ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Oblečení, obuv, výbava na ven Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/6/2020
31712 napsal:
Jako postavit se do louže vody je fajn, ale pro mne vždycky ten největší test procházka mokrou loukou Wink

To je fotka z videa………tím jsem procházel…..nešlo o to stoupnout si do vody a čekatLaugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
Nemáte čirou náhodou někdo kus látky tzv. K4 tarn = austria camo?
Třeba zbytek z nějaké celty atd. Potřebuju minimálně 20x20 cm... Wink

pohlava vložil tyto přílohy:
k4_tarn_austria_camo.jpg

Sapere Aude.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/11/2013
Pěknou neděli všem. Nemáte někdo zkušenosti s touto obuví?
Fasujeme to v práci, a do práce je mi to líto nosit. Na outdoor by to šlo?
Díky za příp. zkušenosti a názory.

rettromen vložil tyto přílohy:
SDC17273.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/10/2010
Retro kousky…. Happy

yeneek79 vložil tyto přílohy:
028817E8_44F8_4933_B4E2_70EA67E323EA.jpeg.jpg
6798C57D_8216_4B68_865B_C47E2E7FA94C.jpeg.jpg

"...můžeš bejt blbej jak chceš, ale musíš si umět poradit..."
Posláno:
Pokročilý
Ahoj Happy letos na jaře jsem si zakoupil takový hodně lehounký barefoot. Moje první barefoot. Vzal jsem botky ve slevě, za velmi přijatelnou cenu. Spokojenost. Takže jsem chtěl i něco do chladnějšího počasí, nejlépe i do děstě. Padly mi do oka tyhle Merrellky. Nikdy jsem od nich boty neměl, tak uvidíme. Mají nějakou ,,merrell membránu,, v kombinaci s kůží. Označení barefoot je u těchto bot trochu na hraně. Velkorysý prostor pro prsty ano, ale podrážka rozhodně tužší než u klasických barefootek. Přesto poddajná. A ten grip(zatím mokrá tráva, rozbahněná lesní cesta, mokrej asfalt)….úplná paráda. Uvnitř jako v papučce, ale na léto to není, v botech je docela teplo(bavlněná ponožka, 16stupňů).

Sidonius.Fortis vložil tyto přílohy:
02BFDFED_8879_4207_9C70_C44457DFD700.jpeg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/28/2010
Dobry den mam na rukavech tyto stahovaci pasky po case se opotrebovali a nedrzi jak by meli nebo nevym jak to popsat poradite jak to opravyt nechce se mi to strihat a nasit neco jineho ale dost me to stve dekuji za jakou koliv radu

brom vložil tyto přílohy:
7.jpg.jpg

Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/5/2005
Posláno:

Začátečník
Připojený: 7/16/2021
4 Sidonius
Aby to nemělo pořádný grip, když je dole - Vibram® Megagrip®. Jen bych upozornil, že ty boty mají DROP: 0 mm !! Výška podešve včetně (pata/špička): 9,5/9,5 mm. Pokud jsi předtím ještě nikdy neměl boty s nulovým dropem, tak pozor mohou ze začátku tahat lýtka a achilovky, než si zvykneš. Tady možná tím, že mají dost vysoké tlumení by to nemuselo být tak znát. Na to horko do nich zkus BRIDGEDALE HIKE UL T2 CP BOOT, BRIDGEDALE HIKE UL T2 MP CREW popř. běžecké BRIDGEDALE COOLFUSION RUN QW-IK nebo jiné značky, ale hodně prodyšné. Ty prvni dvoje nosím a plná spoojenost.
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/5/2014
Brom: tohle jinak než přešít nebo přelepit něčim novým nejde, měl sem tohle na firemní bund, bylo to úplně k hovnu a většina kolegů to z bundy uřízlo
Posláno:
Pokročilý
Bonebreakers napsal:
4 Sidonius
Aby to nemělo pořádný grip, když je dole - Vibram® Megagrip®. Jen bych upozornil, že ty boty mají DROP: 0 mm !! Výška podešve včetně (pata/špička): 9,5/9,5 mm. Pokud jsi předtím ještě nikdy neměl boty s nulovým dropem, tak pozor mohou ze začátku tahat lýtka a achilovky, než si zvykneš. Tady možná tím, že mají dost vysoké tlumení by to nemuselo být tak znát. Na to horko do nich zkus BRIDGEDALE HIKE UL T2 CP BOOT, BRIDGEDALE HIKE UL T2 MP CREW popř. běžecké BRIDGEDALE COOLFUSION RUN QW-IK nebo jiné značky, ale hodně prodyšné. Ty prvni dvoje nosím a plná spoojenost.

Ahoj, děkuji za rady a tipy, ale bohuzel moje vanilky nic jinýho než bavlněnou fusku nesnesou. Ihned mokry, studeny. Vlastně žádný oblečení, který je přímo na těle, nesnesu jiný než bavlněný. Ani merino. V zimě jedině tak, že dám bavlněnou fusku a na to teprve merino a ok.
Jinak podrážka není Vibram, ale jejich Merrell QuantumGrip. Venku všude dobrý, ale v baráku na kachle když vlezu s mokrou podrážkou, tak jsem jak na kluzišti.
Jsou to moje druhý barefoot, takže jsem si na tento typ botky už zvyknul a doporučuju.
Posláno:
Pokročilý
Důkaz místo slibů(myslim ze to byl slogan Old spice?)

Sidonius.Fortis vložil tyto přílohy:
CA288E7B_4B3A_46C7_98F2_28B5EBEA7EF7.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/3/2013
brom napsal:
Dobry den mam na rukavech tyto stahovaci pasky po case se opotrebovali a nedrzi jak by meli nebo nevym jak to popsat poradite jak to opravyt nechce se mi to strihat a nasit neco jineho ale dost me to stve dekuji za jakou koliv radu

MFH = Mazej - Fuj - Hrozný
NoNoNo Nikdy více cokoli od této značky, zadarmo je to drahý!
Promiň ale musel jsem Wink

Dokud dejchám doufám
I-I
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/11/2021
Nejhorší na tom je, že tyhle sucháče nepoužívá jen MFH. Jsou skoro všude, protože jsou dostupné.

brom: Jestli je problém v té ostré části s háčky (na ilustrační fotce ta černá), je potřeba je vyčistit od nahromaděných ztracených vláken, prachu, vlasů apod. Nejlépe se mi osvědčila tupá strana jehly na šití.

Naopak ta chlupatá, světlá část je o něco problematičtější. Pro jistotu okolí zipu co nejvíce ohni za zip a zajisti třeba špendlíkem - záleží na typu látky pod zipem a s MFH látkami nemám zkušenost.
Poté po těch chloupcích co nejrychleji přejeď plamenem zapalovače. Můžeš postupně zkoušet po každém jednom přejetí, jestli se přilnavost zlepšila. A opakuj, dokud se háčky nezačnou znovu zachytávat.
🦋💙
FMJ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/13/2004
To Panchart - MFH je Max Fuchs A. G. (akciovka). Řekl bych, že zakladatelem, dle nabízené "kvality" a cenovky, je bratr Horsta Fuchse, se kterým sdílí i cílového zákazníka - absolutně naivního amatéra (mají to zkrátka zřejmě v rodině). Prosím, kdokoliv máte v úmyslu používat věci více než " aby to dobře vypadalo", zkuste se tomu raději vyhnout.... "Buy cheap, cry twice" v tomto případě platí.....
Kdo je příliš zvědavý, ten nebude nikdy moc starý.....
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/28/2010
Dobry den vyreseno koupeno ty samo lepici suchace a uvidime jak dlouho to vydrzi timto dekuji za radu ferdo.
A kte značce je mi uplne jedno co je to za znacku me to obleceni sedi vydrzi to co potrebuju mam odnich dlouhe kosile a vydrzi vazne dost a vypadaji pekne k te bunde zatim vsechno drzi tak jak ma a splnuje to co odni chci jak rikam nejde mi o znacku kdys to de tak znacky odparavam vadimi jejich umisteni tady to nejde a na druhou stranu kdyby to bil zase takovy smejt tak se neprodava zalezi jak se clovek k tem vecem chova dekuji a hezky den
Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
pro Panchart a FMJ:

Bacha na to! Laugh Laugh Laugh

cituji:

MFH
M.F.H.® je jedna ze 4 obchodních značek, pod kterou firma Max Fuchs AG z německého města Freyung prodává kvalitní outdoorové vybavení do celého světa. Díky zvyšujícímu se hospodářskému růstu firmy a jejího logistického zázemí, jakož i neustálému rozširování nabízené škály výrobků, se společnost etablovala jako komplexní velkoobchod v sortimentu zahrnujícím nejen veškeré oblečení určené pro sport i zábavu, ale i další doplňky, sportovní a kempingové zboží, potřeby pro turistiku, nože i další vojenské pomůcky.

Laugh Laugh Laugh
Posláno:
Pokročilý
Čaute ve spolek,
měl bych na vás kluci a holky dotaz na boty. Padly mi do oka kotníkový botky značky Palladium. Párkrát jsem je tady viděl v inzerci, ale vždy někdo prodával nové. Chtěl bych nějaké poznatky o kvalitě a pohodlí od někoho, kdo v nich nějakou dobu klapal nebo ještě klape Happy
Zdar a sílu!
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/26/2014
Pár věcí od MFH mám. Ne cíleně. Neobrečel jsem jejich pořízení ani dvakrát, ani jednou, ale teď mám aspoň od profesionálů dobrozdání, že jsem naivní amatér. Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
No, já bych nebyl v těch soudech tak přísnej, zas tolik profesionálů tu není Wink .
MFH, Mil-tec atd. bývaly sračky, v lecčems to sračky jsou pořád, ale v lecčems si dnes kvalitativně nezadají s jinými lepšími značkami.
Kdysi jsem se po špatných zkušenostech zařekl, že už od nich nic nekoupím.
Nakonec jsem sobě i mladýmu pořídil Miltec bundu M65 a super, mladýmu jsem od MFH koupil dětskej maskáčovej komplet a super.
Včera mi zrovna kámoš přinesl stehenní pistolový pouzdro MFH, co koupil mladýmu na kuličkovku, jestli bych na tom nezkrátil popruhy přes stehno - na první pohled jsem myslel, že je to Dasta. Bezchybný zpracování, běžnej matroš.

Bágl, boty atp. na nějaký náročnější vejlety bych si od nich si nekoupil, ale ledasco je OK.
Sapere Aude.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2009
Sidonius.Fortis napsal:
Čaute ve spolek,
měl bych na vás kluci a holky dotaz na boty. Padly mi do oka kotníkový botky značky Palladium. Párkrát jsem je tady viděl v inzerci, ale vždy někdo prodával nové. Chtěl bych nějaké poznatky o kvalitě a pohodlí od někoho, kdo v nich nějakou dobu klapal nebo ještě klape Happy
Zdar a sílu!
Ahoj,mám je už nějakou dobu a celkem spokojenost,ale......než je nazuješ tak.musíš dopředu přemýšlet.Bude pršet,nebude pršet,budu brouzdat ranní rosou či nikoliv, Dobře se nosí a je dobré si do nich dát dobře padnoucí vložky.Jejich výhodou je ,že jsou lehké a po promočení daleko rychleji vyschnou,nežli botky "klasické"včetně těch , co jsou "luxusně" vybaveny nejrozličnějšími membránami.K.
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum