ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Brusky TORMEK Možnosti
CAR
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 1/20/2015
Kontroluj si vlnku, abys ji mel pri brouseni porad cca uprostred kotouce.

S tim, co pise Karlson, souhlas.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/25/2021
Nove hracky pre moju T4 od Hansa su doma. dufam, ze to s nimi pojde podla mojich predstav Grin Grin Grin

hyperon vložil tyto přílohy:
IMG_20220906_131840.jpg.jpg
IMG_20220906_131432.jpg.jpg
IMG_20220906_131454.jpg.jpg

dub
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/15/2010
Paráda, ať slouží k plné spokojenosti. Pak dej vědět, jak to brousí Happy. Také jsem po těch jeho kotoučích pokukoval, ale zatím jsem na klasických kamenech a pro mou potřebu stačí. Největší radost mám z Rozsutce, jako finišer je prostě superHappy
Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/25/2021
dub napsal:
Paráda, ať slouží k plné spokojenosti. Pak dej vědět, jak to brousí Happy. Také jsem po těch jeho kotoučích pokukoval, ale zatím jsem na klasických kamenech a pro mou potřebu stačí. Největší radost mám z Rozsutce, jako finišer je prostě superHappy

na ten rozsutec citam vsade chvalu, ale zatial som nad jeho kupou prilis nerozmyslal a ani som ho nikde pre T4 nevidel.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/7/2022
Zdravím!
Dlouho jsem pročítal celé toto vlákno a rád bych položil dotaz k výběru brusky Tormek na hobby broušení: Rád bych si pořídil menší T-4 se základním kotoučem SG-200, k ní diamant na rovnání a nové samocentrovací úchyty na nože KJ-45 i KJ-140 mm. Vystačím si s tímto vybavením na solidní broušení kvalitnějších německých nožů typu Wusthof Classc Ikon s tvrdostí 58? Na směs obyčejných levných kuchyňáků předpokládám ano, na nich se budu učit. Podle předchozích příspěvků v tomto vlákně snad základní kotouč stačit budeHappy

Nemá někdo zkušenost, zda-li do KJ-45 lze uchytit malé žiletkové nože robotické sekačky a na T-4 nabrousit? Přijde mi škoda to vyhazovat.
Stejně tak nože do drtiče větví, bylo by možné je s popsaným vybavením nabrousit?
Předem díkyHappy
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/1/2017
Principálně lze brousit vše, co se rozměrově na brusku vejde.

U těch žiletek může být problém s jejich malými rozměry a malým úhlem ostří (ostří příliš do špičky). Asi se stane, že broušení budou bránit čelisti upínacího přípravku (budou překážet - zasahovat do kotouče). Tady bych si asi koupil levný upínací přípravek jiné značky a čelisti zbrousil do špičky tak, aby nepřekážely. Bylo by to jednodušší, než vymýšlet nějaké přípravky pro uchycení apod. Podle zkušeností s broušením a zvoleného kotouče bych popřemýšlel s broušením po směru otáčení kotouče (eliminace zapíchnutí žiletky do kotouče). Zvláště když bude žiletka v přípravku uchycena jen za kousek…

Drtič větví - neznám rozměry. Buď to bude bez problému, nebo postup jako u žiletek.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/7/2022
Tak na nožíky do robotické sekačky jsem našel video ... cca od 23. minuty.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/19/2022
https://www.dictum.com/en/sharpening-devices-for-grinders/dictum-japanese-grinding-wheel-grit-1000-716040

dobry den, zhanam orig grit1000 na t4, myslel som ze sa nevyraba, narazil som tu na tento link, mate s nim skusenost co je to zac?, ak sa jedna o noze tak ake vysledky ma kotuc na t4 diamant grit1000?
dub
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/15/2010
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum