ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Čínské zavíráky (SanRenMu, Enlan Bee, Navy, Ganzo...) Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/22/2012
peter12.19 napsal:
Zdravím, viem, že to nie je zatvárací nôž, ale nenašiel som asi vhodné vlákno... nemáte náhodou skúsenosť s týmto nožom prípadne výrobcom...Myslím, že za tú cenu by mohlo ísť o autentickú oceľ VG-10... vyhovuje mi G10 na rúčke, rovnako aj výbrus ukončený fazetou... čo myslíte? Ďakujem za odpovede...

https://a.aliexpress.com/_dTSHmU8

Ak chceš lacný ale dobrý čínsky pevný nožík s plochým výbrusom a plastovou ručkou, pozri sa sa sanrenmu s708. Nie je to žiadny krásavec ale inak super..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
5etter napsal:
Ruike dělá i zajímavé multifunkční nože. One-hand, liner lock pro praváky, inline šídlo, pocket klip...
Má někdo osobní zkušenost, ideálně ve srovnání se švýcarákem?

zpracování velmi dobré
- je to slipjoint s linerlockem a bývá trochu vůle v lineru
- nůžky jsou hrubší na nehty, ale maji lepší systém pružiny nez victorinox
- párák mi přišel zbytečný
- klip dobrý
- chybí pinzeta, špendlík...
- postrádám některé kombinace vybavení
- proti vinoxu je to takový tank... tím i těžší
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/20/2010
Na výstave som to držal v ruke.
Mám rád Victorinoxy, ale na tento nožík by som sa v krajnej situácii spoľahol radšej.

Ruike-Fenix je známka kvality.

Mr. Matejka má na Youtube takú stručnú recenziu.
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/1/2004
Zdravím, vypadl mi jeden šroubek ze Sanrenmu 710 takový malý prďola u patky, kde sehnat stejný?
"To ale není spravedlivé!" vykřikl zoufale Mort. "Není spravedlnost, jsem jenom já...." odvětil Smrť
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
25etter
měl jsem v ruce tři kousky (LD51 a LD41).

- G-10 na střenkách je příjemná
- párák mi přijde na nic, to už je malá čeplka vinoxu použitelnější
- nůžky u vinoxu stříhají podle mého o třídu líp, vedle nich působí ruikovské skoro jak nůž na plech
- pružina u ruike je bytelnější, u vinoxu je snadněji mění
- kleštičky jsem neměl možnost porovnat funkčně, pocitově bych dal přednost vinoxovským, asi kvůli pružince
- čepel je u ruike bytelnější, už si nepamatuju, jestli má plochý nebo dutý výbrus, ocel bych u čepele tohoto druhu asi neřešil, pokud bych s tím chtěl opravdu řezat a ne jen něco přiříznout, tak je čepel ruike lepší

- za dost velké mínus považuji absenci bižuterie
- za nesmysl považuji kolíček a pojistku - otvírání nakonec ujde, účelnost pojistky u nože této velikosti a účelu mi zcela uniká, a s tímhle vybavením je ruike nepoužitelný (nebo aspoň rizikový) v psychopatických zemích na západ od nás, na rozdíl od 91 mm vinoxu

- u všech tří to bylo stejné, buď se otevíraly pohodlně a měly vakl, nebo jsem přitáhl čep, želízka se otvírala výrazně obtížnji a vakl měla stejně, byť menší - to byl hlavní důvod, proč šly všechny pryč.

Je to kvalitně zpracovaný nožík a na první pohled vypadá zajímavě, ale pro mě osobně má příliš "ale" a nemá ve srovnání s 91 mm victorinoxy (přes všechny výhrady, co k nim mám) žádnou podstatnou přidanou hodnotu, navíc mi cena přijde dost nadsazená.

Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/10/2020
Přátelé, děkuji vám za postřehy a zkušenosti.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/9/2020
To Liman-taky sháním šroubky torx M2,5x5 ,a nevím kde sehnat.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/13/2013
a už jsi zkusil zadat tohle označení do Googlu? Tam je toho mraky , jo je to za peníze.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/1/2004
Já myslím že Toby stejně jako já myslel spíš nějakou kamennou prodejnu, a listím ze stromu nikdo platit opravdu nechce
"To ale není spravedlivé!" vykřikl zoufale Mort. "Není spravedlnost, jsem jenom já...." odvětil Smrť
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/9/2019
Posláno:
Štamgast
Připojený: 6/10/2013
Happy
toby napsal:
To Liman-taky sháním šroubky torx M2,5x5 ,a nevím kde sehnat.

https://www.nerezka.cz/sroub-m-2-5x-5-din-965tx-a2
Posláno:

Začátečník
5etter napsal:
...Rozhodoval jsem se mezi Ruike P801 a Firebird FH13, který nakonec vyhrál...

Tak to trvalo asi týden a po Ganzu je doma i Ruike Happy

Nabízí se srovnání. Ruike působí na první pohled takvým sofistikovanějším, propracovanějším dojmem. Nicméně se mi s ním hůř hraje. Je trochu menší, hůř se drží. Oproti Ganzu nemá drážkovaný flipper. Zase má drážkovanou opěrku palce pro odjištění frame locku, ale na funkci to nemá vliv. Kolíček v čepeli je úplně zbytečný, nůž s ním otevřít nejde. Snad trochu pomáhá při zavírání jednou rukou, které je ale stejně u Ganza pohodlnější. Frame lock u Ruike má větší přesah, věřil bych mu víc než u Ganzo, kde pojistka překrývá čepel sotva milimetrem. Tím, že není pojistka tak předpružená se zase Ganzo daleko snadněji otvírá. U Ruike to chce kromě drbnutí do flipperu ještě švihnout rukou. Zklamáním je klip, který vypadal jako total deep carry, ale mezi hlavami šroubů a klipem je tak malá mezera, že se okraj kapsy zarazí o první šroub a konec střenky stejně trčí.

I přes výtky je Ruike pěkně zpracovaný nožík na takové to domácí flipování.

Posláno:

Štamgast
Mam ten ruike tiez a cepel vyleti brnknutim prsta skoro ako keby to malo assist. Nemas to prilis utiahnute?
Posláno:

Začátečník
Myslím že ne. Koupil jsem nůž z druhé ruky, takže jsem ho rozebral, pročistil a dal kapku oleje do ložisek. Když chci, aby to lítalo, jak píšeš, musím to mít úplně povolený, že už je cítit vůle a bez lepidla by se šrouby povolovaly.

Posláno:

Štamgast
Zvláštne. Čepeľ na mojom krásne lieta a pritom je bez vôlí. No mám nečiernenú verziu, tam či to náhodou nebude tým..
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/1/2019
Taky mam stříbrnou verzi a s otevírání žádný problém. Čepel lítá krásně, pokud se soustředím, tak se neotevře úplně Grin . A jak píšeš že nezajede celý do kapsy, tak tedy s tím taky nemám žádný problém.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 5/12/2020
Taky mi to lítá jako blesk, stříbrná verze, chtělo by to vyjádření někoho dalšího s černou verzí.
Jinak total deep carry sedí, přemýšlím o výměně šroubů...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
... nedávno jsem dělal obě verze a lítali jako blesk Wink
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
může to bejt i použitým mazivem, onehdá jsem použil párkrát silicon pastu a vždy se kudla zadřela
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
Já jsem měl černou verzi a lítal krásně. Bez vůle.
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum