ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Schrade Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 3/11/2019
Za mě nůž vod schrade v pohodě za dobrý peníze hodně muziky. Přímo ten řezbářskej nemám ale matroš píšou uhlíkovka MN 65 http://www.noze-nuz.com/nozirske_oceli/65Mn.php
Ze stejný oceli dělaj i řezbářskej set http://knifenewsroom.com/2017/07/uncle-henry-deluxe-wood-carving-kit/

Nevim.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/8/2012
Trochu něco pro oživení vlákna Grin
Nůž vypadá pěkně, ale pilka - to je trochu hrachovina.Laugh

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Niečo na oživenie vlákna Ok.

Štefan vložil tyto přílohy:
1.jpg.jpg

Schwedischer Smogebrotformer Lars/Tässchen Käffchen am Morgen vertreibt Augenring und Sorgen/Keine müde PuderatzeJedem Tierchen sein PläsierchenDer Groschen fällt pfennigweise
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Grin Ok.

Štefan vložil tyto přílohy:
2.jpg.jpg
3.jpg.jpg

Schwedischer Smogebrotformer Lars/Tässchen Käffchen am Morgen vertreibt Augenring und Sorgen/Keine müde PuderatzeJedem Tierchen sein PläsierchenDer Groschen fällt pfennigweise
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/20/2007
Zdravím,

trochu oživím vlákno, protože mi dnes dorazil Schrade LB7 "medvědí tlapa", kopie Bucka 110. Schrade začal své nože dělat o něco později a původní "Made in USA" byly považovány za skvělé nože. Pak ale Schrade ustoupil tlaku na cenu, kvalita se začala zhoršovat a v roce 2004 původní firma zkrachovala. Zanedlouho začala nová produkce v Číně, kde se nože vyrábí dodnes.

Ke srovnání LB7 a Bucka 110 existuje několik videí a spousta informací na zahraničních fórech, takže přidám jen několik svých (prvních dojmů).

LB7 je v porovnání s Buckem o něco větší a má o něco robustnější čepel s níže posazeným dutým výbrusem. Oba řežou krásně, subjektivně nevidím velký rozdíl. Materiál čepele je nerezovka 7Cr17MoV, což by měla být čínská obdoba 440A. Brousí se to strašně a působí celkem tvrdě, jak to je s trvanlivosti ostří zatím nejsem schopný posoudit.
Rukojeť LB7 je podstatně tenčí a více plochá. Ve výsledku se Buck lépe drží, ale LB7 se lépe nosí v kapse. Hmotnost je přibližně stejná.
Pojistka LB7 je o poznání slabší, respektive po otevření jen tak lehce zapadne, zatímco u Bucka se ozve hlasité cvaknutí. Na druhou stranu jde celkem lehce stisknout a nůž zavřít, u Bucka to chce trochu sílu.

Co se týká zpracování, tam asi vidím největší rozdíl. Současný čínský Schrade stojí zhruba polovinu co americký Buck a přesně tak na mě oba nože i působí. Buck má pečlivěji vybroušenou čepel, příložky a bolstry pěkně spasované, že vypadají jako jeden kus, čepel bez vůle... Schrade je poskládaný trochu víc humpolácky, na čepeli je drobná vůle i při zacvalké pojistce a celkově působí lacinějším dojmem, snad s výjimkou dřevěných střenek, ty jsou z jednoho kusu pěkně opracovaného dřeva a jsou slušivější, než Buckova překližka (nebo co to je).

Co se týká pouzdra, tam jsou oba nože vyrovnané. Osobně se mi asi víc líbí hnědá kůže od Schrade, na druhou stranu nůž v pouzdru docela lítá. Buck jde do pouzdra pěkně natěsno, takže ani z otevřeného pouzdra tak lehce nevypadne.

Jak bude "medvědí tlapa" fungovat v praxi ukáže až čas, ale myslím si, že určitě nebude jen ležet ve skříni. Nůž je to vcelku pěkný a za ty peníze mu drobné nedostatky odpustím. Díky nízké ceně to bude fajn nůž na práci kolem domu, na zahradu nebo k táboráku.

Tobiáš vložil tyto přílohy:
schrade1.jpg.jpg
schrade2.jpg.jpg
schrade3.jpg.jpg
schrade4.jpg.jpg

Vím, že nic nevím. (Sókratés)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
Jen bych Tě doplnil, že Buck 110 Ebony má hmotnost 204g, Strejček Jindra mi na váze ukázal 183g. Takže rozdíl cca 20g. Mě třeba tenčí rukojeť Schrade vyhovuje víc, ale to je individuální záležitost podle toho, jakou kdo má packu. Jinak slušná kudla za ty peníze, ale kdo pamatuje ještě výrobu v USA, holt zamáčkne slzu. Kvalita je bohužel už někde jinde. A vejš to není.

Zdenek
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/20/2007
Po měsíci a něco přidám drobnou aktualizaci předchozího příspěvku o LB7. Takže:

1) Beru zpět, co jsem říkal o řezivosti, Buck 110 řeže přeci jen lépe. Ono se to logicky nabízí, Buck má výbrus vytažený více do tenka... I tak se ale s LB7 pracuje dobře, jen na vyřezávání to úplně není.

2) Broušení nakonec není taková hrůza. Je to laciná nerezovka, tak se brousí trochu víc ztuha, ale dá se to zvládnout celkem pěkně i na obyčejném brousku. Na druhou stranu mě překvapila trvanlivost ostří. Nečekal jsem zázraky, ale drží to celkem pěkně.

3) Pouzdro je pěkné, ale tvrdá kůže a slabý druk způsobuje, že se lehko otevře, stačí jen o něco zavadit. Nůž nosím většinou v kapse.

Shrnuto: Mám lepší nože, ale LB7 není vůbec špatný. Žádný zázrak to sice není, ale je to slušný pracant za pár peněz s dobrým poměrem cena/výkon, který se nebojím použít na "špinavé" práce. Navíc mi sedí ten klasický design, takže za mě dobrý Ok
Vím, že nic nevím. (Sókratés)
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum