ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Poznávání přírody Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/11/2017
Příspěvky: 3,369
ANUP napsal:
Pánové, víte někdo identifikovat toto stvoření?...

Fúzač alpínsky/alpský Ok a aký je prítulný Grin.
Schwedischer Smogebrotformer Lars/Tässchen Käffchen am Morgen vertreibt Augenring und Sorgen/Keine müde PuderatzeJedem Tierchen sein PläsierchenDer Groschen fällt pfennigweise
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/15/2008
Příspěvky: 542
ANUP: v českých a moravských lesích je to dost vzácně se vyskytující se zástupce rodiny tesaříků. Můžu prosím vědět, kde jste se potkali? Díky!
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/4/2008
Příspěvky: 816
Štefan napsal:
ANUP napsal:
Pánové, víte někdo identifikovat toto stvoření?...

Fúzač alpínsky/alpský Ok a aký je prítulný Grin.


Štefan, ďakujem za identifikáciu Happy Ok
Důvěřuj Cestě ikdyž nevidíš kam vede.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/4/2008
Příspěvky: 816
obdivovatel napsal:
ANUP: v českých a moravských lesích je to dost vzácně se vyskytující se zástupce rodiny tesaříků. Můžu prosím vědět, kde jste se potkali? Díky!


Byli jsme na výlete na vysílač Kamzík nad Bratislavou Happy


ANUP vložil tyto přílohy:
20250802_123934.jpg.jpg


Důvěřuj Cestě ikdyž nevidíš kam vede.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/15/2008
Příspěvky: 542
Grin ANUP: dík za info. Tam bych ho nehledal.😃
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2019
Příspěvky: 1,920
A u nás je na Malém Bezdězu.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/4/2008
Příspěvky: 816
obdivovatel napsal:
Grin ANUP: dík za info. Tam bych ho nehledal.😃


V Evropské unii se můžou volně pohybovat i brouci...Laugh
Důvěřuj Cestě ikdyž nevidíš kam vede.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/11/2009
Příspěvky: 1,125
Pánové, hledám vysvětlení, jak je to s původními a nepůvodními druhy zvířat. Např. muflon je tu už cca 200 let a pořád je nepůvodní. Zubr tady už 200 let není a asi je původní. Kormorán zde hnízdí asi 50 let a je chráněný. Z jihu se se tlačí nové druhy živočichů, třeba kudlanka nebo šakal, Je nějaká hranice, od které se začne zvíře považovat za původní, nebo naopak jak dlouho tady zvíře nemůže být, aby se stalo nepůvodním? Mám v tom bordel. Sad
Za všechno si můžu sám
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2019
Příspěvky: 1,920
To máš těžký. Muflona si přivezl nějaký hrabě do obory, zrovna tak daňky a siky. A díky běhu dějin se ta zvířata rozprskla po českých krajích. Jak na Slovensku - nevím přesně, ale daňky od Dunaje maj extraklasa.
Zrovna tak zeravy( Thuja latinsky), bolševník, křídlatka..... Původně ozdoba zahrad, dnes v podstatě hrůza zahrad.
Nějaký "rybář" či chovatel ryb v rybníčku na zahradě vypustí do volných vod původně "ozdobné" ryby a malér je na světě. Zrovna tak balast nám. lodí - občas nám sem do Evropy něco přivezou a naši raci trpí morem.
Někdo se nudí a pořídí si mývala, který ho přestane bavit - opět problém.
A tak to jde kolem a dokola. Někdy úmysl, jindy náhoda. A dnes halt teplo.
Já osobně bych kormorány přec jen tlumil - jak serou na stromech při nocování - kdo má koukat na vybělený kostry stromů.
A labutě - mají hnízdit na severu, ale našinci je krměj, tak co by lítaly až tak daleko... A kačeny z malých rybníčků mizej.
Ve Hřensku jsou vejmutovky i po těch 200 letech nepůvodní. Ale to je zas NP. Zrovna tak douglaska ze sev. Ameriky. Okolo Manětína byla regulérně použita před asi 40 lety při obnově lesa. A brzo vytlačí to původní.
No, nedivím se ti, že v tom máš bordel.....
Dal
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/2/2013
Příspěvky: 545
Nepůvodní = člověkem vysazený, dovezený, anebo rozšířený vlastníí migrací z oblasti původního výskytu.

Muflon nebude u nás nikdy původní, o nepůvodnosti nerozhoduje to, jak dlouho tu už druh žije, ale to, jak se sem dostal. Původní druhy se tu přímo vyvinuly.
Per pedes,
Nechaj noža - bolí koža, Mrtvému nože netřeba
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/11/2009
Příspěvky: 1,125
Jasné, dík Dale. Vedli jsme složitou debatu u flašky, jak je to s přebíráním raků ve vysychajících potocích, o návratu šelem a bobra a nějak jsme se v tom ztratili Happy
Za všechno si můžu sám
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/5/2012
Příspěvky: 374
Tak jsem dneska v Praze Vinoři viděl kudlanku. Bohužel jsem nefotil.
Jirka
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/26/2008
Příspěvky: 2,736
Dnešní večer.


Sidney vložil tyto přílohy:
IMG_20250816_203000__1_.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 3/1/2025
Příspěvky: 77
mrGreen


Nostrodumbass vložil tyto přílohy:
IMG_3482.jpeg.jpg
IMG_3383.jpeg.jpg
IMG_2682.jpeg.jpg
IMG_5449.jpeg.jpg
IMG_5457.jpeg.jpg
IMG_4821.jpeg.jpg

EM
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/21/2008
Příspěvky: 6,083
...


EM vložil tyto přílohy:
1000020427_01.jpeg.jpg
1000020425_01.jpeg.jpg
1000020408_01.jpeg.jpg
1000020209_01.jpeg.jpg


"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/13/2013
Příspěvky: 1,934
sběr na džem


tolokan vložil tyto přílohy:
mi.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/6/2020
Příspěvky: 826
Tak včera jsem z kádě na dešťovku vytáhl tyhle dva kousky Happy


Sidonius.Fortis vložil tyto přílohy:
IMG_6382.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 1,241


rettromen vložil tyto přílohy:
IMG_20250820_211828.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/9/2023
Příspěvky: 225
užovka hladká


JoeBlack vložil tyto přílohy:
20250830_161044.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/6/2020
Příspěvky: 826
Pěkný večer,
věděl by někdo, prosím, kdo se mi to usadil v práci?


Sidonius.Fortis vložil tyto přílohy:
IMG_6467.jpeg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris