ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože severu I. Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,441
Dobré ráno všem👍🙋


Roman5 vložil tyto přílohy:
IMG_20260328_085708.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/9/2013
Příspěvky: 728
Roman5 napsal:
Dobré ráno všem👍🙋

Pekná parta.👍
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 1/13/2023
Příspěvky: 69
Jeden úlovek na AUKRO - tradiční finské puukko, podle mě ta cca polovina 20. stol.
Původní stav, s pouzdrem nejspíš z nějakého starého Mikovu se symbolem ligy lesní moudrosti. Nejspíš používaný nějakým skautem nebo trampem.
Čepel měla dva zuby a byla dost poškrabaná. Asi ji někdo brousil na nějaké samo domo brusce.

čepel jsem přebrousil na smirkovém kotouči abych odstranil ty zuby a škrábance a nůž oblekl do stylového finského pouzdra (původně od nože Ahti)


Timoteus vložil tyto přílohy:
20260327_165439.jpg.jpg
20260327_165506.jpg.jpg
20260330_184757.jpg.jpg
20260330_184822.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/13/2015
Příspěvky: 1,478
Timoteus napsal:
Jeden úlovek na AUKRO - tradiční finské puukko, podle mě ta cca polovina 20. stol.
Původní stav, s pouzdrem nejspíš z nějakého starého Mikovu se symbolem ligy lesní moudrosti. Nejspíš používaný nějakým skautem nebo trampem.
Čepel měla dva zuby a byla dost poškrabaná. Asi ji někdo brousil na nějaké samo domo brusce.

čepel jsem přebrousil na smirkovém kotouči abych odstranil ty zuby a škrábance a nůž oblekl do stylového finského pouzdra (původně od nože Ahti)


Kustaa Lammi?
joe
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/22/2010
Příspěvky: 908
Trondheim 🇳🇴


joe vložil tyto přílohy:
1000068310.jpg.jpg
20260322_134603.jpg.jpg
20260322_121415.jpg.jpg
IMG_a336821fa8f214609be91fdffb58422e_V.jpg.jpg
20260320_120411.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 1/13/2023
Příspěvky: 69
dagger napsal:
Timoteus napsal:
Jeden úlovek na AUKRO - tradiční finské puukko, podle mě ta cca polovina 20. stol.
Původní stav, s pouzdrem nejspíš z nějakého starého Mikovu se symbolem ligy lesní moudrosti. Nejspíš používaný nějakým skautem nebo trampem.
Čepel měla dva zuby a byla dost poškrabaná. Asi ji někdo brousil na nějaké samo domo brusce.

čepel jsem přebrousil na smirkovém kotouči abych odstranil ty zuby a škrábance a nůž oblekl do stylového finského pouzdra (původně od nože Ahti)


Kustaa Lammi?



Vůbec nevím. O finky a jejich historii se sice dost zajímám, ale ne tak abych se vyznal mezi jejich výrobci. Navíc oblast Kauhava ve Finsku, podobně jako Mora ve Švédsku, je známá tím, že tam bylo a je spousta různých výrobců, kteří vyráběli a stále vyrábějí často podobné nebo úplně stejné nože. Takže je to možné
joe
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/22/2010
Příspěvky: 908
Tohtoročná novinka a zároveň limitovaná séria od Helle - Harding rubin. Harding považujem za jeden z najpodarenejších modelov od Helle a toto je úplná paráda.


joe vložil tyto přílohy:
1000069321.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2019
Příspěvky: 1,919
Nevěda, co je zač ocel H3LS, začal jsem hledat a našel.... Na břitu 52100 ( ložiskovina) a boky normal nerez. To musí být fakt do jedu - když se umí nabrousit.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,441


Roman5 vložil tyto přílohy:
IMG_20260417_180150.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,441
Tapio WIRKKALA & Sisu


Roman5 vložil tyto přílohy:
IMG_20260427_163016.jpg.jpg
IMG_20260427_163250.jpg.jpg
IMG_20260427_163317.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/7/2013
Příspěvky: 5,529
Martine, kdo nepoznal neví…….
Vím jak dlouho jsi to dával dohromadyOk a ta radost z tý fotky úplně čpíOk Ok Laugh


Jardah vložil tyto přílohy:
IMG_2325.jpeg.jpg
IMG_2324.jpeg.jpg


K vítězství zla úplně vystačí nečinnost dobrých lidí.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,441
Jardo pravdu màš👌
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/7/2013
Příspěvky: 5,529
Jo, a tu zahradu máš jak krávaSurprised já to v sadu sekám jen kolem stromů do takový matice….. ale zase se jeden hýbe aspoňRazz
K vítězství zla úplně vystačí nečinnost dobrých lidí.
zyk
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 11/27/2014
Příspěvky: 28
Roman5 napsal:

mohu se zeptat na výrobce této finky. Asi to nebude Martin Bezuch?
díky J
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/13/2015
Příspěvky: 1,478
zyk napsal:
Roman5 napsal:

mohu se zeptat na výrobce této finky. Asi to nebude Martin Bezuch?
díky J


Asi to bude škoda auta Mladá Boleslav.Laugh
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,441
zyk napsal:
Roman5 napsal:

mohu se zeptat na výrobce této finky. Asi to nebude Martin Bezuch?
díky J

Asi myslíš tu na té misce🤔
Tak to je moje práce i s tou miskou👍
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/7/2011
Příspěvky: 240
Martine myslím, že bys to měl všechno i s těma kuksama sypat do svojí galerie Ok Ok Ok
Čau b.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,441
Nedávno získaná fiňule.
Sundaný zbytek laku z ručky a napuštěná olejem.
Bohu žel bez značky
Kdyby někdo poznal budu rád👍


Roman5 vložil tyto přílohy:
IMG_20260519_090812.jpg.jpg
IMG_20260519_090834.jpg.jpg
IMG_20260519_090851.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2019
Příspěvky: 1,919
Martine, vypadá to že na horní fotce jsou zbytky rytí a dá se ještě tak nějak vyluštil , vytušit Lapland. Ale chtělo by to nějakou mašinku na skouknutí.
A futro tomu napovídá. Mám doma i s rytím a pouzdro je téměř stejné. Vemu do Lipové.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/15/2007
Příspěvky: 319
Dvakrát - Juha Perttula Wink


arashi vložil tyto přílohy:
20260529_180316.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris