ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pomoc s výběrem nože EDC VI. Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 12/29/2022
Nalezeno pouze vzdáleně podobné delta 3v

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/19/2007
Ahoj všem, nějak ze zavíráků mám tendenci přecházet k pevným, proto uvažuji o EDC malém pevném noži, něco na pomezí malého až necku. Doporučíte něco kompaktního? Líbí se mi TOPS MSK, ale asi je za hranicí mojí peněženky, ... někdo zkušenosti s CRKT Minimalist Katana, Brisa Necker, koukal jsem i na CS Kyoto....zkušenosti co se dobře nosí (krk, ulticlip) a je praktické? Tipy vítány..:)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
taky jsem zkoušel, např izulu, vadí mi černění, xancudo bych videl jako idealni EDC pevny maly nuz, super klip a pouzdro pevné

http://www.noze-nuz.com/esee/ESXAN2006.php

nebo zkusit konkurenta

http://www.noze-nuz.com/bradford/BRAD04.php

ale ten ma zas jiny pouzdro

ty minimalist noziky jsou spis fakt mikro nouzaky na otevreny krabice, ale asi to rohlik nerozpuli Laugh
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/16/2015
luckyboyl - za mňa https://www.foxcutlery.com/n/en/product/1756/bf-713.html - 440c, púzdro ok, rožok rozreže Laugh a paracord si dáš aký chceš. Cena primeraná. Mám ho cca rok a nemôžem nič vyčítať.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/18/2007
luckyboyl napsal:
Ahoj všem, nějak ze zavíráků mám tendenci přecházet k pevným, proto uvažuji o EDC malém pevném noži, něco na pomezí malého až necku. Doporučíte něco kompaktního? :)
ja odporúčam Mikov List, je to plnohodnotný pevný EDC nôž, asi rok som ho nosil namiesto zatvárakov, bol som spokojný, len ja mám zatvárakov veľa tak to striedam.

alone-rs vložil tyto přílohy:
IMG20230124181129.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/31/2007
Happy izulu s35vn.Grin
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/4/2018
Ja by som bral Lionsteel M1, ale to bude asi tiež mimo rozpočet 🤔

Resp. aspoň nejaké základné parametre, lebo EDC pevný je široký pojem.

Rúčka má byť holá alebo nejaké drevo/micarta/G10?

Púzdro kydex alebo koža?

Má byť na krk, na opasok, do vrecka?

Rozpočet horná hranica?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
luckyboyl napsal:
..............................................

Co některý z nožů třeba od Červíka? Má několik kousků, které se do parametrů Tvých požadavků určitě vejdou. Zmiják, Potkan, Vrabčák, Morák a hlavně Brablenec. Kvalitou určitě splní co od nich potřebuješ a ceny jsou...no, zkrátka české.Happy

Zdenek
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/29/2020
luckyboyl napsal:
zkušenosti co se dobře nosí (krk, ulticlip) a je praktické? Tipy vítány..:)

Mrkni i na Ruike F815 Hornet. Slušná ocel, akorát velikost, pěkně udělaný, někde už jsem ho viděl i za 1200,- Kč. Mě se hůř drží, mám raději buclatější ručku. Jeden čas jsem taky měl "pevné EDC období" a střídal jsem ho s Böker Pocket Knife. Ten teda nepřišel z výroby v 1.A kvalitě - zlehka nesouměrný výbrus, a u špičky totálně nesouměrná fazeta, řezal blbě, ale po přebroušení ok. CRKT Minimalist má hodně krátkou čepel, chleba si s tím neuřežeš (mám jen to bowie, katana vypadá větší), ale drží se překvapivě dobře, brousí se snadno, díky tenké čepeli řeže jak ďas, a celkově je to prostě mazel.
Ad nošení - hlavně v zimě se mi nejvíc osvědčilo strčit kudlu ve futrálu prostě celou do kapsy, jednodušeji se vrací zpátky. Obecně k pevnému EDC - občas to způsobuje různé povytahování obočí, a výjimečně i zlehka blbé kecy od okolní veřejnosti, takže jsem zvědav, kdy se vrátíš k zavírákům Wink

hpmickey vložil tyto přílohy:
DSC07053dt.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Chlapi díky za tipy kouknu na všechny doporučení:) Ocel nehraje roli, vystacim s čímkoliv od 8cr výš... vlastně ani výbrus, fazeta. Spíš se střenkami než čistá kostra, ale také není podmínkou, spíš asi jen ta velikost na pomezí necku, cepelka 6-7cm, ručka klidně kratší na tři prsty, ať se dobře nosí, možná v kapse, možná na krku. Kouknu na cervika, list i ten Hornet. Preference kydex.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/29/2020
luckyboyl napsal:
Kouknu na cervika, list i ten Hornet. Preference kydex.

Eh, bacha u toho Hornetu. Zapomněl jsem napsat - pouzdro má z nějakého levně působícího plastu, ne kydexu. Ale drží v něm dobře. A u CRKT si ani netroufám hádat, co to je - ve tmě to svítí Wink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/18/2007
luckyboyl napsal:
Chlapi díky za tipy kouknu na všechny doporučení.
Mikov na List predáva svoje originál srenky, mne sa páčia tieto od Jirky Rubeše, najdeš ho na facebooku.

alone-rs vložil tyto přílohy:
Screenshot_2023_01_04_17_33_50_11_f598e1360c96b5a5aa16536c303cff92.jpg.jpg
FB_IMG_15146613987988601.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/5/2016
luckyboyl napsal:
... ze zavíráků mám tendenci přecházet k pevným, uvažuji o EDC malém pevném noži...

Nedávno jsem podobný "přechod" také podnikl. Popíšu svoji zkušenost - třeba Ti poslouží pro inspiraci...

Nejdříve jsem to zkusil s prcky, ovšem Ka-Bar Dozier Skeleton, ani Meyerco Law Dog Weapon mě nijak nenadchly, a došel jsem k závěru, že "prcek" prostě není nic pro mě:
www.noze-nuz.com/ka-bar/KA4073.php
www.youtube.com/watch?v=iH5HdBd6I9A

Sepsal jsem si tedy, co vlastně od takového nože očekávám.
Moje požadavky na pevný EDC nůž:
- dobře skrytě celodenně nositelný
- dostatečně velký na to, aby zvládl jakékoliv běžné každodenní krájení
- kdyby bylo nejhůř, aby byl použitelný i na nějakou tu občanskou sebeobranu
- kožené pouzdro (kydex je mi z nějakého iracionálního důvodu protivný)
- aby nevyděsil hoplofobní kolegy v práci i kdekoliv jinde
- aby dobře vypadal a byla radost brát ho do ruky (stále mluvím o noži)
- cena cca do 3.500 Kč

No a mojí volbou se stal Bradford Guardian 3:
www.noze-nuz.com/bradford/BRAD04.php

- ale než jsem ho stihl koupit, kolega nožomil mi doporučil tento klenot, a bylo rozhodnuto...
Mám ho, nosím ho, jsem z něj nadšen velice - a dovolím si ho doporučit:
www.noze-nuz.com/noze-nuz/SIBLATS34.php

Otík vložil tyto přílohy:
N_ž_Seizo_Imai__1_.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/1/2011
Ahoj,
Určitě mrkni i na Manly Patriot, mám a je to moc povedený nůžOk
Třeba tady :
https://www.zbozi.cz/nabidka/5b8c00003650421feb8cd14fce4595a343436c6a/
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/17/2022
Pozdravujem vás,
Hľadám nôž ktorý má na rukoväti materiál ktorý používa viac výrobcov ale napríklad Kershaw Blur materiál sa má volať trac-tec. (Niečo ako lisovaná guma) Ťažko sa vyhľadáva podľa materiálu teda skorej iba vložke na noži.
Veľkosť skôr menší čepeľ cca 8-9cm
Cena : do 150€ ( aby sa nebál bežného používaniaGrin )

Díky

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 10/6/2020
Luckyboyl

Ahoj, já jsem pořídil tohohle prcka. Vypádá lákavě i pro nenožové okolí. Obyč ocel, kožený pouzdro, malá velikost, perfektní úchop. Happy

Sidonius.Fortis vložil tyto přílohy:
ABA254EB_1DA0_45CA_B50E_95DE20275A6A.jpeg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/18/2014
Ještě bych přihodil k výše zmíněným Joker Avispa a Boker Little Dvalin, druhý zmíněný teda spíše do kapsy než na krk.

Matoskah vložil tyto přílohy:
20220510_134908.jpg.jpg
IMG_20220530_122013_856.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/1/2010
luckyboyl napsal:
Ahoj všem, nějak ze zavíráků mám tendenci přecházet k pevným, proto uvažuji o EDC malém pevném noži, něco na pomezí malého až necku. Doporučíte něco kompaktního? :)

Kershaw skinning knife...nebo minitramp od Kotěry...

pamfer vložil tyto přílohy:
20230126_191359.jpg.jpg
20230126_191208.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
To je spousta skvělých tipů, i ten Joker vypadá hezky i když vůči té značce mám předsudky jdu se na něj podívat:)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/29/2022
Prodal své baby banter. Rukojeť byla trochu vysoká a velmi obdélníková. Chci si koupit něco podobného, ​​ale s hladšími tvary. Úkol je stále stejný. Řezání kartonu. Baby banter si vedl skvěle. Co doporučujete takto? Odium? Je D2 mnohem lepší na kartonu v suchém prostředí?

neocryptopony vložil tyto přílohy:
Nm_z5es6yMaQ1XvFXJZNtqORI7QqJshDtBM7tK84guE.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum