ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
oOvOo Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 1/3/2007
Příspěvky: 357
Všechny Vas tu zdravím
Je tomu více než rok co jsem objevil Vaš web a začal si jej pročítat. Na "svém" (už nevím u koho jsem tento nuž na webu viděl, vyrabím jej hodně podle jeho vzoru Sad moc se autorovi omlouvám) prvním noži již pracuji, ale čeká mě ještě na něm moc práce nebo spíš zábavy Wink Ale nejdříve by jsem Vám ještě chtěl ukázat mou práci ze školy která se taky týkala nože. Rád si vyslechnu Vaše názory a připomínky a snad si vemu poučení pro příště, jsem totiž právě vystudovyný umělecký rytec kovu, škola mi dala nějaký ten základ a teď by jsem se to konečně rád naučil.
Ondra


oOvOo vložil tyto přílohy:
DSC04314.JPG.jpg
DSC04312.JPG.jpg
DSC04324.JPG.jpg
DSC04326.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 1/3/2007
Příspěvky: 357
(nůž není zrovna nejlépe nafocen fotil mi to spolužák)
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 1/3/2007
Příspěvky: 357
Sad žádný ohlas,ani ten záporný?
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/14/2005
Příspěvky: 2,317
No mně se rytiny na nožích obecně nelíbí (a to ani ty menší, natož něco takovýho), ale odhlédnu-li od této skutečnosti, tak je to podle mého pěkně provedená prácička - slon (ale i ostatní) jak vymalovanej. Tvar čepele taky klasika - k té rytině se hodí (či spíš naopak - rytina k noži).

Kdybych někdy na rytiny na čepeli změnil názor, tak tenhle by se mi líbil.
Jsem patriot, ale léčím se...
Mat
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/3/2006
Příspěvky: 7,102
Tak jó. Na mě je to moc zdobený. Práce je to jistě krásná, ale mě to nesedí, je to jak od rusáků. Ale jinak, pokud by to byla kovová plastika s motivem AFRIKA, no proč né. Mat Happy
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/14/2007
Příspěvky: 5,975
Jeden takový ve sbírce by se mě líbil,alespoň by byla trochu změna styluWink.Jinak jak řekli kluci,pěkná práce a hlavně děláš to co Tě baví a pravděpodobně se tim jednou budeš i živit a to je terno Happy. PS:chtěl bych někdy vidět jak tohle vzniká,moc mě to zajímá.Co třeba ukázka na příštím PPN u Westyho?Doufam teda,že se uskutečníHappy.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/6/2005
Příspěvky: 610
oOvOo napsal:
žádný ohlas,ani ten záporný?


Kdyz teda chces Happy Rytiny dobry - hlavne slon a listi, kocky na druhej strane nejsou na fotce videt. Nuz asi dost nepouzitelnej jako nuz - nizky vybrus -> tupy uhel -> moc rezat nebude.
neca eos omnes, deus suos agnoscet
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/21/2005
Příspěvky: 239
Líbí se mi ta kočka z první fotky, ta nekropenatá, je taková pohyblivá, stejně tak ten slon. Hodně lacině působí ten nápis AFRICA a rušivě ty geometrický ohraničení - ale to je jenom můj subjektivní názor, je to věcí vkusu. Taky se mi tam nelíbí ta přeplácanost, jedno zviřátko z každý strany čepele by mi stačilo. Ale nééé že bych nedokázal ocenit tu práci a dovednost, něco takovýho já prostě neumím a umět nikdy nebudu, kreslím jako předškolák.
Moc hezky jsi napsal to, že ve škole jsi získal jenom základy. Určitě to máš v hlavě srovnaný, protože dneska je každej čerstvej absolvent čehokoliv hnedka mistrem světa amoleta. Takže jako každýmu kdo něco umí a chce se dál zdokonalovat Ti fandím.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/1/2006
Příspěvky: 3,003
Zdar Ondro,
nenapíšu asi nic jiného než ostatní, protože taky nemusím zdobené nože. Musím ale uznat, že práce je to určitě pořádňácká a pečlivá. Ten nápis AFRIKA se mi na tom nelíbí vůbec, nehodí se tam, dle mého názoru. Určitě se najde spousta lidí, kterým se tyhle věci líbí, tak Ti přeju aby Ti to pěkně odsejpalo a aby se Ti dařilo.
Jak říká anrdoctonus, taky neumím vůbec kreslit, zvládám čtverečky a kosočtverečky Laugh
Na PPN u Westyho byl jeden rytec, tuším Honza (omlouvám se na další jméno nebo nick si nevzpomenu) a ten ukazoval svoji práci a měl s sebou dílničku, takže jsem si vykoušel "dloubat" do měděného plechu a možná by mě to bavilo, jenom já bych se vydal cestou jednoduchých geometrických vzorů a linií, teda pokud bych se vůbec někam vydával. Wink
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/9/2002
Příspěvky: 4,950
Tak já taky: (všecko píšu s tím, že já bych to nedovedl!)
"řemeslná" práce určitě bezvadná. Svůj styl teprve hledáš a postupně ho najdeš, takže mně se zdá, že jsou ty jednotlivé styly trochu neorganicky spojené - figurální rytina, k tomu arabesky jenom v ploše - nedoryté prostorově - a stuha s nápisem, vykopírovaná z Wordu (Sad). A to všechno kdyby bylo na "plocháči", tak řeknu bezvadný, ale Ty sis vybral nůž, a to tvarově naprosto nepoužitelný a jasně si jen na něco hrající - připadá mi to jako žebřiňák s gotickými kružbami... Pokud chceš rýt zbraně a nože, měl bys možná nejdřív poznat, k čemu je zbraň a nůž a potom uvidíš, co a jak a kam rýt.
Moc Ti držím palce.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/14/2007
Příspěvky: 2,648
Přidám se k Surgovi: pokud chceš tady předvádět rytiny, tak musíš především na funkčním, a dobře provedeném noži. Rytinám moc nerozumím, ale leccos se tu dá taky najít-např.vlákno štefan. Je vidět, žes na tu školu nechodil zbytečně, cestu ale budeš hledat a nesmíš se vzdát. Přeju hodně trpělivost a dostatek inspirace.

Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom MISTR. Pokud nejsi blb.
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 6/25/2007
Příspěvky: 42
zdarec. Rytiny se mně na nožích moc nelíbí ale jinak supr práce. Typuju žes studoval v Uherskym Brodě?? jesli jo tak to sme spolužáci akorat ja su na Technik Puškař............
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/1/2004
Příspěvky: 1,446
Tak pokud taky můžu tan slon vypadá dobře
Ale jako celek mi to připadá jako kdybych ukoval bránu a splácal bych tam románský prvky s barokem a secesí do kupy.
Vým že je za tim nekolik desítek hodin práce.Chce to kombynovat veci který se k sobě hodí.
A míň někdy znamená víc. to příjde z obmakanejma hodina,hce to delat, delat, delat.Happy
s železem to je jak plastelínou
dmz
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/30/2006
Příspěvky: 1,868
oOvOo psal, že se jednalo o školní práci, takže předpokládám, že čepel dostal (tedy nevybíral) - a co se tématu týče, tak netuším, jakou měli "svobodu" při výběru. Podle mě se jedná o etudu - prostě o cvičení. oOvOo by se mohl vyjádřit jak k výběru čepele, tak k výběru motivu.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/31/2005
Příspěvky: 897
Nedá mi než taky malinko zapojit, ale s malinko větším nadhledem... Ondro, super jsou na tobě dvě věci... Něco máš v hlavě, něco v rukách (a není toho málo)... Takže pokud se na tomhle fóru zeptáš na nůž, budeš to mít těžký Laugh, na druhou stranu všichni uznají, že tvoje práce je dobrá...

Za sebe říkám, že se mi ta práce líbí, i když bych některý věci řešil jinak. ALe o tom to je... Každý má jiný vkus a pokud se ten nůž tady moc nelíbí jako celek, věř mi, na 100% se najde člověk, kterej z něj bude urvanej... A o tom to je... Časem se naučit, aby "produkty" se líbily normě Laugh
Ne, teď si dělám legraci, ale je fakt, že existuje určitý soubor nepsaných (a možná i psaných) pravidel, jak by to asi mělo...
Těším se na tvoje další lepší a lepší práce...

Last note: taky si pamatuju, jak tu kdosi kdysi kritizoval Štefana když tu byl poprvé... Tímto zdravím na Slovensko a želám veĺa úspechov... Člověče, koukej sem už něco dátWink
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/5/2005
Příspěvky: 6,607
Rytiny na nožích jako většina nemusím a pokud má být školní práce zdařilá měl by ten nápis uvádějící hodnotícího v obraz být asi zbytečný,mělo by to z něj vyzařovat(nevím jak to formulovat,ale měl by to říct sám)Rytiny jsou pěkně provedené i když pár detajlů tam nesedí.Wink A taky se mi to zdá být celkem přeplácané....Na téma afrika bych si zvolil zebry nebo pakoně v úprku na jedné straně a na druhé smečku lovících lvic.(tak ze dvě ze tři s motivem savany)To je podle mně afrika v její každodennosti z té hezčí a přijatelnější strany.Těžko bych zvěčňoval do rytiny podvyživené domorodce s největší pravděpodobností HIV pozitivní...Sad Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/14/2007
Příspěvky: 2,648
Ládes: neříkals naposledy něco o rytí do oceli? Prosím Tě NEEEEE.Angry Angry Angry

EDIT: Nemusíš umět taky všecko!Laugh Laugh Laugh

Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom MISTR. Pokud nejsi blb.
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/31/2007
Příspěvky: 197
Každý začiatok je ťažký, nehovoriac o tom, že je to zadanie zo školy. Ja som videl môj učňovský výplod po dvadsiatich rokoch pod vytrínou v škole. Hrôza. Teraz by som to určite tak nerobil. Vtedy to bola bomba. Ondro to niekam určite dotiahne. A ako to tu niekto spomenul, Je milión ľudí, ktorí budú nadšení z jeho práce.
Držím palce.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/16/2005
Příspěvky: 1,343
Ondra
tak škola Ti dal základ,technicky je to špica,ale ja mám problém len doladením.Maš čepel klasicku americku,mohol by si tam dat americké motyv,a trošku menej neuškodí.
Samozrejme to je len moj názor,a moje skusenosti ,každopádne mal by si trošku viac kreslit aby si mohol zo seba dostat maximum.Každopádne ale Ti držím palce Tiež,hlavne aby sy v tom našiel sám seba,a mal s toho radost Ty.Ked potrebuješ poradit tak napíš kludne ked viem tak pomožem.Maj sa.
Stefan
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/14/2007
Příspěvky: 2,648
Štefane, dobře´s to napsal, je vidět, že máš k věci velmi blízko a seš o kus dál. oOvOo: měl by ses se Štefanem stavit na pivko, myslím, že by ti to dost dalo.

Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom MISTR. Pokud nejsi blb.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris