ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
LED svítilny III. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/8/2008
Decathlon - MOONLIGHT USB 500 CAPERLAN
Mne sa osvedčila táto aj farebne.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/5/2013
Olight Baton 3 White Premium Edition 1200 lm - limitovaná edícia

Pokukoval som po tejto sérii už dlhšie no bateriek mám tak akurát tak som odolal.
No pred pár dňami na mňa niekde vykukla táto bielo čierna kombinácia a bolo.
Olightov som mal už viac a každý mal top spracovanie,tento nieje výnimkou.
Magnet na vrchnáku púzdra drží pevne,tak isto baterka v púzdre.
Na púzdre zvonku je indikátor ktorý sa rozsvieti po odklopení vrchnáku a ukazuje
stav nabitia púzdra.Vnútri púzdra je indikátor nabitia baterky ktorý sa rozsvieti
po jej vložení do púzdra.Na samotnej baterke je v tlačítku indikátor stavu nabitia
ktorý sa rozsvieti po jej zapnutí.Pri slabom stave nabitia sa dá dať baterka
rozsvietená do púzdra ktoré potom funguje ako prídavná batéria a môžete pokojne
svietiť ďalej,baterka Vám z púzdra určite nevypadne.Po zaklopení vrchnáku sa
baterka automaticky vypne.Tlačítko sa dá zablokovať.
Má 5 režimov svietenia + stroboskop.Na konci baterky je magnet na prichytenie.
Klip je topOk ,dvojsmerný.Pripnete si ju jak na popruh batoha tak aj na šiltovku.
Vo vrecku si miesto určite nájde,vo voľnom čase si predsa nemusíte cvakať len
s nožom.Happy A keďže biela priťahuje bordel dostala aj ďalší futrál.

manuel noriega vložil tyto přílohy:
1a.jpg.jpg
2a.jpg.jpg
3a.jpg.jpg
4a.jpg.jpg
5a.jpg.jpg

Že nedostanete vždy, čo chcete, je niekedy obrovské šťastie.
Dalajláma
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/21/2007
manuel noriega napsal:
Olight Baton 3 White Premium Edition 1200 lm - limitovaná edícia

Pokukoval som po tejto sérii už dlhšie no bateriek mám tak akurát tak som odolal.
No pred pár dňami na mňa niekde vykukla táto bielo čierna kombinácia a bolo.
Olightov som mal už viac a každý mal top spracovanie,tento nieje výnimkou.
Magnet na vrchnáku púzdra drží pevne,tak isto baterka v púzdre.
Na púzdre zvonku je indikátor ktorý sa rozsvieti po odklopení vrchnáku a ukazuje
stav nabitia púzdra.Vnútri púzdra je indikátor nabitia baterky ktorý sa rozsvieti
po jej vložení do púzdra.Na samotnej baterke je v tlačítku indikátor stavu nabitia
ktorý sa rozsvieti po jej zapnutí.Pri slabom stave nabitia sa dá dať baterka
rozsvietená do púzdra ktoré potom funguje ako prídavná batéria a môžete pokojne
svietiť ďalej,baterka Vám z púzdra určite nevypadne.Po zaklopení vrchnáku sa
baterka automaticky vypne.Tlačítko sa dá zablokovať.
Má 5 režimov svietenia + stroboskop.Na konci baterky je magnet na prichytenie.
Klip je topOk ,dvojsmerný.Pripnete si ju jak na popruh batoha tak aj na šiltovku.
Vo vrecku si miesto určite nájde,vo voľnom čase si predsa nemusíte cvakať len
s nožom.Happy A keďže biela priťahuje bordel dostala aj ďalší futrál.

Baterka ako od Apple Laugh Sam mam Baton model, nabijacka by sa hodila, musim pozriet, ci sa da kupit samostatne.
"Treat the wilderness with respect: carry in only what you can carry out; leave only footprints, take only pictures"
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/10/2018
Mě tyhlety výmysly, limitované edice, jiné druhy materiálů apod. x stále stejná střeva vyluzují úsměv na tváři.

Firmy neprodávají, tak vymýšlí kraviny pro hejly. K čemu je nabíjecí pouzdro ke svítilně fakt nevím. V běžném životě když si chci posvítit, tak si chci posvítit hned ve smyslu, že to vyndám z kapsy, nebo to mám na klíčích a svítím. Takhle budu hledat pouzdro, vyndavat svítilnu z pouzdra, zandavat svítilnu do pouzdra a uklízet pouzdro. Nesmysl.

A když někam jedu na delší dobu, tak je jednodušší i energeticky výhodnější si vzít powerbanku se kterou nabiju i jiné přístroje a mám jenom jeden zdroj energie pro všechno.

Někde jsem se dočetl, že do téhle svítilny nejde dát jiná baterie než baterie Olight! Jestli je to pravda nevím, ale to je další nesmyslné omezení.

Ale zřejmě tenhle prodejní model funguje. Olight vyrobí nabíjecí krabičku, nebo udělá jiný materiál pouzdra, Victorinox nabarví každý rok jinak střenky bez dalších inovací atd. atd. a lidi se z toho můžou podělat. Grin

No nekupte to za 4 tisíce Ok

janm vložil tyto přílohy:
Baton_3_Premium_Edition_Seasons_12.jpeg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/5/2013
Tak u teba to s Opinelom tiež zafungovalo.Laugh
Že nedostanete vždy, čo chcete, je niekedy obrovské šťastie.
Dalajláma
Posláno:
Štamgast
To je poměrně špatný příměr. Opinely může sbírat i bezdomovec z dávek hmotné nouze.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/7/2020
janm napsal:
Mě tyhlety výmysly, limitované edice, jiné druhy materiálů apod. x stále stejná střeva vyluzují úsměv na tváři.

Firmy neprodávají, tak vymýšlí kraviny pro hejly. K čemu je nabíjecí pouzdro ke svítilně fakt nevím. V běžném životě když si chci posvítit, tak si chci posvítit hned ve smyslu, že to vyndám z kapsy, nebo to mám na klíčích a svítím. Takhle budu hledat pouzdro, vyndavat svítilnu z pouzdra, zandavat svítilnu do pouzdra a uklízet pouzdro. Nesmysl.

A když někam jedu na delší dobu, tak je jednodušší i energeticky výhodnější si vzít powerbanku se kterou nabiju i jiné přístroje a mám jenom jeden zdroj energie pro všechno.

Někde jsem se dočetl, že do téhle svítilny nejde dát jiná baterie než baterie Olight! Jestli je to pravda nevím, ale to je další nesmyslné

omezení.

Ale zřejmě tenhle prodejní model funguje. Olight vyrobí nabíjecí krabičku, nebo udělá jiný materiál pouzdra, Victorinox nabarví každý rok jinak střenky bez dalších inovací atd. atd. a lidi se z toho můžou podělat. Grin

Nemáš pravdu,baterku v pouzdře nosit nemusíš,ale slouží právě jako powerbanka, když jsi mimo elektřinu.Vyzkoušej,pak kritizuj.
Posláno:
Štamgast
Chimero já opravdu nemohu za to, že nechápeš text a souvislosti.

OK tedy. Budu 90% času v roce nosit solo svítilnu v kapse. Pak pojedu na delší výlet a vezmu si tedy i nabíjecí pouzdro.

Samotná svítilna stojí cca 2000,- . Svítilna s pouzdrem stojí o dalších 1000,- korun více.

Není tedy lepší si za 1000,- korun koupit powerbanku a dobít si na výletě kromě svítilny třeba i telefon?

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/7/2020
Ano,i to je možnost.Ale mě se ten koncept zdá dobrý,sám mám a používám.A vzhledem ke kvalitě výrobku mi nevadí dát za ten komplet 3 litry,,když dobře slouží.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/8/2022
Zdravím.
osvědčila se mi tato
ACEBEAM H30 R+G

https://www.svitilny.eu/celovka-acebeam-h30-r-g/prod_1004.html?gclid=Cj0KCQiAieWOBhCYARIsANcOw0xhe01attB_b8v_dMo7xT-DUxN2XPQXO4prm624ZXF3Y1If1eTOrjAaAjD_EALw_wcB

od 3lm do 2200 lm + turbo 4000lm na turbo vydrží 1,5-3 minuty, podle okolní teploty.

malinko škoda, že nemá mezistupeň mezi 3lm a 120lm

zase2 napsal:
hanes napsal:
Ahoj
Koukám po nový.čelovce do práce, podělte se o zkušenosti🙂

Teď mám Pezl Tika s dokoupeným akumulátorem.

Svítím si ve většině jenom pod ruce a max. pod nohy = nepotřebuji extra výkon. To už raději "širší" kužel světla, prostě pracovní osvětlení.

Díky Happy

Na práci kolem domu používám už více než rok Decathlon TREK 500 USB 200 lm. Za ty prachy absolutně dostačující
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/20/2010
janm napsal:

Firmy neprodávají, tak vymýšlí kraviny pro hejly. K čemu je nabíjecí pouzdro ke svítilně fakt nevím.

Či chcem, či nechcem, musím plne súhlasiť.

Takže namiesto náhradnej batérie za +- 6 eur si mám kúpiť vkladaciu poverbanku na spôsob iqos-u? A urobiť tak z malej vreckovej baterky neforemné hebedo?

Pritom je to taká malá mrdka, s ktorou v prírode vidím úplné, ale úplné HOVNO! Dosvit 166 metrov? Pri tej novej metodike?? Laugh Už na necelých 100 metrov nepoužiteľné.
Naposledy som si vynadal, že som zobral malý Armytek s papierovým dosvitom cez 350 metrov a nie Fenixa so skoro trojnásobným.

Keď už niečo malé, tak nech je to malé a nech to nestojí ako šupa s dosvitom 500 metrov a 5000 lumenmi!

To už fakt treba hľadať zdravý rozum lupou???

Ja už sa nečudujem ničomu. Confused
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:
Štamgast
Ještě mám jeden obecný postřeh, který možná nikdo nevnímá, kdo tenhle segment poctivě nesleduje.

Stále více svítilen se vyrábí s integrovanou (nevyměnitelnou) baterií.

Výrobci anoncují životnost led až 50000 hodin. To je cca 6 let nepřetržitého svícení a nebo tak 40 let v běžném provozu.

A do téhle svítilny se kterou můžete strávit celý život dají integrovanou baterii, která bude za 3-4 roky mrtvá nebo na třetině kapacity, a celou svítilnu můžete vložit do popelnice.

Není to paráda? Grin

Můžete si vybrat od 12 000 až po pětistovku (samozřejmě i v jiných shopech)

https://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/cat_101.html#fps=22:15
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Jenze za 3-4 roky tu zase budou nove ledky s dvojnasobnou svitivosti/polovicni spotrebou a po te stavajici nestekne pes i kdyby nakrasne dalsich 35 let svitila...
Posláno:
Štamgast
Je fajn, že mají lidé peníze a můžou hodit svítilnu za 12t po třech letech do popelnice.

Nejsme na tom ještě tak špatně a to je dobře!

Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
No nevím, zrovna na tomhle fóru rozebírat pragmatičnost nakupování hraček pro velký kluky je ……. no, úsměvný …..
Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/20/2010
krezac napsal:
Jenze za 3-4 roky tu zase budou nove ledky s dvojnasobnou svitivosti/polovicni spotrebou a po te stavajici nestekne pes i kdyby nakrasne dalsich 35 let svitila...

Tak toto je zatiaľ príspevok roka Laugh Laugh Laugh Gratulujem!!!

Ty asi nesleduješ, ako sa brutálne spomalil výboj LED-iek.

Časy, kedy LED baterky morálne zastarali za 1 rok sú nenávratne preč!

Posun už je medzigeneračne len sem-tam o nejaké percento výkonu naviac.
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:
Štamgast
Jardah napsal:
No nevím, zrovna na tomhle fóru rozebírat pragmatičnost nakupování hraček pro velký kluky je ……. no, úsměvný …..
Jarda

Ale vůbec to není úsměvný. Stačí tu jenom něco prodávat.

"slevička by nebyla?" - "prodáváš to už dlouho... dám ti o litr míň hned" - atd.

Tohle velcí kluci nedělají Neutral

Čest výjimkám, které tu také jsou.

(ale to jsem velmi odbočil za co se předem omlouvám)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Zdejší Bleší trh si žije svým životem, velkej kluk když tam jde prodávat ví do čeho jde……Razz
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Štamgast
Jardah napsal:
Zdejší Bleší trh si žije svým životem, velkej kluk když tam jde prodávat ví do čeho jde……Razz

Ok Happy

bohužel s tím souvisí i ten zbytek
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
krezac napsal:

Dovolím si poníženě nesouhlasit. Co se mění , je kapota, střeva stejná, jen jiný název diody a pár plků o ohromném výkonu. To stačí, aby každý kdo si potrpí na image surviválisty koupil tu baterku za 12k, i když největší dobrodružství které kdy prožil bylo, když v baráku nejezdil výtah.
Laugh Laugh Laugh
PROSÍM POUZE O E-MAILOVOU KOMUNIKACI, DĚKUJU.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum