ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Opinel Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/14/2020
Příspěvky: 633
Mam desiatky zatvarakov a ano, aj hrubsie mozu mat vhodny vybrus a natriet to opinelom, ale uz musis dokladne vyberat a nemusi ti sediet napr. rucka a pod. Opinel je viac menej univerzal. Ale uz je to len opakovanie starej pesnicky.
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/27/2021
Příspěvky: 64
Tak nevím, jestli mě žena pochválí. Z její dětské Opice, kterou používá téměř výhradně na houbaření, jsem udělal hezky dětsky zaoblenou břitvu.

Základ: Keramická tyč od Jana03. Dohlazení: Ocílky Swibo (Vinox) a Dick.


Nachtlauf vložil tyto přílohy:
20221125_195204.jpg.jpg


Carpe noctem: run - bike - at night
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/27/2021
Příspěvky: 64
Model Junior je podle mne dost povedený.
Jestli něco opravdu oceňuji, tak je to vystupující patka čepele, takže se brousí i obtahuje snadněji, než běžné Opice.
Čepel je navíc 1,8 mm silná, tedy o nějakou tu desetinku víc, než běžná 07.


Nachtlauf vložil tyto přílohy:
20221125_203846.jpg.jpg


Carpe noctem: run - bike - at night
zb.
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 8/22/2005
Příspěvky: 88
Dostal jsem dva opinely. U toho svetleho mi pri prvnim otocenim krouzku vypadl ten vlisovany plisek, ktery tam ma plnit funkci pojistky proti sundani nebo co? Kazdopadne ne vsechny nove vynalezy jsou lepsi nez stare, ze.
Na funkci (noze) to nema vliv…


zb. vložil tyto přílohy:
1DA25E27_68BF_4C54_8ECE_EF2D4AE8F3E2.jpeg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/27/2021
Příspěvky: 64
zb. napsal:
Dostal jsem dva opinely. U toho svetleho mi pri prvnim otocenim krouzku vypadl ten vlisovany plisek, ktery tam ma plnit funkci pojistky proti sundani nebo co? Kazdopadne ne vsechny nove vynalezy jsou lepsi nez stare, ze.
Na funkci (noze) to nema vliv…


Tak to ti umožňuje i vybroušení zešikmení pojistky u čepele a pak otočení pojistky i na druhou stranu, kdyby ti Opinelem "nastavená" nevyhovovala. Wink
Carpe noctem: run - bike - at night
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2013
Příspěvky: 1,254
@zb. a Nachtlauf ?? Confused
Tam ale žádný plíšek není. Rozebral jsem (pro jistotu) i fungl nový opík s ručkou z vrstveného dřeva a virobloc je tentýž jako na fotce, kterou jsem dával na stranu 48 tohoto vlákna. Je to jen prolis v prstenci viroblocu, který zapadá do drážky a skutečně tam nemá co vypadnout. Podívejte se na tu fotku, je to tam docela slušně vidět.
Že je to s ohledem na konstrukci nože vcelku zbytečné, o tom se přít nebudu; u starší verze je dostatečnou pojistkou vylisovaná drážka pro čep čepele. Ano, při použití velmi hrubé síly by se pojistka starší verze snad dala strhnout, ale to nevím, co bych s tím nožem musel provádět.
A to co popisuje Nachtlauf, je pojistka proti otevření.
Nechci tu vyvolat žádnou hádku ani debatu, ale mám celkem tři nožíky s "novou" pojistkou a opravdu tam žádný plíšek není.
(Ano, mám tu i tam mírné pochybnosti o francouzské konstrukční škole /Renault, Airbus.../ ale ani Francouzi si nekomplikují život naprostými pitomostmi.)

EDIT pro zb.: Jestli opravdu něco vypadlo a ve viroblocu je díra, tak to by byl nepodarek z výroby; upadl by celý ten prolis, tedy vlastně kus viroblocu jako takového. A to je na reklamaci.
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
zb.
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 8/22/2005
Příspěvky: 88
yarr napsal:
@zb. a Nachtlauf ?? Confused
EDIT pro zb.: Jestli opravdu něco vypadlo a ve viroblocu je díra, tak to by byl nepodarek z výroby; upadl by celý ten prolis, tedy vlastně kus viroblocu jako takového. A to je na reklamaci.

Vsak na te fotce, kterou jsem prilozil, je to videt. Upadl cely ten prolis, v tom okenku prosvita bila stena za nozem.
Nicmene na funkci to nema vliv, jak rikam. Nestezuju si, jen takovy poznatek. 🤷‍♂️
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/5/2011
Příspěvky: 401
Jeden z mála z mijich opinelov s pôvodnou farbou a staršou poistkou na obe strany otáčať. Tá mi prišla isto lepšia. Buď držala pevnejšie bez vaklu na jednu alebo druhú stranu Happy


šalter vložil tyto přílohy:
Screenshot_2022_12_16_21_20_18.png.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2018
Příspěvky: 818
Silvestr může začít ... teďHappy


janm vložil tyto přílohy:
IMG_7454.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/7/2013
Příspěvky: 5,527
Pán je fajnšmekr! Opíci pěkný, degustační sklenka na whisky též a konvice od KitchenAid to jen podtrhujeOk , tak PF✌️🍇
K vítězství zla úplně vystačí nečinnost dobrých lidí.
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/4/2021
Příspěvky: 87
Oprava oběti vánočního večírku - 12ka přišla chudák asi o 5mm špičky. Teď je z něj droppoint, coč je stejně lepšíApplause Happy


para242 vložil tyto přílohy:
IMG_0463.jpeg.jpg
IMG_0462.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/14/2020
Příspěvky: 633
Zaujimave, ze Swordfish je v mojej velkej ruke maly, a Opinel 6 zasa akuratHappy


Evenk vložil tyto přílohy:
IMG_20230118_215124478.jpg.jpg
IMG_20230118_220240454.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2018
Příspěvky: 818
Potká se Francouz a Američanem .....


janm vložil tyto přílohy:
IMG_7558.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/4/2009
Příspěvky: 971
Moje letitá 8čka v uhlíku. Čepel už je zbroušená, ale jinak stále v kondici. 👍


Jirka80 vložil tyto přílohy:
0941902D_803B_4405_832C_D102E8EE3589.jpeg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 1/14/2010
Příspěvky: 49
Takhle vypadají kudly po cca 15 letech používání a cituji Jirku80: "stále makaj" Happy


honzajs vložil tyto přílohy:
IMG_20230316_123008.jpg.jpg


Všechny citáty o pivu a kudlách na tomto fóru mají pravdu
Při komunikaci prosím o e-mail. Odpovím skoro okamžitě :)
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2018
Příspěvky: 818
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2019
Příspěvky: 1,918
Loni v dubnu , při cestě po Korsice, jsem zavítal do dílny jednoho z korsických nožířů. Na mého opíka řekl jen :"Chinese...." A že už asi 15 let.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2018
Příspěvky: 818
Miloslav Zítek napsal:
Loni v dubnu , při cestě po Korsice, jsem zavítal do dílny jednoho z korsických nožířů. Na mého opíka řekl jen :"Chinese...." A že už asi 15 let.


V té Číně je samý Evropan ... asi dobře platí Grin




Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 7/8/2021
Příspěvky: 228
janm napsal:
Miloslav Zítek napsal:
Loni v dubnu , při cestě po Korsice, jsem zavítal do dílny jednoho z korsických nožířů. Na mého opíka řekl jen :"Chinese...." A že už asi 15 let.


V té Číně je samý Evropan ... asi dobře platí Grin






To bude motivacni film pro ziskani evropskych dotaci Happy Exteriery upravene na pocitaci. interiery z cinske fabriky s herci z Evropy Happy

Zajimave, kolik masin je potreba, aby vznikl tak jednoduchy nuz, zato v obrovskem mnozstvi. Jen z jedne veci v tom videu jsem dostal husi kuzi - z tech prisernych modrych rukojeti Happy


navstevnik vložil tyto přílohy:
Sni_mek_obrazovky_2023_03_22_v_17.02.31.png.jpg

vaf
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/1/2009
Příspěvky: 326
Pokud to tu bylo, tak se omlouvám za duplicitu a možná za nesprávné vlákno, protože by to v klidu mohlo být i u "švýcarů". Laugh
Nevěřícně jsem si to zkusil... a ono jo!!! Applause


Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris