ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Bark River Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/12/2007
Berme to tak, že jde o 20 prototypů v různých úpravách, tam nedostatky ve zpracování prostě budou celkově, třeba zapuštění šroubů, náběh výbrusu, jeho dofinišování, hrubé opracování titanu atd.

https://www.dlttrading.com/bark-river-gunny-folder

Ale jestli tovární verze bude mít nadále CPM-3V a konvexní výbrus (Ok), k tomu víc zakulacené střenky pro pohodlnější úchop, dál například i možnost kombinace Ti framelocku a G10 střenky, a samozřejmě nižší cenu (což by rozhodně měla mít k charakteru těchhle dvaceti kusů), tak by to mohl být zatraceně povedený zavírák. Tvarově i velikostí ideál.

Tyler vložil tyto přílohy:
Bark_River_Gunny_Folder_Prototype_1.jpg.jpg
Bark_River_Gunny_Folder_Prototype_2.jpg.jpg
Bark_River_Gunny_Folder_Prototype_3.jpg.jpg

"Thin is sharp."
"Jsou místa, na který se nesmí, a na nich se možná rodí vesmír."
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/8/2009
Podle Nicka Troutmana , který je za tu kudlu zodpovědný, by měly být v produkci s klipem a v Magnacut ..

krtek4x4 vložil tyto přílohy:
Screenshot_20230721_113334.jpg.jpg
Screenshot_20230721_113630.jpg.jpg
Screenshot_20230721_113847.jpg.jpg

Don
Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/10/2021
Bravo 1 to je klasika Happy

Don vložil tyto přílohy:
FB_IMG_1694769884786.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/26/2011
Pod to se podepíšu! 😀
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/17/2011
Pár Blackjacků .... oprašuji Happy

coll vložil tyto přílohy:
IMG_20231121_213017.jpg.jpg

PŘÍTEL je ten, kterému když povíš: "Někoho jsem zabil!" Odpoví: "Kde ho zakopem?"
joe
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2010
Dnes malý skalpel s konvexom...bushcraft scout v Magnacute z inzercie (od Kejdu). Popravde, trochu ma chlapci z DBK vystrasili svojim videom, ale zhodou okolnosti mali smolu na vadny kus. Verim ze tento je OK. Pred rokmi som mal bravo 1 v CPM 3V. Predal som ho lebo na tak kratku cepel mi jej hrubka vyse pol centimetra prisla predimenzovana. Na drevo bol OK (vysoky konvex, skvela ocel na cepeli) , ale na potraviny uz nie. Tento scout mi viac pasuje a na buschcraft mi pride univerzalnejsi (geometria, hrubka a dlzka cepele). Akurat by som ozelel tie drazky na chrbte ktore pri tomto type noza nemaju velky zmysel.

joe vložil tyto přílohy:
1000012631.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/26/2011
Super! Gratuluji ke koupi! Jsem si říkal, jestli a kdo ho vezme. Zatím jsem se k tomuhle modelu nějak nepropracoval, test DBK samozřejmě známHappy, ale celkově ještě otálím a i ten jimping mi úplně nesedí, ale aspoň nebyl tenhle za finanční nesmysl, jak občas BR v inzerci bývají. Určitě, jestli se k tomu dokopeš, napiš jak ta ocel drží. Jo, a super fotka!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/13/2007
Ahoj, dost uvažuju nad koupí svého prvního Bark Riveru, rád bych něco malého a řezivého. V nejužším výběru je Mini Kephart a Bravo EDC. Kephart asi bude řezivější a hlavne je dostupnej kdežto Bravo EDC vypadá víc kchůl a nikde jsem ho neviděl k prodeji.
Rád bych se zeptal jestli tu někdo máte nějakej z těchto nožů a jaké máte zkušenosti. Jo a taky kde se po těch nožích poohlížet ideálně EU a nebo CZ.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
V EÚ má asi najväčší výber klingenwelt, myslím že tam teraz majú aj mini kepharta. Inak je to s ponukou dosť biedne. Možno by niečo vedel zohnať p.Šulc a na SK niečo majú v predajni lovec v BA. Aké modely sú a budú najbližšie vo výrobe si vieš pozrieť na FB stránke Bark river knives production schedule..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/30/2011

Bravo
North EDC
Mini Kephart

virtual1jk vložil tyto přílohy:
IMG_20231205_114313_393.jpg.jpg
IMG_20231205_114547_934.jpg.jpg

Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/5/2023
Dobrý den, snažím se najít někde tento nůž Bravo Tope Recon CPM 3V , ideálně s dřevěnou střenkou, ale klidně to zvládnu i s jinou. Našel jsem pouze jeden v USA na eBay.com nevíte někdo kde bych to mohl zkusit?

Nevíte kde bych mohl hledat? Díky za info!
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/8/2009
Když počkáš, mají v plánu udělat další várku.

krtek4x4 vložil tyto přílohy:
Screenshot_20231205_075043.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast

Fakt ho chceš 😁

https://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=54&g=posts&m=1207982#1207982
Je minimálně 1* v inzerci
Posláno:

Pokročilý
Mižo napsal:
V EÚ má asi najväčší výber klingenwelt, myslím že tam teraz majú aj mini kepharta. Inak je to s ponukou dosť biedne. Možno by niečo vedel zohnať p.Šulc a na SK niečo majú v predajni lovec v BA. Aké modely sú a budú najbližšie vo výrobe si vieš pozrieť na FB stránke Bark river knives production schedule..

Jo tak to mám celkem prozkoumaný, trochu mi mrzí, že se mi čím dál víc libí to Bravo EDC. Máte ho tu někdo? Prosím, prosím
Posláno:

Pokročilý
virtual1jk napsal:

Bravo
North EDC
Mini Kephart

Jakej máš dojem z toho Mini Kephartu?
Posláno:

Štamgast
Ahoj,
mini kephart je čerstvá hračka.
Běžné věci na bufet ok, kartonové krabice ok.
Zatím čeká na můj test: zvířátko svléknout a rozebrat
Pocitově: řeznické edc, v mém žebříčku bude velmi oblíbený

Krabick 2 mm konvex
Bobr asi 2,5 mm scandi
Meiming 2 mm flat
Arkady Dabakyan 3 mm flat
Mini Kephart 2 mm konvex
příborovina 1,5-2 mm konvex
Pokluda konvex
Pokluda scandi

virtual1jk vložil tyto přílohy:
IMG_20231205_195331_986.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
virtual1jk napsal:
Ahoj,
mini kephart je čerstvá hračka.
Běžné věci na bufet ok, kartonové krabice ok.
Zatím čeká na můj test: zvířátko svléknout a rozebrat
Pocitově: řeznické edc, v mém žebříčku bude velmi oblíbený

Krabick 2 mm konvex
Bobr asi 2,5 mm scandi
Meiming 2 mm flat
Arkady Dabakyan 3 mm flat
Mini Kephart 2 mm konvex
příborovina 1,5-2 mm konvex
Pokluda konvex
Pokluda scandi

Gratuluji Ti k němu, je moc pěknej, měl jsem ho zarezervovanej, jen prodávající mě trošku vyšplouch, ale chápu ho. Já tu kudlu chci na městské EDC, takže spiš ty krabice, nějakej obal, jablko, chleba a tak. Hodně mě láká ta tenká čepel a konvex. Bohužel na porcování zvěře to mít nebudu. Tloušťka je opravdu 2mm? Všude píšou neco jiného i když se jedna jen o desetiny milimetru.
Posláno:

Štamgast
Šupleru nemám, vypadá to na 2 mm, ale jestli nějaká desetina sem-tam ?
Nic pro srovnání přesně ve 2 mm nemám.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/11/2018
Má oblíbená firma

PatrikD vložil tyto přílohy:
IMG_2252.jpeg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/22/2012
Páni, potrebujem pár rád ohľadom BR od skúsených borcov Admire Vyberám si nejaké Bravo a je toľko možností že už neviem čo vybrať, tak sa obraciam na Vás.

Prvá otázka, čo by ste mi doporučili. Bravo 1 alebo Bravo 1.2 resp. 1.25? Momentálne mám Fallkniven F1 (VG10) a vzhľadom na dĺžku čepele uvažujem či 1-ka nebude +/- to isté ako F1 a či ísť radšej cestou o kus dlhšej čepele t.j. 1.2 alebo 1.25., alebo sa zbaviť F1 a kúpíť Bravo 1 (+ cca 1cm na čepeli)

Ďalšia otázka je aký materiál odporúčate. A2 som vyradil z výberu už na začiatku a medzi tými dostupnými sa neviem rozhodnúť medzi V3 v prospech húževnatosti alebo CRU-WEAR v prospech výdrže ostria. Skúsenosť mam len s CR-WEAR na Spydercu PM2 s ktorým som veľmi spokojný.

Ďalej ma zaujímajú skúsenosti ohľadom hrúbky čepele a typu výbrusu. Aký je rozdiel v rezivosti medzi 5,5mm a 4mm hrúbkou pri LT verzii a medzi klasickým výbrusom a FHG (Full height grind). Nôž chcem používať na rezanie všetkého možného a sem tam nejaký batoning, žiadne páčenie ani iné prasačiny.

Posledná a pre mňa nemenej zásadná otázka na rúčku. Preferujem istý úchop a hlavnou podmienkou je aby sa nôž nešmýkal v mokrých rukách. Ideálny materiál je pre mňa mikarta ako napríklad na ESEE nožoch, ale na BR nožoch mi všetky tie materiály pripadajú ako príliš na efekt naleštené povrchy až možno na výnimku materiálu SureTouch. Ako sú na tom z vašich skúseností v prípade BR materiály ako G10, rôzne mikarty, Ironwood a pod.? A posledná podootázka, ak je pod príložkami ešte liner, znamená to že rúčka je o hrúbku toho lineru hrubšia alebo sú všetky rukoväte cca rovnako hrubé?
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum