ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Opinel Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2018
Příspěvky: 818
vaf
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/1/2009
Příspěvky: 326
Ahoj, dostal se ke mně tenhle kousek - nevěděl by, prosím, někdo jak je starý? Devadesátá léta? Nebo starší?
Díky. V


vaf vložil tyto přílohy:
IMG_20230517_175844_2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/31/2012
Příspěvky: 1,559
Francouze francouzákem😀


Kapol vložil tyto přílohy:
IMG20230706194740.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/11/2020
Příspěvky: 166
Navýšení kapacity picnic setu. Happy


zetorgs vložil tyto přílohy:
20230719_090615.jpg.jpg
20230719_090550.jpg.jpg
20230719_090532.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/14/2020
Příspěvky: 633
Ten olivovy je krasny. Zelenu sedmicku som k nemu prikúpil za 10€.


Evenk vložil tyto přílohy:
IMG_20230720_152407723_HDR.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/15/2007
Příspěvky: 319
Dárek pro dceru k 40cetinám Happy


arashi vložil tyto přílohy:
20230910_162122.jpg.jpg
20230910_162212.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 7/9/2004
Příspěvky: 395
Mon Opinel 😉


santana vložil tyto přílohy:
IMG_20231014_092138337_HDR.jpg.jpg


J'aime mon pays et Paris... mon Opinel aussi!
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/28/2014
Příspěvky: 1,402
Zdravím pánové.
Poslední dobou si řikám že by se mi občas hodila do lesa pilka. Chodim většinou dost na lehko i bez batohu, tak bych chtěl malou do kapsy, z toho mi nejlíp vychází opinel 12ka.
Nehodlám s tím stavět celej kemp, jen občas uříznout větev nebo smolničku.
Máte s ní dobré zkušenosti? Lze do ní sehnat náhradní list? (zběžně jsem koukal a nenašel jsem ho)
Případně, pokud stojí opinel pilka za prd, dejte klidně tip na něco podobně malého Happy
Když se kácí pes, tak lítaji řízky.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 1/13/2013
Příspěvky: 375
Ahoj, Opinel pilku malou používám a jsem s ní spokojen, byť výkonově by byla lepší malá od Fiskars, která je větší, ale váhu má stejnou...


Bubo Bubo vložil tyto přílohy:
IMG_20230520_153007_2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2010
Příspěvky: 2,551
Opinel No12 Into The Ultimate Bushcraft Tool Wink




Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/28/2014
Příspěvky: 1,402
Bubo Bubo napsal:
Ahoj, Opinel pilku malou používám a jsem s ní spokojen, byť výkonově by byla lepší malá od Fiskars, která je větší, ale váhu má stejnou...

Díky za tip, ale fiskars u mě neprojde. Z nějákýho důvodu mi ta značka neni vubec simpatická, a pokud si mužu vybrat mezi dřevem a plastem, tak je opinel jasná volba mrGreen
Když se kácí pes, tak lítaji řízky.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/7/2013
Příspěvky: 5,527
GanGreen napsal:
Zdravím pánové.
Poslední dobou si řikám že by se mi občas hodila do lesa pilka. Chodim většinou dost na lehko i bez batohu, tak bych chtěl malou do kapsy, z toho mi nejlíp vychází opinel 12ka.
Nehodlám s tím stavět celej kemp, jen občas uříznout větev nebo smolničku.
Máte s ní dobré zkušenosti? Lze do ní sehnat náhradní list? (zběžně jsem koukal a nenašel jsem ho)
Případně, pokud stojí opinel pilka za prd, dejte klidně tip na něco podobně malého Happy

Používám ji na zahradě a je dobrá, bez výhrad.
Ale pak mám taky silky (nejmenší tuším pocketboy) no a to je takovej rozdíl do plusu co se týká účinnosti a úchopu, že je to až neuvěřitelný…. Zítra dám foto.
K vítězství zla úplně vystačí nečinnost dobrých lidí.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/28/2014
Příspěvky: 1,402
Věřím že se silky se rovnat nemůže, ale to ani cenou ne? Silky bude tak za dvojnásobek?
Mohl by jsi je zvážit? Jak jsem psal, chtěl bych ji občas vzít do kapsy, a silky na mě působí dost robustně, takže očekávám tak trojnásobnou hmotnost Happy
Když se kácí pes, tak lítaji řízky.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/7/2013
Příspěvky: 5,527
Zdar! Udělám večer…. Teď jen pár info z netu:

Opinel třeba u Krakena na Buschcraftshopu 720 Kč , dle info 100 g

Silky třeba fy Chlebiš z Hlučína 800 Kč, dle info 220g

Ale, a to je zajímavé mají tam i Silky s 18 cm (F180-8) za 600 Kč a váhou 180g
Tu mají i v provedení F180-14 fine (jemný zub)

Rozdíl jsem v popisu u Silky objevil v materiálu rukojeti, kdy pocket boy má ocel/guma a levnější modely plast/guma

Výhodou Silky je plastové průhledné pouzdro s ocelovým okem pro zavěšení na opasek nebo batoh….🤠✌️

(Na e-shopu uvedeno vše skladem, zkušenost s nimi nemám, ale asi budu mítLaugh ….. že jsem se do toho motalOh No )
K vítězství zla úplně vystačí nečinnost dobrých lidí.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 7/9/2004
Příspěvky: 395
K tomu videu, vidím dva nedostatky.1. oslabení rukojeti v čepu, 2. narušení skvělé ergonomie úchopu želízkem, které je zrovna v zavřené poloze. Za tu práci to nestojí.
J'aime mon pays et Paris... mon Opinel aussi!
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2018
Příspěvky: 818
Já jenom k té averzi K Fiskarsu ...

Mám Opinel pilku a dvě od Fiskarsu. Nosím jenom ten Fiskars protože je to lehké, řeže to dobře a je to skladné.

Já bych tedy ten odpor zkusil překonat :D

Píši o tomhle:



Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/23/2019
Příspěvky: 1,365
Ahojky, jenom pro zajímavost.

https://www.gardentech.cz/rucni-pilky-husqvarna/pila-prorezavaci-skladaci--180mm-husqvarna/

Já mám tu 220 mm a velká spokojenost. Před tím jsem měl kde co, ale tahle je zatím nejlepší koupě. K Fiskarsu se nevyjádřím, neměl jsem tu čest Happy

Chlapi měli v Lipové Silky a trochu jsme testovali.
Byla o něco delší, než ta HQ.
Do čerstvého dřeva, byla lepší Silky, do suchého HQ.
Řezaly velice podobně Ok
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 2,438
Já docela dost používám tu husgvarnu a jde to s ní.
Ale v německu jsem odzkoušel silky 360 bigboy
a to je mazec. S ta cena za ní taky😀😭


Roman5 vložil tyto přílohy:
IMG_20240301_WA0060.jpg.jpg
IMG_20240301_WA0063.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/28/2014
Příspěvky: 1,402
HQ jsem měl taky v hledáčku, už jsem jí měl i v košíku, ale pak jsem to zahodil s tim, že je velká, to v kapse nosit nechci mrGreen
Velikostně a ted už i váhově (díky Jardo) mi pořád nejlíp vychází ten opinel.
Ale všem moc děkuju za tipy na jiný pilky. Admire třeba ta silky f180 za 600,- je velký lákadlo.
Skoro mám ale pocit že už je to na přesun do jinýho vlákna, od opinelu už to dost ujelo Laugh
Když se kácí pes, tak lítaji řízky.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/7/2013
Příspěvky: 5,527
Tak, slíbený fotky a už to dál do Opinelu cpát nebudu….
A taky omluva, teprve, když jsem fotil, zjistil jsem, že ta Silky je 17…. Pak nemá mít lepší výkon, že?!…. Zajímavé je, že i tak váží 220 a Opinel těch 100 g
Zajímavé taky je, že otevřená je o kus větší a zavřená zdaleka tak ne…


Jardah vložil tyto přílohy:
IMG_1663.jpeg.jpg
IMG_1665.jpeg.jpg
IMG_1664.jpeg.jpg


K vítězství zla úplně vystačí nečinnost dobrých lidí.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris