ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Opinel Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2018
Příspěvky: 818
Pár dní uteklo jako voda a Habr je doma.

Ty kurvy šikmooký to mají ošetřené, že ten vercajk nejde nasadit na jinou osmičku. Respektive jde, ale nejde to zajistit.


janm vložil tyto přílohy:
IMG_7738.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/13/2013
Příspěvky: 1,934
asi dobrej nápad. Ale k čemu ti to je když k vidličce nejde použít nůž ? To musíš mít ještě jednu opinelku v zásobě.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2018
Příspěvky: 818
Je mi to kompletně k ničemu, protože tyhle limitované věci sbírám, takže to skončí tak jak to vidíš na polici.

Nicméně mívám u sebe minimálně dva nože, takže bych si zcela jistě poradil.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/1/2004
Příspěvky: 735
tak jsem zkusil sundat pojistku z Opinelu stejně jako slečna z odkazu výše a musím říct že snadněji a rychleji to už ani nejde vřelý dík Applause Admire Happy
"To ale není spravedlivé!" vykřikl zoufale Mort. "Není spravedlnost, jsem jenom já...." odvětil Smrť
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 1/13/2013
Příspěvky: 375
Olivová rukojeť velikost 6,...nakonec doma nezůstane, tak pokud by se ho chtěl někdo ujmout, než ho pošlu zpět do obchodu....


Bubo Bubo vložil tyto přílohy:
IMG_20230413_171326.jpg.jpg
IMG_20230413_171406.jpg.jpg
IMG_20230413_171848.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/7/2013
Příspěvky: 5,527
janm napsal:
Pár dní uteklo jako voda a Habr je doma.

Ty kurvy šikmooký to mají ošetřené, že ten vercajk nejde nasadit na jinou osmičku. Respektive jde, ale nejde to zajistit.



Jakože to jde jen na tu osmu co je v tý škatuli a na obyč ne??
K vítězství zla úplně vystačí nečinnost dobrých lidí.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2018
Příspěvky: 818
Popravdě nevím.

Důvod si myslím je určité lemplovství při výrobě dřívek.(drážky)

Mám doma asi 40 osmiček a namátkou jsem jich deset vyndal a vyzkoušel.

Korektně oboje šlo strčit jenom do Chaperonu a přiloženému habru.

Zajímavé ovšem je, že je rozdíl i u vidličky a lžičky, které vypadají udělané stejně. Někde jde vidlička zajistit, ale už tam nejde zajistit lžička.

Hele no prostě Opinel .... milimetr sem milimetr tam ... žádný stres Grin


janm vložil tyto přílohy:
IMG_7823.JPG.jpg
IMG_7824.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/7/2013
Příspěvky: 5,527
No, tak to díky za průzkum bojem, to jsi mi ušetřil asi zklamání…. Oni to totiž prodávají i samostatně bez kudly, takže pokud to pak s tím co má člověk doma nefunguje je to úplně na prd…. Nebudeš věřit, měl jsem to predevčírem v nákupním košíku a pak jsem nechal obj. až na další den. Ono to nestojí žádný peníze (něco přes 3 kila), ale nesnáším, když něco koupím a ono to nefunguje….
Tak dík ! Jarda
K vítězství zla úplně vystačí nečinnost dobrých lidí.
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2018
Příspěvky: 107
EM napsal:
...hledal jsem něco jinýho a škobrtnul jsem o tudlencten morapinel...nevím jestlivá je to výhra takhle špičatá potvora, ale jen tak pro zajímavost...
Tahám nejvíc 9


To je čepel ze 106ky?
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2018
Příspěvky: 107
Aby bylo vidět o co jde.....


Hencin vložil tyto přílohy:
mop.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/17/2014
Příspěvky: 2,421
Dnes na🌲Opinel8️⃣


Růža vložil tyto přílohy:
20230430_155908.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/13/2013
Příspěvky: 1,934
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 5/4/2023
Příspěvky: 20
tolokan napsal:

...
Docela mne to zaujalo. A nebo i s nožem .
...


Také jsem na to koukal -- nemáte s tím někdo praktickou zkušenost?

Třeba, jak se používá ta vidlička, když zrovna potřebuju něco ukrojit? :)

Ale vážně -- je to cajk nebo blbost?
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/13/2013
Příspěvky: 1,934
Otázka ?? Na co je tam ten vyraženej háček ? Má to nějaký praktický využití ?


tolokan vložil tyto přílohy:
innpzid6.png.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/26/2007
Příspěvky: 1,388
Nezacvakávajú sa lyžička s vidličkou do seba?
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/12/2015
Příspěvky: 886
Řekl bych, že ten háček je tam z přepravních důvodů.Happy
Prostě se oba nástroje přiloží na sebe a háček na lžíci se zacvakne do otvoru na vidličce.

Mimo byl rychlejší Ok Happy
Učím se z chyb lidí, kteří si ode mne nechali poradit.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/7/2013
Příspěvky: 5,527
aerocamper napsal:
tolokan napsal:

...
Docela mne to zaujalo. A nebo i s nožem .
...


Také jsem na to koukal -- nemáte s tím někdo praktickou zkušenost?

Třeba, jak se používá ta vidlička, když zrovna potřebuju něco ukrojit? :)

Ale vážně -- je to cajk nebo blbost?


Laugh Laugh Chlapi, to je fakt tak nedosažitelný kouknout na začaltek týhle samý stránky???👽
K vítězství zla úplně vystačí nečinnost dobrých lidí.
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 5/4/2023
Příspěvky: 20
No jo -- už jsem si to přečetl :) Ale v popisu té sady mají napsáno, že je to kompatibilní se všemi osmičkami vyrobenými po roce 2000. Hmmm.

Každopádně jsem to dal k ledu: není už o moc složitější mít s sebou celou vidličku a lžíci. A nemusím řešit, jestli zrovna (ne)potřebuju také krájet...
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2018
Příspěvky: 818
Abych tu nešířil paniku.

Vyzkoušel jsem 30 osmiček (počítáno včetně originál habru, který s tím přišel)

Regulérně šla nasadit vidlička do 16 nožů, a lžička do 15 nožů.

Nejhůře si vedl prostřední stojan, kde jsou v zásadě normálně dostupné nože jenom jiný druh dřeva.

Čím je to způsobeno nevím...musela by se udělat pitva a na to nemám žaludek.


janm vložil tyto přílohy:
001.JPG.jpg
002.JPG.jpg

Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 5/4/2023
Příspěvky: 20
janm napsal:


Nejhůře si vedl prostřední stojan, kde jsou v zásadě normálně dostupné nože jenom jiný druh dřeva.



Wow! Pěkná sbírka na testování!

A protože v prostředním stojanu vidím “svůj” #8 black edition, jdu si koupit normální vidličku a lžíci… :)

—— díky za test! :)
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris