ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Práce s kůží Možnosti
RS
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/2/2011
Příspěvky: 716
Ta sedlářská prasárna co jsem uváděl na předchozí stránce nahoře se mi zdá ideální:)))) To ztenčení mám tak od poloviny dílu, ale ne tak do tenka.
Každopádně, děkuji všm za rady, začnu s peněženkou znova. Díky pánové.
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/27/2015
Příspěvky: 181
Dobrý den všem, jelikož sám jsem v tomto oboru absolutně mimo, měl bych prosbu k vám, kteří s kůží pracujete.
Moje přítelkyně si loni koupila kožené boty, ale došlo k odření barvy na špičkách. Reklamace neprošla, v opravně bot nám řekli, že nevědí co s tím.
Je pravda, že na ty blbosti to byla špatně zvolená obuv, "vina" je na naší...její straněHappy , ale je škoda kožených, minimálně nošených bot. Ještě navíc se jí líbí a jsou pohodlné.
Takže moje otázka je: "dá se s tím něco rozumného udělat, nebo je to prostě smůla"?
Moc se omlouvám za trochu mimotématickou otázku, ale pokud se najde nějaká rada, budu vděčný.
P.S. obrázky nejsou vodorovně, ale pro danou věc to asi ničemu nevadí


zlingo vložil tyto přílohy:
20251103_165854.jpg.jpg
20251103_165903.jpg.jpg
20251103_165858.jpg.jpg

RS
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/2/2011
Příspěvky: 716
Mi to tak připadá, že to kůže ani nebyla, podle poslední fotky, jak tam kouká ta textilní výstelka, ekokůže, vegankůže.Co je na štítku na jazyku za značku?
Správka asi bude složitá.
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/27/2001
Příspěvky: 2,804
Souhlasím s RS - je to koženka. Dnes už to ti parchanti umí napodobit skvěle. Dřív se stačilo podívat na botu z 1 metru a koženku jsi poznal. Dneska to musím obrátit 5x, než poznám, zda to je koženka či kůže (a nakonec se stejně orientuju podle symbolů).Sad
A pokud si je vezmeš 2x do sněhu, tak to celé popraská ...KO
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/17/2013
Příspěvky: 7,486
Toto kožu nevidelo ani z rýchlika. Ekobio...sr...

Akurát dnes je to predávané ako pravá koža-lebo o chvíľu už bude o pojmy ako krupón, hladenica nubuk..., núdza.
Jedine tá vsevediaca AI.
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/11/2006
Příspěvky: 1,810
Myslím, že opravit to tak, aby to nebylo vidět nepůjde. Tak bych to zkusil obrácěně - dát tam nějaké kontrastní záplaty, aby to vypadadalo, že tam patří. Kdyby to byly dětské boty, nalepím na jednu berušku a na druhou čtyřlístek nebo tak něco.
Je to boj
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 5/20/2005
Příspěvky: 142
zlingo napsal:
Dobrý den všem, jelikož sám jsem v tomto oboru absolutně mimo, měl bych prosbu k vám, kteří s kůží pracujete.
Moje přítelkyně si loni koupila kožené boty, ale došlo k odření barvy na špičkách. Reklamace neprošla, v opravně bot nám řekli, že nevědí co s tím.
Je pravda, že na ty blbosti to byla špatně zvolená obuv, "vina" je na naší...její straněHappy , ale je škoda kožených, minimálně nošených bot. Ještě navíc se jí líbí a jsou pohodlné.
Takže moje otázka je: "dá se s tím něco rozumného udělat, nebo je to prostě smůla"?
Moc se omlouvám za trochu mimotématickou otázku, ale pokud se najde nějaká rada, budu vděčný.
P.S. obrázky nejsou vodorovně, ale pro danou věc to asi ničemu nevadí

Napadá ma jedno riešenie - strhnúť podrážku a nalepiť novú aj s tou prednou časťou z gumy proti okopaniu, ktorá prekrýva celú špičku topánky..otázka je či oprava by nebola drahšia ako bola cena nových topánok..ale skúsil by som osloviť nejakého obuvníka najlepšie so skúsenosťou s opravami topániek na turistiku.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/7/2010
Příspěvky: 549
INMU napsal:
Myslím, že opravit to tak, aby to nebylo vidět nepůjde. Tak bych to zkusil obrácěně - dát tam nějaké kontrastní záplaty, aby to vypadadalo, že tam patří. Kdyby to byly dětské boty, nalepím na jednu berušku a na druhou čtyřlístek nebo tak něco.


INMU přesně Ok , nemaskovat to, stejně by to byl asi? problém..., ale naopak zvýraznit - aby to vypadadalo, že to tam patří. A klidně na každou botu něco jiného a i jinam.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/13/2013
Příspěvky: 1,934
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/27/2009
Příspěvky: 709
Pokiaľ to bolo kupované ako kožené topánky a je k nim nejaký doklad, ktorý to vydáva za kožu tak by som žiadal o vrátenie peňazí je to zjavné klamanie zákazníka!
RS
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/2/2011
Příspěvky: 716
Tak peněženka nakonec dodělaná,snad oboustranná spokojenost a jeden zapísník, jako novinka.


RS vložil tyto přílohy:
PB308170.jpg.jpg
PC188176.jpg.jpg
PC188183.jpg.jpg


Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/17/2013
Příspěvky: 7,486
Pekne uhladené, rovnomerné šitie.
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/14/2010
Příspěvky: 419
Ahoj,
nebyl by tady někdo z Kladna, kdo by mi ušil jednoduché pouzdro na nůž?
Díky, T


TomasTom vložil tyto přílohy:
IMG_9026.jpeg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 1/29/2019
Příspěvky: 115
Tak jsem spíchl kamarádovi dvě kapsičky na mobil-skládací Samsung.


Mirda66 vložil tyto přílohy:
20260115_200905.jpg.jpg
20260115_200837.jpg.jpg
20260115_200728.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/11/2019
Příspěvky: 519
Před časem jsem zde na knife od někoho dostal buzolu za poštovné.
Konečně jsem si k tomu vyrobil řemínek.
Tímto tedy díky za buzolu.


Karel W vložil tyto přílohy:
20260116_204717.jpg.jpg
20260116_204707.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/19/2014
Příspěvky: 732
...


smirk vložil tyto přílohy:
DSC_7921.JPG.jpg
DSC_7922.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/9/2013
Příspěvky: 728
Ahojte 🖐️


atlas vložil tyto přílohy:
IMG_20260315_094418.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/16/2019
Příspěvky: 677
Kabátek na Moru


Žak vložil tyto přílohy:
IMG_0899.jpeg.jpg
IMG_0900.jpeg.jpg
IMG_0902.jpeg.jpg
IMG_0910.jpeg.jpg
IMG_0911.jpeg.jpg
IMG_0918.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/17/2013
Příspěvky: 7,486
Jednoduchosť stvorená pre Moru.
A veľmi pekné farebne.Ok
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/16/2019
Příspěvky: 677
Delewar napsal:
Jednoduchosť stvorená pre Moru.
A veľmi pekné farebne.Ok

Dík za komentář, ale popřát je co zlepšovat
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris