ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Čínské zavíráky (SanRenMu, Enlan Bee, Navy, Ganzo...) Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/29/2018
To co si každý koupí nebo nekoupí je čistě na něm ... říkáme tomu svoboda rozhodování.
Ti co si koupí Land stejně nejsou primárně zákazníci Reeva, takže mu žádná reálná škoda nevzniká - dokážete si představit, že se někdo reálně rozhoduje jestli koupit to nebo ono? Navíc jsou to naprosto rozdílné nože, ve všem (materiál, zpracování, značka ...).

Také nezávislí nožíři kopírují, nebo se inspirují jeden od druhého a je takové malé pokrytectví to vědomě přehlížet. Největší legrace je, že v některých případech čínská "kopie" dokáže překonat originál ... pro co se potom rozhodnout? Někdo tu zkušenost už udělal, na někoho ještě čeká. (Samozřejmě je všude i spousta dreků, které stojí za vyližprdel)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Jakkoliv si nebudeme lhat do kapsy, ze u fakebenza nejde ciste o kseft, pred lety jsem nekde cetl, ze v asijske kulture se kopirovani nepovazuje za zlocin skoro smrtelny (jako v euroamericke kulture), ale naopak za uznani kvality.

@tomas_f ja si pred lety koupil fejk na vyzkouseni a pak pravou, takze nejaky prunik tech skupin bude ;)
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/29/2018
Ano tomu rozumín ... myslel jsem to tak, že asi nikdo nestojí před rozhodnutím - mám peníze a koupím si buď Reeva nebo Land a tím, že si koupím Land o mě Reev nadobro přijde jako o zákazníka.
U tebe ta koupě fejku měla spíš pozitivní účinek nebo ne? Ony ty fejky občas fungují i jako forma podpory prodeje originálů ;)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Vsak jo,
Verim, ze budou existovat lidi, co si koupi cinana, jen aby mohli okouzlovat "holky v praci", ze maji kudlu za 10+ ale na to podle me vyhovi vpodstate cokoliv (no dobre, svycarak asi ne, ten znaji vsichni), protoze cilova skupina stejne nepozna, co to je a kolik to stoji. ;)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/13/2013
Připadá mi to jako by jediná země co nesmí vyrábět nože je Čína. Švýcarsko,Španělsko,USA,Rakousko, a jiné, tak ty mohou. Tam je dobré nakupovat. Ale Čína ne . Věřím že spousta z vás tu někdy držela v ruce nekvalitní nože ze stánků tržnic , ale taky držela opravdu kvalitní nůž co do zpracování a materiálů. To že se to podobá na nějakou známou značku je dnes běžné , ono to prostě nejde vymyslet vymyšlené. Nůž je prostě nůž. Já nosím na opasku už 15 let Wengera a nepamatuji se kdy jsem ho naposled vyndal .Zato nosím na klipu v kapse každej měsíc jinýho číňana a těm dávám zabrat. Pak ho dám do krabičky protože přišel jinej za 30 dolarů a jede se dál
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/14/2019
kaucukovnik napsal:
Takhle to dopada, kdyz si clovek neco dlouho odpira…
…a pak ho to stoji vic nez chtel (i kdyz to jeste dopadlo docela dobre)

Jsou hodne lehke a zatim mi Kershaw salvo v kapse prijde lepsi z duvodu ze je hladke a ploche. Ale na techto mam v planu vuhladit hrany a dat jim sanci. Velikostne tak akorat a ten maly vpravo uz je opravdu drobny.
Od vyroby dobra ostrost. Ke kazdemu byla krabicka a pytlicek.

TEN ÚPLNĚ VPRAVO - JE KONKRÉTNĚ PROSÍM KTERÝ TYP? DÍKY..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
FH 61 Happy

Chloupek vložil tyto přílohy:
P1150905.JPG.jpg

Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/18/2007
Modré Ganzo je už na ceste 😉

alone-rs vložil tyto přílohy:
IMG_20200510_120829_095.jpg.jpg
IMG_20200510_120853_959.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/31/2013
Taky ho mám, už dlouho. Takovej malej, lehkej, levnej - teda koukám, že jsem ho tehdy kupoval za 7,99 dolarů. Bylo to v srpnu 2017.
Synek ode mne dostal Cold steel Tuff lite a neumáčkl pojistku, tak jsem mu nabízel mimo jiný taky tohle Ganzo, ale vybral si KaBar 4062 Happy

Strom vložil tyto přílohy:
2.jpg.jpg
1.jpg.jpg

Věci a situace mají takovou váhu, jakou jim přiřadíme.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013

má talent synek Ok Happy
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/29/2020
peetrN napsal:
kaucukovnik napsal:
na techto mam v planu vuhladit hrany a dat jim sanci. Velikostne tak akorat a ten maly vpravo uz je opravdu drobny.
Od vyroby dobra ostrost.

Dovolím si odpovědět za kaucukovnika, neboť ten opravdu drobný vpravo mám od ledna doma, je to Ganzo Firebird FH11S. Bez toho S na konci (asi jako "small") je pak ten větší hned vedle, ten nemá přehoditelný klip.

U nás ho měli např. na https://www.muziker.cz/ganzo-firebird-fh11s-bk. Já ho kupoval v prosinci za cca 500 korun (necelých) na ebayi. Jednak jsem chtěl levně zkusit D2, druhak se mi prostě líbil, a připadal mi, že to není kopie (omyl - viz Fox Knives Revolver).

Střídám ho jako EDC se švýcarákem tam, kde by pevný nůž, nebo větší zavírák způsoboval zbytečné emoce - pošta, hospoda. Kaucukovnikův popis sedí, jen bych dodal, že při silnějším zatřepání trochu rachtá ložisko. I tak ale chodí krásně hladce.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/5/2015
AIBODUO flipper fold knife https://www.aliexpress.com/item/4000510452450.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.342c4c4d6c3P3E

lizatko vložil tyto přílohy:
AIBODUO_flipper_fold_knife.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/18/2007
Dnes mi prišlo Ganzo.

alone-rs vložil tyto přílohy:
IMG_20200525_133659.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/29/2011
Pardon, chvilu sem tu nebyl. Diky za odpovedeni - vycerpavajici odpoved :)
Jinak uz sem ho parkrat musel pribrusovat protoze chudacka nesetrim. Pouzivam ho doma jako holku na vsechno - hlavne teda otvirani baleni a treba i rezani parku na talirku takze trpi. Ale jinak spokojenost. Zatim jsem jednou dotahoval cep.
Tento tvar rukojeti i cepele mi prijde nejlepsi. Dal bych prednost tomu vetsimu ale uz ho nemam (Kolega si ho vzal jako dar pro syna)

jinak odstatni kusy: Ten uplne vlevo pozivam v praci. Rukojet mi uplne nesedi ale cepel dobra. Druhy z leva rukojet nejkomfortnejsi ale cepel ma spicku moc do tenka a bojim se ho pouzivat (neco jako Kershaw leek).

Jinak jsem na hrany jeste ani nesahl Shocked Grin

hpmickey napsal:
peetrN napsal:
kaucukovnik napsal:
na techto mam v planu vuhladit hrany a dat jim sanci. Velikostne tak akorat a ten maly vpravo uz je opravdu drobny.
Od vyroby dobra ostrost.

Dovolím si odpovědět za kaucukovnika, neboť ten opravdu drobný vpravo mám od ledna doma, je to Ganzo Firebird FH11S. Bez toho S na konci (asi jako "small") je pak ten větší hned vedle, ten nemá přehoditelný klip.

U nás ho měli např. na https://www.muziker.cz/ganzo-firebird-fh11s-bk. Já ho kupoval v prosinci za cca 500 korun (necelých) na ebayi. Jednak jsem chtěl levně zkusit D2, druhak se mi prostě líbil, a připadal mi, že to není kopie (omyl - viz Fox Knives Revolver).

Střídám ho jako EDC se švýcarákem tam, kde by pevný nůž, nebo větší zavírák způsoboval zbytečné emoce - pošta, hospoda. Kaucukovnikův popis sedí, jen bych dodal, že při silnějším zatřepání trochu rachtá ložisko. I tak ale chodí krásně hladce.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/7/2006
Ahoj.Přidám něco málo...Po přečtení recenze kolegy Chloupka😺 jsem zakoupil Real Steel Archangel.Líbil se mi tvarem i velikostí.Čepel tenší ale stačí,ostří pravidelné...jen na hřbetu mini sekanec-vroubek...dá se najít nehtem.Na ložiscích chodí hladce,pojistka funguje.Střenky nekloužou,dobře se drží.Klip drátěný moc v kapse neprovokuje...nůž je celý skovaný v kapse.Ale vytahování je trochu problém.Je to mým zvykem vytahovat"za hlavu".Je lepší když nůž z kapsy vykukuje...Nůž je řezivý ale pozor na tenkou špičku...Je to nůž pro džentlmeny...do obleku...Pro srovnání dávám foto nožů které pravidelně nosím...

JURAJURA vložil tyto přílohy:
IMG_20200708_120959.jpg.jpg
IMG_20200707_073802.jpg.jpg
IMG_20200619_120103.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/30/2011
JURAJURA napsal:
Ahoj.Přidám něco málo... ...Pro srovnání dávám foto nožů které pravidelně nosím...

Bylo by prosím možné foto shora na hřbet ručky a čepele ?
Děkuji.
Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Dal
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/2/2013
Dlouho pokukuju po Ruike Hussar, když už ho máš na té společné foto, zeptám se jak je na tom s řezivostí? Není to už trochu "poleno" ? Výbrus je tam přeci jen nižší... kolik asi má tloušťku nad fazetkou?

Per pedes,
Nechaj noža - bolí koža, Mrtvému nože netřeba
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
Celokovovak

purschack vložil tyto přílohy:
IMG_20200711_093014.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/17/2019
Dal napsal:
Dlouho pokukuju po Ruike Hussar, když už ho máš na té společné foto, zeptám se jak je na tom s řezivostí? Není to už trochu "poleno" ? Výbrus je tam přeci jen nižší... kolik asi má tloušťku nad fazetkou?

Snad neva když řeknu i já svůj pocit z hussara, šuplerou ale nože nezkoumám...

Nad fazetou je materiálu málo, nůž se tedy velmi pěkně zakusuje. Samozřejmě, při dané výšce a šířce čepele to není na odkrajování velmi tenkých plátků ideální.
Když porovnám s tím co mám u sebe, bez ohledu na úhel výbrusu, řekl bych že nad fazetou je širší než Manly wasp, ale tenčí než RAT 1.

Jinak bylo potřeba lehce zbrousit hrany střenek z G10, ty byly z výroby nepohodlně ostré.

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/7/2006
Tloušťka čepele nad fazetkou uprostřed délky čepele 0,5mm.Archangel...😉

JURAJURA vložil tyto přílohy:
IMG_20200711_132422.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum