ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kuchyňské nože I. Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/6/2020
Příspěvky: 220
Galdr napsal:
martas38 napsal:
Myslím, že lepení potravin není až tak o úhlu výbrusu, ale celkově o materiálu, provedení a tloušťce čepeli, o jejím vyleštění. Já jsem měl dřív tendenci brousit kuchyňáky pod hodně nízkým úhlem a s vysokým gritem. Takový nůž pak holí jak břitva, ale jednak po potravině jako rajče klouže a za další je po několika dnech tupý. Dnes brousím dle nože pod vrcholovým úhlem 30-40 stupňů a hrubost 800-1000, u tvrdých japonců do 2000-3000. Takový nůž mnohem líp drží ostří, hrubší výbrus má daleko lepší řezivost a krom těch japonců se ostří podstatně líp oživuje na ocílce.
A jakej bych si vzal nůž na krájení zeleniny? Buď klasickej velkej kuchařskej a nebo nůž ve tvaru santoku, lepivosti celkem zabraňuje i to profilování čepele.


Jen abych upřesnil dotaz, neměl jsem namysli fazetu ale výbrus nože. Jde mi o to jestli na krájení zeleniny bude lepší použít nůž co má, dejme tomu, 15 mm vysoký šavlový výbrus, nebo nůž co má plochý výbrus a postupně se zužuje od ostří až ke hřbetu Happy


Ahoj,
mě to přijde tak, že když bude výbrus jiný než plochý od hřbetu k fazetě, tak se toho menšího lepení krájenýho materiálu dosáhne tím, že se části naříznou a pak ,,odlomí,, , místo toho aby čepel postupně zajela do materiálu a skutečně oddělovala krájením a nikoli rozlamováním.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris