ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pece - Tavení / Odlévání / Ohřev I. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/8/2008
Perfektná robotaOk Nadherná pec, nech dlho slúžiApplause
" Najväčším vzrušením nie je zabíjať, ale nechať žiť. "
J. O.Curwood
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/13/2015
Ahoj
Bodláku
Je to nádhernej foto seriál a úžasná práce. Ok Applause
Ať slouží jak má
Milan
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
Pekne to mas. Teplotu na N690 urcite dosiahnes. Ja robim pece 3kW a raz sa mi podarilo prekonat 1260 C a roztavit tehly. Co sa tyka velkosti komory. Raz budes chciet kalit sekeru a budes si buchat hlavu... ta spotreba zas nie je taka strasna.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Bodlak napsal:
Ahoj Meiming, nikdo se k tomu nemá, zkusím odpovědět...
Já jsem to pochopil tak, že buňka C10 je Měrný odpor při 20°C, ten je daný podle toho jaký kanthal chceš použít, když A1, tak by tam mělo být nastaveno 1,45. ..........

Díky, taky myslím že to má být takhle jen to tam v žádné zde stažitelné tabulce není, zároveň se lidi ptají jestli to mají správně a ostatní tvrdí že ano jenže nevím kdo udělal první tabulku a jestli jí udělal správně. Ideální je když mi odpoví někdo kdo dlouhodobě používá parametrově podobnou pec počítanou pomocí takové tabulky. Tvá odpověď ale pomohla taky. Díky.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/27/2022
Meiming napsal:
Bodlak napsal:
Já jsem to pochopil tak, že buňka C10 je Měrný odpor při 20°C, ten je daný podle toho jaký kanthal chceš použít, když A1, tak by tam mělo být nastaveno 1,45. ..........

Díky, taky myslím že to má být takhle jen to tam v žádné zde stažitelné tabulce není, zároveň se lidi ptají jestli to mají správně a ostatní tvrdí že ano jenže nevím kdo udělal první tabulku a jestli jí udělal správně. Ideální je když mi odpoví někdo kdo dlouhodobě používá parametrově podobnou pec počítanou pomocí takové tabulky. Tvá odpověď ale pomohla taky. Díky.

chlopi asi vam to uz bude dnes prd platne ale skusim vam to vysvetlit ako to chapem ja. je totiz rozdiel odpor vodica na meter a merny odpor vodica mm2 na meter. takze v tej bunke nemoze byt zadana hodnota 1.45 Ohm/m. ale hodna ktoru si musis vypocitat podla plochy vodica. nemoze tam byt zadana konstanta. maximalne by mohol byt v bunke vypocet R = merny odpor (1.45) deleno plocha v mm2
priklad : plocha vodica o priemere 1.6 mm = 0.8x0.8 x 3.14 = 2.01 mm2 ...pi x r2
z toho vyplyva ze do tej bunky si musis napisat hodnotu 1.45 / 2.01 = 0.7214 Ohm
> cim vacsi priemer vodica, tym mensi odpor <
Posláno:
Začátečník
miroM napsal:
Meiming napsal:
[quote=Bodlak]Ahoj Meiming, nikdo se k tomu nemá, zkusím odpovědět...

nejak som to extra neskumal ale ked som tie vypocty chcel vyskusat tak to bolo nejake zacyklene a nechcelo sa mi skontrolovat bunku po bunke kde je problem.
predsa mi to len nedalo tak si skusim ten excell poopravit podla seba... vyzera to tak ze tu hodnotu si tam musis zadat z technickeho listu produktu od vyrobcu . vyrobca moze parametre produktu menit a nemusi to byt aktualizovane v nejakej vseobecnej tabulke na nete....stejne je tam od vyrobcu aj nejaka tolerancia +-
Posláno:
Začátečník
miroM napsal:
Meiming napsal:
Bodlak napsal:

chlopi asi vam to uz bude dnes prd platne ale skusim vam to vysvetlit ako to chapem ja. je totiz rozdiel odpor vodica na meter a merny odpor vodica mm2 na meter. takze v tej bunke nemoze byt zadana hodnota 1.45 Ohm/m. ale hodna ktoru si musis vypocitat podla plochy vodica. nemoze tam byt zadana konstanta. maximalne by mohol byt v bunke vypocet R = merny odpor (1.45) deleno plocha v mm2
priklad : plocha vodica o priemere 1.6 mm = 0.8x0.8 x 3.14 = 2.01 mm2 ...pi x r2
z toho vyplyva ze do tej bunky si musis napisat hodnotu 1.45 / 2.01 = 0.7214 Ohm
> cim vacsi priemer vodica, tym mensi odpor <

!!! nedokazem tento blud zmazat co som napisal unahlene, takze opravujem hodnota odporu je v nejakom column vedla!!! ta tabulka je tak trosku neprehladna ale panboh zaplat aj za to. nie je to kritika, len ze nie kazdy co ma sikovne ruky a jasnu mysel ma aj rovnake myslienkove pochody je inzinier alebo programator excellu. patri sa za tu tabulku podakovat tvorcom. DAKUJEM !!!
Posláno:
Začátečník
asi sa bavim sam so sebou a je to tu uz uzavrete ale napriek tomu... tak som si preklepol tu Zbrojovakovu tabulku pre vypocet kanthal drotu celu lebo sa mi nejake veci nezdali. nasiel som predsa len dost zavaznu chybu v zadani vzorca pre povrchove zatazenie W/cm2. na par prikladoch som si to overil a robi to veru chybu radovo az 30 percent co moze zasadne ovplyvnit efektivnost a efektivitu pece. kto bude mat zaujem poskytnem info. hodil by som to sem s opravou aj mierny update aby to bolo intuitivnejsie ovladanie ale nemam autorske prava tak do toho kafrat bez suhlasu tvorcu nebudem. :=) dielu zdar
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/16/2013
miroM napsal:
asi sa bavim sam so sebou a je to tu uz uzavrete ale napriek tomu... tak som si preklepol tu Zbrojovakovu tabulku pre vypocet kanthal drotu celu lebo sa mi nejake veci nezdali. nasiel som predsa len dost zavaznu chybu v zadani vzorca pre povrchove zatazenie W/cm2. na par prikladoch som si to overil a robi to veru chybu radovo az 30 percent co moze zasadne ovplyvnit efektivnost a efektivitu pece. kto bude mat zaujem poskytnem info. hodil by som to sem s opravou aj mierny update aby to bolo intuitivnejsie ovladanie ale nemam autorske prava tak do toho kafrat bez suhlasu tvorcu nebudem. :=) dielu zdar

Hele já nevím co máš stažené, ale seděl jsem nad tím tenkrát dost dlouho a nějak pochybuji, že bych tam měl tolik chyb. Když jsem proměřoval celkový odpor vyrobených spirál, tak to vždycky odpovídalo. Co se týče odporu, tak ta kolonka je přece od toho, aby se v ní parametry měnily. Je jedno co tam je, když si ji stáhnete. Každý ať si tam dosadí co najde u svého odporového drátu v tabulce výrobce. Copak jste roboti? Odpor vypočítaný pro 20C a pro max. 1200C je v dalších kolonkách. Už nevím, jaký se bere do dalších výpočtů, ale asi ten vyšší při 1200C. Spousta údajů by vůbec nemusela být viditelná, ale já počítal s tím, že to někoho bude zajímat z vědeckých nebo jiných důvodů, třeba kvůli jiným výpočtům. Taky jsem z pilnosti přidal výpočet ceny materiálu. Povrchové zatížení je příkon/povrch drátu. Kde tam je chyba? "Nemoze tam byt zadana konstanta."---- Proč by nemohla? Ta konstanta je dříve spočítaný poměr mezi rozdíly odporů při 20C a 1200C. Odpor při 20C je 100% tedy "1" a odpor při 1200C je odpor krát "1,06", nebo kolik a máš odpor při 1200C. Když vynásobíš odpor při 20C, touhle konstantou, tak ti vyjde odpor při 1200C. Nevím jestli to platí jen pro kanthal A1, ale přepsat na jiný parametr se to dá vždycky. Víš co, načti sem tabulku, ze které vycházíš, ve stavu v jakém jsi ji zkoumal, kdy je to podle tebe špatně. Nebo místo odkud jsi ji stáhnul. Nějak ji nemůžu najít u sebe v komplu. Je to už skoro 10let.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum