ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pomoc s identifikací Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/9/2002
shadow750: Šavle pro státní úředníky vzor 1889 (Säbel für Staatsbeamte M 1889), Rakousko-Uhersko.
Nápis na rikasu zní GARANTIRT C. E. SOLINGEN. Iniciály C.E. označijí výrobce - Carl Eickhorn.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/2/2020
Ramon78, Surg moc vám děkuji za identifikaci, mám s toho moc velkou radost
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/23/2012
Surg má samo pravduOk , GARANT.ECHT G.E. SOLINGEN je u tohoto typu šavle(hasič) v knize od P.Moudrého celkem by mě zajímalo zda jde o chybu nebo taková firma existovala.?
koupím nože WW1 WW2
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/31/2022
Zdravím, poradí někdo, jakou to může mít hodnotu?
Díky!
https://drive.google.com/drive/folders/14I7M3JnE589ApX0SxSuJ40THLdt26Pen?usp=sharing
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
No, vzhledem k tomu, že tam nemáš uvedeného výrobce ani materiál, tak to je tak 300,- až 500,- za čepel. Pokud je to z nějaké kvalitnější oceli tak cena do 700,- za kus, pokud by to byla špičková prášková nástrojovka, tak i 1300,- za kus.
Posláno:
Začátečník
slon napsal:
No, vzhledem k tomu, že tam nemáš uvedeného výrobce ani materiál, tak to je tak 300,- až 500,- za čepel. Pokud je to z nějaké kvalitnější oceli tak cena do 700,- za kus, pokud by to byla špičková prášková nástrojovka, tak i 1300,- za kus.

Díky za informaci. Jedná se o čepele z oceli, její typ neznám/neumím určit, jen vím, že jsou pravděpodobně z druhé poloviny minulého století odněkud ze Zbrojovky Brno. Pomůže to k přesnějšímu určení ceny?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Ano, pomůže. Padá kategorie špičkové práškové oceliHappy Na druhou stranu se dostáváš na cenu až (přibližně) 700,- kus, Zbrojovka měla (má) svoji kalírnu, takže jsou určitě dobře tepelně zpracované. A když už se s tím někdo dělal, tak nepochybně použil alespoň nástrojovku. Ale stejně bych doporučil změřit tvrdosti - pokud se dostaneš kolem 56HCR, tak je to na slušný kuchyňák, pokud nad 58HRC, tak z toho může být dobrý nůž na běžné použití.
Posláno:
Začátečník
slon napsal:
Ano, pomůže. Padá kategorie špičkové práškové oceliHappy Na druhou stranu se dostáváš na cenu až (přibližně) 700,- kus, Zbrojovka měla (má) svoji kalírnu, takže jsou určitě dobře tepelně zpracované. A když už se s tím někdo dělal, tak nepochybně použil alespoň nástrojovku. Ale stejně bych doporučil změřit tvrdosti - pokud se dostaneš kolem 56HCR, tak je to na slušný kuchyňák, pokud nad 58HRC, tak z toho může být dobrý nůž na běžné použití.

Děkuji, mohu ještě požádat o tip, kde lze měření poptat, ideálně v Brně, a kolik by to mělo cca stát?
Posláno:
Začátečník
Může mi prosím někdo ještě pomoci identifikovat a odhadnout cenu u této šavle?
https://drive.google.com/drive/folders/14PD6aB4zDImtpkxt0Ow_dompPlcd_qPN?usp=sharing
Weyersberg na čepeli vidím, asi bude leptaná, nějaká rakousko-uherská šavle? Mate mě ta rukojeť, že by to byla nějaká ceremoniální, nebo spíš amatérská invence?
Délka cca 98 cm.
Děkuji moc!
Posláno:

Štamgast
ravie: Rakousko-uherský kord pro státní úředníky model 1849. Je poškozený - na záštitném listu chybí státní znak, pochva se mi zdá také poškozená, z fotek to líp nepoznám.
Cenu zásadně neurčuji, poohlédni se po netu, najdeš sám - tyhle kordy nejsou příliš vzácné. A hlavně nedej na představy některých obchodů - oni by sice chtěli majlant, ale věc jim tam leží už dlouho a nic... Takový nástřel najdeš třeba tady - porovnej odhadní, vyvolávací a dosaženou cenu a uvědom si, že tenhle kus byl ne dokonalý, ale přece jen v dost lepším stavu než ten Tvůj. A taky to byla aukce...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/3/2022
Zdravím kolegové.
Jsem zde na fóru nový. Nedávno jsem viděl pro mne velmi zajímavý nůž. Jeho majitel ho podle svých slov má již dlouho a nevzpomínal si na přesné detaily, pouze uvedl, že autorem je "pan Lábus". Máte prosím někdo kontakt na tohoto nožíře, případně znáte jeho práci?
Díky, Michal.

paraclete vložil tyto přílohy:
wwwwww2.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 12/21/2011
Vedel by nekdo ci je to znaceni??

palong74 vložil tyto přílohy:
IMG_20220815_174209.jpg.jpg

lepsi nuz od tamanu nez zadny
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/22/2007
palong74 napsal:
Vedel by nekdo ci je to znaceni??

Rovnakú značku sem kedysi dával Surg (fotku) pohľadaj vo vlákne sekery, určite je tam. Tá razba ČS aj to 111 aj ten znak nad tým.
"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."
Posláno:
Štamgast
Připojený: 12/28/2019
Klasická univerzální sekera, co jsme měli na polesí na drátě ve skladu asi 15.
FMJ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/13/2004
To paraclete:

Mno, podle mě, pokud to mělo ve hřbetu 4,5 a více milimetrů, je autorem Ládes, má na knife i svou galerii, stačí hledat, kontakt bude tam.
Kdo je příliš zvědavý, ten nebude nikdy moc starý.....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/16/2008
Ahoj, kdysi jsem z jedné dílny co se rušila získal tenhle hasák. Perfektní kousek nářadí, moc rád ho používám.
Výrobce samozřejmě znám, ale nemáte někdo náhodou dobový katalog nářadí téhle firmy, nebo nevíte kde ho najít? Zajímalo by mě z kterého období je. Jestli třeba předválečné, nebo až po.
Dalo by se to poznat třeba podle raznice?

Raďas vložil tyto přílohy:
20220909_082710.jpg.jpg
20220909_103515.jpg.jpg

" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/28/2008
Moc pěknýHappy hasák.

Pro staromilce jsou poměrně nové stránky o starých Wink cajkách : https://vintagetools.cz/

POKUD MÁTE DOTAZ, PIŠTE NA MAIL!
Posláno:

Štamgast
No ty brďo, dík za super odkaz Ok
A to si jeden říká že by bylo dobrý dat si voraz od těch internetů.
No tak jindy Grin
Posláno:

Štamgast
Raďas: stáří nepoznám, ale možná k tomu něco:
tenhle typ klíče se vyrábí dosud, i když u nás není moc známý. Říká se mu v němčině "Ilse" (jako my říkáme tzv. přestavitelným kleštím "sikovky" nebo "blicky" - značky SIKO nebo BLITZ) - kuk!
Název je nakonec na klíči vidět - to není značka výrobce, ale typ. V němčině se do začátku 20. stol. písmeno J psalo běžně místo I.
Posláno:

Štamgast
Surgu, jako vždy, díky Ok

Vím že značka není JLSE, ale J.A.Henckels. Jejich nože jsou tak trochu etalon kuchyňáků.
J místo I si vybavuju třeba i z jímky na výhni - JDEAL
A je parádní že se tohle nářadí pořád vyrábí, inu, natolik povedená věc, že designově i funkčně přežila až do dneška.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum