ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože - zákony - cestování I. Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 5/12/2003
Dobrý den, chtěl bych se zeptal, máte-li kdo zkušenosti s cestováním do zahraničí s nožem. V nějakém příspěvku tady jsem už četl, že do UK takto cestovat nelze. Zajímaly by mě i další státy (především EU a přistupující zem&#283Wink. Jaká jsou omezení (délka čepele, zavírací vs. pevný nůž, zavírací s pojistkou vs. bez pojistky)? Děkuji. Ondra
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/12/2002
dobrá správa : v německu a rakousku nejsou problémy
ale pokud hodláš využít leteckou dopravu nelze vyloučit problémy-mít ho u sebe v kabině je samozdřejmě vyloučeno
-je možné že i vpřípadě uložení v zavazadle(zav.prostor) budou otázky
a hlavně nelze vyloučit že dojde k neautorizovanému otevžení a když se dotyčnému bude líbit tak si ho nechá(vlastní skušenost s letištním personálem)
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 7/16/2001
V Evropě jsou zákony celkem liberální (tedy kromě UK, kde jsou fakt na hlavu)... Normální zavírací nůž a zodpovědné chování většinou do problémů nevede....
( . )( . )
jex
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/29/2002
krtek7 napsal:
hlavně nelze vyloučit že dojde k neautorizovanému otevžení a když se dotyčnému bude líbit tak si ho nechá(vlastní skušenost s letištním personálem)
Můžu potvrdit z vlastní zkušenosti. Vůbec pro cestování letadlem se vyplatí nedávat do kufru nic, na čem ti záleží.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/29/2002
Co se tyka nozu tak u kamose na hranicich do raichu nasli snad tlacnou dyku a takovej ten vysouvaci obusek, tak po nem chteli (uz nevim presne)asi 900 marek pokutu nebo mesic basy . . . samozrejme vsechno zabavili, ale nevim, jestli kvuli spis te tlacne dyce nebo tomu obusku . . .
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/25/2002
Ahoj, chystam se do Polska. Jak to vypada tam? Mate nejake zkusenosti s drzenim nebo nosenim noze a setkani s pohranicakama nebo policajtama?
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
lapsim napsal:
Ahoj, chystam se do Polska. Jak to vypada tam? Mate nejake zkusenosti s drzenim nebo nosenim noze a setkani s pohranicakama nebo policajtama?
V průběhu posledních 3 let jsem byl v Polsku aspoň 20x a nikdy jsem žádné problémy neměl. Obvykle jsem měl dva zavírací nože... někdy i více Happy... Pokud se chováš normálně, nemyslím, že budeš mít problémy.. asi jako u nás.
( . )( . )
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/7/2002
Pri cestovani autem po Evrope jsem s nozem krome Svycarska nenarazil na problem. Ve Svycarsku jsou zakazany vsechny vyhazovaci noze, motylky, noze otviraci jednou rukou atd. Onehandknives muze nosit jenom policie, vojsko, spec. jednotky a nebo clovek na zvlastni povoleni. Kdys, ale s nozem budete sermovat jako blbec kdekoliv na verejnosti, tak po vas pujdou asi v kazde zemi.
Posláno:

Admin
Skupiny: Admin
Já jsem měl jednu docela pěknou příhodu s tureckými celníky, kteří si na hranicích všimli mého onehandu, chtěli jej vidět a poté koupit. Když jsem jim vysvětlil, že na prodej opravdu není, alespoň mě varovali, ať jej dobře schovám při překračování hranic do Bulharska, což jsem udělal a nebyl problémWink

Milan

Jiri napsal:
Pri cestovani autem po Evrope jsem s nozem krome Svycarska nenarazil na problem.

.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/20/2002
Ahoj,
taky pridam vlastni skusenost:
Mnel jsem za opaskem nuz-neco jako tlacna dyka zvlastnich tvaru.
Celnik byl presvedcen,ze je to chladna zbran,a zacali problemy.
Ja si vsak overil zakony dane krajiny a skusil diplomaticky argumentovat.
Mnel jsem u sebe certifikat,ze dany nuz neni klasifikovan jako chladna zbran a vse skoncilo usmevy. Happy

Susedni krajiny jako Polsko,Madarsko,Nemecko - otevrene noseni noze bez problemu.
Jestli budete mit nuz u sebe na hranicich se Spanelskem nebo Portugalskem - mate zarucenej problem. Sad
What they can't know is what we do to them in our minds
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/2/2003
Zdravim,
vlastni zkusenost:Letel jsem do Detroitu (USA, MI) a vzal jsem si multifunkcni nuz do batohu. Na letisti byl odhalen a byl odeslan jako spoluzavazadlo (zalepeny pytlik s popiskem,...). V NewYorku jsem ho videl naposledy pri claim-checku a v Detroitu uz jsem mel smulu.Pozadoval jsem odskodneni u Nord West Air. ale tech formularu, co jsem vypsal .. hruza. Nakonec jsem nedostal nic.
Zaver: radeji netahat do USA noziky.
FP.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/6/2004
"S nozem na cestach" - snad to jsou proverene informace:
www.zbrane-naboje.cz/zbranenaboje/clanek.php?clanek=873

“Whoever said the pen is mightier then the sword obviously never encountered automatic weapons.”
- General Douglas MacArthur
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Článek je to hezký, ale jako obvykle vše ve Z&N je třeba to brát s rezervou. Určitě mají chybu v USA-Kalifornie, tam je zakázáno nošení nožů s čepelí "delší než je obvyklé"Shocked, co je to "obvyklá délka" posuzuje soudce, obvykle to je do 3 až 4 palců.
A v Autrálii (už si nepamatuju v jakém teritoriu) nesmíte nosit nůž "bez dobrého důvodu". Zda je váš důvod dost dobrý, posuzuje policajt, který u vás nůž najde.Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/6/2004
Urcite je treba to brat s reservou, protoze formulace jsou dosti neurcite. Obecne se ale da vypozorovat trend, ze noseni a snad i vlastnictvi nozu se omezuje. Hlavne aby si to taky vzali k srdci zlocinci HappyHappyHappy.

slon napsal:
Článek je to hezký, ale jako obvykle vše ve Z&N je třeba to brát s rezervou. Určitě mají chybu v USA-Kalifornie, tam je zakázáno nošení nožů s čepelí "delší než je obvyklé"Shocked, co je to "obvyklá délka" posuzuje soudce, obvykle to je do 3 až 4 palců.
A v Autrálii (už si nepamatuju v jakém teritoriu) nesmíte nosit nůž "bez dobrého důvodu". Zda je váš důvod dost dobrý, posuzuje policajt, který u vás nůž najde.Happy

“Whoever said the pen is mightier then the sword obviously never encountered automatic weapons.”
- General Douglas MacArthur
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/5/2005
ghm, clanek nic moc....
FRANCIE
....nože s délkou nad 10 cm, nesmí být v žádném případě používány....

Hned me napadl tenhle opinel:

Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/21/2005
...jako univerzální rada se mi zdá NERPROVOKOVAT!
Viditelné,okaté či demonstrativní nošení nože mi začíná připadat jako oranžový hřeben v zadní kapse...stejně tak to proběhlo u mobilů a je to snad za náma.V cizině to platí dvojnásob a navíc těch konrolních rámů bude spíše přibývat.Nevnímal jsem to dřív tak,ale dnes už docela hlídám,aby klips nesvítil a když pouzdro tak "naležato",ale každého věc....Wink
Posláno:

Štamgast
Neprovokovat, s výjimkou některých států USA a Autrálie, tam můžete mít klidně i dvouruční meč (či samopal), ale nesmí být nošen skrytě, to je považováno za zákeřnéShocked. Takže pozor, veliký bowiák do půlky stehna, ať každý vidí, co jste zač a může se vyhnoutLaugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
V osmdesáti procentech zemí je zakázán balisong a vyhazovák. V drtivé většině států v USA jsou zakázany nože keré se dají otvřít jednou rukou. V Rakousku a Německu jsou zakázány nože které mají čepel delší než šířku dlaně. Na Ukraině a v Rusku zákaz otevřených nožů(s vyjímkou loveckých ale jen v lese). Mno někde mám komplet seznam takže až ho vyštrachám šoupnu ho sem.. Jo a není nic jednodušího než zavolat na ambasádu té příslušné země kam se chystáte a tam vám informace rádi poskytnou.Wink
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
želva napsal:
1)V drtivé většině států v USA jsou zakázany nože keré se dají otvřít jednou rukou.
2)V Rakousku a Německu jsou zakázány nože které mají čepel delší než šířku dlaně...
ad 1) Hovadina, naopak, onehandy jsou povoleny prakticky všude v USA (resp. nejsou zakázány), jen je to někde limitováno délkou čepele, navíc v USA klidně může být assited opening. USA jsou zakázány automatické nože (s výjimkou státu Oregon)
ad 2) V Německu je to složitější, tam hraje roli délka čepele (v centimetrech, ne v dlaních) a u delších čepelí u poměr délky k šířce (ta šířka dlaně platila za starého Rakousko-Uherska, dokonce i u nás, ale to kravina už skoro 100 let)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/5/2005
Zelvo, neplet lidi, kdyz nevis Happy.
Ukrajina, Rusko:
Jsou tam sice urcita omezeni, ale neni to tak, ze NESMIS mit pevny nuz ve meste. Je to blbost.
Kdo bude chtit, tak mu poslu presne zneni ruskeho zakonu o chladnyh zbranich (v mem prekladu Laugh).
Nemecko:
Nevim jo, ale proc teda moje znami (Jena) bezne nosi do lesa Moru a ve meste Grohmana? A navic jeden z nich si objednaval od Honzy Jehlika kopii Stridera, kterou pak dostal v pohode postou a bezne ji nosi...
Vim jiste, ze maji zakazane vyskakovaci noze a Push-dagery.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum