ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
MIKOV II. - historie i současnost Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/21/2010
Tak jsem si pořídil tenhle Mikováček,ani jsem netušil ,že se také vyráběl,ikdyž s mojí znalostí v oboru ani není divu.Laugh Nějak mi ty Mikováčky oproti švýcarum připadájí jako kdyby měli svoji dušičku,no ale je to dost možný proto,že nás provázeli mládím.

Bendourek vložil tyto přílohy:
P6120003_1_.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/18/2008
Ještě k oceli 440A a fixirech a o tom, že ocel nemůže konkurovat švýcarákům - mrkněte na reportáž z Lysé. Ačkoli Mikov nemůže konkurovat Wengerům a Vinoxům, nový model Hunter bude opět z 440A, takže čeští myslivci budou spokojeni, jak říká pan reportér.Neutral
Mimochodem se tam ve vitríně mihlo to jejich kukri. Zajímalo by mě, kolik lidí si to za 3400 Kč koupí (viz mikovácký stránky).
http://www.youtube.com/watch?v=rc54GIfrAzQ&feature=player_embedded#!
"K třicátému výročí strčím prsty do ...." Egon Bondy
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/21/2010
Dá se prosím někde najít alespoň foto Hunteru a jeho varianty,na stránkách Mikovu jsem nic nenašel buď jsem blbý já nebo jejich stránky.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/21/2009
Bendourek napsal:
Dá se prosím někde najít alespoň foto Hunteru a jeho varianty,na stránkách Mikovu jsem nic nenašel buď jsem blbý já nebo jejich stránky.

Včera jsem to taky hledal a s nulovým úspěchem. Jediné co na stránkách píší je že v nejbližší době se objeví i v jejich eshopu viz. http://www.mikov.cz/cz/info/5-aktuality/104-natura-viva-2010.html
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/24/2009
přemýšlím o koupi nějakého nože z mikova ale příjde mi, že ocel 440a je v celosvětovém měřítku ne příliš používaná. Jaké má klady a zápory tenhle materiál ? díky
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/21/2009
Ocel 440A – je vysokouhlíková martenzitická ocel, kalitelná na vzduchu. Při poměru uhlík/chróm 0,48/15,1 % je austenitizační teplota slitiny 1100ºC. Maximální tvrdost při klasickém žíhání (150ºC) po kalení do oleje a podchlazení pro snížení obsahu zbytkového austenit je 59 HRC. Atlas ocelí uvádí údaje o celé sérii 440tek, ale je zaměřen především na známou 440C. Nožíř A. Ludlum ve svých tabulkách poskytuje přehled o materiálových vlastnostech ocelí 410, 420, 425modifikovaná a 440A a jejich zušlechťování. Ocel 440A byla s úspěchem použita u nože Sog Seal 2000, kde v porovnání s ocelí MPK-Ti vykazovala u zkoušek nižší houževnatost a korozivzdornost, ale lepší dynamické vlastnosti (je měkčí a drží ostří v dynamickém režimu i při známých zkouškách dělení střely kalibru 9 mm!).
Celkově lze ocel doporučit výrobcům nožů i jejich uživatelům, vyžadujícím od materiálu dobrou korozivzdornost (je vyšší než u oceli 12C27M) a odolnost proti opotřebení při sníženém obsahu primárních karbidů v jednotkovém strukturním objemu této slitinové oceli.

Zdroj www.noze-nuz.com
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/24/2009
tak to je vyčerpávající odpověd )) díky moc
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2008
Podaroval som manželkinému dedkovi na jednej oslave na chate CARA BYRD, a on mi dal odplatou po návrate z chaty mikov fixír (aby mi nemusel dávať peniaze - tá blbá povera). Hľadal som ho na mikove no nenašiel som taký model. Má veľký nožík, otvárak fľaše, otvárak konzervy, vývrtka, bodec. Namiesto pílky má maličký nôž. Na hlavnej čepeli na jednej strane napísané Mikov a na druhej czechoslovakia.
Dedko má 87 rokov a hovoril, že ho nosil na poľovačky (bol veľmi aktívny poľovník). počítam, že poľovať mohol tak podľa manželky asi do 50 až 55 ťky, takže ten nožík je určite dosť starý a pritom nemá žiadnu vôľu. No je dosť zanesený a nástroje idú strašne ťažko.

Chcel by som ho poriadne vyčistiť, omyl som hol len v jarovej vode a keďže je zanitovaný tak rozoberať ho nebudem. Neviete o nejakom roztoku, kde by tá špina trochu povolila a išla ľahšie dole, no nechcem poškodiť príložky z parohu.

Z ktorého roku môže byť tento model.

Zdá sa mi, že medzisteny sú z nerezu, akurát ukončenie jednej strany je zvláštne medzi medzisteny je asi vložený hliník.

Ďakujem Dido.

Dido vložil tyto přílohy:
DSCF4280.JPG.jpg
DSCF4281.JPG.jpg
DSCF4283.JPG.jpg
DSCF4287.JPG.jpg
DSCF4289.JPG.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/24/2009
Dido napsal:
Neviete o nejakom roztoku, kde by tá špina trochu povolila a išla ľahšie dole, no nechcem poškodiť príložky z parohu.

ja by som to skusil vystriekat z WD-40tkou, nechal hodinu ucinkovat a potom poriadne "precvicil" zeliezka, potom preplachol a namastil nejakym mineralnym olejom.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Vážený nožomile Dido,
malá oprava - střenky nejsou z parohu, ale z imitace (umělá hmota). Doporučuji použít BREAK FREE - je to mazadlo na zbraně, které používá americká armáda. Dá se sehnat v prodejnách se zbraněmi.Je to rozpouštědlo, mazadlo a konzervant v jednom. Ještě se mi nestalo, že by něco tímhle nepovolilo. Je to jen otázka času, po který to působí.
Takže nakapat, trochu rozhýbat, aby se mazadlo dostalo všude a nechat být - pár hodin, přes noc, pár dní - pokud je to hodně zanešené a potom hýbat a hýbat s želízky a uvidíš, co z toho vyplave za špínu.
Za výsledek ručím.
S pozdravem
Brumik
mám rád medvídky, protože jsou tudliví
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2008
Ďakujem stormmast3r a brumikovi.Vyskúšam to zohnať a uvidím, čo to s tým zrobí.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/29/2008
Znáte někdo tenhle Mikov? http://im.aukro.cz/item1148849695_nuz_se_snurkou_mikov.html
Je to nějaká starší výroba?
Jěště jsem to neviděl.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/6/2010
moschak napsal:
Znáte někdo tenhle Mikov? http://im.aukro.cz/item1148849695_nuz_se_snurkou_mikov.html
Jěště jsem to neviděl.

Člověče taky jsem ho ještě neviděl nebo si ho nevšiml, Ale neřekl bych , že je to nějaká starší výroba. Podle čísla spíš novější. A hlavně střenky mi příjdou jak kdyby je okopírovali od CRKT.Na stránkách Mikovu jsem ho nenašel..Možná nějaká novinka..Happy
Nejspolehlivějšími přáteli jsou nepřátelé tvých nepřátel.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/17/2010
[quote=m.jakubik][quote=moschak]Znáte někdo tenhle Mikov?

Tak ten jsem taky neviděl, ten by rozhodně zaujal mou pozornost.

Nemáte někdo zkušenosti s mikováckým "švajcarem"? Přemýšlím že bych si nějaký český pořídil... ale nevím. Manželka mi zabavila pro sebe wengera a s tím jsem byl spokojenej. Co myslíte, je to srovnatelný?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2002
charonSS napsal:
Nemáte někdo zkušenosti s mikováckým "švajcarem"? Přemýšlím že bych si nějaký český pořídil... ale nevím. Manželka mi zabavila pro sebe wengera a s tím jsem byl spokojenej. Co myslíte, je to srovnatelný?
S Wengerem je srovnatelnej jedině Victorinox.Laugh Podle mě se ty dvě nebo tři ušetřený stovky při nákupu Mikovu nevyplatí. Když si koupíš od Victorinoxu něco z řady Eco (matný nylonový střenky, baleno v blistru), bude to stát skoro stejně jako Mikov a kvalita bude nesrovantelně vyšší.
Proč mi vždycky vyjde příspěvek na začátek nové stránky?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 4/17/2006
charonSS napsal:

Nemáte někdo zkušenosti s mikováckým "švajcarem"?..Co myslíte, je to srovnatelný?

Přečti si tohle: http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=2526&p=3
příspěvek od Dannyho, 28. prosince 2008 11:02:05
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/18/2010
m.jakubik napsal:
moschak napsal:
Jěště jsem to neviděl.

Člověče taky jsem ho ještě neviděl nebo si ho nevšiml, Ale neřekl bych , že je to nějaká starší výroba. Podle čísla spíš novější. A hlavně střenky mi příjdou jak kdyby je okopírovali od CRKT.Na stránkách Mikovu jsem ho nenašel..Možná nějaká novinka..Happy

Dobrého dne všem. Na podobný nůž jsem narazil tady: Handlock Na mikováckých stránkách také není, jako ten z aukra......
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/17/2010

Přečti si tohle: http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=2526&p=3
příspěvek od Dannyho, 28. prosince 2008 11:02:05 [/quote]

díky díky, kouknu na to... to jsem nenašel.... díky
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/29/2008
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/18/2010

Tak se se omlouvám za kopanec. Lovecké nože jsem nenavštívil. Confused

P.S.: Stejně mě ten nůž vrtá hlavou - ten člověk, co to na aukru prodává má ještě jeden, ale né se "šňůrkou" ale s "karabinkou". Protáhl jsem čísla těch nožů strejdou Googlem a narazil jsem na - cennik. Je to PDF cennik z roku 2008 a na strane 10 je Mikov 244 NN-1. Cena je 1481 tehdy jeste SK, nebo skoro 50 éček......
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum