ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Mora - severská klasika Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/20/2007
Beru zpět, co jsem psal o IKEA, takhle nafocené jsou to vážně pěkné nože. Ty vaše fotky by měla Mora použít místo těch svých, bez legrace. Ok Jinak se také těším, až se někdo podělí o uživatelské zkušenosti...
Švýcarák pro život, ostatní pro radost.
joe
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2010
Neviem si pomôcť ale ja mám "deja vu". Keď prišiel na trh garberg za sto eur, reakcie boli rovnaké. "Po lacných nožoch odrazu pýtajú toľko peňazí?" Ale kupoval sa celkom statočne... Prvá verzia bola nerezová (14C28). Neskôr prišla Mora na trh s uhlíkovou verziou a tá šla na dračku ešte viac...v tom čase sa inzercie zaplnili nerezovými verziami.
Neviem prečo ale mám pocit, že aj tento "recyklovaný nerez" časom nahradia uhlím. Aj mne sa ten nôž páči no risknem to - počkám ešte.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
Jdu si na oběd riznout do lesa.. tak něco málo natocim v rámci srovnání

purschack vložil tyto přílohy:
143BDC37_3E7A_4CA3_80B6_0B8570F29E4C.jpeg.jpg

wpc
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2010
purschack napsal:

Ahoj Míro,

jaká je výška čepele té nové Mory.

Díky
Posláno:

Štamgast
wpc napsal:
purschack napsal:

Ahoj Míro,

jaká je výška čepele té nové Mory.

Díky

2.5cm v tom nejvyšším bodě

purschack vložil tyto přílohy:
D114CE9F_BA7E_4B68_96AE_1FF938872DA4.jpeg.jpg

wpc
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2010
Díky mocAdmire
Posláno:

Štamgast
Ahoj vespolek, maly srovnani s hadckem.. a porovnani velikostne s clasiccama.. první dojmy pojmy.. o vikendu ven dat ji za usi… budme uprimni.. je to srdecni zalezitost.. urcite plati co napsal tobias.. s jinyma fotkama by se prodávala lepe.. to co napsal joe.. NESER 😃 jestil vyjdou s uhlikem tak si budu muset asi poridit i uhlika 😃 pripadny komenty „ja bych to za ty prachy nekoupil“ jsou mi jedno.. ja sem si ji koupil za svoje peníze.. samozrejme sem provadel propocet a vim ze bych za tu cenu mel dva garbergy.. nebo 15 HDcek.. nebo 9 classsicu. Nebo cokoliv ale cokoliv jiného.. ale ja si chtěl Lokiho 😃

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/10/2016
Superko.. Applause a dík za ten tip s rukavicí.. Happy Ok
Posláno:

Štamgast
jeste dodavam.. drevo.. po koupeni.. nebylo nicim citit.. ani šelak ani nijaky lak. na počmuchnutí.. prosrě dřevo.. na omak prstama proti létum jako jako dobře zabroušený dřevo 2000 smirkem.. moc nepije.. zkusil sem dvakrat namořit do lněného olejíčku.. ale moc se mu pít nechce.. po požmoulání v ruce ale je bez mastnosty.. léta moc nevystoupili.. těžko říct co vypila ručka a co moje kůže .. a po dvou dnech žmoulání v ruce.. první šroubek u čepele nese známky ošoupání černění.. a to to žmoulám v ruce v kanclu.. äle co sem nezminil na videu.. je to TRUE scandi.. žádnej garbergoidní pseudofazetkoiso scandiFazetkoid.. opravdý scandi
Posláno:
Štamgast
Připojený: 12/28/2019
V dílně se mi vždycky válí kousek 1mm kůže s chlupem. Tak si ustřihnu, nalepím hladkou stranou do futérka a taky to fachčí. Ale zas nemám rukavice bezprsťáky, to ne.....
Jinak upřímnost zhodnocení fakt za 1* !!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
purschack - Ahoj, kudla skvělá vzhledově. To černění na čepeli je černění , jako že to půjde "rychle" dolů nebo něco lepšího jako DLC? Jaká je cca tvrdost čepele?

Jsem si vždycky říkal, jak se mi u tebe líbí, že jsi spokojený s "obyč" Morami, neřešíš všechny možné nože - spokojenost a vystačíš si s nimi.
Ta cena je hnusná, ale radost si člověk udělat má. Tak at slouží.
Posláno:

Pokročilý
K té ceně, která se pořád vzpomíná...

Svoje jsem sice napsal o stránku dřív, na druhou stranu cena věcí je to pro každého dost individuální. Rozhodně to není jen součet hodnoty materiálů a práce. Pro někoho ten nůž danou cenu prostě má, tak proč ne. Jak píše Míra, "koupil jsem si to za svý"... A nůž, se kterým se mi bude dobře pracovat a budu s ním dlouho spokojený, je podle mě k nezaplacení (a nakonec je i celkem jedno, z čeho je vyrobený).

Takže novým majitelům ať dělá radost! A my ostatní se koukneme po něčem jiném.
Posláno:

Pokročilý
purschack napsal:
...budme uprimni.. je to srdecni zalezitost..

Edit: Video jsem viděl až teď. Dík za upřímné a myslím i celkem objektivně podané zhodnocení.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/22/2007
Tá posledná rada je naozaj krásna. Cenu je zbytočné riešiť, v More už dávnejšie pochopili, že lacné a funkčné nože sú sice fajn, ale prečo, keď sa dajú predať za 5-10 násobok úplne v pohode, že ? Dám sem iný príklad. finka od Mikovu. Kedysi veľmi dávno som ten nôž dostal, potom stratil, kúpil si taký istý, ten som daroval, a kúpil som ho zas. Nôž nie je zlý, len má pre mňa spomienkovú hodnotu a neriešil som, že jeho cena za tie roky stúpala a kvalita ... . Pri tom Mikov ... Happy. Ako, keď som videl prvú videorecenziu na túto novú radu Mora, bol som veľmi nadšený, keď som si našiel cenu (ten ktorý model za 239 €) už ma nadšenie prešlo. Neriešme, že recyklovaná oceľ, mám taký mini fulltang nožík z Fínska, vraj z ocele pôvodne z nejakého tanku, reže neskutočne, tiež recyklovaná oceľ.
"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/18/2007
Križo napsal:
Dám sem iný príklad. finka od Mikovu. Kedysi veľmi dávno som ten nôž dostal, potom stratil, kúpil si taký istý, ten som daroval, a kúpil som ho zas. Nôž nie je zlý, len má pre mňa spomienkovú hodnotu a neriešil som, že jeho cena za tie roky stúpala a kvalita ...
Stará Mikov finka mala čepeľ Martfrost, nová má len obyčajnú 420 oceľ...

alone-rs vložil tyto přílohy:
IMG_20230311_075536.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/5/2013
Nožíky vypadají velmi přívětivě, i když po pravdě za tu cenu bych čekal trochu lepší materiály než 12 Sandvik a jasan. Asi ještě počkám, až houpnou s cenou níž.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/19/2018
To je otázka, zda to ten sandvik vůbec je. Zatím jsem to nikde neviděl uvedené, jen "recycled steel".
Dílna U medvěda - S láskou tvořené kožené výrobky
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...myslím ,že v těhle cenách si na nožích Kellam,Ahti asi i Roselli člověk ohřeje oko,páč tudlencto dřevo je tak na krumpáč nebo špachtli...kde je tam nějaky "kouzlo"?...čepel a držadloOh No
"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/7/2020
Tak konkrétně zrovna nožům Roselli nesahají ty ošklivé novinky od Moraknivu ani po kotníky.Za jakýkoliv nůž od Roselliho ty prachy bez váhání dám,za tenhle Morahnus ani omylem.Myslim, že soudruzi ve Švédsku začali čůrat už výhradně mimo mísu.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/18/2012
Pomer cena/výkon - uvidieť a zomrieť. Admire Admire Admire Admire Admire Admire
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum