ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pomoc s výběrem nože EDC VI. Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 5/25/2022
Ahoj,

rad bych si od vas nechal poradit vyhazovak (ev. vystrelovak), proste automat na tlacitko, na pripadnou osobni sebeobranu.

Nuz bych mel na obcasne noseni, tj. nizka vaha ma smysl. Jedna cepel, cca 10 cm, nic dalsiho (otvirak atd.) tam nechci. Cena idealne do 2000 Kč. Dalsi pozadavek je spolehlivost mechanismu. Nuz v realu asi nikdy nic moc krajet / rezat nebude, na to mam jine, takze resit ostrost, vydrz, matros cepele atd. tak uplne netreba.

Zvazuju Mikov Predator, ovsem ten je na dany ucel zbytecne robustni a tim padem i tezky, navic s kvalitou to asi taky nebude nic slavneho (no flame). Dalsi ve hre jsou stiletta, to asi je typove nejbliz mym predstavam + uz jsem si jako kluk chtel neco takoveho poridit, ovsem ktere?...

Koukal jsem, ze neco dela Böker (model Sicilian Needle), ale cepel ma jen 8,2cm, coz nevim, jestli by nebylo kratke, a ma 181g. Pak jsou tu klasicka stilleta od Beltrame (ty asi budou financne nad limitem) a levnejsi FOX, pripadne AKC...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
Tak mrkni na Testy nožů. Zrovna jsem to tam vložil. Happy Nicméně, pokud to s nožem opravdu neumíš, bude Ti to na dvě věci. Většinou takový pokus o sebeobranu končí tím, že ti protivník, který je obyčejně v napadání svých bližních daleko zběhlejší, nůž sebere a použije proti tobě. Jako daleko praktičtější vidím například pepřák.

Zdenek
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
I ten bude nejspis naprd, protoze utocnik bude narozdil od tebe vzdycky ve vyhode a pripraveny, zatimco ty nejspis nebudes (porad) chodit po okoli s peprakem/nozem/obuchem/pistoli v ruce.
Zkusenost byvaleho kolegy - v Praze na Vytoni (zadny konec civilizace, ale asi ho utocnik sledoval od smenarny - menil penize na dovolenou), utocnik se ho zeptal, kolik je hodin a kdyz sklopil pohled, tak videl, ze ma nuz u bricha. Takze penezenku navalil "po dobrem" i kdyz nuz u sebe mel.

Ale je mi jasne, ze si potrebujes obhajit koupi nove hracky ;)
Posláno:
Začátečník
No, nechtel jsem to vylozene napsat takhle natvrdo, ale v podstate je to tak Happy

krezac napsal:
Ale je mi jasne, ze si potrebujes obhajit koupi nove hracky ;)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Pak bych bral, co posilal Sidney - vypada dobre a tu cenu neobrecis, kdyz skonci "navzdycky" v supliku.
nebo koneckoncu nejakou jinou imitaci Microtechu (i kdyz, ono to moc jinak vypadat nemuze).
I-I
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/11/2021
Taky můžeš okouknout OTF od Tebou zmíněného Bökeru TADY.
Falcon a Eagle se cenově do rozpočtu vejdou. A jako EDC (Every Day Clicker - Každodenní Cvakátko) poslouží. Vnitřnosti jsou většinou v téhle cenové relaci prakticky identické.
Jen abych Ti rozšířil výběr. Když to vyznívá, že bude i vzhled hrát jistou roli při výběru.

To s tím předáváním peněženek chtěli "řešit" v Microtechu modelem Exocet. Jenže i to chce cvik, aby to nedopadlo špatně. V takových popisovaných situacích nezáleží, jestli je ukázaný nůž ostrý a značkový, protože ukázaná platí a i tupé pižlátko z tržnice/pouti může v nepovolaných rukou napáchat hodně neplánovaných škod.
Dříve M4ST3RCUT0R, ale ať se to neplete s uživatelem M4ST3R
🦋💙 Dostupné balisong nášivky: 17 z 29 kusů ⌈⌈⌈ Samolepky: na přání ⌋⌋⌋ pište PM nebo e-mail
Posláno:
Začátečník
@Sidney - jo, ten je parametrove (velikost, vaha, cena) akorat, jen resim ten az moc moderni vzhled. Bud tedy neco takoveho nebo klasicke stiletto, nevim.
Posláno:
Štamgast
nimha napsal:
@Sidney - jo, ten je parametrove (velikost, vaha, cena) akorat, jen resim ten az moc moderni vzhled. Bud tedy neco takoveho nebo klasicke stiletto, nevim.

Koukni na nabídku vystřelováků na stránkách, kde jsem ho kupoval. Najdeš tam toho kupu. Já si vybral oranžádu, ať je to dobře vidět. Ale jsou tam nože v daleko střízlivějších barvách. I ta F20 třeba v černé vypadá daleko usedleji a ne tak moderně. A co se té modernosti týče, tohle je osvědčený tvar, který se dělá už nějaký ten pátek. Najdeš ho především u Microtechu, ovšem s podstatně jinou cenovkou. Nic moderního na tom není, je to jen o lepším držení. Stileta jsem měl a všechna dopadla stejně. Tak dlouho jsem si s nimi hrál, až jednou nevydržely a odporoučelo se pero a nůž byl zralý buďto do vitríny nebo rovnou zahodit. Když Ti u F20 nebo podobně řešeného OTF odejde pero, není až takový problém ho nahradit. A nemusíš to dávat nikam repasovat, tohle zvládneš sám doma na kuchyňském stole. Happy

Zdenek
Posláno:
Začátečník
Hm, a nemels jen nejaky no-name stiletta? (no flameHappy
Samozrejme perko/pruzina + mechanismus muziu byt problem. A nebo ten Predator a kupovat pera Happy

Jinak nevadi, ze je to "tlacitko" na boku? Me by ss zdalo lepsi na ty sirsi strane....

Jo, jeste takovy lama dotaz - jak ted koukam na nejake videa s tim nozem, nemuze to vystřelit v kapse nebo kdyz to hodim do baglu?
Posláno:
Štamgast
nimha napsal:
Hm, a nemels jen nejaky no-name stiletta? (no flameHappy
Samozrejme perko/pruzina + mechanismus muziu byt problem. A nebo ten Predator a kupovat pera Happy

Jinak nevadi, ze je to "tlacitko" na boku? Me by ss zdalo lepsi na ty sirsi strane....

Jo, jeste takovy lama dotaz - jak ted koukam na nejake videa s tim nozem, nemuze to vystřelit v kapse nebo kdyz to hodim do baglu?

Happy Tak odshora: firmu nepamatuju, ale stálo mě to v roce 1990 v Německu skoro padesát Mařenek, takže takovej shit to snad nebyl. Jde tam o to, že jakmile to péro rupne, je to amatérsky v podstatě neopravitelné. Predátora mám uloženého někde ve škatuli, je to z úplných počátků, kdy se péra ještě nedala měnit. Stejně jako u stiletta vyhazuje do boku, takže musím po otevření měnit polohu ruky. Je dost velký a těžký, nemá klip a je bohužel pouze snýtovaný, takže pro laika nerozebratelný. Jeho nevlastní bratranec od Microtech má sice šroubečky, ale taky o dost jinou cenovku. Happy

Tlačítko na hřbetě F20 mi naopak vyhovuje. Nůž držím v přirozené poloze, což by položené "na placku" určitě přirozené nebylo. Aspoň pro mě ne. Opřu palec a posunu tlačítko, které po otevření může sloužit pro ten palec jako opora. Pokud bys chtěl mocí mermo tlačítko na boku, tak to má od AKC např. X-TREME Evo OTF, který má čepel s plochým výbrusem z AUS8. Ale stojí o tisícovku víc, je větší, celkově mohutnější a o dvacet gamů těžší.

V kapse to určitě vystřelit nemůže, aspoň si nedovedu představit, jak by se mi to mohlo povést, protože překonat sílu těch dvou pružin rozhodně není žádné lehoučké peříčko, do toho se přece jen musíš dost opřít. Happy

Sorry za ten elaborát, ale chtěl jsem, aby to byla opravdu vyčerpávající odpověď. Happy
Posláno:
Začátečník
Diky moc za info!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum