ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
MIKOV II. - historie i současnost Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 7/4/2020
"Ťukálci, kteří nevěří na DPH", to je geniální blábolLaugh
Takovou hovadinu se jinde než na vláknu Mikova člověk nemá šanci dočístLaugh
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/11/2008
Ja som svoje prirovnanie uviedol a vraj ho diskvalifikuje (pre mna novy) pojem "tukalek". OK a mohol by majster prosim uviest nejake, podla neho ferove, prirovnanie, kde Mikov vyjde s nozom z obyc nerezu a kozenou ruckou za 8K5 ako vitaz? Celkom by ma to zaujimalo, myslim to uprimne, no offense.
Je lepsie mat toaletny papier a nepotrebovat ho, nez ho potrebovat a nemat !
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/15/2021
No nevím co sem pleteš DPH. Jakože ten nožíř ze zdejší inzercce není plátce? A to má být ukazatel čeho? Toho že jich nenabouchá za milion+ ročně?

To mě fakt nezajímá, jsou tu lidé co udělají třeba tři nože za rok a přesto by prodali 50 i 100 i víc kdyby dávali do zahraničí.

Btw já jsem plátce dph, aniž bych měl obrat přes milion a co jako?
1. nick zde od roku 2011 - Kitias
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 9/13/2022
Mě je jedno kdo platí nebo neplatí DPH jen jsem chtě aby bylo jasno co chceš srovnávat. Že v tom srovnání je vítěz dopředu danej. Žádná firma co živí zaměstnance nemůže prodávat tu věc za tolik co " ťukálek " co živí sám sebe. A nedáva ješté z toho nože na pivo pro "M" . A teda proč řešíš tu cenu až teď? Proč jsi si ten nůž kupoval? Proč jsi si ho v tom obchodé nevzal do ruky?
Posláno:
Pozorovatel
Jen tak mimo. Měl jsi v ruce někdy starou US M3 nebo ten KA BAR ? Tam je ten samej problém když kůže seschne tak se příčka vaklá. Co kůži napustit? Bůh ví jak dlouho ten nůž v tom výkladu byl. )
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/15/2021
milan71 napsal:
Jen tak mimo. Měl jsi v ruce někdy starou US M3 nebo ten KA BAR ? Tam je ten samej problém když kůže seschne tak se příčka vaklá. Co kůži napustit? Bůh ví jak dlouho ten nůž v tom výkladu byl. )

tohle mi přijde jako dobrá poznámka Ok
1. nick zde od roku 2011 - Kitias
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/11/2008
Kozou to nie je, vakl je "do strany" teda diera v zastite je o chlp sirsia nez cepel.

Ja cenu neriesim, poznal som ju ked som noz kupoval a noz vracat neplanujem. Zaroven ale stale tvrdim, ze to podla mna mohlo za tie peniaze byt spravene proste lepsie. Na toto konstatovanie mam myslim ako zakaznik svaty narok.

A s tukalkom proste podla mna jednoducho nemas pravdu. Jediny "tukalek", ktory moze naozaj trochu krivit trh je taky, ktory sa v skutocnosti zivi niecim inym a noze si vyraba 4fun.

Pokial ma tukalek nozmi uzivit seba a rodinu, tak jeho praca, dovolenka atd nie je pre neho o nic lacnejsia, nez praca zamestnanca pre Mikov a to iste dalsie pripadne vstupy, energie atd. OK moze teda asi nepriznat to DPH ked bude chciet a tiez neplatit socialku a dochodkove, ale to ho jednak nevytrhne a tiez ho to casom moze pekne "dobehnut". Dufam ze sa nemusime dohadovat o tom ze tukalkova pridana hodnota musi byt niekde uplne inde nez v sekani stoviek kusov rovnakych nozov.

Nozmi ako je to Falco sa firmy prave deru na teritorium noziarov, tj snazia sa predat nieco akoze vynimocne, nieco viac nez len obruseny kus ocele, nieco s pribehom, ci uz je to spolupraca so slavnym noziarom, prispevok na dobru vec, vselijake limitky k vyrociam a co ja viem co dalsie. A je to uplne v poriadku a cena sa tu uplne rovnako ako u toho noziara uz tolko nemeria uzitnymi vlastnostami. Ale to neznamena ze pre to moze zacat trpiet fortiel a zakaznik si toho nesmie vsimat. Proste noz za 8 s pribehom by mal byt urobeny minimalne rovnako dobre ako noz za 2 bez pribehu.
Je lepsie mat toaletny papier a nepotrebovat ho, nez ho potrebovat a nemat !
Posláno:
Pozorovatel
Nože s příběhem. FALCO B 98-21 skoro generace rozdíl. )

milan71 vložil tyto přílohy:
IMG_20221221_185543_HDR_2.jpg.jpg
IMG_20221221_185856_HDR_2.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Ťukálek není hanlivé slovo je to slovní hříčka. Je to prostě někdo kdo do něčeho ťuká. Třeba když rozklepává nejtek. Stejně jako Kloubák to je tremp co ho na stará kolena bolej kolena. Nimrod alias Pampallíny a takhle bych mohl pokrčovat ještě dlouho. A uráží se snad někdo?
ZI
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/5/2007
Spíš se urážíš sám, když tady prezentuješ svoji ekonomickou neznalost. Bývaly doby, kdy se pro podobnou daň používal název daň z obratu - jen pro jednoduché pochopení.

Neplátce DPH nakupuje s daní a nemá jak si DPH odečíst.

Tchýně kdysi podnikala a spadla pod DPH a při obratu 200 tis.to bylo šul nul = stát rozhodně najednou neměl od tchýně 10tis navíc, možná dokonce i míň, protože to jsme už účetně nedávali, takže přibyl náklad na profi účetní.
Posláno:
Pozorovatel
Máš dojem že v filmu Poslední plavky hlaškou " Na DPH nevěří " řešili DPH? Sarkazmus říká vám to něco?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 11/11/2013
Dva opálení,, DLC,, aligátoři.

Roman5 vložil tyto přílohy:
IMG_20221222_102523.jpg.jpg
IMG_20221222_102529.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/20/2020
Ahoj, Milane 71, kdybys chtěl...., vyměnil bych s Tebou za ty Tvé dvě béčkový Falca..., mé dvě novovýrobní RU sedmnáctky od Kotěry.🤔🙏
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/11/2013
Kapřík na vánoce Happy

rettromen vložil tyto přílohy:
ryybiška.JPG.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Moldavit 75 napsal:
Ahoj, Milane 71, kdybys chtěl...., vyměnil bych s Tebou za ty Tvé dvě béčkový Falca..., mé dvě novovýrobní RU sedmnáctky od Kotěry.🤔🙏

Pokud chceš napiš PMt řeba se dohodnem. Cry
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/20/2020
🎄💰👍
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
Po hodně dlouhé době mám novou rybičku, po těch letech mě překvapilo, jak je mrňavá, kdysi to byl docela slušný nožíkGrin . Ještě víc mě ale překvapila kvalita zpracování - silné pérko, bez vůlí, vycentrovaná, hladký chod čepele, kromě mizerného nabroušení nemám jedinou připomínku Ok

Chloupek vložil tyto přílohy:
P1200486.JPG.jpg

Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/29/2014
[quote=Chloupek]Po hodně dlouhé době mám novou rybičku..

Taky jsem mel dve.. vypadala slusne zpracovana, ale opak pravdou. Za par dni uletela ta z cehosik udelana strenka- letela rovnou do kose. A tu druhou jsem radsi daroval. Zlata stara produkce, max chytla rez nebo jsem ji ztratil.
Ted uz mi zustaly jen tyto dve.

mirek.r vložil tyto přílohy:
IMG_20230102_161152.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/18/2020
List adoptován na zdejším fóru.
A abychom se skamarádili tak jsem mu vyrobil nový kabát.

Mirra vložil tyto přílohy:
03D90487_7A3F_4F6D_92DC_4F7DAC40946F.jpeg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/18/2020
Nedalo mi to a musel jsem vyrobit ještě jedny dřevěné.

Mirra vložil tyto přílohy:
3C9EF10D_F47F_4345_9383_EDD500F57B5C.jpeg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum