181143.jpg.jpg
20220622_182023.jpg.jpg
20220622_181956.jpg.jpg

POKUD MÁTE DOTAZ, PIŠTE NA MAIL!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/13/2010
Ahoj , od pondělí jsem taky majitel tohodle kousku....

ivan78 vložil tyto přílohy:
IMG_20220622_181800.jpg.jpg
IMG_20220622_181829.jpg.jpg
IMG_20220622_181846.jpg.jpg

tel. 608080723 :-D
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/20/2010
slon napsal:
Bohužel se řada Leatherman Juice už nějaký pátek nevyrábí a zbytky jsou už vyprodány. Taky bych chtěl ještě XE6, ale neníSad

XE6 sa sem tam objaví na bazároch - mám ho a je to super model. Ako som už kdesi písal dĺžka aktívnej časti pílky je rovnaká, ako u modelu Surge!

Typické pre dnešné časy. To čo má hlavu a pätu (teda pre multitooly je to schopnosť napchať čo najviac nástrojov do najmenšieho objemu) to sa prestane vyrábať.

Zato sa chrlia modely typu Skeletool, ktorý je oproti Juicom úplný mrzáčik bez základných nástrojov.... zato s karabínou zbytočne predlžujúcou malý nôž na úroveň plnohodnotného modelu.

Asi aby si to každý metrosexuál vedel zavesiť na batoh a aby mu to tam rýchlejšie ukradli.

Dnešná plytká doba KAŠLE na obsah, dôležitá je forma, imidž, pozlátko.
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:
Začátečník
No hele zase na Skeltool mně nešahej! Dost používám ve městě šroubováky a občas imbus a ten skeltool je v tomhle na prosto parádní! Hlavně ta rychlost jakým jsem schopnej ten šroubovák vydělat ven je super. Mám i Surge ale ten je prostě moc těžkej na to abych ho nosil v kapse.

Je pravda že bych byl rád kdyby čepel nože byla delší, ale stejně k tomu nosím dost často pořadnej dlouhej nůž.

To ale nemění nic na věci že bych byl rád kdyby se ty řady Juice prodávaly dále a mohl si je přidat do sbírky.

Svajciar napsal:

XE6 sa sem tam objaví na bazároch - mám ho a je to super model. Ako som už kdesi písal dĺžka aktívnej časti pílky je rovnaká, ako u modelu Surge!

Typické pre dnešné časy. To čo má hlavu a pätu (teda pre multitooly je to schopnosť napchať čo najviac nástrojov do najmenšieho objemu) to sa prestane vyrábať.

Zato sa chrlia modely typu Skeletool, ktorý je oproti Juicom úplný mrzáčik bez základných nástrojov.... zato s karabínou zbytočne predlžujúcou malý nôž na úroveň plnohodnotného modelu.

Asi aby si to každý metrosexuál vedel zavesiť na batoh a aby mu to tam rýchlejšie ukradli.

Dnešná plytká doba KAŠLE na obsah, dôležitá je forma, imidž, pozlátko.
Posláno:
Začátečník
manuel noriega napsal:
LEATHERMAN Crunch

Keď som ho tu videl, začalo to vo mne hlodať. Laugh Určite to každý pozná,chodíme sem príliš často a potom kupujeme čo nepotrebujeme.Po Leatherman MUT, ktorý skončil u kámoša s tým, že ho fakt nevyužijem, by som vtedy kúpu tohto modelu určite nepredpokladal.No a je doma Shocked
Mám číslo 0120,tak ak to chápem správne, Január(Leden) 2020.Nástroje krásne cvakajú,poistka drží ako skala.Mechanizmus klieští je proste geniálny,nikde žiadna vôľa.Pritom je to taký prcek,malý oceľový šperk.Púzdro tiež luxus,hrubá koža,obzvlášť potešia mosadzné nity,je to prkotina no mne sa to ako detail páči.Mám z neho fakt radosť Happy

Dá se ten Crunch sehnat někde za rozumný prachy? Klidně v zahraničí. Za takovou malou mršku se mně nechce dávat 4tis :)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2009
@codecz: No tak já si teda na to Tvoje frikulínství s chutí přisadím, protože zrovna šroubování je na Skeletoolu úplně nejvíc naprd - a možná proto pak spáchali i odvozený model Freestyle, do kterého už ten šroubovák pro sichr nedali vůbec. Nejen že ten bit není přístupný v "krátkém" stavu (kde nechali mozek když neosadili bitholder do plechového kastlu otvíráku, který by snadno pozřel i standardní šestihran?), ale ráčnu do toho nezavřeš a kvůli debilně zohýbanému tvaru se s tím jednou rukou nedá rozumně šroubovat o víc než pár desítek stupňů. Možná po tom městě jenom přitahuješ povolené šroufky imbusem vypůjčeným ze sady k Surge a stačí Ti to, ale i něco jako jednoruční zašroubování vrutu do dřeva je s tím kvůli pokroucenému úchopu doslova za trest. Kleštičky jsou v tom dlouhém krámu stejně prťavé jak na malinkém Juice - akorát pan designér ve snaze o "cool tvar" opět vypnul mozek, takže bez "zašpičatění" vnějších stran bruskou mi ty polokulaté konce vadily i při manipulaci s věcmi na které by jinak velikostně mohly vyhovovat. No A použitelnost perořízku je na knife.cz kapitola sama o sobě: opět nemám problém s délkou, ale u něčeho co nehodlám používat na "batoning hřebíků" fakt nepotřebuju výbrus typu sekera... Angry

V posledních letech dělám spíš lehčí práce, takže pro "každodenní nošení" mi v malé kapse jeansů bohatě stačí úžasně kompaktní Xe6 - no a tam kde tuším že by nestačil si radši místo "něčeho většího" do druhé kapsy přibalím penálek Topeak se 125mm knipexkama, miniráčnou a regulérníma bitama dle výběru Cool
Posláno:
Začátečník
@radek124: Je to tak - používám Skeltool primárně na dotahování. Mně jde o to jak rychle vytasím ten šroubovák - u Surge, musím rozdělat kleště a pak vydělat ten slot na výměnné bity s tím že dost často s tím vydělám ještě jiný nástroj. Prostě u Surge vydělání šroubováku trvá daleko déle něž u Skeltoolu! Navíc existuje nějaký jiný multitool kde mám přímo na něm k dispozici 4 výměnné bity? To je to co vyhovuje mně a nemusí to vyhovovat samozřejmě tobě. Poutko mně připadne taky relativně zbytečné, nosím ten Skeltool jen v kapse.

Jinak se na skeltool dělají aji takové úpravy že tam můžeš dát normální bity a směrem nahoru i ty tenké Letherman bity. To mně připadne super jen 55 USD + pošta + clo - je trochu mimo cena.

Jen bych podotkl že Skeltool CX se ke mně dostal za 1300Kč, kdybych za něho dal 3 litry pohlížím na něj možná trošku kritičtěji.

Je pravda že uvažuju nad koupí Knipex Cobra 100mm. S tím člověk dotáhne nouzově skoro cokoliv. Ještě se mně dost lípí Victorinox Spiriti MX clip, ale zase nemá vy výměnné bity.

Děkuji ale za inspiraci :)

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/3/2014
radek124 napsal:
... do druhé kapsy přibalím penálek Topeak se 125mm knipexkama, miniráčnou a regulérníma bitama dle výběru

Přemýšlím o něčem podobném. Nebylo by foto či odkaz nebo upřesnění typu na ten "penálek Topeak"? A to samé by mě zajímalo, jakou miniráčnu používáš. Díky.

Ještě ke kleštím Knipex - přemýšlím o miniaturních 100 mm: buď Cobra XS nebo Pliers Wrench XS. Máte je někdo fyzicky? A který model byste doporučili a proč? Díky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2009
@jhh65: Toto, knipexky zastrčíš do horního očka místo montpák, v druhé brašně na kole mám místo sikovek SOG PowerPlier. Ta pidiráčna se prodává i ve variantách s další výbavou (nýtovačka na řetěx, momenťák, plastová krabka...), podle toho co kdo užije.

radek124 vložil tyto přílohy:
IMG_3903.jpg.jpg
IMG_0416.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 11/11/2013
1800 let starý nůž. Je vyroben ze stříbra. 👍

Roman5 vložil tyto přílohy:
IMG_20220626_172137.jpg.jpg
IMG_20220626_172144.jpg.jpg
IMG_20220626_172136.jpg.jpg