ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Hejkal von Sovinec Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 1/10/2008
Se ke Karlovi připojuju, tvar čepele je moc povedenej. Tedy, z mého pohledu a způsobu používání. Jasně, že ozdobně ležet, a krájet, a zase ležet a zdobit ... Laugh
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
Hrubec dřevorubec.
Jo, každej to čeká, když je jeden chlap jak hora a ještě navíc dřevorubec, tak dokáže po pár pivech vymlátit hospodu. No asi bych to dovedl, co by ne, ale čím víc jsem v lese, tím míň mám rád lidi. Tak proč bych vlastně chodil do knajpy. Nejvíc mě štvou houbaři. Ne takoví ti tiší osamělí co s košíkem meditují v mechu, ti jsou v pohodě, s těma se dá i mluvit. Ale ti barevní uřvaní papoušci co kolem sebe trousí v lese papírky od tatranek mě štvou neskutečně. Ani to hovno s papírem po sobě nezahrábnou a já pak do toho šlápnu když dělám probírku... No jasně, nadělám v lese taky randálu jak hrom. přijedu traktorem, nahodím motorovku a kácím, dokud nemusím doplnit benzin v pile. To si ale pak hrozně rád sednu na skácený kmen, vytáhnu termosku s čajem, a právě tuhletu kudlu s dřívím ze stoletého dubu a zakrojím si kus chleba se špekem, nebo se sýrem. To pak je chvilka, kdy moje duše v tom tichu lesa zpívá... a hele sojka, ani si mě nevšimla a nenadává, támhle lišák na svých toulkách... Proč bych měl chodit do knajpy, když tu mám tuhle prima společnost, ticho a tuhletu festovní kudlu. Povrch střenek je jen tak ořezaný nožem, kus je omotaný konopným provazem a je to hrozně prima, když to v mých dřinou ztvrdlých prackách neklouže. Čepel ze staré oceli 19 356 má povrch ponechaný po kalení a myslím jí to sluší tahle patina. Pojistka sovinecká, černěná kovářsky... Jo za kovářem se musím stavit, ať mi snýtuje přervaný řetěz na stahování. Taky prima morous. Nemluví, mlčí, můžeme spolu klidně hodinu v tichu pít čaj pod širou oblohou a u toho krájet klobásu každý tím svým....

Prodáno

Hejkal von Sovinec vložil tyto přílohy:
P1200503.JPG.jpg
P1200505.JPG.jpg
P1200506.JPG.jpg
P1200510.JPG.jpg
P1200511.JPG.jpg
P1200512.JPG.jpg
P1200515.JPG.jpg
P1200518.JPG.jpg
P1200520.JPG.jpg

Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/26/2011
Tak jestli se Ti, Hejkale, něco opravdu, ale opravdu v poslední
době povedlo, tak je to tohle. Jako fakt! Včetně nože. Myslím, že mně znáš natolik dobře, že budeš vědět, co to je ode mne za kompliment, když Ti řeknu, že tady více netřeba něco dalšího říkat...
Posláno:
Pokročilý
Taky se mi líbí tenhleten oďoubanej povrch. A ty poklice na čepu Laugh
Pěknej kousek.
Posláno:

Štamgast
Výstava nožů Novoměstská radnice Praha. Jo, přijeďte se v neděli podívat na spoustu pěkných nožů. Jsem sice vyprodaný, ale můžeme se tam potkat a poklábosit. Najdete mě tam buď u stánku FildaS knives (ten ještě vyprodaný není.) a nebo u žulového baru. Možná budu mít i v kapse něco na ukázku... Jestli mě v davu nepoznáte, ptejte se ostatních... 🙂 Těším se Hejkal.

P1200556.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Oďubanec.
Sedím si tak tady v lese, ve své sněhem zapadané loupežnické chaloupce, ďoubu do dubového dřívka ručky tohohle nožíku a přemýšlím, jestli jít v tom mrazu ven loupit, nebo ne. Už je advent, lidi mají vánoční náladu moc nedávají pozor, takže vytáhnout jim z kapsy pár grošů je docela snadné. No ale co když jim zrovna ty mince budou chybět na nějaký dárek pro někoho blízkého, nebo na tu rybu ke štědrovečerní večeři. To bych jim zase zkazil ty vánoce. Zatracenej svátek tohleto narození spasitele. Zvlášť pak pro loupežníka co má lidi rád a je mu líto je zrovna teď okrádat. Nojo, kdo ale spasí mne, starého loupežníka? Budu já mít na tu rybu nějaký ten peníz, nebo ji mám jít zase jako vždycky upytlačit? Asi jo, cestou v lese čmajznu nějaký ten stromek, u mlynáře smetu v noci trochu mouky z trámů, ať máme vánočku a v zahradě mu seberu pár jablek co nechal na stromě. Naleštím je sádlem, co jsme vyškvařili z divočáka co jsem ho tuhle upytlačil a nakonec to snad tak hrozné vánoce nebudou. A nebo bych taky mohl tuhle kudlu prodat. Čepel má z poctivé 19 356 hezky do tenka vykované a vybroušené, dřívko ze stejného dubu jako mám doma stůl, ovinutí z konopné šňůry, v ruce sedí moc příjemně. Kapra jsem s ním ještě nekuchal, takže rybinou nesmrdí, pouzdro má ze staré žíněnky, kterou ještě cvičenky v sokole leštily zadkama. Celkem 185 mm, s čepelí 89 mm se ani krajíce chleba nezalekne. Jo a když jsme u toho krajíce, jdu si ho namazat tím sádlem. I pár škvarků tam někde zbylo.

K prodeji

P1200574.JPG.jpg
P1200576.JPG.jpg
P1200578.JPG.jpg
P1200580.JPG.jpg
P1200583.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Koukám, že jsi i trochu té mouky nakonec smetl ... hezkej nožík.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Tá rustikálnosť v každom z týchto nožov je to podstatné a esenciálne.

Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:

Štamgast
Thin 8teen - Nerozhodná.
Osmnáct centimetrů už je dost na všechno, i krajíc uřízne. Jen se holka musí rozhodnout, jestli chce ozdobně ležet na stole, nebo raději být po ruce v kapse. Jestli jsou hezčí šatičky bílé, nebo černé, v tom jasno taky nemá, protože ta zlatá barva kočičího zlata sluší stejně tak ebenu, jako bílé kosti. Holka ostrá jako břitva s čepelí 97 mm z oceli 19 356. Schovaná v koženém kabátě ze staré žíněnky.

Prodáno

P1200584.JPG.jpg
P1200589.JPG.jpg
P1200564.JPG.jpg
P1200566.JPG.jpg
P1200591.JPG.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 11/20/2020
Pěkný ebenokosťaček👍
Posláno:
Pokročilý
Ochutnávka už byla k vidění s oďoubanou střenkou o kus výš ...
...to se holka rozhodovala dlouho. Laugh Ovšem, je pěkná z obou stran.

Posláno:

Štamgast
Indián. Bude asi pod stromečkem, ale tajné to není. Kování z alpaky, tyrkis a akátové dřevo s vypálenými indiánskými motivy. Vypalování z atelieru Kakoza.cz. Ocel jako obvykle 19 356, příložky nerez. Rozměry nevím, už je na cestě k majiteli.

Prodáno

P1200642.JPG.jpg
P1200644.JPG.jpg
P1200646.JPG.jpg
P1200647.JPG.jpg
P1200649.JPG.jpg
P1200651.JPG.jpg

Pet
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/4/2008
Pěkný zoban, na těch bolstrech.
Posláno:
Pokročilý
Pěknej kousek. Jakpak se brousí ten tyrkys ?
Posláno:

Štamgast
Překvapivě celkem snadno, Zvláštně to smrdí...

@Pet -ten zoban mě na tom taky baví. Je v tom tak trošku skrytý orel...
Pet
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/4/2008
Ten nůž mi úplně evokuje indiánský totem, jestli jsi to měl i takhle v plánu. Moc pěkný kudel.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/11/2012
Krásný indián gratulace novému majiteli Ok
Posláno:

Štamgast
Švestkáč. Docela velký kuchyňák se švestkovou ručkou a mědí podloženými nýty. Rozměry už nevím, někde už něco krájí v kuhchyni...

Prodáno.

P1200601.JPG.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 11/20/2020
Chlebíček i nůž jako s pohádky
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/26/2011
Švestkáč vypadá skvěle! A orel na těch fotkách má fakt přísný pohled. Sen, dostat takovou kudlu...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum