ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Fallkniven I. - kvalita, zkušenosti Možnosti
FMJ
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/13/2004
Mně to přijde: švédské ledadlo = švédská survival výbava = švédský Fallkniven..... Prostě to dodali s celým servisem...
Kdo je příliš zvědavý, ten nebude nikdy moc starý.....
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/15/2019
manuel noriega napsal:
Nové púzdro na F1 zo Švédska je doma.Vďaka Kýňákovi za nakopnutieOk ,
teda že som nečakal
kým ich tu niekto naskladní s 60% rabatom.V piatok 22. 7. 19:41 objednané,
v pondelok odoslané a dnes štvrtok 28.7.u mňa.
Pošlú to buď bez sledovacieho čísla čo je lacnejšie,mňa to stálo 19,59 EUR.
Prípadne so sledovacím číslom,to bolo okolo 32 EUR.
Samotné púzdro 11,50 EUR.
Púzdro je super,nôž v ňom nehrká.Bude sa dať nosiť aj dole rúčkou napr. na popruhu batoha,veste,atď...
Vyberá sa z púzdra ťažšie.Je dobré pritlačiť chrbát čepele o púzdro a potom ťahať,
inak dostáva tá predná záštita na rúčke na prdel.Ja som tam kvapol aj trochu silikónového oleja.
Po zaistení to nôž pritlačí dopredu,po odistení ostáva vpredu a teda je treba ho zatlačiť zas dozadu.
Nutné to nieje no k rúčke je to šetrnejšie.Na fotkách je to vidieť pred a po zaistení noža.
Inak super,mám radosť.
Link kde som objednával:
fallkniven.se/en/knife/f1nez/

Přesně tak. Je dobré si řádně omrknout, jak nůž dosedá a vůbec princip té pojistky. Po přejetí té páčky nůž zaklesne do takové kolejničky, která pak může zanechat malé vodorovné otlačeniny na ručce. Může někomu vadit. Mě se to zatím vždy vrátilo do původního stavu. Zajišťuji pouze, když je to opravdu nezbytné. Ok
Co se týče poštovného. Mě to stálo 80 SEK což mi dělalo nějakých 192Kč. Confused Ale objednával jsem jen to pouzdro a triko se samolepkama. Kurňa, na náplasti jsem zapomněl. Grin
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...

EM vložil tyto přílohy:
IMG_20220728_193653.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
john1 napsal:
Zdravím Vás, omlouvám se že mám dotaz mimo téma, ale nedávno jsem četl nějaký rozhovor s pilotem Gripenu a říkal, že v záchranných sadách (vestách) jsou švédské nože. Zřejmě by to měly být F1 ale to jsou jen mé odhady. Nevíte někdo víc? Protože se dá pak říci, že to je jeden z mála oficiálně zavedených nožů v naší armádě, protože je zaplacen z peněz daňových poplatníků.

Hoj
JJ,jsou to F1.Jen místo klasickýho Fallkniven loga jsou na čepelích přijímací značky.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/5/2013
Kýňák:Mě to stálo 80 SEK což mi dělalo nějakých 192Kč.Ale objednával jsem jen to pouzdro a triko se samolepkama. Kurňa, na náplasti jsem zapomněl.

19,59 EUR je cena púzdra aj s poštovným,celkovo čo som im poslal.
Poštovné som teda platil tiež 80 SEK
Samolepku a náplaste som si tam v obálke našiel grátis.Ok

Kurňa,to triko som mohol vziať tiež.Cry
Že nedostanete vždy, čo chcete, je niekedy obrovské šťastie.
Dalajláma
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/10/2016
Jardah napsal:
zdenki napsal:
Happy

Pěkné, mohl by jsi třeba prosím na vlákně Fallkniven napsat srovnání v řezivosti, bylo by to přínosné a zajímavé…
Jarda

Ahoj, popíšu svoje pocity rozdílu v řezivosti mezi F1, F1Pro a F1x...
Klasika F1 s jejím výbrusem od hřbetu a s tloušťkou 4,5mm, jde z nich nejlíp do potravin. Sice se to samozřejmě nedá srovnat třeba s konvexní čepelí 2,5mm, ale je to docela dobře použitelné. Ovšem cibuli a jabka to trochu rozlamuje.. Happy.

F1Pro a F1x s 5mm čepelí jsou na maso, klobásky a tak, taky v pohodě, ale s tou cibulí už je to s něma o dost horší.. Happy.
Ale..., když se budeme bavit o řezání klacků, tak pro mě bylo docela překvapení, že ty F1Pro a F1x jsou do dřeva o dost řezivější. Ten konvex je na nich víc ,,jedovatější". Srovnávám stejně ostré nože, všechny holí a stejně hladce řežou papír...
To platí i pro větší brášky S1 a S1Pro.. Ten druhý s tlustší čepelí jde líp do dřeva..

Ty gumové ručky F1 a F1Pro mi jsou na úchop příjemné, ale F1x používám i v létě jedině v rukavicích.
Kdyby ale dělali na všech třech ručky stejně široké jako má řada S1, tak by to bylo pro mě dokonalé.. Happy. Na silovější řezání jsou prostě do větší ruky tenké a chce to mít radši ty rukavice. Zase při používání v zimě jsou to pro mě ideální nože.. Ok

A to stejné platí pro malého R2 Skauta.. Když jsem viděl, že ta 8cm čepel má 4,8mm, tak jsem se zhrozil a pustil ho z hlavy. Ale pak mi to nedalo, objednal jsem ho a řezivost do dřeva je skvělá (jabka s ním ale krájet nebudu Happy )

Mám na Fallknivenech VG10, Lam CoS, 3G i Elmax a rozdíly v nich můžu popsat později, protože ta 3G je čerstvá a nemám ji ještě úplně vyzkoušenou..
Posláno:

Pokročilý
A přidám fotku (ne moc povedenou) mé ,,F" sestavy... Happy

zdenki vložil tyto přílohy:
1.JPG.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/25/2021
Co by si dopuručil F1 nebo S1?
Mě se víc líbí F1 ale nevim jestli není moc krátká...
Posláno:

Pokročilý
Jako kdybych měl vybrat jenom jediný nůž na všecko, tak F1...
V mém případě by pak byla těžká volba, jestli F1Pro nebo klasiku Happy.
Ale spíš si je radši vyzkoušej vzít do ruky oba a hned uvidíš, z kterého máš lepší pocit. Třeba ten klasický S1 je na svoje rozměry i s pouzdrem parádně lehký..
Hmotnosti nůž/ s pouzdrem: F1 150/200g, F1Pro 180/255g, S1 195/260g, S1Pro 245/340g
(ještě že nemusím mít jenom jeden z nich.. Happy )

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/4/2018
Ja skôr na tú PRO pozerám. Klasickú F1 som daroval, lebo to bolo také ani ani. Ani na potraviny, ani do dreva.

Na tej PRO sa mi páči výbrus, ale zas ma odrádza cena.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Zdenki, děkuji moc, šlo mi spíš o to dříví, zdálo se mi, že přidávat další mm na F1 je už magořina, ale zdá se, že to zvládli…..
Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Pokročilý
kamzik: jasné, cena mě odrazuje u všech, ale jak je vidět, tak né dostatečně... Happy
Jardah: Jardo, není vůbec za co.. To o magořině mě napadlo jako první taky Happy a kdybych si u nich mohl zadat výrobu takového nože, tak by měl čepel 3,5mm, to mi i u konvexu vyhovuje nejvíc.. Ale i s těma 5mm ten výbrus zvládli tak, že do dřeva jde za mě v pohodě..
A to se bavím pořád jen o řezání, protože co mám tu nejmenší sekerku od GB, tak už s nožema vlastně vůbec neštípu ani klacky do dřívkáče.. Happy
Na batoning jsou ty Pro a X verze úplně skvělé..
Zdeněk
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/20/2022
Kdysi jsem si koupil F1 které říkám “Gripen Pilot”. Pak ji tahal na výlety, coby “kuchyňák”, žel na chleba i salám mi to přijde neohrabané (čti - krátké). Vím, že to je kultovka, ale za mne vcelku nepraktický kudlík…(Místo F1 jsem coby taktický kuchyňák koupil ANV P300, abych nakonec dospěl k tomu, že JAS-39 je JAS-39, F1 má styl, P300 se hodí líp ale 12 Opinel nerez za v akci 222Kč strčí všechny “taktické kuchyňáky” do kapsy…

A proč proboha u pidli nože, co stojí min. 3500, někdo mlátí klackem do hřbetu a supluje tím sekeru ? Chápal bych to u sestřeleného pilota někde v divočině, ale není lepší použít “pytláckou” míní sekerku nebo pilku na Vinoxu ? (Ale zas to není stylové, chápu ;))
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/13/2022
Má někdo zkušenost s novou čepelí Wolf? Je poznat rozdíl oproti VG 10? S tou armádní značkou není to jen že tam jsou tři korunky? Nemá někdo fotku toho nože s tou Čs. armádní značkou?
Posláno:
Začátečník
Nikdo o tom nic neví? Škoda
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/5/2013
Včera mi došla A2, lam. VG10.
Nůž přišel tupý. Ok . Snažil jsem se to nabrousit. Je to tak měkké, že se na tom nedá vytáhnout ostří, aniž by se ohlo o kůrku chleba. Deklarují tvrdost 59 Hrc, tohle má tak s bídou 40. Jednoznačně můj nejhorší kup nože za posledních 30 let. 8000 v háji, kdo bude mít puzení toto pořídit, s klidem si kupte kudlu za 200,- ve vietnamské tržnici, oproti Falknivenu pořídíte jednoznačně kvalitu. Jsem nasranej.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/26/2007
Vylamovanie prekalenej čepele tu bolo, ale mäkký materiál tuším nie. Z akého obchodu si to kupoval? Nebola to náhodou Čína z alika? Nerýpem, len toto tu asi nebolo. Možno vrchná vrstva bola problematická, ale po prvom prebrúsení už problémy pokiaľ viem neboli.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/5/2013
Bylo to z Knifestocku, nějaké nože jsem od nich už bral a vždy to bylo v pohodě.
Posláno:
Začátečník
Obchod neznám. Ale nedávno jsem koukal kolik stojí nové nože od Fallkniven. A už podle fotek prodávají některé české shopy čínské kopie za cenu originálu. Sám vlastním A1 a F1 z WG 10 a vše ok. Ale bez osahani nože spíš použijí shop výrobce. )
Posláno:

Pokročilý
Hogofogo: budeš to reklamovat? Jestli jo, napiš sem pak průběh.. Díky..

milan71: nechceš sem dát odkazy na ty české eshopy s čínskýma kopiema? Myslím by to bylo k užitku, ať někdo nenaletí..
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum