ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Mora - severská klasika Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,439
Noví koníci do stáje👍👌🙋
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,439
Noví koníci do stáje👍👌🙋
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,439


Roman5 vložil tyto přílohy:
IMG_20260507_155901.jpg.jpg
IMG_20260507_155933.jpg.jpg
IMG_20260507_160000.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 8/25/2013
Příspěvky: 111
Konečne dorazila nová Mora.Musím uznať že je to fakt pecka.Konečne sa mi splnil dlhoročný sen o plochom výbruse.A tvar čepele je ako na starom mikove.Čo sa mi vždy velmi páčilo.


Kormendy vložil tyto přílohy:
20260511_145509.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,439
Taky ji mám objednanou.
Už se těším😂🙋
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/10/2010
Příspěvky: 556
Vypada to skvele, mam objednano uz 1,5mesice, mel by dorazit snad koncem tydne. V te same barve, tak se necham prekvapit.
Ma to ostry hrbet na skrtani nebo ne?
"...můžeš bejt blbej jak chceš, ale musíš si umět poradit..."
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/15/2006
Příspěvky: 249
Bohužiaľ nemá.
'Raymond, you don't need camping equipment, you need these skills.'
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2019
Příspěvky: 1,918
To přece není problém. Mora je prokalená celá, tak stačí hřbet přebrousit. Pokud není nůž cennější jako originál, ale já to mám na 2ce a funguje to.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/1/2004
Příspěvky: 735
Přeju hezký den, odkud jste pánové objednávali tu báječnou žlutou míru s plochým výbrusem?
"To ale není spravedlivé!" vykřikl zoufale Mort. "Není spravedlnost, jsem jenom já...." odvětil Smrť
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,439
liman napsal:
Přeju hezký den, odkud jste pánové objednávali tu báječnou žlutou míru s plochým výbrusem?

Švicarské nože.cz
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,439
chodec napsal:
Bohužiaľ nemá.

Jak píše Milá Zítek,není problém hranu vybrousit.
Toto je nešvar i Topsu ,který k nožům dodává škrkadlo a hřbet má hrany sražené🤷
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,439
Mluvil jsem s panem vedoucím a dnes by měli dorazit do republiky k hlavnímu dodavateli.


Roman5 vložil tyto přílohy:
Screenshot_2026_05_13_09_49_06_580_com.android.chrome.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/10/2010
Příspěvky: 556
A p. Zeman nekecá... už mi přišel potvrzovací email, že objednávku vyřizují a budou posílat v nejkratším možném termínu... tak se asi i těším... Happy
"...můžeš bejt blbej jak chceš, ale musíš si umět poradit..."
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 2/1/2014
Příspěvky: 21
Docela bych si poridil Mora 2000. Preci jen je to tak trochu legenda. Cenove dava vetsi smysl priplatit si 300Kc a vzit Kansbol, ale ty uz dva stejne mam. Ale docela me desi ty zkusenosti lidi, ze po par letech se roztece ta guma rukojeti a nebo zacne lepit. Jake mate zkusenosti?
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/26/2008
Příspěvky: 2,735
Přesně tuhle. U mojí Mory 2000 se rukojeť velmi záhy změnila na lepidlo a je na vyhození. Jak říkal ten Poeův havran:"Never more!".

Ani čepel nebyla nic moc. Ostří to drželo dost špatně. Asi jsem měl smůlu na kus, nicméně tohle mě od dvoutisícovky spolehlivě odradilo.

Mám tři Mory v uhlí s klasickým scandi výbrusem a u těch si nemůžu stěžovat na nic. Původní verze Classic 2 a Bushcraft black půjdou z domu, nemám pro ně uplatnění. Nechám si jen Moru 510. Ale ten Bushcraft má tu nejpohodlnější rujkojeť, co jsem kdy od Mory držel v packách. A nelepí.Grin

Zdenek
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/19/2018
Příspěvky: 366
Mam obdobnou zkusenost, po roce obcasneho uzivani rucka neprijeme lepi a to vecne dobrusovani taky otravuje, pouzival jsem ji hlavne na zahrade a cas od casu sni rozboural nejaky to streleny prasko. Ja uz taky ne, Garberg je jina pisnicka.
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 6/3/2014
Příspěvky: 288
Chápu správně, že ta Mora s plochým výbrusem má dole malou fazetku?
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,439
jhh65 napsal:
Chápu správně, že ta Mora s plochým výbrusem má dole malou fazetku?

Určitě tam bude.
Plochý výbrus bez fazetky je snad jen na kuchyňákoch
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 6/3/2014
Příspěvky: 288
Roman5 napsal:

Určitě tam bude.
Plochý výbrus bez fazetky je snad jen na kuchyňákoch

To je škoda. Upřímně - nemám moc rád broušení nožů s fazetkou.
Jinak bez fazetky je třeba Opinel - je to zdaleka nejostřejší nůž co mám a "brousím" pouze obtahováním na kůži.Samozřejmě má své určení - hlavně na potraviny, třeba dřevo s ním nenaštípu.
Úplně nejvíc by se mi líbilo, kdyby Mora udělala nůž s konvexem. To by byl dle mého názoru seper nůž pro bushcraft Happy
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,439
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris