ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
BUCK Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/1/2004
4svestka11 děkuji, probíralo se na internetu že S30v má tendenci se vyštipovat, pozorovali jste na svých nožích něco podobného?
"To ale není spravedlivé!" vykřikl zoufale Mort. "Není spravedlnost, jsem jenom já...." odvětil Smrť
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Buck 110 pro lockback (g10; s 30V) mám v montérkách na zahradu protože ostří vydrží déle nabroušené a používám ho jako “umělohmotnou” kudlu k “hrubší” práci. Problém zatím nenastal. Obecně si ale u všech nožů hlídám suky, kosti a “páčení” ostřím do strany, jsem tak zvyklý…
Mám ještě to samý ale jako vyhazovák, tam první fazetka byla porod… a taky stejnou kudlu 112 vyhazovák.
111 z posledního nákupu jsem ještě nebrousil.
Řezivost na mých nožích po vytvoření nové fazety je srovnatelná, nic se mi nikdy nevyštíplo.
Kdybych si měl nechat jednu kudlu do lesa a na zahradu, byl by to Hunter 110 lockback pro.
Kdybych si měl nechat jednu kudlu do kanclu, na grilovačky a volný čas byla by to 111 s s30V a ořechem co byl poslední přírůstek.
Kdybych si jako laik měl nechat jeden univerzál byla by to 110 slim s s35vn v micartě, protože má klip a dá se nosit i v kapse u obleku a vydrží a řeže (ta moje) nejlíp.

Jsem šťastný, že si můžu nechat všechny, užívat si je a plnit roli obecního bláznaRazz Ok
Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/1/2004
Děkuji za odpověď, jdu vybírat....
"To ale není spravedlivé!" vykřikl zoufale Mort. "Není spravedlnost, jsem jenom já...." odvětil Smrť
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/9/2004
To svestka11: Záleží na konkrétním kusu. Mám S30v, které mají výbrus excelentní i nad fazetou.

Pokud bys chtěl vsadit na jistotu ohledně kvality doporučil bych custom knife shop. Tam na kvalitu opravdu dbají. Dostaneš certifikát s podpisem toho, kdo ten nůž spáchal. Stojí trochu více.
J'aime mon pays et Paris... mon Opinel aussi!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/27/2015
[quote=santana]To svestka11: Záleží na konkrétním kusu. Mám S30v, které mají výbrus excelentní i nad fazetou.

Pokud bys chtěl vsadit na jistotu ohledně kvality doporučil bych custom knife shop. Tam na kvalitu opravdu dbají. Dostaneš certifikát s podpisem toho, kdo ten nůž spáchal.

Jo to mám v plánu, teď mám objednané 2 ks 110 drop point s rytinou, a 112 s 50. Výroční.
Tak snad příští rok bych si nechal dělat custom 110 a 119.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/12/2015
svestka11 napsal:
Buck s S30V nenabrousíš tak do jedovatá jako tu 420.
Na YouTube to vysvětluje, že ostří je silnější.
https://youtu.be/21sRWrSM4nc

V tom videu mluví cizí řečí, ale ze zajímavosti jsem si vzal šupleru a změřil zběžně asi 15 kusů 110 na stejném místě ostří jako ten dotyčný člověk. Výsledek měření se pohyboval od 0,6 do 1mm.
Nejméně jsem naměřil paradoxně na čepelích z S30V, nejvíce na uhlíkovce 5160. Klasická 420HC měla 0,8-0,9mm.
Ono to asi bude kus od kusu nezávisle na materiálu....
Je to jen můj pohled, ať si každý vybere a nosí materiál, který mu vyhovuje.
Já zůstávám věrný klasice 420HC a 5160.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/27/2015
HračkyHappy

svestka11 vložil tyto přílohy:
63260E4A_23D3_40AF_BFA8_1A01EC18058D.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/29/2014
420hc👍

mirek.r vložil tyto přílohy:
IMG_20230126_194259.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Áno-ich 420 je vydarená a rokmi overená.
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:
Štamgast
Připojený: 12/28/2019
Tak jsem ty 2 moje změřil cca uprostřed břitu. No a ciferník ukázal 0,6 u obou. Jak 420ka , tak 30ka.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/11/2013
Poslušně hlásím....se také do tohoto klubu Happy ,, zase s tebou bude chvíli klid´´ slova mojí manželky Grin
Nože už sbírám víc jak třicet let, ale tuhle klasiku jsem si pořídil až dnes Ok

rettromen vložil tyto přílohy:
SDC17663.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Applause Applause taky mi to trvalo, o to jsem nadšenější!!
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/20/2007
Delewar napsal:
Áno-ich 420 je vydarená a rokmi overená.

Dříve jsem si myslel, že 420 je taková nic moc láce, která se dává na nejlevnější nože, ale Buck ji má vážně povedenou. Ostří drží pěkně a velmi snadno se dá nabrousit do jedovata. 110 si občas beru i jen tak do kuchyně, na maso je to radost používat Ok
Švýcarák pro život, ostatní pro radost.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/10/2018
Mohl by mi někdo znalý osvětlit, jak funguje u 110 automatické otevírání.

Nějak to nemůžu najít.

Je to podobné jako třeba u Mikovu nebo je tam nějaké pérko, pružina nebo trpaslík?

Chtěl bych v tom mít jasno, než to asi koupím.Happy

dotaz 2

dost málo, spíše vůbec tu nevidím tuhle verzi http://www.noze-nuz.com/buck/BU110GRS5.php

kromě toho hnusného kolíčku se mi líbí rozebíratelnost a klip

má to ještě nějaký jiný zádrhel, kromě kolíčku ?
Posláno:

Pokročilý
Od Vánoc se pomalu sžívám s novým Buckem 119 a je to super nůž. Jen plastová vložka v pouzdře byla zklamání. Tenký plast, který vypadával ven, navíc mi přišla zlomená v ohybu. Bohužel nůž má hrot tvarovaný tak, že se při zasunutí do pouzdra snadno zaryje do kůže, takže ta vložka uvnitř má své opodstatnění. Proto jsem si dnes vyrobil náhradu z 1,5 mm kydexu a na to, že to byl s kydexem první pokus, to myslím nedopadlo zle. Oproti původní vložce je kydexová daleko bytelnější a uvnitř pouzdra drží úplně natěsno, takže nehrozí, že by vypadla. Škoda, že to tak nemohl udělat přímo výrobce... Confused Jinak jsem ale ze 119ky nadšený a zatím ji mohu jen doporučit Ok

Tobiáš vložil tyto přílohy:
komplet.JPG.jpg
na__epeli.JPG.jpg
p_vodní_1.JPG.jpg
p_vodní_3.JPG.jpg
p_vodní2.JPG.jpg
vnit_ek.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/25/2011
Parádní upgrade Ok
119 mám v hledáčku taky. Hned po 120 Grin
Našel jsem se sedíc se založenýma rukama, na hranici dělící minulost a budoucnost.
Jako bych mohl zabít čas, aniž by zranil věčnost. - Thoreau
Posláno:
Štamgast
Připojený: 12/21/2011

palong74 vložil tyto přílohy:
IMG_20230129_100849.jpg.jpg

lepsi nuz od tamanu nez zadny
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/26/2011
Pěkný! V tomto pracovním prostředí nebývá Buck tady až tak často vyfocený. Jestli tu 111 takhle fakt používáš, klobouk dolů. Sám mám problém ty nožíky drbat nějak víc... Happy Přitom vím, že jsou přesně na toHappy
Posláno:

Pokročilý
OldaS napsal:
Parádní upgrade Ok
119 mám v hledáčku taky. Hned po 120 Grin

Díky! Ještě jsem dnes trochu srazil horní hrany vložky, aby o ně čepel při zasunutí nezadrhávala, a kůži trochu napustil voskem, aby změkla.

Jinak Ti asi neříkám nic nového, ale jen připomenu, že 119 má docela silnou rukojeť spíš pro větší ruce. Zezačátku to byl trochu nezvyk, ale teď už mi to ani nepřijde.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/15/2005
Tak jsem taky kouknul, co to mam doma za Bucky, takže:

- model 303 vyrobený v letech 1972-1986
- model 305 z 1989;
- model 119 z 1993;
- model 170 z 1998 - k tomu mám zvláštní vztah, dovezl mi ho v roce 1999 táta ze Států a byl to můj první pořádný one hand;
- model 327 z 2006;
- model 110 z 2015;
- model 120 z 2021

Spyder vložil tyto přílohy:
6D310551_2A28_4FEC_8340_AC3E5ACBAF43.jpeg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum