ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
SOK soul of knife Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 3/28/2018
Dovolím si založiť novú tému na túto značku nožov.
Spracovanie výborné, nenašiel som chybičku na kráse, iba som prebrúsil fazetku, ktorá tam pred tým bola snáď 50° vrcholových.
99/100 Ok

-BaRD- vložil tyto přílohy:
IMG_20220129_080533.jpg.jpg
IMG_20220129_081740.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/12/2020
Ahoj. Jak jsi zatím s nožem spokojený? Zvažuji od nich zakoupit Nakiri (bylo mi porazeno od pána z Delingeru). Jen jsem k tomuto výrobci nezjistil prakticky nic. Tak váhám zda zakoupit nebo shánět něco jiného. Předem díky za reakci.

https://dellinger.cz/cs/sok-olive-sunshine-damasus/4060-nuz-na-zeleninu-nakiri-170-mm-sok-olive-sunshine-damascus-8595705402638.html
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/4/2021
Jarda D. napsal:
Ahoj. Jak jsi zatím s nožem spokojený? Zvažuji od nich zakoupit Nakiri (bylo mi porazeno od pána z Delingeru). Jen jsem k tomuto výrobci nezjistil prakticky nic. Tak váhám zda zakoupit nebo shánět něco jiného. Předem díky za reakci.

Ahoj, omlouvám se že nemám info k této značce krom toho že to je čína. Nic proti čínské produkci obecně, ale zvážil bych zda za podobné prachy nekoupit originál japonský nůž. Pokud bys čínu chtěl, pak kuchyňských damašků je plný aliexpres za lepší peníze než na Dellingeru.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/10/2015
para242 napsal:
Jarda D. napsal:

Ahoj, omlouvám se že nemám info k této značce krom toho že to je čína. Nic proti čínské produkci obecně, ale zvážil bych zda za podobné prachy nekoupit originál japonský nůž. Pokud bys čínu chtěl, pak kuchyňských damašků je plný aliexpres za lepší peníze než na Dellingeru.

Pod toto sa podpíšem, Delinger sme riešili pred časom a nie je to s nimi úplne tak ako sa snažia prezentovať. Každopádne na SOK som už tiež pár krát pozeral, 300e za 16cm čepel z M390 nie je nijak moc prestrelené, zaujímalo by ma tepelné spracovanie..
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Osobně bych si u Dellingera nic nekoupil, vaděj mi firmy, které dělají z neinformovaných lidí blbce, v přízemí prodávají trabanty a v šestým patře napodobeniny rollsů jako originály a nutí mne studovat to tři dny abych nebyl jedním z těch neinformovaných blbců.
Podotýkám, že se nechci nikoho dotknout. Je to jen můj pocit z několika setkání s “jejich produkty” a letmém nahlédnutí do nabídky kde vedle sebe leží kudly za 600,- a “exkluzivní světově raritní” kousky za 99 990,-
Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/29/2011
Vzhledem k tomu, že se jedná o fejk nože od Northmenů, tak si tahle 'značka' opravdu nezaslouží vlastní vlákno a jakoukoli pozornost, stejně jako včechno s nápisem Dellinger.

Martin Morávek vložil tyto přílohy:
Výst_ižek.PNG.jpg

“Knives are easy to hide. They don’t jam and they never run out of bullets. They come in handy when you have to do some close contact work.”
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
para242 napsal:
Jarda D. napsal:

Tohle se tomu kvalitou určitě minimálně vyrovná a cena je proti tomu směšná: http://www.noze-nuz.com/dick/719218.php
Když se na noze-nuz.com podíváš do sekce Kuchyňské nože, najdeš tam za stejné peníze jako u Dellingeru daleko vyšší kvalitu.
Nicméně, konej jak uznáš za vhodné.
A ten nůž z prvního příspěvku by měl být ve vlákně Kopie a falzifikáty nožů.
Posláno:
Pozorovatel
Kópiu noža od produkce Northmen som si chcel dať vyrobiť asi 5x, vždy sa mi ten tvar páčil.

Keď som zistil, že sa vyrába z rovnakých materiálov a za desatinu ceny, skákal som od radosti Laugh

Rúčka je to najlepšie, čo som kedy na noži videl. Presne na moju ruku. Tepelné spracovanie je vynikajúce. Drží ostrosť zatiaľ perfektne, ale nerobím rezacie testy.
Jediná vec čo mi vadí, že klips na púzdre, má tvar lebky a je to nepríjemné pri docvakávaní, tlačí to do prstu.

O iných nožoch od značky SOK nemôžem hovoriť, nemám skúsenosť.
Zatiaľ po 10 mesiacoch používania, môžem za seba povedať, že som stále nadšený. Jediný pevný nôž do přírody, ktorý vlastním.

https://soulofknife.com/
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/28/2014
Nechápu, že tady někdo založí vlákno pro fejk Northmen Confused
Když se kácí pes, tak lítaji řízky.
Posláno:
Pozorovatel
Majú jeden nôž, ktorý sa hodně podobá...
Ale ak to niekoho irituje, alebo porušuje pravidlá, prosím administrátora aby to zhodnotil a prípadne zmazal vlákno.
Posláno:

Štamgast
Ten nůž se nejen hodně podobá, je to sprostý fejk. Pokud to nevidíš, asi potřebuješ brýle. BTW jestli si myslíš, že je to opravdu udělané z M390ky, tak jsi blázen.
“Knives are easy to hide. They don’t jam and they never run out of bullets. They come in handy when you have to do some close contact work.”
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Fake bych to vylozene nenazval, vzhledem k tomu, ze to nepredstira, ze je to NM (uprimne, ja o te znacce do dneska ani neslysel). A ani nemyslim, ze by byl nejaky prunik zakazniku tehle ciny se zakazniky ochotnymi zaplatit $2k5 za original (za sebe, to uz bych to radsi dal Dohnalum).
Prachsprosta kopie samozrejme ano. Ale v asijske kulture se pry kopirovani povazuje za uznani kvality :)
Za tu cenu uz by to snad nemusela byt uplne "sufankova ocel" (zkousel jsem hledat, kolik stoji plochac M390, ale nenasel).
Posláno:

Štamgast
Věčná debata na téma fejk/kopie už tu je mnohokrát, do toho nemá smysl se znova pouštět. Tohle je prostě prasárna, nemělo by to existovat a hlavně by se to nemělo kupovat. Řešit cenu originálu je bezpředmětné, je jaká je, chceš/nechceš. Taky mi to připadá nesmyslně předřažené a nikdy bych za to ty prachy nedal. Nicméně Northmeny sleduju dlouho a fandím jim, mají krásně věci a super marketing, viz jejich videa na YT.
Je to fejklá čína. Pokud fejkli design, fakt si myslíš, že budou mít problém fejknout nápis na čepeli (M390), že budou objednávat na fejk ocel z Německa? Bude to max. nějaká ta jejich D2. A k ceně, kolik ta kudla stojí na Alíku? To, že za ní dá nějaký blázen zaplatí 7t pochybnému eshopu fakt neznamená, že ta kudla tu cenu má. Za těch 7t mohla být origo kudla z Elmaxu třeba od Dohnalů atd...
Posláno:
Pozorovatel
Laugh Už som skoro zabudol, aké toxické toto fórum dokáže byť Laugh

Čo sa týka mňa, kúpil som si nádherný nôž, ktorý splnil moje očakávania.
Moje svedomie zostáva čisté.

Posláno:
Štamgast
Hmmm, bez jakékoli ironie Ti přeju, že jsi si koupil za svoje peníze něco (lhostejno, že zrovna nůž), s čím jsi spokojený i následně a dokonce i když tu věc používáš! Zdaleka ne vždy se to člověku (vlastní zkušenost) podaří!

Svědomí bych do toho netahal, pro mne je spíš otázka vkusu a sebeúcty….

Jenom cítím potřebu reagovat na “toxicitu” tohoto fóra. Fórum není toxické pouze shromažďuje milovníky nožů, v naprosté většině milovníky originálních nožů, obdivovatele různých provedení těchto nástrojů a také ty, které zajímají různé tradiční nebo “kosmické” materiály ze kterých jsou tyto nástroje zhotoveny.
Těmto lidem není lhostejné, když někdo neznalé nebo neinformované obelhává a jak jsem napsal výše, dělá z nich blbce a v neposlední řadě je okrádá…..
Za mne je dobře, že takové fórum existuje a je dobře, že lidi i dnes nasere, když někdo podvádí. Získat dnes relevantní informaci o čemkoli je dost složité a spousta “poradců” jsou vlastně jen prodejci , kteří Ti poradí, že to co prodávají je nej a pro Tebe terno. No tím podvádějí hned zpočátku, je naší smůlou, že jsme na celospolečenské úrovni na tuhle “hru” přistoupili a je tak vlastně legalizována…..
Proto je dobře, že kdo chce, tady má šanci se zorientovat na dost slušné úrovni a nějaká ta intenzivnější diskuze k tomu patří. Pokud člověk nebere své názory osobně, ale opravdu jen jako názory může na tom jen vydělat.
Jarda

Posláno:

Štamgast
-BaRD- napsal:
Laugh Už som skoro zabudol, aké toxické toto fórum dokáže byť Laugh
Čo sa týka mňa, kúpil som si nádherný nôž, ktorý splnil moje očakávania.
Moje svedomie zostáva čisté.

K tomuhle není co dodat.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/12/2020
Ahoj.
Na tento nůž jsem též koukal a jediné co mě trochu mrzí je délka čepele 14cm. Jelikož se v ocelích moc nevyznám a vesměs o všem hledám informace zde případně nějaké laické vysvětlení jaká ocel je dobrá tak jsem rád za potvrzení že by ten nůž stal za koupi. Jinak ano těch nožů nabízejí hromadu. A pro laika a amatéra kuchaře těžko říci zda docenim rozdíl v noži za 900(viz váš odkaz) nebo Nějaký jiný nůž za 2 500kc..

Jinak činu z Ali právě nechci. To mužu zajít na tržnici na hranicích... Grin

Děkuji za radu.

Sidney napsal:
para242 napsal:
Jarda D. napsal:

Tohle se tomu kvalitou určitě minimálně vyrovná a cena je proti tomu směšná: http://www.noze-nuz.com/dick/719218.php
Když se na noze-nuz.com podíváš do sekce Kuchyňské nože, najdeš tam za stejné peníze jako u Dellingeru daleko vyšší kvalitu.
Nicméně, konej jak uznáš za vhodné.
A ten nůž z prvního příspěvku by měl být ve vlákně Kopie a falzifikáty nožů.
Posláno:

Štamgast
Za 2.5t už koupíš Japonce z VG10, a to bude sakra rozdíl oproti Číně za 9 kil. Takže směle do toho. Koukni na Tojiro.
Posláno:
Štamgast
Oni jsou i nízkonákladoví Japonci, ale VG10 to není….. Kasumi nakiri mám (v tý VG10Happy ) a je to skvěle udělaná kudla.

https://www.nuz.cz/eshop/kuchynske-noze/tora-kuchynsky-nuz-nakiri-165-mm-detail
Posláno:

Štamgast
Tohle je určitě lepší volba a fungovat to bude. Akorát se to bude muset častěji brousit.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum