ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
EXTREME EDC Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/23/2021
Příspěvky: 288
Na paradu toto ... kedy bude dostupny a v akej cenovke ? Applause
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/20/2018
Příspěvky: 203
LuPa7 napsal:
Na paradu toto ... kedy bude dostupny a v akej cenovke ? Applause


Ahoj prak jsem právě přidal a můj shop extremeedc.eu
.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/20/2018
Příspěvky: 203
Po čtyřech letech jsem se rozhodl oživit projekt vlastních hodinek. Na hodinkovém foru jsem oživil vlákno kde budu postupně dávat fotky z výroby, co se dařilo a nedařilo a také budu přispívat i sem. Výroba vlastních hodinek pro mě byla velká výzva a celkově je to pro mě nejzajímavější projekt jaký jsem zatím dělal a chci ukázat co se vše je za tím když si člověk řekne budu vyrábět vlastní hodinky. Dneškem začínáme Happy

Korunka. Výroba korunky je pro mě kvůli maličkému závitu poměrně problém. Musel jsem sehnat firmu která má přesný stroj a zároveň nebudou chtít zakázku minimálně tisíc kusů jak to na těhle mašinách často je. Asi před rokem jsem navázal spolupráci s velmi šikovným chlapíkem kterému pracovně říkám soustružník. Nebojí se ničeho a má stroj který je na tu práci vhodný.

Samozřejmě že byla možnost koupit korunku a nalisovat na ni pouze svoji vložku ale hlavní důvod proč jsem to nechtěl je ten že tyhle korunky po vyšroubování mají velkou vůli a jako strojař se přes to nedovedu přenést. Proto jsem se rozhodl si vyrobit korunku vlastní.

Jediná neznámá byl maličký závit a jestli vydrží závitník do titanu. Po dvou zlomených závitnících se nám povedlo najít vhodný průměr díry na předvrtání a k tomu optimální mazivo. A je to tady ze stroje už padají moje vlastní korunky. Co vše to obnáší je vidět na pár fotkách z výroby.

Na hodinkách už jsem poměrně dost pokročil takže příští týden další pokračování. Trochu se rozepíšu o pouzdru které se fakt povedlo.


EXTREME EDC vložil tyto přílohy:
unnamed__42_.jpg.jpg
unnamed__43_.jpg.jpg
unnamed__44_.jpg.jpg
unnamed__45_.jpg.jpg


.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/12/2017
Příspěvky: 1,859
hustě
on snad i serč pančenko dělá svoje hodinky

strojek budeš ale kupovat předpokládám? nebo?
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/20/2018
Příspěvky: 203
WuDan napsal:
hustě
on snad i serč pančenko dělá svoje hodinky

strojek budeš ale kupovat předpokládám? nebo?Strojek budu samozřejmě kupovat. I když by mě fakt lákalo to zkusit nejdu do toho. Nemám na to zkušenosti, nevím kdo by mi vyrobil díly a stejně by výsledek asi nebyl dobrý. Už jen výroba korunky, ručiček, ciferníku je celkem výzva. V tomhle projektu už ležím poslední dva měsíce.
.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/20/2018
Příspěvky: 203
Nedělní večer je ideální čas na další pokračování "blogu". Dnes to bude krátké povídání co mě ještě čeká, proč si myslím že se to povede a co se může nepovést a jaká jsou moje cíle.

Co mě ještě čeká. S projektem už jsem o dost dál než zveřejnuji. V týdnu jsem poprvé vyrobil jednu z variant ciferníku která už je na strojku a uchycená v pouzdru. I tak je ještě hodně práce do konce. Momentálně jsou na řadě všechny zbývající soustružené díly jako závitové vložky do pouzdra, luneta, náboj korunky atd. Trochu to komplikuje nemoc soustružníka tyhle díly jsem měl mít už tento týden. Úplně nejdůležitější akce na tento týden je ale jiná: ručičky. Z minulého projektu moje noční můra. Dost si ted věřím tak snad je moje sebevědomí opodstatněné 🙂

To jsou plány na tenhle týden je toho dost k tomu ještě musím počítat s výrobou různých přípravků na lisování a montáž.

Proč si myslím že se to povede. U soustružených věcí se ničeho nebojím. Soustružník patří mezi absolutní špičku a vždy odvede skvělou práci. U ručiček je to horší ale i tam si dost věřím. Všechny špatné postupy jsem už vyzkoušel na předchozím projektu hodinek. Ted jdu dražší ale jistější cestou. Výroba přípravků je pro mě spíš rutina. Několik let jsem dělal jako konstruktér svařovacích, obráběcích a montážních přípravků takže tady nevidím jediný problém. U montážních přípravků navíc počítám s 3D tiskem a to vše dost ulehčuje.

Co se může pokazit. Je toho vlastně fakt hodně. Ručičky tam se bojím nejvíc. U soustružených dílů jsem mohl do výkresu udělat chybu v kotě nebo toleranci a hned je díl špatně. Taky ještě musím vychytat nanášení lumi na ciferník. Ten si taky dělám komplet sám a lumi je poslední operace kterou nemám vychytanou.

Jaké jsou moje cíle. Můj krátkodobý cil konkrétně do konce unora je mít komplet hotové minimálně jedny hodinky se vším všudy. Můj dlouhodobý cíl je se hodinkám věnovat na full time. Chci mít základní modelovou řadu ale primární cíl je dělat custom hodinky. Celý koncept je tomu přizpůsobený. Nechci to dělat jako většina firem v oboru, udělat hodinky a k nim nalepit nějaký příběh nebo odkazovat na něco z minulosti. Můj názor je takový že se tím jen snaží udělat z průměrných hodinek něco víc než ve skutečnosti jsou. Tím nechci říct že moje budou ty nejlepší a ty ostatní jsou špatné nebo nudné. Jen na mě tenhle marketing nefunguje. U vývoje nového produktu mám hlavní heslo: musí to být takové abych si to sám koupil. Moje myšlenka je na začátek udělat kvalitní zajímavé hodinky které si postupem času napíšou vlastní příběh. Tak snad se to povede a ten příběh bude s dobrým koncem 🙂

A na závěr taky přidám něco málo z výroby. Na fotce je polotovar ciferníků a ručiček. A ano ručky i ciferník budou z titanu 🙂


EXTREME EDC vložil tyto přílohy:
poltovar_ru_ky_a_cifr.jpg.jpg


.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/20/2018
Příspěvky: 203
Ty díly jsou čím dál tím menší a menší Happy
Titanové ručičky ze kterých jsem fakt nadšený


EXTREME EDC vložil tyto přílohy:
c9122a80_6343_435d_9e1c_a35549c76763.jpg.jpg


.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/3/2009
Příspěvky: 2,621
Jošito, Jošito, už to máš ušito!Grin Ok
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris