ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Povrchovky - patina, struktura, pískování, barvení, DLC, ELOX atd. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/9/2009
Čau Venco,já už jsem skůšal taky kde co a nejlepší skušenost mám s křemeňama.Pobůchal sem je trochu kladivem ať mají ostré hrany.Ať se daří.
Cokoli děláš, s rozumem čiň a na konec mysli.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Já se ke stowashi ještě nedostal, ale všude ve staré literatuře píšou, že se používají rozbité staré brusné kotoučeRazz
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/8/2022
Snaha o imitaci damascenu
https://youtu.be/QqddId-qP_s
Posláno:

Začátečník
Připojený: 7/5/2022
Tenhle kabárek bude řezat i potraviny, tak jsem zkusil po úpravách nože a odstranění barvy patinovat citronovou šťávou .

3ad3 vložil tyto přílohy:
IMG_20220718_180429.jpg.jpg
IMG_20220802_161836_1.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 4/8/2022
Vencál napsal:
Ahoj, mám dotaz na lidi, kteří provádí povrchovou úpravu stonewash. Jaké používáte "šutry"?
Já už jsem zkusil oblázky (kačírek), drcené kamenivo a teď testuju keramiku (mozaika a rozbitá dlažba), ale stále se mi výsledek moc nezdá. Podělte se prosím o vaše zkušenosti Happy.
Díky

Ahoj, ještě máš možnost regulérně koupit omílací tělíska co se používají ve strojírenství rozdílných velikostí, tvrdosti a materiálů... Ale tuším že minimální balení je 25kg což je fakt hodně zbytečný.... Dá se použít ale ledasco rozdrcenej brusnej kotouč, tašky, křemeny, nebo koupit někde v OBI oblázky.... Pokud by jsi si to nějak zmechanizoval a neměl tam ostrý hrany tak se dá vytvořit i úplně jakoby satin povrch ale je to v řádu desítek hodin dle tvrdosti materialu
Já mám trochu tuhlectěch vyrazenejch z práce a stačí pár zatřesení v pixle a je hotovo. Pokud bys chtěl tak Praha / Plzeň můžu pár darovat

Edit: jo ještě sem zapomněl celkem důležitý je přidat trochu vody pro odvod teploty/a toho prachu co vzniká... Normálně se používá taková chemka ale voda stačí ideálně s trochou sody která by měla zamezit reznuti

Bagr86 vložil tyto přílohy:
IMG_20220804_184623.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 4/8/2022
Aha teď koukám že odpovídám na něco co už je asi dávno vyřešeny😅Nějak sem si nevšiml datumu. Tak třebas to ještě někdo vyuzije
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum