ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Neznáte tenhle nůž? - VI. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 6/12/2007
Příspěvky: 364
Díky moc!
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/9/2002
Příspěvky: 5,059
brak: Výrobce je firma Marcel Combes, Thiers, Francie. Používala značku "Les trois Frères
- Marque de Qualité". Vzhledem k tomu, že se dají najít i jejich nože v nerezovém provedení, dá se předpokládat, že pracovali až do cca 50. let 20. stol. Víc se mi bohužel zatím nepovedlo zjistit.Sad


Surg vložil tyto přílohy:
Combes.jpg

Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 6/12/2007
Příspěvky: 364
Moc děkuji, teď ho.jen trochu zakonzervovat.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/5/2011
Příspěvky: 1,379
Který nožíř vyrobil tento nůž?

JH 0281


rak nožomil vložil tyto přílohy:
IMG_20251127_115612.jpg.jpg
IMG_20251127_115430.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 1/20/2020
Příspěvky: 53
Dobrý den, myslím si, že je to Jan Hernách - viz. odkaz.
Myslivost - Nožíř Jan Hermach https://share.google/h1NbRUX0GvBHxjY9o
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/5/2011
Příspěvky: 1,379
Děkuji, podařilo se mi to mezitím dohledat, je to on Happy
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/29/2009
Příspěvky: 606
Zdravím, poradil by mi prosím někdo, kdo používá tuto značku.?
Předem díky.


loner01 vložil tyto přílohy:
20251006_160041.jpg.jpg
20260102_070325.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/27/2008
Příspěvky: 1,219
loner01 napsal:
Zdravím, poradil by mi prosím někdo, kdo používá tuto značku.?
Předem díky.

Ahoj !!!
Jarda Brixi (ale bez záruky, jen podle těch iniciálů no red face )
W.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/21/2016
Příspěvky: 1,431
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/29/2009
Příspěvky: 606


Díky, to je ono ... 👍 Admire Admire

14260ka, teď už chápu, proč to rezne, jen když se na to podívám 🤣
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 5/25/2004
Příspěvky: 148
[Dobry den,prosim vas vedeli by ste mi povedat nieco o tomto nozi? Vyzera ako elektrikarsky Mikov, podobne nastroje. Ale nema ziadny napis ani logo. Inak je pevny na tie roky, asi.


Radix12 vložil tyto přílohy:
17744674928493016660330353502351.jpg.jpg
17744675347144212320101330509332.jpg.jpg
1774467567422289780871197157351.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 7/4/2025
Příspěvky: 133
Jeste jednou to zkusim, nevite vyrobce nozu?
Je to ze sbirky tady clena Wizarda.


DanielZizkov vložil tyto přílohy:
Messenger_creation_1B3CDE38_5C82_44B7_9315_767CBEA52245.png.jpg
Messenger_creation_71313561_3660_4A28_B080_FEA185344F33.png.jpg
Messenger_creation_023F8F5B_17BB_4A6D_ABF5_67F07B5E40E0.png.jpg
Messenger_creation_B19F3CFA_AB5E_41C4_9486_51BB794C1E78.png.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/4/2008
Příspěvky: 817
DanielZizkov napsal:
Jeste jednou to zkusim, nevite vyrobce nozu?
Je to ze sbirky tady clena Wizarda.


Ty dva z toho prvního obrázku nahoře bych tipoval Karla Vančuru - měl jsem od něj téměř identické nože...
Důvěřuj Cestě ikdyž nevidíš kam vede.
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 7/4/2025
Příspěvky: 133
ANUP napsal:
DanielZizkov napsal:
Jeste jednou to zkusim, nevite vyrobce nozu?
Je to ze sbirky tady clena Wizarda.


Ty dva z toho prvního obrázku nahoře bych tipoval Karla Vančuru - měl jsem od něj téměř identické nože...


https://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=7840&p=4

Dekuju. Uz jsem je i nasel tady ve vlakne. No budou na prodej. A i ten dlouhy je ve stejnem vlaknu - tez na prodej:
"Materiál je AUS 6 na 56 - 58 HRC, nerez záštita, kůže, sobí paroh, lepené na epoxid.

Celková délka: 35 cm
Délka ostří: 21 cm
Celkem čepel: 22 cm
Rukojeť celkem: 13 cm
Výška čepele: 2,8 cm
Tloušťka čepele: 4mm a kousek

No a takové ne moc estetické pouzdro...

Nevím proč, ale napadl napadlo mě jméno "Dýka lesní moudrosti" nevím proč, ale to jméno se mi líbí..."
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 9/2/2011
Příspěvky: 35
Radix12 napsal:
[Dobry den,prosim vas vedeli by ste mi povedat nieco o tomto nozi? Vyzera ako elektrikarsky Mikov, podobne nastroje. Ale nema ziadny napis ani logo. Inak je pevny na tie roky, asi.


Carl Schlieper. Stará železářská firma, která již zanikla.
Před lety jsem pracoval jako mist elektro pro německou firmu zde v Čechách a z mateřské firmy nám jich jednou přivezli krabici, asi 200ks. je to tak 20-23 let. Používali je pak všichni, elektrikáři, zámečníci, obráběči... A musím uznat, že jako pracovní nůž vydržel hodně.

en.wikipedia.org/wiki/Carl_Schlieper
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris