ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Neznáte tenhle nůž? - VI. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/1/2007
Příspěvky: 714
Surgu,

pokud je to novější, což nejspíš ano, tak jsou nádrže plastové. Tudíž na nějaké ořezy otřepů by to klidně mohlo být.....

Pro mě k ničemu, uložím ho do krabice s ostatními divno-noži.....

Moc děkuji za informace a snahu Admire

Jirka.
P.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/11/2005
Příspěvky: 6,564
Surg napsal:
Takže - když nevím, tak se zeptám - jsem napsal výrobci (Friedr. Herder Abr. Sohn GmbH) a z jejich odpovědi jsem se dozvěděl...


Dobře Pavle! Ok Ok Ok
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/11/2017
Příspěvky: 178
Ahoj , pls co je to za nožík - dostal jsem darem. Údajně je to předchůdce Mikovácké rybičky - ale žádná signace tam není vidět - je to stařešina Happy


jarpo vložil tyto přílohy:
20240125_132102.jpg.jpg
20240125_132126.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/7/2013
Příspěvky: 309
Mám možnost koupit tuto Pumu. Na českých stránkách jsem nic nenašel a cizím jazykům moc nehovím, tak jsem si říkal, že by jste mi tady mohli pomoct a něco o ní napsat. Jediné co jsem snad dobře vyčetl, že by to měl být nůž z roku 98.


Fosgen72 vložil tyto přílohy:
181347372__9_.jpg.jpg
181347372__10_.jpg.jpg
181347372__11_.jpg.jpg
181347372__12_.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/7/2013
Příspěvky: 309
Sice jsem se nic nedozvěděl, ale nůž jsem nakonec koupil. Myslím, že jsem udělal dobrý obchod. Nůž je úplně nový, nebroušený a na jedné straně čepele je dokonce ještě nálepka v místě kde dělali zkoušku tvrdosti. Na nošení ho bude nejspíš škoda, tak půjde mezi tzv. VIP 👌
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2019
Příspěvky: 1,918
A má i háček na tzv. vyháčkování pernaté. Ta se nechávala dozrát ( zamřít) bez vnitřností..... teda dnes vlastně zbytečnost.
Fasa kudla!!!!! A leptání je pro nadlesnictví Frevetr - takže asi?? 5-8 kudel.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/7/2013
Příspěvky: 309
Háček má


Fosgen72 vložil tyto přílohy:
IMG_1360.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/5/2011
Příspěvky: 1,379
Našel jsem k noži pouze toto:

Je to robustní univerzální lovecký nůž. Vývoj a výběr jednotlivých dílů provedl známý vrchní lesní Frevert.
Aby bylo dosaženo nízké celkové hmotnosti 180 g, aniž by byla ohrožena potřebná stabilita, byla zmenšena obvyklá „neohrabaná“ velikost loveckých kapesních nožů. Proporce nyní odpovídají moderním požadavkům.
Díky nízké hmotnosti jsou nyní potrhané kapsy a nepříjemné oděrky minulostí.
Použitá ocel čepele je legendární vysoce legovaná, nerezová speciální kuličková ocel Puma. Byla kalena procesem „kalení pilou“, což znamená, že struktura oceli byla ovlivněna takovým způsobem, že nabývá podoby jemné damaškové oceli.
Jak víte, hladké, lesklé břity kloužou po řezaném materiálu, tj. jsou prakticky tupé. Ostří připomínající pilu však mají vysokou řezivost, nemluvě o tom, že se během používání samy brousí a dosahují tak maximálního zachování ostří (nic lepšího neexistuje).
Čepel univerzálního nože je obzvláště ostrá. Je uzamykatelná a se svou délkou 8,5 cm postačuje pro všechny druhy práce a se svou tloušťkou 3,5 mm je obzvláště robustní.
Baňatý tvar byl vrchním lesníkem Frevertem navržen záměrně tak, aby měl v tomto místě dostatek materiálu, který lze kdykoli nabrousit
Špička čepele je posunuta od středové čáry čepele přibližně o 5 mm. V důsledku toho leží těžiště úderu nožem na ostří, nikoli na špičce. To je zvláštní vlastnost. Znamená to, že čepel není "chtivá kostí", tj. při nárazu na kost čepel sklouzne z kosti a ožije. Na rozdíl od běžných čepelí se ke kosti nepřichytává.

Překlad nápisu na čepeli:
959 PUMA univerzální lovecký nůž podle vrchního lesního Freverta.
Nerez. Ruční práce. Vyrobeno v Německu.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/7/2013
Příspěvky: 309
Díky za vyčerpávající informace
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/15/2008
Příspěvky: 542
Fosgen: gratuluju k pořízení tohoto nože! Velká závist. Jak je uvedeno výše těchto nožů po světě moc neběhá a navíc super stav. Zároveň uznání za skvělé údaje o noži od raka nožomila!
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/18/2007
Příspěvky: 615
Ja mám Pumu ,menšiu verziu.


alone-rs vložil tyto přílohy:
IMG20220612092112.jpg.jpg
IMG20220612092033.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/7/2013
Příspěvky: 309
Jsou to pěkné nože. Ta moje má taky kožený pytlík, jenom je na něm kožená šňůrka, ne paracord
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 7/14/2017
Příspěvky: 2
Dobrý den, prsm o pomoc s určením doby výroby nože J.A.Henckels.
Střenky a párátko rohovina, nýty a pinzeta alpaka, příložky mosaz, ocel uhlíková.
Dík za typy, hezký den Pták


Ptak vložil tyto přílohy:
20240621_130558.jpg.jpg
20240621_130640.jpg.jpg
20240621_130800.jpg.jpg
20240621_130352.jpg.jpg
20240621_191441.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/31/2012
Příspěvky: 1,559
Pomohl by mi někdo s identifikací a případně za kolik bych ho mohl prodat?
Díky


Kapol vložil tyto přílohy:
IMG20240622171339.jpg.jpg
IMG20240622171331.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 5/10/2010
Příspěvky: 11
Tady - ZAVÍRACÍ NŮŽ KIZLYAR NUS - BLACK D2. https://shadow-bear.com/nozh-skladnoj-nus-chernij-kizlyar.html
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/31/2012
Příspěvky: 1,559
Díky de do inzerce🙋‍♂️
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/9/2002
Příspěvky: 5,059
Ptak: Je moc hezkej a pěkně zachovalej. Ze zkušenosti bych to odhadl tak asi na 20.-30. léta 20. stol.
Mimochodem, ta pinzeta je hodně zajímavá...
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 7/14/2017
Příspěvky: 2
Dík, taky to tak odhaduju. Projel jsem německá a americká fóra, ale většinou tam řeší od 1960 nahoru.
Zdar Ptak
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 6/12/2007
Příspěvky: 364
Poradil by mi prosím někdo, co to je.

Díky


brak vložil tyto přílohy:
20250517_105738.jpg.jpg
20250517_105728.jpg.jpg
20250517_105745.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/22/2007
Příspěvky: 3,441
brak napsal:
Poradil by mi prosím někdo, co to je.

Díky


https://bernalcutlery.com/en-au/products/les-trois-freres-6-5-cleaver-carbon-steel-france-1930s-50s

https://picclick.fr/Ancienne-Feuille-De-Boucher-Les-Trois-Fr%C3%A8res-165774523782.html
"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris