ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
LED svítilny III. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/22/2005
Co tak studuji a doma porovnávám, strašně záleží na reflektoru, jinak se i 3000 vs 1600lm tváří kolikrát podobne. Třeba stará PD35 s prehledem presvitila cyklosvitilnu Fenix BC30r s 1800lm. Sice ne do šířky, ale působilo to mnohonásobně víc.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/29/2009
Ppeťo...u Tebe to je jedno jakou, stejně ji pošleš dál Ok Admire Wink
Kontakt pouze email,PM ne.Děkuji
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/31/2012
Tak teď nevím jestli teda E30R pro kterou sem byl rozhodnutý, nebo E35V 3.0 když stojí stejně???
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Pro mne by to byla jednoduchá otázka, kapacita baterie 3500 vs 5000 mAh,
Pro mne je 18650 už překonána a novou svítilnu už jen s novým typem......
Navíc USBc jako univerzál který dobiju čímkoli, pouze pokud je pohodlí magnetického konektoru extrémně důležitý parametr dává mi to smysl.
Jinak USBc budu mít v autě, doma, v kanceláři i u známých kam přijedu odpoledne na kole s omylem nedobitou svítilnou.
Jinak s držákem na kolo je moje PD 36r neskutečný luxus nočních výjezdů.
Jarda

PS, jinak tyhle svítilny jsou pro mne neuvěřitelnou ukázkou, kam jsme se v civilním sektoru za tak neuvěřitelně krátkou dobu posunuli. Takhle výkonné světlo s baterií 5000 mAH za 2100,- je pro mne Applause
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/20/2010
Rozhodni sa podľa napájania. Pokiaľ máš kopu 18650, ber E30R.
Len dosah 203 metrov je slabota, to je tak do mesta.

Pokiaľ ti to je jedno a máš nabíjačku, kde sa zmestí 21700, ber E35.
Aj keď, riešiť sa to dá aj káblom. Otázka je potom, dokedy tá krytka udrží vodu vonku.
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:

Štamgast
Mě by zajímal v reálu rozdíl E35 vs třeba ta PD36r.. 3000 vs 1600 lm
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Péťo u takhle mrňavý svítilny je to skoro jedno i těch 1600 je moc (chlazení)
Správně jsi napsal, že je to hodně o tom reflektoru a tam mě teda hodně zajímá ta TK22UE, na tu jsem čekal až ji udělají s tím novým napájením je to pořád vlastně edc rozměr, ale ten reflektor tam udělá svý...

pro Svajciar E35V má konektor na baterii, takže je schovaný uvnitř pod závitem, méně pohodlné za to velmi spolehlivé řešení ...
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/1/2009
Jen je škoda, že ta TK22UE nebo TK22 (to je jedno) nemá ukazatel stavu nabití baterie. To už by byla doma. Je to dost komfortní a zvykl jsem si na to. M.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/20/2010
Jardah napsal:
. pro Svajciar E35V má konektor na baterii, takže je schovaný uvnitř pod závitem, méně pohodlné za to velmi spolehlivé řešení ...

Nepozeral som sa na detaily. Uprednostniť spoľahlivosť pred pohodlím je dobré. Dnes sa to väčšinou robí presne naopak.
USB na batérii je podľa mňa také EDC riešenie. Lebo nabíjať týmto spôsobom viacbatériové svietidlá, tu už asi nebude ono. Nabíjačka s displejom pre každú pozíciu, kde si pozriem aktuálny prúd, celkový prúd, napätie a pod. - to je najlepšie riešenie.

Inak, pre nabíjanie cez USB sú tiež také USB medzikusy na kábel, kde ukazuje parametre, Super vec, keď chce človek vedieť, koľko prúdu v priebehu fáz nabíjania zožerie napr. mobil.
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:

Štamgast
shimmy22 - ten ukazatel v čudlíku se mi taky líbí, tk22 ho nemá, ale ukazuje vybití prý zablikáním hlavní led... ale ta barevná ledka v čudlíku by byla dobrá
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
ahoj, dokáže mi někdo poradit zda si mam vzit

https://www.mujnuz.cz/svitilny/led-svitilny/fenix-e16-portable-edc-flashlight-700lm.html?listtype=search&searchparam=fenix

nebo

https://www.fotopasti.cz/elektronika/led-svitilny-pro-lovce/led-svitilna-olight-s1r-baton-900-lm?g=1&gclid=CjwKCAjwq_D7BRADEiwAVMDdHn3aA8XGoRD75DcVxA-rWeGx_I5iLPMgjX8KgapSWstRHczpLPul5hoCmGsQAvD_BwE

nebo

https://www.svitilny.eu/nabijeci-svitilna-olight-s1r-baton-ii/prod_987.html

cenově se mi nejvíc líbí Fenix, o kolik a v čem je lepší Baton I a II
najde se někdo kdo má obě firmy popřípadě všecky?

děkuju moc
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/10/2018
S Olightem zkušenosti nemám, ale E16 svítí žlutě, což mě nebaví. (přijde mi to jako, když to nesvítí, ale někdo tu žlutou má zase rád kvůli očím - já preferuji bílé světlo)

Mám tu jednu vlastně novou E16, tak se ozvi :D

vpravo je E16 - vlevo E 15

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/1/2009
Ppetr napsal:
shimmy22 - ten ukazatel v čudlíku se mi taky líbí, tk22 ho nemá, ale ukazuje vybití prý zablikáním hlavní led... ale ta barevná ledka v čudlíku by byla dobrá

To je právě to. Zabliká až je vybitá a to je pozdě.
Posláno:
Štamgast
Měl bych dotaz zda máte někdo svítilnu Fenix PD40R V2.0. Jde mi o přímou zkušenost (ne o domněnky) a její případná negativa, která mě nenapadají.

https://www.kronium.cz/nabijeci-svitilna-fenix-pd40r-v2-0/prod_2275.html

Primárně se mi na ní líbí systém rozsvěcování, kdy není nutno mačkat třikrát dlouze, dvakrát krátce a občas na tři až pět vteřin podržet tlačítko. Happy

Tady to ovládání vypadá jasně a srozumitelně.

Díky za jakýkoli postřeh.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/31/2012
Tak sem si konečně objednal Fenix E35 V3.0, a už se těším na porovnáví se starým Led lenserem, rozdíl tam jistě bude značný Happy
Na PD40R V2.0 sem se při výběru díval taky, ale nechtělo se mi zase utrácet toliko peněz za svítilnu se kterou se bude ráda hrát má 4 letá dcera a to zapínáním točením nevím má doměnka Laugh je že se to ochodí a nebude fungovat, něco podobného sem kdysi měl sice ne renomované značky, ale přeci jen už bych si netrouf na tento způsob spolehnout...
Posláno:

Štamgast
Janm: tuhle svítilnu nemám ale za otočný spínač budu lobovatOk
Otočný spínač mám na Fenix SD20 na potápění (předpokládám že systém je stejný)
Funkčně naprosto super, žádné titěrné tlačítko a klikání a prima obsluha i v tlustých rukavicích. Měl jsem obavy z písku pod kroužek ale obavy byly zbytečné. Ale nechají si ten systém taky zaplatit nějakou kačkou navíc Sad
Posláno:
Štamgast
Díky za "nakopnutí".

Už se nabíjí. Magnetický kroužek jsem vyzkoušel nanečisto a dost se mi to líbí. Odpor tak akorát.Ok

Jak to svítí naplno nevím, baterie je vybitá.

*kdyby někdo chtěl mojí RC11, tak je v inzerci.

Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2009
Mě na tom Fenixovském kroužku pobavilo jen to, že mnohem propracovanější a už ze své podstaty spolehlivější "Ring" řešení (magnetický=bezkontaktní, včetně možnosti analogové regulace jasu místo poblblých skoků) má už pár let ve své "vícebarevné" řadě SRT ("Smart Ring Tactitcal") Nitecore - zatímco tady u PD40 se "mechanické" řešení inzeruje div ne jako "zásadní výhoda"... NoNoNo
Posláno:

Štamgast
Ale prdlajzWink ...už tak 3 roky zpátky minimálně to měl Fenix na SD11 Ok tak že kroužek na zapínání žádná novinka není. Novinka je svítilna jako celek v nabídce.
A spousty lidí vedou diskuze jestli jo nebo ne a pohled na věc každého co mu vyhovuje a k čemu to potřebuje Wink
Posláno:

Štamgast
Fénix SD20 co mám bude ještě starší jak 3 roky a kroužek funkční Ok

Dudulik vložil tyto přílohy:
20201012_100000.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum