ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
MIKOV II. - historie i současnost Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/13/2002
Tenhleten černej mikovák jsem měl (ve verzi s nehetníkem). Jak píše knajfík, střenky se při silnějším úchopu prohýbají. Po delším používání se začne "mazat" materiál čepele a pojistky a nůž jde ztuha otevřít. Plast rukojeti se ošoupe a začnou z něho viset chlupy. Podle mě je tenhle nůž dobrej tak na ořezávání tuřínu - mít ho pohozenej někde v kůlně na zahradě.
Proč mi vždycky vyjde příspěvek na začátek nové stránky?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/8/2008
Tyhle díraté Mikováky (všechny bez klipsu) jsem už koupil tři. Jeden jsem daroval, o druhý přišel a tehle mi slouží přes dva roky. Minimální údržba (občas umýt a obtáhnout, jinak jen do něčeho otřít), slouží téměř denně a otevřít jde jednou rukou. Chlupy z plastu nepozoruji, průhyb střenek ano. Rozhodně ho za vyhozené peníze nepovažuji.
Jestli jsem viděl lepší nože? Musím odpovědět, že ano. Také jsem ale viděl vyšší příjmy než mám já Sad.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/16/2010
Cogito-Miliju nože..a peněz taky nemám..Pro mě je i nůž za 1200 kč drahý.
Hlavně,že má člověk kamarády kteří se nepovyšují jen proto ,že mají lepší,větší,dražšíLaugh
Já jsem se skrz dva nožíky..vzdal na měsíc hospůdky Shocked
Snů je hodně,dětí hodně..peněz málo.
Od Mikovu se mě taky něco líbí.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2010
fettgesicht napsal:
Tenhleten černej mikovák jsem měl (ve verzi s nehetníkem). Jak píše knajfík, střenky se při silnějším úchopu prohýbají. Po delším používání se začne "mazat" materiál čepele a pojistky a nůž jde ztuha otevřít. Plast rukojeti se ošoupe a začnou z něho viset chlupy. Podle mě je tenhle nůž dobrej tak na ořezávání tuřínu - mít ho pohozenej někde v kůlně na zahradě.
Nevím,jsem přesvědčenej,že žádnej nůž si nezaslouží pohození v kůlně,nebo na zahraděNoNoNo Taky nemám tolik drahých nebo superkvalitních nožů,ale snad žádný vyloženě šmejd. Ke všem se ale chovám slušně a používám je v souladu s jejich určením a dobře mi sloužíWink
S kým se nedá vyjít,s tím se dá ještě vyběhnout.....
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/29/2008
fettgesicht napsal:

Já tento nůž nosím v kapse už něco přes rok,a zatím mi z něj žádné chlupy nevisí.
Ale je to asi vážně o penězích,když tenhle ztratím tak mi to tak za tuhle cenu vadit nebude.
Jěště mám Böker Kalaschnikov,který mně stál něco kolem 1600Kč,dneska už se dá sehnat za 900Kč a ten kdybych ztratil tak to už by mně štvaloEvil
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2002
Mně se ty chlupy dělaly víc na jedné střence, možná záleží kousek od kousku. To s tím zadíráním pera čepele se mi stalo i u takovýho toho "švýcaráku" od Mikovu se střenkama z falešnýho parohu. Škoda že jsem ho ztratil, býval bych ho nafotil a ukázal vám, jak nevábně vypadal.
Proč mi vždycky vyjde příspěvek na začátek nové stránky?
Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/24/2009
ako je to s volou na zeliezkach? uvažujem ze si kupim
http://www.mikov.cz/cz/produkty/mikov-kapesni-zaviraci-noze-z-nerezove-oceli-bez-pojistky/100-NN-4D/mikov-s-nerezovymi-strenkami.html
alebo
http://www.mikov.cz/cz/produkty/mikov-kapesni-zaviraci-noze-z-nerezove-oceli-s-pojistkou/115-NH-3:AK/mikov-nuz-roku-2000.html

Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/16/2008
fettgesicht napsal:

Taky jsem tu možnost držet ho alespoň v ruce,a moc dobrých dojmů na mě moc neudělal(možná je to fakt kousek od kousku),střenky se při pevném stisku lehce prohýbaly do vnitř, a když jsemse díval na konstrukci nože tak mi připadal že toho moc nevydrží ,bál bych jistě nejaké vůle po nejaké době používání.
Ale věřím že může být i dobrý, asi to není úplně můj styl nože,i když tvarově se mi velice líbí,vůbec mikovy a zvlášť ty levné ve mě nebudí nejakou moc velkou důvěru,už jsem se sklamal asi tak ve dvou zavíracích mikovech(se znakem lvíčka) a jednom pevném,a i u nich pozoruju tzv. "sindrom tenkých pilových želízek" (kolem 0.8mm) což je fakt málo,pilka se nedá skoro vůbec použít Oh No a to mám jiného akorát jenom s nožem a pilkou stejné velikosti a pilka je asi kolem 1,1mm a je plně funkční (se starším znakem panáček s mečem v obdélníku),ale to jsem odbočil na jiné téma než tu bylo. red face Admire Admire Wink
"Never say Never "
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/15/2007

Tento Mikov je môj najpoužívanejší nožík. Presne tento typ sa už vyrába dlho, ja ho používam od r.1976 - mal som ho aj na vojne, slúžil výborne bez akýchkoľvek problémov ( ...a že sa tam tých konzerv naotváral ...) Vôľa žiadna.
Potom mi ho ukradli v Kazachstane. Odvtedy som kúpil ešte tri takéto. Jeden som si zničil sám, keď som pri mori zanedbal opláchnutie v sladkej vode a po uschnutí som sa ho snažil nasilu otvoriť.Prasklo mi pero.
Momentálne jeden vozím na bicykli a jeden nový mám v rezerve.
Mám 9 Vinoxov, ale vždy radšej siahnem po tomto Mikove. Jeden z dôvodov je otvárač na konzervy. Ten ja používam často a mne sa s ním pracuje oveľa lepšie, ako tým švajčiarskym.
...A ešte pocit, keď ho držím v ruke, oproti Vinoxu sa mi zdá taký...v Slovenčine neviem nájsť adekvátny výraz...bytelnější.
Určite chybu neurobíš, keď si ho kúpiš. Keď ho nestratíš, je to nožík na celý život.
Samozrejme predpokladám, že s kvalitou dolu nešli, tie, čo mám, majú ešte značku Made in Czechoslovakia Wink

cykloturista vložil tyto přílohy:
2008_04_20_cyklo__104_.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/24/2009
Cize co bude lepsie riesenie? Kovove crienky alebo poistka, pripadne ekonomicky vinox? :)
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/29/2008
Sportovní verze Utonu s maskáčovým pouzdrem a s koženým pouzdrem,které je na lovecký nůž.

moschak vložil tyto přílohy:
P1020361.JPG.jpg
P1020362.JPG.jpg
P1020367.JPG.jpg
P1020368.JPG.jpg
P1020369.JPG
P1020370.JPG

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/23/2008
Zdar,
přemýšlím o Mikov Fixíru, moc se mi už od mládí zamlouvají a jeden v uhlíkovce starší už mám, ale nevím jaká je kvalita té současně používané 440A. Prosím tedy stávající uživatele o pár slov k tomuto materiálu ve spojení s Mikov fixírem součstné produkce. Děkuji.

PS: pokud to tu už někde je na tomto vlákně, prosím o prominutí, ale jsem teprve v polovině.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/26/2008
Oslov Zrzavého Orma, to je fanda fixírů a určo nejen on.

Evropská Unie končí tam, kam dostřelí má brokovnice!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/15/2006
Honzík Lékárník napsal:
Oslov Zrzavého Orma, to je fanda fixírů a určo nejen on.

Happy Už chvíli přemýšlím, jak reagovat na inzerát v sekci "koupě". Docela by mně zajímalo, kolik nabídek dostaneš. S těmahle nožema je ten problém, že jejich cena (kč) nedosahuje jejich hodnoty (užitné), takže těch v pěkném stavu se jen málokdo zbaví. No a šroty můžeš koupit třeba u vývrtkáře za nemalý sumičky. Zkrátka a dobře, rozhodnutí je na tobě, ale asi bych koupil něco dostupnějšího a uživatelsky vhodnějšího (s pilkou Vinoxe nabo ještě líp Wengera). Ale třeba se někdo ozve, za pokus to vždycky stojí. Hodně štěstí...
...bez komentáře...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/23/2008
Orme díky,
Tvůj přístup se mi moc zamlouvá. Patříš mezi pár přispěvatelů tohoto fóra, kteří mají velký přehled, ochotu poradit a absenci prudit nebo nějak machrovat. To jen tak mimo. Nedalo mi to nereagovat.

Jinak k tématu: to co jsi napsal jsem tak nejak tušil a ty jsi mi to potvrdil. No uvidím jak to s tou mojí poptávkou dopadne..ale zas jako jsem připraven za pěkný stav na cenu pohybující se kolem ceny nože nového. Takovou cenu bych byl ochoten akceptovat.

K té mojí otázce na kvalitu stávající 440A u nynějších fixírů. Mohl by jsi mi k ní něco napsat. Moc by mi to pomohlo při rozhodování.

Jěště k tomu zkusit pořídit nějakou alternativu s pilkou..Vinoxe mám Forestera, Wengera Ranger v minulé verzi také poptávám v inzerci a i hledám po internetu a hledám staré zásoby. Teprve až je budu mít pokupě rozhodnu, který mi nejvýc vyhovuje a vemu si ho na plánovanou cestu po světě, měl by to být ECD které nebude protizákoné(nebo aspoň né moc..) a v batohu bude F1čka..

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/15/2006
Díky za pochvalu, to potěší, ale taky mám svý slabý chvilky...

Mně se 440A docela zamlouvá, řezivost slušná, výdrž vcelku taky. Myslím si, že je rámcově srovnatelná s francouzským sandvikem. Čepel je tenčí a subtilnější než uhlíkovky, docela dobrá byla u uhlíkovek ta pilka. Větší než jsou ty současné. Jinak, jakkoliv je fixír koncepčně zastaralej, tak na cesty je to kudla zcela vyhovující.

Edit: ten Wenger ji má skoro o 2 cm delší než ostatní - pilka je jeden z mála nástrojů, kde fakt na dýlce záleží Happy. Jak říká Honza Jehlík, pilka a ... se používaj vždy po celý dýlce. mrGreen

Zrzavý Orm vložil tyto přílohy:
pilky_2283.JPG.jpg

...bez komentáře...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/28/2006
Zdravím pánové, kamarád mi přinesl fixíra a jesti mu ho opravím. Mimo dopraseného ostří a bordelu, že nejde pomalu otevřítAngry , má zlomenou vývrtku a poničenej "šroubovák" na otvíráku(jestli se to tak správně jmenujeHappy ). Psal jsem do mikovu mejla před týdnem, jestli je možné koupit vývrtku,otvírák a nýty, ale zatím mi neodpověděliCry . Máte někdo zkušenost nebo nápad jak, nebo čím to nahradit? Případně jestli při výměně vývrtky musím rozebrat celý nůž, nebo stačí uvolnit jen ten nýt na kterém je? Díky za každou radu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Ahoj
Koukni do vlakna Mikov I - Novinky str.7-8 je tam mimo jine vnitrek Fixira. Vyvrtka samotna by mela jit vymenit, delal jsem to na Vinoxu. Jestli budes chtit popisu to az budu u poradne klavesnice - pisu z mobilu.

Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/28/2006
Díky dušane. To mi bohatě stačí, teď jenom sehnat tu vývrtku. Zkusím znova napsat do mikovu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
... a nyty jsem nahradil nerez svarovacim dratem.
Carpe diem quam minimum credula postero
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum