ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Prosba k nožířům Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/23/2010
Ok

Pospa vložil tyto přílohy:
IMG20230324181420.jpg.jpg
IMG_20230324_181843.jpg.jpg

chybama se člověk učí- BLBEC VLASTNÍMA
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 11/3/2012
Chlapi ďakujem všetkým za odpovede!!! V dielni mám nejaké vrtáky, skúsim to s nimi, toto by ma nikdy nenapadlo Happy
PJ
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/1/2021
Ahoj, najde se tady někdo ochotný, kdo by mi na pásovce předělal výbrus na starém sekačku, aby byl řezivější, rád bych ho použil do venkovní kuchyně, díky předem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
PJ napsal:
Ahoj, najde se tady někdo ochotný, kdo by mi na pásovce předělal výbrus na starém sekačku, aby byl řezivější, rád bych ho použil do venkovní kuchyně, díky předem.

Ahoj, napiš i odkud jsi, třeba se chytí někdo z okolí, aby jsi nemusel nikam posílat. Pokud se nikdo neukáže, tak se ozvi a nějak to domluvíme.
PJ
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/1/2021
Díky moc za nabídku, případně pošlu, ale pokud to bude z okolí… Polička
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Nemate niekto mat.list k VG10 ....tusim ako 1060-80st.C, 25min+- , popus2x1hod150-200st.C ale chcel by som "podklady"Laugh
Dakujem
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/10/2002
No nevím ... https://cdn.webshopapp.com/shops/287241/files/335643571/takefu-1210-67-layer.pdf když se dívám na složení, udělal bych to zhruba jako podobné nerezky...

pro více info a dostupnosti našich nožů mrkněte na naše stránky, díky
dohnalknives.com
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Ahoj Peto. Som predpokladal ze ako beznu nerezovku, som dnes nasel toto
https://www.jatagan.cz/data/files/VG10_CZ.pdf
sice oblozena vg10 ale je. Ono je to ako N690 s mensim obsahom chromu ( -2%) dam to kalit aj popustat s N690, to bude v cajchu
Dik
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/1/2011
Prosím, znáte někdo nožíře s touto značkou? Děkuji.

kyja vložil tyto přílohy:
20230509_164529.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 4/15/2021
Galovič
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/29/2009
kyja napsal:
Prosím, znáte někdo nožíře s touto značkou? Děkuji.

Přesně tak....
https://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=44874
Kontakt pouze email,PM ne.Děkuji
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/1/2011
Děkuji oběma.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 4/15/2021
najde se nějaký šikovný nožíř, který by mi podle obrázku vyrobil jednoduchý fultang?

jiri.rbck@gmail.com

Admire
Posláno:
Pozorovatel
Tak páni,
mal by som ďalšiu prosbu o radu od skúsenejších. Posledný nôž, ktorý som urobil je z 2.5 mm n690, niečo ako kuchyňák do lesa :) Včera som nahodil rúčku, drevené črienky, fulltang, na troch miestach pin. Keďže ide o celkom tenký nôž, skúšal som o ohýbať, všetko ok ale medzi čepeľou a črienkami vznikla malá medzera, asi 1cm smerom od ohybu noža. ďalej už rúčka prilieha k nožu (škoda že nemám foto). Už sa mi to raz stalo, ďalšiu čepeľ mám z cruwearu, tak by som sa tomu rád vyhol. Rúčka schla 24h, epoxid, stiahnutá na 3 miestach. Držalo to slušne kým som neskúšal ohyb. Stáva sa to niekomu, resp máte tip kde robím chybu? Žeby nedokonale odmastená čepeľ? Alebo drevo podložím fíbrom, kožou? Ďakujem za rady chlapi!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2015
Asi tu budou povolanější, ale mariál rovnoměrné tloušťky se mezi 2 opěrnými body vždy ohýbá v celé délce. A dřevěnné střenky se ohýbají o dost hůře než ocelová čepel. Tedy prostě kdykoli zkusmo ohneš čepel a budeš držet nůž za rukojeť, riskuješ odlepení.

Jako možné řešení je nejlépe to nedělat schválně nebo ne tolik, použít nějaký pružnější materiál střenek, či nůž udělat pod střenkami tlustší než v čepeli (zbytečná váha ale). Další možností je zkoušet ohyb před nalepením střenek, či pokud chceš po nalepení, tak rukojeť pevně upnout a stáhnout k sobě (např, obalit papírem a do svěráku). Nebo případně místo pinů použít nýty či šrouby, kdy rozšířená hlava může (možná) stačit, aby přinutila dřevo se ohnout taky (nebo taky prasknout).

2,5 mm ocel se prostě ohne mnohem snáz než např 8 mm dřevo na střence. Nerovnoměrný ohyb je vždycky riziko odlepení.
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Souhlasím s Honzou.
Plán B - použij špičkové průmyslové lepidlo a oceli dej dokonalou předúpravu (ale lepidlo asi nekoupíš, resp. ti jedno balení nikdo neprodá a předúprava je náročná).
Plán C - na nůž dej pořádnou kovovou záštitu, ta ten ohyb ve střenkách hodně omezí.
Plán D - střenky přidělej šroubky a lepit je pak nemusíš.
Plán E ....... Laugh
Posláno:
Pozorovatel
Dík chlapi, kovová záštita by asi bolo riešenie, tak to je aj na kuchyňákoch. Len teda pri fulltangu asi 2 kusy kovu, odvrtať, pin, prilepiť a zbrúsiť do tvaru. Aký kov na to používate? Ja jatagane vidím mosadz väčšej hrúbky, ak to nechcem zlaté tak asi nejaká nerez? Alebo podložím drevo nejakým kovom, to by mohlo zvýšiť odolnosť..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/1/2007
Ahoj kluci,

Potřeboval bych poradit, nasměrovat na někoho, kdo by mi uměl vyrobit raznici s mým logem na značení čepelí za studena.

Mám raznici od Gonzy už dost obouchanou, ale ten už bohužel novou nevyrobí z časových důvodů.....

Tak jestli někdo víte, nebo dokonce umíte.....

Díky moc!!!!!

Jirka.

Svob.007@seznam.cz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/21/2011
Mě dělal raznici...
Myslím že za slušnou cenu
https://bilek-rytectvi.sluzby.cz/
lepsi nuz od tamanu nez zadny
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/1/2007
Ahoj,

Díky moc za tip! vypadá to, že se domluvíme 😉.

Jirka.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum