ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože typu Motýlek Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/6/2007
No...mě youtube nědělá žádné problémy doma ani v práci. V obou případech mám velmi rychlé přípojení, takže tady žádný rozdíl není. A zatímco doma mám starou bednu, v práci je to PC celkem "dělo". Tak je vidět, že rozdíl v "železe" to asi taky nebude...
dmz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/30/2006
šakal napsal:
No...mě youtube nědělá žádné problémy doma ani v práci. V obou případech mám velmi rychlé přípojení, takže tady žádný rozdíl není. A zatímco doma mám starou bednu, v práci je to PC celkem "dělo". Tak je vidět, že rozdíl v "železe" to asi taky nebude...

Díky. Teď jsem to zkoumal, a problém je očividně s prohlížečem. V IE a Opeře startuje video ihned, ve FF spuštění videa trvá několik minut (i když je zajímavé, že problém se ukazuje jedině u YouTube, jiné video-služby fungují ihned), jdu zkoumat dál.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/6/2007
No...abych Vám to ještě trochu zkomplikoval, tak v práci mám IE a doma FireFox - a u obojího OK! (7;- )) (7:- | )
Posláno:
Štamgast
Připojený: 11/12/2005
Brad Duncan - Time Bomb Balisong Carbon Fiber, čepel S30V

mr.karno vložil tyto přílohy:
Brad_Duncan_Time_Bomb_Balisong_Carbon_Fiber.jpg

dmz
Posláno:

Štamgast
Velice hezký a souměrný kousek, nemáš po ruce údaj, jak je dlouhá čepel?
Posláno:
Štamgast
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 8/19/2007
Tak tohle je můj motýlí společník... Je mu něco přes pět let ale za 200,- bych rozhodně nečekal že přežije toliko pádů a hrubého zacházení... Není to zrovinka krasavec a asi budu kupovat novýho ale posloužil dobře i jako EDC...

Paolo vložil tyto přílohy:
DSC00033.JPG.jpg
DSC00034.JPG.jpg
DSC00035.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 8/19/2007
Ještě jsem zapomněl na rozměry: zavřený stav 12,5 cm, otevřený 21cm.
dmz
Posláno:

Štamgast
Tak to máš buď obrovské štěstí na daný kousek - nebo si s ním až tak často neflipoval Happy
Mám jich několik, všechny se mi max. za pár týdnu "roztekly" v ruce.

Přikládám jeden "gurmánský set" :

dmz vložil tyto přílohy:
pabu_dinnerset.jpg.jpg

dmz
Posláno:

Štamgast
Wow - nemohl jsem si pomoci - PABU, Keris, 4.75" čepel ...

dmz vložil tyto přílohy:
pabu_kris.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
nádhernej kousekShocked kus poctivého řemesla a umu..Happy
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
KEO
Posláno:
Provokatér
Připojený: 9/4/2007
Mam nieco podobneho ako Paolo, len s esovitou cepelou /brusenou z jednej strany a falosne ostrie z druhej strany/. Kupil som ho pred 10timi rokmi tusim za 380,-Sk a zniesol toho dost - hlavne od ludi, co som im ho pozical a nepekne sa k nemu spravali Sad , mam ho dodnes. Ale motylik im to vratil - ako sa predvadzali s trikmi s motylikom, klepol ich po prstoch nabrusenou stranou.

Vedy som este nevedel nic o bruseni , tak kym som ho nabrusil, som cepel poskriabal Sad .
Teraz rozmyslam, ci to mam tak nechat, alebo ci by som bol schopny to nejako prebrusit, prelestit. Po case a nepeknom zaobchadzani uz bola cepel uvolnenejsia, tak som ho trosku doklepol po nitoch a odvtedy drzi OK.

Ad krasne zdobene noze - su pekne, ale preferujem skor decentnu krasu. Ak je tam toho totiz viac, tak je to skor uz umelecke dielo, nez noz - nie ?Happy
dmz
Posláno:

Štamgast
Motýlky jsou supr Happy Neznám člověka, který by se řízl motýlkem díky tomu, že by mu selhala pojistka - na druhou stranu neznám člověka, co by se motýlkem neřízl, když si s ním hrál ...

Psal jsem už několikrát, motýlek je zavírací nůž, co dostává zabrat řádově více než jiné zavírací nože, pokud si s ním člověk hraje, ale pak se kvalita prostě projeví, navíc i rychle.
U modelů (obvykle) z Tchaiwanu či Číny, měl jsem jich asi 10, nejhorší jsem už vyhodil - tak čepel měla v zavřeném stavu výkmit až několik centimetrů do stran (tržnice, cca 100-150 Kč/ks Happy )
Ostatní notně povolili, za chvíli je nešlo zajistit T-pojistkou, čudlík na čepeli (tang pin) není u takových motýlků zakalen a často není ani z oceli.

Leštění je jednoduchá věc (alespoň na papíře). Stačí brusná pasta, kotouč na vrtačku. Osobně jsem touto metodou vykouzlil na svém BM42 pouze skvrny, ale já na tento druh prací nemám talent.

A co se zdobení týče: Výše uvedený motýlek je nádherná práce, kde se snoubí řemeslo s funkčností (ok, ne každému připadá keris jako praktická čepel a má pravdu), detaily jsou (pro mě) "akorát". Podívej se schválně po internetu na umělecké nože.
KEO
Posláno:
Provokatér
DMZ
Quote:
- na druhou stranu neznám člověka, co by se motýlkem neřízl, když si s ním hrál ...
Tak uz jedneho poznas Happy Vyskusal som si vlastnu, lahku a rychlu tehniku jeho otvarania - vidiac, ze narabanie s nim je nebezpecne. Da sa vsak pouzit iba na jednostranne brusenom motyliku, s obojstranne by som uz mal po prstoch. Ludom, co som ho pozical a co bez znalosti to skusali /neodpozorovali dobre/ sa v rychlosti v akej sa chceli predviest, podarilo ostrou hranou sa porezat.

Quote:
Ostatní notně povolili, za chvíli je nešlo zajistit T-pojistkou, čudlík na čepeli (tang pin) není u takových motýlků zakalen a často není ani z oceli.
Skus to zklepat kladivkom. Mozno to pojde potom tuhsie otvarat, ale bude to pevnejsie. Uz som ho chcel vyhodit, ale takto sa mi ho podarilo zachranit.

Quote:
Leštění je jednoduchá věc (alespoň na papíře). Stačí brusná pasta, kotouč na vrtačku.
Plsteny kotuc s nanosom brusnej pasty ? Hmm, to by slo za to to skusit. Ked budem mat cas, tak to niekedy vyskusam. Da to dole aj ryhy po zlom bruseni, ci sa to len prelesti na lesknutie ? Myslel som, ze je to len na jemnejsiu pracu /lestenie/ a na zmiznutie ryh som predpokladal drsnejsi smirgelkotuc. Ale mozno by som to nim doskriabal este viac. Lepsie sa opytat Happy

Apropo, co uprednostnujete u zatvarakov za otvaranie, ktore si kupujete ?

- motylik
- bocne otvaranie jednym prstom za uchyt,
- automaticke bocne otvaranie tlacitkom,
- automaticke otvaranie tlacitkom / z rucky smerom dopredu/,
Posláno:
Štamgast
Keo brzdi, tyhle otázky v tomto vlákně nemají co dělat.
KEO
Posláno:
Provokatér
OK, k bruseniu sa nevyjadrujte, ale k tej oblubenosti druhu otvarania, ano.
dmz
Posláno:

Štamgast
KEO napsal:
OK, k bruseniu sa nevyjadrujte, ale k tej oblubenosti druhu otvarania, ano.

KEO - ono je to přesně naopak. Broušení v podstatě nevadí (lze to zvládnout v jednom příspěvku či rovnou odkazem), ale jsi-li už na vláknu o motýlcích, tak tě asi nepřekvapí, že není lepší jištění a otevírání, než má balisong Happy
Preference otevírání patří na jiné obecnější vlákno o zavíracích nožích, přičemž by možná nebyla od věci anketa, pokud to toto diskusní fórum umožňuje.
KEO
Posláno:
Provokatér
Nechtiac som prehliadol pri odpovediach, kde sa zobrazuje "Fórum » Všeobecné » Zavírací nože" a neuvedomil som si tu podkategoriu Motylek.Sad Pardon Happy
dmz
Posláno:

Štamgast
Pabu, další zakázkový kousek, který se jmenuje Panday Pira (na počest známého kováře (1483-1576), považovaného za "metalurgického" čaroděje) - prvního Filipínce, co vytvořil kanón (na ochranu proti španělské invazi)

dmz vložil tyto přílohy:
Pira01.jpg.jpg
Pira02.jpg.jpg
Pira03.jpg.jpg
Pira04.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/6/2004
Tady je jeden od tuzemskeho nozire:

http://www.rosecky-knives.com/czech/title_cz.html

Zdenek vložil tyto přílohy:
forgot_flower_clup5.jpg

“Whoever said the pen is mightier then the sword obviously never encountered automatic weapons.”
- General Douglas MacArthur
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum