ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
LED svítilny III. Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/6/2020
Baterie 18350 zakoupena s kapacitou 1200mah. Ovšem stále nebyla příležitost k nějakému skutečnějšímu vyzkoušení…..

Sidonius.Fortis vložil tyto přílohy:
CEF84618_5F2E_49C5_9F79_B7E2539396F8.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/8/2009
Pořád ležim v těch nabíječkách ,ale nenašel jsem snad jen Fenix ARE-A4. Do které by se vešla 21700 s ochranou elektronikou Cry to snad dělají výrobci naschvál ? Vzal bych i ten Fenix ,ale zas to nemá nic navíc ...test atd . tak nevím Grin
Stát si za tím, co je správné, chce odvahu, ale není jiná cesta.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/25/2013
Skus pozrieť na XTAR VC4SL. Mám ju cca mesiac.
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/22/2015
JDaniels napsal:
Pořád ležim v těch nabíječkách ,ale nenašel jsem snad jen Fenix ARE-A4. Do které by se vešla 21700 s ochranou elektronikou Cry to snad dělají výrobci naschvál ? Vzal bych i ten Fenix ,ale zas to nemá nic navíc ...test atd . tak nevím Grin

Ahoj já jsem pořídil tuto Vapcell S4plus a 21700 se tam vejde, nevim kolik místa navic by zabrala ta ochranná elektronika.

Sinuhet vložil tyto přílohy:
20220129_225056.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/7/2020
21700 bez ochrany majú okolo 70,3 mm, s ochranou okolo 75 mm, Fenix ARB-L21-5000 píšu okolo 76 mm.

NiteCore UM4 má šachtu do 79,8 mm, test
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2018
Už nějakou dobu používáme doma Zanflare C4. Šachta má cca 73 mm ale tyhle články v originál popisu nejsou. Kdesi jsem viděl, že snad má nástupce včetně 21700 (neověřeno).
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/10/2018
Nabíječky na 21700 s ochrannou elektronikou.

https://www.kronium.cz/dobijeci-baterie-fenix-21700-5000-mah-li-ion/prod_2146.html

janm vložil tyto přílohy:
Sni_mek_obrazovky_2022_01_30_v_15.46.31.png.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Mám takový pocit, že si děláte zbytečné starosti a zbytečná vydání. Problém vidím pouze v délce článku 21700 s ochrannou elektronikou, a to se dá elegantně obejít.
Vodiče na obrázcích jsem právě teď zbastlil přibližně za deset minut, jen pro předvedení. Takže se nedívejte na kvalitu provedení ani na materiál - vzal jsem to nejjednodušší, co mám doma. Kontakty na nabíječkách i na článcích jsou železné a pochromované, takže na ně můžete připojit "prodlužovací šňůry" pomocí magnetů. Na magnety se pájet nepokoušejte - ztratily by magnetizmus. Vzhledem k tomu, že mám magnety s kuželovým otvorem, bylo by ideální připojit k nim vodiče přes očka a šrouby se zápustnou hlavou, ale takové magnety možná doma nemáte.
Na posledním obrázku vidíte, že to funguje.

Surg vložil tyto přílohy:
Nab_01.JPG.jpg
Nab_02.JPG.jpg
Nab_03.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/8/2009
Surg .... V tomto případě to vrhá uplně jiný pohled na věc děkuji i všem ostatním Ok
Stát si za tím, co je správné, chce odvahu, ale není jiná cesta.
Posláno:

Štamgast
Mimochodem, pamatovat si, že kontakty článků jsou magnetické, se hodí. Existují například baterie 2R10 - třívoltové "dvoubuřtovky", které se sice dají sehnat, ale ne vždy. Místo nich můžete klidně použít dobíjecí článek 18650 - 3,7V, který nastavíte z obou konců magnety, případně upravíte průměr omotáním bublinkovou fólií, pokud je to potřeba.

Surg vložil tyto přílohy:
Baterie_2R10.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/16/2019
Tahle fotka mi připomněla pionýrské tábory. Taky jsem takovou měl.Happy
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/20/2019
Xtar vc8 treba. 21700 chranene se vejdou
Posláno:

Štamgast
Surg napsal:
Mám takový pocit, že si děláte zbytečné starosti a zbytečná vydání. Problém vidím pouze v délce článku 21700 s ochrannou elektronikou, a to se dá elegantně obejít.
Vodiče na obrázcích jsem právě teď zbastlil přibližně za deset minut, jen pro předvedení. Takže se nedívejte na kvalitu provedení ani na materiál - vzal jsem to nejjednodušší, co mám doma. Kontakty na nabíječkách i na článcích jsou železné a pochromované, takže na ně můžete připojit "prodlužovací šňůry" pomocí magnetů. Na magnety se pájet nepokoušejte - ztratily by magnetizmus. Vzhledem k tomu, že mám magnety s kuželovým otvorem, bylo by ideální připojit k nim vodiče přes očka a šrouby se zápustnou hlavou, ale takové magnety možná doma nemáte.
Na posledním obrázku vidíte, že to funguje.

Treba dať pozor nie všade to bude takto elegantne fungovať, napríklad SkyRC MC3000 má plusové póly nemagnetické Neutral
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
sandor napsal:
...
Treba dať pozor nie všade to bude takto elegantne fungovať, napríklad SkyRC MC3000 má plusové póly nemagnetické Neutral

Tak dráty k pólům přiložím a přetáhnu to gumičkouRazzLaugh

slon vložil tyto přílohy:
kontakty.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/7/2020
JDaniels napsal:
21700 beru zatím jen kdyby jsem si časem pořídil nějakou svítilnu na tyhle baterie ... tet mi jde hlavně o ty 18650 vybiju i 4ks za večer a nechci to tu mít ve více nabíječkách Grin celý den . Potřebuju je mít zas na další noc ok Grin a mám i větší spotřebu AA . tak hledám něco rozumnýho za rozumnej peníz co by i baterie dokázalo trochu ohlídat a případně mi to ukázalo v jaké jsou ještě kondici . Moc se v tomhle světě nabíječek neviznám tak si nechám poradit .

Tak to teda zhrniem. Nabíjačiek na 21700 bez ochrany je veľa...
Na 21700 s ochranou sú napr.: NiteCore UM4, Vapcell S4+, Fenix ARE-A4, XTAR VC4SL, Xtar vc8, Dlyfull M8.
Ktoré sú za rozumnú cenu, to je len na tebe...
Ak by som ja kupoval akumulátor 21700 kvôli baterke, tak asi by bol bez ochrany, nakoľko predpokladám, že baterka má svoju vlastnú ochranu a niektoré ponúkajú aj možnosť nabíjania.
Ďalšia možnosť je kúpa akumulátora so vstavaným USB.
Posláno:

Štamgast
slon napsal:
sandor napsal:
...

Tak dráty k pólům přiložím a přetáhnu to gumičkouRazzLaugh

Tato strana obvodu je OK. Pisal som o vnutri v nabijacke.
SkyRC MC3000 je nabijacka nie akumulator.
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:

Štamgast
Palo, pokud je neželezný kontakt v nabíječce, je to ještě jednodušší. Tužkovou baterku olepím na koncích lepící páskou nebo místo ní uříznu kousek dřevěné tyčky. Kontakty na drátech pak vložím mezi náhradní "baterii" a kontakt nabíječky.
Posláno:

Štamgast
Používam to už 30 rokov :)

sandor vložil tyto přílohy:
20220131_172422.jpg.jpg

PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/29/2009
Fenix E03R nezklame v žádném směru a její výhodou je že se dá kousatApplause Laugh

Dudulik vložil tyto přílohy:
Polish_20220203_133229688.jpg.jpg

Kontakt pouze email,PM ne.Děkuji
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2018
Drobné srovnání Armytek C2 Pro a relativní novinka Skilhunt H300.

C2 na mě působí celkově takovým masivnějším dojmem. Má v balení navíc držák na kolo. Má silnější magnet. Ve stejné vodorovné pozici na stejném podkladu držely obě svítilny, C2 o něco spolehlivěji. Samotné zpracování mi přijde dobré u obou. C2 má o chlup větší reflektor a na výšku je větší přibližně o 1cm (neměřeno). H300 má na zadní části hlavy drobné žebrování na chlazení.

Co se režimů a svítivosti týká - přepínání vypínačem je podobné, přesto trošku odlišné. Osobně mi víc sedí na H300. Svítivosti se mi těžko srovnávají. C2 má víc režimů, ale potřebuji je?. Přibližně srovnatelná je oblast středního pásma, ale jestli mi vyhovují lumeny a výdrže C2 nebo H300 nedokážu zatím napsat (krátká doba). Stejně tak nedokážu porovnat turbo režimy, které samy po nějaké době padají dolů.
C2 je koupena jako bílá varianta, H300 jako neutrální bílá. Z tohoto pohledu je světlo H300 o něco málo teplejší.

Obě mají magnetické nabíjení (u nás se primárně používá nabíječka Zanflare, magnet moc nevyužíváme, pokud nemusíme) C2 má nabíjení ze spoda, H300 na hlavě. C2 má na omak nabíjecí kroužek na těle takový až nepříijemně ostrý, až budí dojem, že by mohl něco poškrábat.

Klip mají obě, popruhy na čelovku taktéž u obou.

Kus práce určitě udělají obě (obě tři) čelovky a rychlým pohledem těžko říct, ke které bych se přiklonil. C2 je synkova, jejího předchůdce Wizard Pro má druhý synek, můj je Skilhunt. H300 se dělá v černém i šedém provedení.

Ať vám všechny EDCčka svítí ke spokojenosti:)

sodekcz vložil tyto přílohy:
celo.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum