ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Egilcambe - Lesní želva Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/27/2009
Jo, to je krutá pravda. Mně se popravdě čímdál víc líbí koncept úplně nebarvené kůže,
Kráčím, tedy jsem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Aj to má čo do seba...
Za predpokladu,že bude daná vec potom aj používaná a hlavne mastená, ošetrovaná. Vtedy to mení zaujímavo farbu, získava patinu.
Ale aj tak je mnoho výrobkov,ktoré farbenie potrebujú.
Alebo už priamo z farbenej a namorenej kože sú robené...
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
juk
Posláno:

Začátečník
Připojený: 11/15/2009
Egilcambe napsal:
Ahojte, možná někteří z vás chodili na můj blog Lesní Želvy, takže dám update i sem. Služby Blog.cz a Galerie.cz tuto neděli 16.8. bez náhrady končí a budou odpojeny také servery, takže veškerá data z blogů zmizí z internetu - a s nimi i můj blog. Momentálně řeším vlastní webovky, jejich nahození ale ještě bude trvat. Adresu nového blogu tu potom zveřejním. Díky všem, co můj blog po celých deset let chodili čist a těším se, že se snad budeme potkávat i na nové adrese. :)

Jak to prosím vypadá s novými webovkami? Nějaké novinky? Hořím nedočkavostí Happy
Žádná pevnost není tak silná, aby nemohla být dobyta penězi. Marcus Tullius Cicero
Posláno:

Pokročilý
Ahoj, popravdě jsem na to neměla zatím moc čas, ten čas nějak utíká přímo světelnou rychlostí. Myslím si, že webovky by mohly být funkční někdy na konci října, v listopadu. Dám samozřejmě vědět. Díky moc za zájem a taky za strpení :)
Kráčím, tedy jsem.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Mohl bych se zeptat na ta obtahovací pádla?
Trochu nevím, jako stranou kůži nalepit na vrch. Je vtom nějaká myšlenka?
Všiml jsem si, že ty to máš to hlubší stranou na vrch.
Většinou jsem obtahoval o tu hladkou.
Je to ostuda, ale nevím co je rub a co líc (od chlupů)red face
Díky za objasnění.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2015
Hladká je od chlupů, hrubá od masa...

Většinou se obtahuje na hrubé.

Já obvykle beru řemenem, první hrubá, potom hladká, ale ta hladká už moc rozdíl neudělá, to je spíš pro pocit...
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:
Pokročilý
Takhle jsem si to myslel s těmi stranami kůže, ale jistý jsem si nebyl.
Udělám jednu stranu hrubou druhou hladkou také na dotažení,
Dekuji.
Posláno:

Pokročilý
Ahoj! Líc je hladký a leštěný, tam, co jsou vrásky. Jak Honza píše, chlupatá je "masová" strana, tzn. ta, co byla přirostlá ke svalovině. Obtahuje se na obou stranách kůže, trik je v tom, že ta masová (chlupatá) strana líp drží obtahovací pastu, takže není tak namáhavé ji tam aplikovat - z té hladké se smeká a nechce tam držet. Já jsem to taky okoukala, není to můj vynález. Postup je pak takový, že nože (sekery, dláta... všecko) nejdřív poobtahuju na té napastované straně, pak čepel otřu od uvolněné pasty a kovu a doleštím na hladké straně.

Ale dá se samozřejmě poobtahovat jenom na hladké kůži bez pasty, nebo to udělat, jak chceš. Jenom mi připadá, že takto to lépe funguje.

Ať se Ti prkénko podaří. ;)
Kráčím, tedy jsem.
Posláno:
Pokročilý
Jo jo, takto to má logiku a využít oba povrchy. Úplně jsem nevěděl, kde se na to zeptat, ale vzpomněl jsem si, že jsem pádla vyděl u tebe ve vlákně. Říkal jsem si, že výš co děláš a trefil jsem se. Já to případně budu také šířit dál Happy . Děkuji.
Rub-líc si budu už pamatovat.

To prkénko mi ještě chybělo do sbírky nástrojů. Zatím jsem si vždycky kousek kůže klapnul skřipcem ke stolu, lícní strnaou na vrch. Dá se to, ale není to tak obratné jako prkénko. Teď na to přišel ten zpráný čas.
juk
Posláno:

Začátečník
Připojený: 11/15/2009
Egilcambe napsal:
Ahoj, popravdě jsem na to neměla zatím moc čas, ten čas nějak utíká přímo světelnou rychlostí. Myslím si, že webovky by mohly být funkční někdy na konci října, v listopadu. Dám samozřejmě vědět. Díky moc za zájem a taky za strpení :)

Jojo, rozumím. Každopádně se těším. Hezky píšete.
Žádná pevnost není tak silná, aby nemohla být dobyta penězi. Marcus Tullius Cicero
Posláno:

Pokročilý
Fakt dlouho jsem nic nepřispěla. Kůže teďka leží, tak aspoň nějaké jiné radosti - lískové lžičky a ošatka z borového jehličí ala severoameričtí indiáni. Jinak blog jsem ještě pořád nebyla schopná rozjet, ale najdete mě na instagramu @lesnizelva, kdo by chtěl...

Egilcambe vložil tyto přílohy:
DSC04773_2.jpg.jpg
DSC04774.JPG.jpg
DSC04772_2.jpg.jpg
DSC04735.JPG.jpg
DSC04737.JPG.jpg
DSC04615.JPG.jpg
DSC04719.JPG.jpg
DSC04720.JPG.jpg
DSC04721.JPG.jpg

Kráčím, tedy jsem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Vážená lesní želvo Egilcambe,
Ta ošatka mne velmi zaujala a měl bych k ní pár dotazů.
To jehličí je suché ? Jinak by se asi celá ošatka sesychala ?
A je to jehličí z černé borovice ?

Za Tvou odpověď předem děkuji.

S pozdravem
brumik
🙂
mám rád medvídky, protože jsou tudliví
Posláno:

Pokročilý
Ahoj Brumiku, jehličí jsem nasbírala z čerstvě ořezaných větví, pravděpodobně borovice černé, částečně možná i lesní (zdrojem byly hromada ořezaného materiálu v parku). Před pletením bylo dokonale vyschlé, očištěné od lůžek a proprané. Těsně před výrobou bylo kvůli obnovení flexibility krátce povařeno. Výrobou z čerstvého materiálu by docházelo k velkému sesychání výrobku a uvolnění stehů, takže by to nejspíš ani moc nedrželo pohromadě (obdobně z vrby se pro lepší kompaktnost výrobku taky plete až z vyschlého a později namočeného proutí). Jinak ošatka je sešitá lněnou voskovanou dratví, kterou běžně používám na brašnářské výrobky.

Na bushcraft-portal.sk budu psát podrobný návod, pokud by byl zájem, dám sem link, až to bude aktuální.

Jinak díky všem za tu hromadu plusek! Admire
Kráčím, tedy jsem.
Posláno:

Pokročilý
Nebyla jsem tu tak dlouho, že jsem se musela vyhledat fulltextem. mrGreen Každopádně, tyto prázdniny jsem konečně měla čas zas na nějaké to šití. Mám fakt dlouhý seznam toho, co bych si potřebovala ještě vyrobit - hlavně futrály na řezbářské nože - tak snad sem zase časem něco vložím. A taky jsem při úklidu našla hromadu nedokončených opasků, ty by se tu mohly objevit taky...

Egilcambe vložil tyto přílohy:
20240708_143419_2.jpg.jpg

Kráčím, tedy jsem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
ahoj Happy Ok
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
Vítej zpátky! Chyběla jsi tu! Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
Sláva. Svět se vrací do normálu - Lesní Želva se vrátila... Happy
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Treba to tu sypať...jednoznačne.
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:

Pokročilý
Ahoj všem, díky moc za hezké přivítání :)
Kráčím, tedy jsem.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum